Автор Тема: Системен и Мрежов Администратор  (Прочетена 35295 пъти)

dreamix

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте,

Търсим системен администратор, който да поддържа IT инфраструктурата на компанията.

Дриймикс е изцяло българска компания фокусирана върху изграждането на enterprise софтуер с Java технологии за едни от най-добрите международни компании. Екипът се състои от 25 човека на средна възраст между 24 и 25 години.
Ценим и поощряваме личностното развитие и отвореното и прозрачно управление.

За позицията търсим както хора с опит, които да се справят самостоятелно така и хора, които имат желание за развитие в областта. Ценим мотивацията за развитие повече от опита.

Предлагаме:
- Нетно месечно възнаграждение в рамките на 1000-2500 лв в зависимост от опита и нивото на самостоятелност.
- Бонусна схема за постижения базирана на приходите на фирмата.
- Гъвкаво работно време и автономност
- Възможност за обучение и сертификация

Отговорности:
- Design, build and maintain Virtual Machines for development, stage and production environments
- Maintaining project automation and Dev Ops activities.
- Help Development Team in resolving OS and environment issues on their workstations
- Maintain the office IT infrastructure and hardware equipment
- Support Linux servers, Web and Application servers
- Maintain build scripts and tools to support the organization IT infrastructure

Повече информация има тук: http://www.jobs.bg/f2617278 или изпращайте въпроси на cvetelin.andreev@dreamix.eu




Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #1 -: Feb 28, 2015, 00:14 »
Месечното възнаграждение..... нещо много голяма разликата в нивата. Или си системен админ, или не ставаш за това. Какви са тези два и половина пъти по-голяма заплата от минималната там, но според зависи?! Намирисва ми нещо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #2 -: Feb 28, 2015, 00:19 »
Минималката е 360, демек: 360² + (360 × ½) = 720 + 180 = 900. Е добре Четири ка, ти би ли работил за тия кинти, ако знаеш, че аз не компютърджията с нормалната си професия взимам повече? Не е ли срам?!?

п.п. А ако ти кажа, че секретарките дето на Word не могат да пишат, вземат повече?!
« Последна редакция: Feb 28, 2015, 00:21 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #3 -: Feb 28, 2015, 01:10 »
Минималката е 360, демек: 360² + (360 × ½) = 720 + 180 = 900. Е добре Четири ка, ти би ли работил за тия кинти, ако знаеш, че аз не компютърджията с нормалната си професия взимам повече? Не е ли срам?!?

п.п. А ако ти кажа, че секретарките дето на Word не могат да пишат, вземат повече?!
Обявили са 1000-2500. Та се зачудих, защо толкова голяма разлика. Логиката казва, че ако се справяш добре според тях, ще взимаш 2500. Да речем. Но, ако взимаш 1000 лева месечно, значи се справяш два и половина пъти по-лошо от нужното. Та питам се, някой би ли взел човек, дето не се справя изобщо. И да му дава 1000 лева. Нещо лъжат и не мога да разбера, къде
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #4 -: Feb 28, 2015, 01:17 »
Аман бе, какво не й харесвате на обявата - много си е добре значи - сниман е екипа, requirement-ите ясни и началното заплащане е ясно, значи всичко това е 1000 пъти по-добре от малоумните обяви без обявена стартова заплата и с някакви bullshit bingo яйчарски глупости, прекрасните възнаграждения спрямо постигнатите резултати, супер-яката среда и както е модерно (или поне беше модерно последния път като си търсих работа) - тъпизми за джаги, кафемашини и плейстейшъни. Всъщност, обявата е по-скоро за continious integration хора като гледам, devops история. Та от мен ако зависеше, единствено нямаше да слагам "системни администратори" в обявата. Забелязал съм че хората дето искат да се развиват като админи, някак не се кефят на такива неща, това е работа дето клони към девелопмента и въпреки всичко няма много общо с последното, автоматизиране на такива досадни неща като билд скриптове, deployment по разни машини, подкарване на QA среди, подържане на version control системи и всякаква такава работа, която колкото е важна, толкова е и противна на повечето девелопери и на повечето админи, макар че хора всякакви, някои точно това обичат да правят. Аз лично съм напускал една работа, защото ми вмениха такива функции и отначало уж беше покрай другото, после стана full-time занимание, не можах да се отърва от това и не искаха и да ме отърват и накрая се чувствах като водопроводчик дето оправя тръбите на кенефите, миризлива работа и всеки ти пили на главата за глупости и ти насипва новата порция лайна. Докато не ми беше станало толкова отвратително си върших работата като хората и вероятно ме е бивало за това, защото хем имам админския опит с годините, хем гледам на нещата от девелоперска гледна точка и хем бях относително добре запознат с компилаторите, линкерите, мейкфайловете и прочее сган дето ползвахме, обаче това е адски досадна и отегчителна работа, отвътре ми е противна. Та накрая ми избръмча главата и се махнах. Обаче човекът след мен там му е интересно и иска точно с това да се занимава очевидно, така че хора всякакви, не може ей така да мериш по твой аршин.

Та оттам явно и тази дива вариация, 1000-2500лв. Като ги гледам пичовете са млад екип, разбирай студенти/новозавършили, няма опит, няма претенции, яко ентусиазъм, та няма лошо, на такива хора не им трябват прекалено много пари така или иначе че ще вземат да си повярват повече отколкото трябва. Плюс това, сигурно са наясно че тоя дето ще дойде, няма още оформена идея дали точно с това иска да се занимава, та има два варианта - или скоро да му писне на оная работа и ще си бие шута, или ще му стане занимателно, при което би било доста добра идея да му вдигнат заплатата поне до едно 3000 лева, колкото да има мотивация да остане (както и да види зор с намирането на по-добра работа хех).

Това казано, аз не бих се навил на това и за 2 пъти повече заплащане от максималното в офертата, само че аз съм дърт вече и 2500 на месец са ми прекалено малко, още повече за работа дето не ми прави удоволствие. Но пък както казах - хора всякакви. За млад човек, без много опит, който го влекат такива работи, офертата си е повече от прилична.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #5 -: Feb 28, 2015, 01:30 »
Може още да не си го разбрал, но като тръгна така да пиша, заяждам се. По-скоро се закачам. Ич не ми е, колко заплата дават и защо я дават. Аз работа си имам и от парите съм доволен. Донякъде. Още може!  ;D Все пак, друго не ми се наби в очите освен това. Хубаво е, че са пуснали снимка. Май не съм виждал някой да го прави изобщо. Станах любопитен за шефчетата. Що за хора са.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #6 -: Feb 28, 2015, 01:39 »
Еее, те снимките нищо не са вече, сега е модерно видеоклипове да снимат. Интервю с някой друг дето бачка във фирмата и обяснява какво правят, разходки из коридорите, задължително кътовете за почивка и задължително поне 1/3 от времето да мине в разговор с някоя по-представителна яйчарка, която споделя вижданията си за идеалната работна среда, използвайки някое мото, което звучи оригинално и се намира след 20-тата страница от резултатите като търсиш "company motto" или там нещо от сорта. И мааму стара никой не снима примерно хората дето пушат отвън, аз това не мога да го разбера, за потенциалните кандидати за работа това би било далеч по-важна информация, но никога, ама никога го няма в рекламните клипове.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #7 -: Feb 28, 2015, 01:57 »
Какви рекламни клипове?  :o До там ли са закъсали за работна ръка  :Dѝ

А аз се отказах да ходя по интевюта, защото като ида и след втората минута аз почвам да ги разпитвам и май не им харесва и никъде не ме взимаха.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #8 -: Feb 28, 2015, 03:33 »
360² + (360 × ½) = 720 + 180 = 900
360²=129600

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Системен и Мрежов Администратор
« Отговор #9 -: Feb 28, 2015, 10:39 »
Ъ-ъ-ъ някой е спал сериозно, не е 360², а (360 × 2). Изобщо не съм си дал сметка, каква глупост съм изпляскал.

п.п. Така като гледам, изобщо не съм разбрал 4096, за какво говори;

п.п.п. Поразгледах обявата и да това са съвременните админи. Админите отдавна не разпъват кабели, мяткат машини насам-натам, настройват услуги и системи.
« Последна редакция: Feb 28, 2015, 11:00 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear