Автор Тема: update на сайта?  (Прочетена 62419 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #90 -: Nov 22, 2014, 21:06 »
А ве аз имах най-хубавата работа на планетата, ама нали съм си прасе  ;D Всичко ще се уреди. Важното е да бутаме, да тикаме, а не крайната цел. Поне така разправят йогите (онези дет' се чудиш имат ли кости) — вървиш пътя, пък целта все тая  [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #91 -: Dec 08, 2014, 09:37 »
Тия дни едни се похвалиха, че направили нови версии на сайтовете на едни проекти. Гледам..., вижте и вие: http://www.clamav.net/index.html , https://www.snort.org/

Чета новина за Презентации от LinuxCon в Щатите и гледам сайта им с презентациите ...

Тъкмо щях да кажа, че няма такъв безподобен боклук като тези модерни едностранични портали.

Преди седмица Гном показаха новите си визуални джаджи. Повърня. Направили са ги (нарочно) да приличат на нещо правено с jquery. Не мога да разбера, защо нарочно съсипват всичко.

...
[да се чете с интонацията на конферансието на мача Пулев - Кличко]

Очаквайте идването на Новият сайт на ФЕДОРА-А-А-ААА !!!

[бурни нестихващи ръкопляскания с възгласи КаПеЕсЕсБеКаПе! А, сори, това беше от другаде :) и друго време :)]
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #92 -: Jan 07, 2015, 18:07 »
Да се ненадяваш! Сега забелязах, че са оправили карето в портала с последните теми от форума. Минута след като написах нещо, погледнах главната страница и о, чудо! Не знам кога се е случило, никой нищо не е казал, но се радвам. Отпадна поне един проблем. Ура! Да се напием от радост  >:D

п.п. Ами оказа се, чиста случайност. Нищо не се беше променило ☹
« Последна редакция: Jun 05, 2015, 18:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #93 -: Jun 05, 2015, 18:52 »
Забелязвам, че последните седмици някой упорито раздава оценки в портала. Трябва да се каже, че оценките, които дава са силно положителни. Няма минус единици, няма нули. Има образоващ, мъдър, информиращ. И въпреки това, тези оценки са рядко малоумни. И със сигурност раздаващият ги не е линуксар. Има очевидна тенденция на човек, които не е от „нашите“.

Не се жалвам, защото аз не съм получавал „гювеч“. Напротив. В предпоследната новина цели два мои коментара са отразени по същият начин. Друг е въпроса, аз бих ли ги оценил така. Не е въпроса дори в това, самият аз, ако имах такива правомощия, дали бих раздавал по-добри оценки.

Засега човека, който е така старателен в „позитивното мислене“, не се е издал кой е. Подпитвал съм. Дори го нахраних юнашката веднъж-дваж, на което той нито ме „наказа“, нито си поправи грешката. Не се знае кой е. Навремето на някакъв много случаен, по симпатии начин, се раздаваше тази „привилегия“.

Въпроса е не дори в личните ми или на някой друг пристрастия. Въпроса е, че това е по начало грешно. Така могат да се раздават оценки само, ако този, който ги дава, е много над нашето умствено, морално и социално равнище. Обаче за почти двадесет години от както ГНУ/Линукс получава прием у нас, то такъв човек няма.

Справедливо е да се направи едно от две неща. По-лесното е  — тази вредна система просто да се премахне. Тук не сме забавачница и да раздаваме бонбони, което дете успее да сглоби кубчета. По-доброто е да се замени с демократична такава — всеки желаещ да може да цъка плюсове и минуси по свое усмотрение, от което да проработи делфийският ефект.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #94 -: May 06, 2018, 22:05 »
Защо не използвате някоя готова платформа, писана специално за решения от подобен характер?
Знам, че нещо което работи, не се пипа, но според мен трябва да се пипне, за да живне малко сайта и форума.

Може да се избере нещо подобно на http://mikrotik-bg.net
Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #95 -: May 06, 2018, 22:43 »
   Да,добре ще е да се обнови сайта.
   Особено е наложително да се криптира връзката (ssl/tls).Вече има
безплатни сертификати (напр. letsencrypt).Неведнъж сме го обсъждали.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #96 -: May 07, 2018, 22:00 »
... за да живне малко сайта и форума.

Не че имам нещо против да бъде обновен, но искам да попитам, как едно обновление ще направи така, че да живне. И сега ако е поумрял, кое го е предизвикало?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #97 -: May 07, 2018, 23:31 »
Не че имам нещо против да бъде обновен, но искам да попитам, как едно обновление ще направи така, че да живне. И сега ако е поумрял, кое го е предизвикало?
Добър въпрос. Аз също не мисля, че обновяването на сайта само по себе си, ще помогне за популярността му.
Имам чувството, че в момента всичко е оставено на произвола и никой не поддържа сайта. Някой трябва, да започне, да се занимава с него. За да стане това, трябва да има стимул. А това може да стане по следният начин:
- избира се нова платформа
- някой/и прелива старата БД към новия сайт, но това няма да стане лесно
- новата платформа трябва да има много добра функционалност, но в същото време да се поддържа с минимални усилия
- поддръжката на мобилна версия и полета за реклами (тук е стимула) е задължително условие
- трябва да има нови статии, може да са и преводи или извадки от такива
- и теми, които да служат за препратки, вместо да се отварят нови дублиращи се

Могат да се направят много неща, но не и с тази платформа.
Примерно, аз когато отворя страницата искам, да видя нещо ново, но това се случва много рядко. И да е удобно за разглеждане и четене през телефон. Сайта и форума замират.
Какъв е проблема да има няколко полета с реклами и там да циркулират такива, било и то в началото безплатно. Но всеки път когато отворя сайта, ще виждам промяна, нова различна реклама.
Секции купувам продавам, работа ...
Сайта също трябва да е полезен за потребителите.

Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Re: update на сайта?
« Отговор #98 -: May 07, 2018, 23:49 »
Скоро някой да е виждал коментар от администратор или от собственика във форума?
Аз не съм.
Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #99 -: May 08, 2018, 00:30 »
Може и да има, но как ще разбереш. По ник-а няма как да познаеш, а и много потребители са в режим само на четене, та не е ясно дали форума е наистина западнал ако има много читатели. Броя на пишещи и брой постове не са единствените параметри за посещаемост.
Има писатели които спряха да пишат само защото вече няма трупане на точки и рейтинги (по едно време ги имаше).
Писането на Новини е доста тегаво занимание в този сайт, одобряването пък отнема цяла вечност.
RSS емисиите също трябва да се подробят - например да съдържат целия пост от форума, а не само заглавието (вече не сме в дайълъп ерата да се съобразяваме с някой друг килобайт в повече, а и екраните са с по-голями резолюции и диагонали, та събират повече информация) - предполагам е въпрос на настройка.
Може да се тури и някой линк за донации - например в Биткойни.
« Последна редакция: May 08, 2018, 00:57 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #100 -: May 08, 2018, 03:43 »
Не виждам признаци на посещения от някой с достатъчно правомощия.
Някои теми ги превърнахме в ... дори думи нямам да се изразя  :D

Предполагам, че само се проверява, от кога е последния пост, демек има ли активност.
Въпреки, че много хора ги няма вече, все пак има достатъчно, че да помогнат на питащите.
Аз не съм от тези, че това не ми е професия.

Някой знае ли, дали може да се направи архив на форума? Базата данни. В един друг форум дори имаше възможност като xml да се извлече. От обикновен потребител. Само си избираш форума и/или раздела. Дори още повече настройки имаше, какво искаш да смъкнеш.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: update на сайта?
« Отговор #101 -: May 08, 2018, 10:52 »
Цитат
дори думи нямам да се изразя
нужник
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #102 -: May 08, 2018, 12:51 »
Може и да има, но как ще разбереш. По ник-а няма как да познаеш, а и много потребители са в режим само на четене, та не е ясно дали форума е наистина западнал ако има много читатели. Броя на пишещи и брой постове не са единствените параметри за посещаемост.
Хич не е ясно. Пусни една тема с конкретен въпрос за Linux и ще видиш, каква е реакцията. Или ще мълчат, като партизани на разпит, или един ще отговори нещо от типа на "Аз никога не съм ползвал тази дистрибуция, не смятам да я ползвам, нямам този проблем, но да кажа нещо за международното положение", колкото да се почне спама. Следват 16 страници коментари от трима потребителя за бездомни кучета, хлебарки, бълхи, ядрената енергетика, положението в Сирия и Украйна.
Е, това е положението. За някой, това е западане, за друг е извисяване и начин да сподели някъде в мрежата, това, което се е натрупало в главата му.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #103 -: May 08, 2018, 15:12 »
Аз например не знаех, че mystical се появява тъдява, но явно следи форума, просто не пише. Сигурно има много други потребители дето не желаят да пишат, но активно следят темите, сигурно и самобанналия се gofire хвърля по някое око. Много от въпросите не са интересни и се преценява, че не си заслужава - свободни хора сме все пак. Не всеки има търпение да се обяснява.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: update на сайта?
« Отговор #104 -: May 08, 2018, 15:18 »
Може и да има, но как ще разбереш. По ник-а няма как да познаеш, а и много потребители са в режим само на четене, та не е ясно дали форума е наистина западнал ако има много читатели. Броя на пишещи и брой постове не са единствените параметри за посещаемост.
Хич не е ясно. Пусни една тема с конкретен въпрос за Linux и ще видиш, каква е реакцията. Или ще мълчат, като партизани на разпит, или един ще отговори нещо от типа на "Аз никога не съм ползвал тази дистрибуция, не смятам да я ползвам, нямам този проблем, но да кажа нещо за международното положение", колкото да се почне спама. Следват 16 страници коментари от трима потребителя за бездомни кучета, хлебарки, бълхи, ядрената енергетика, положението в Сирия и Украйна.
Е, това е положението. За някой, това е западане, за друг е извисяване и начин да сподели някъде в мрежата, това, което се е натрупало в главата му.


   Аз не си спомням някога тук да се е коментирало за бездомни кучета, хлебарки и бълхи.
   Ако е така,е ебаси ужаса  ;D
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Update на KDE
Настройка на програми
Al_Kapone 10 6479 Последна публикация Apr 13, 2004, 18:07
от kicker
KDE update?
Настройка на програми
Al_Kapone 1 3126 Последна публикация Apr 20, 2004, 19:40
от empty
update kde 3.1.4
Настройка на програми
drakar 1 3099 Последна публикация Apr 27, 2004, 16:31
от
iso update
Настройка на програми
didddd 5 3889 Последна публикация Aug 11, 2004, 11:18
от the_real_maniac
update на библиотеки
Настройка на програми
worthless 6 3733 Последна публикация Jan 24, 2005, 22:41
от bsurgery