Автор Тема: Linux Mint  (Прочетена 12113 пъти)

korea60

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 189
    • Профил
Re: Linux Mint
« Отговор #30 -: Oct 07, 2015, 23:17 »
Като цяло, мисля че няма особена разлика между Linux и Windows относно работата на обикновен потребител (всичко си работи супер). Ако един плеар не разпознава субтитри, не означава че друг няма да може (влс може всичко дори и повече освен h...).
По-нагоре в темата Авторката говори за тъпоумни изисквания за работа, които за съжаление едвали ще постигне с Linux Mint, предложението ми е да се инсталира виртуална среда (VirtualBox, VM ware) да се направи фул копи на инсталираният Linux и да се маже отгоре до успех.
Не мисля, че цъкането  из папка в която имам 40-50 филма кои в отделни папки кой в главна директория + субтитри + торент връзки ще е по бързо от изписването в Guake на думата (примерно) Video имаща за идея изпълнение на скрипт обработващ желаното във вид искан от мен.

Има страхотни предложения от потребители с много по-голям успех от мен в този форум за ръководства, лично аз мога да предложа търсене на критери в групи във facebook има и някои сайтове, но не съм сигурен дали мога да ги изпиша (според правилата на форума).

Общо взето Linux е супер и си заслужава всяка минута в изучаването му.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux Mint
« Отговор #31 -: Oct 08, 2015, 08:35 »
Корея всичко свързано с ГНУ/Линукс е добре дошло във форума. В седма точка дето се говори за реклама и други дейности, се има предвид нещо от сорта:

„Ако искате да мязате на основна част от велосипеда или тестена закуска с мармалад, то яжте Белвита, за да видят всички умствено колко сте зле“  >:D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Linux Mint
« Отговор #32 -: Oct 08, 2015, 21:36 »
А ето, Атоанета, и едно местенце, където можеш да си направиш промпта в терминала, както искаш да ти изглежда. Че и с цветовете. ;)

http://bashrcgenerator.com/
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Antoaneta79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Linux Mint
« Отговор #33 -: Oct 25, 2015, 19:11 »
Привет! За малко бях извън линия, но даже и след като се завърнах от пътешствието си използвам новата  операционна система чисто по приложения. youtube-dl - го ползвам и ми харесва. След като есенната ми умора премине смятам, че първоначалния ми ентуиазъм за терминала не бива да спада. Гледам различни приложения за инсталиране и честно казано се забавлявам и радвам на толкова хубави неща с отворен код.
Виждам, че се търси препоръка за определена дистрибуция на хора, които са работили с Уйндоус и мисля, че Mint е много подходяща, лесна и приятна за работа. Поздрави!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Linux Mint
« Отговор #34 -: Oct 25, 2015, 21:16 »
Хубави работи казваш :)

Ето и още нещо, ако желаеш да погледнеш.
tlp
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Antoaneta79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Linux Mint
« Отговор #35 -: Jan 21, 2016, 22:56 »
Здравейте! Във форума писах по една тема, но не знам дали сте я видели. Имам пробем с връзката HDMI и TV. Щеше да ми е радостно да щракна с пръсти и да се покаже изображение на телевизора, но не става. В терминала писах команди, които не разбирам, от един форум по същия проблем, но мисля, че вместо да си оправя проблема го задълбочих. Картата ми е NVIDIA.  :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Linux Mint, постоянен шум
Хардуерни и софтуерни проблеми
ychakarov 7 8288 Последна публикация Mar 03, 2009, 23:05
от neter
Относно Linux Mint
Настройка на програми
bad_fentazy 4 6100 Последна публикация Jan 05, 2010, 00:29
от bop_bop_mara
[РЕШЕН]Проблем с модул LINUX MINT 9
Хардуерни и софтуерни проблеми
kalinik 1 5486 Последна публикация Aug 28, 2010, 20:36
от kalinik
WoW и Linux Mint
Настройка на програми
mind_exploit 2 5735 Последна публикация Aug 31, 2010, 17:41
от mind_exploit
Linux Mint
Идеи и мнения
cybercop 7 6230 Последна публикация Sep 08, 2010, 18:56
от cybercop