Автор Тема: Антивирусна за Андроид - трябва ли?  (Прочетена 8675 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #15 -: Feb 28, 2016, 12:27 »
значи, никакви смартфони, скайп и гугъл  :)
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #16 -: Feb 28, 2016, 12:46 »
@NAKA, напиши какъв ти е смартфона, с какъв ром е и дали е рутнат. Относно антивирусните, аз лично смятам, че не ти трябват, но ако все пак се притесняваш, свали си топ 5-те, пусни ги по веднъж да сканират и после ги изтрий.
А относно бут лупбака, може да е предизвикан от страшно много неща.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #17 -: Feb 28, 2016, 12:59 »
@NAKA, напиши какъв ти е смартфона, с какъв ром е и дали е рутнат.
Alcatel One Touch POP D5 5038X Андроид с киткат 4.4.2-01001. Никога не е бил роотван. Аз съм примерен потебител. Не свалям подозрителни работи и не гледам голи каки.
« Последна редакция: Feb 28, 2016, 13:01 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #18 -: Feb 28, 2016, 13:20 »
Alcatel One Touch POP D5 5038X Андроид с киткат 4.4.2-01001. Никога не е бил роотван. Аз съм примерен потебител. Не свалям подозрителни работи и не гледам голи каки.

Това е доста лоуенд смартфон и както при всички такива е доста трудно да се дебъгват такива проблеми, понеже в нета няма много информация за тях.
Имах подобен проблем с един стар Самсунг Янг. При него се получаваше същият проблем. Оказа се, че явно РОМът за него е бъгав (но нямаше алтернативи в самимобайл). Рутнах го и му сложих НЯКАКЪВ ром от xda и нещата се закрепиха за около година (телефонът е на малкото ми братовчедче).
Та обажда ми се преди няколко месеца и същото..?! Хардресетнах му го и се оправи (вече с къстом рома), но сега напълни ли си телефона с приложения и/или снимки се получава същото.
Не знам дали тази информация ще ти е от помощ, но определено и моето мнение, както на колегата по горе е, че е добре да го смениш.
ПС: Не ми се вярва да е заразен, просто тези машинки са така :)
ПС2: Имам чуството, че рамта им свършва още при буута :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #19 -: Mar 04, 2016, 15:11 »
Някой да вземе да каже нещо за Андроид, че пак ще ни затъркат купончето. ;D

Мен примерно ме итересува как се флашва и с какви програми, и как може безопасно да се флашне, така че да не се затърка боот лоадера (recovery menu-то)?
« Последна редакция: Mar 04, 2016, 15:24 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

stealth01

  • Гост
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #20 -: Mar 04, 2016, 16:56 »
Мен примерно ме итересува как се флашва и с какви програми, и как може безопасно да се флашне, така че да не се затърка боот лоадера (recovery menu-то)?
Аз ползвах ръководството на CyanogenMod-а за моя телефон. Май основно се ползваше adb (Android Debug Bridge), има си пакети в linux дистрибуциите. При последното обновяване на CM изникна проблем, че съм със стар бутлоудър, който не работи с новата версия. Та, имаше малко драма там, но в крайна сметка флашнах нов бутлоудър, пак през adb-то и след това новият CM.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #21 -: Mar 04, 2016, 17:10 »
Мерси.

1. Дава ли ти право да избереш да не затъркваш боот лоадера?

2. Ако преебеш боотлоадера явно става твърда тухличка - тогава какви са опциите има ли спасение?

« Последна редакция: Mar 04, 2016, 17:21 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

stealth01

  • Гост
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #22 -: Mar 04, 2016, 18:54 »
1. При флашването не помня да се променя нещо по бутлоудъра. Водих се по това - http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_falcon - за Moto G, но предполагам, че няма много разлика с други телефони.
2. Нямал съм такъв опит :) Единствено съм вдигал нова версия на бутлоудъра, но там всичко си мина нормално. Вероятно е добре интервенциите да се правят със стабилен кабел, както и добре заредени батерии на телефона и лаптопа, за да няма прекъсване при прехвърлянето на данните. При липса на проблеми, всичко става за секунди :)
Активен

malin

  • Гост
Re: Антивирусна за Андроид - трябва ли?
« Отговор #23 -: Mar 04, 2016, 19:57 »
От един мой много далечен опит с айфон имам следните забележки - безопасност при случайно спиране на тока и доказан производител на кабела за трансфер, защото стават фалове от комбинацията.
Активен