Автор Тема: Какво стана със сайта 5 дни  (Прочетена 1845 пъти)

getqwerty11

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Само аз ли забелязах че сайта беше паднал няколко дни. Сигурно само на мен ми е интересно къде беше изчезнал така.
Ако проблема е технически, предлагам да се премести например на Novahost, откакто тръгнах със smshosting, за няколко години не е бил никога down. Пък и най-малкия план е достатъчен за 5-6 посещения.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Какво стана със сайта 5 дни
« Отговор #1 -: Dec 14, 2015, 15:23 »
Не си само ти колега. Нямаше дори и пингове до сайта/форума.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

slaff

  • Administrator
  • Участници
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Какво стана със сайта 5 дни
« Отговор #2 -: Dec 14, 2015, 16:27 »
Правилно сте забелязали. От събота 16:20 до понеделник 14:50 сървъра не работеше както трябва. Причината за срива бяха две човешки грешки.

Благодарение на услилията на Владимир Витков и съдействието на Станислав от Спектърнет машината отново е налична. Благодаря на всички вас за търпението и се извиняваме за причиненото неудобство.

П.С: Човешките грешки по отделно са сравнително невинни. Взети заедно обаче не позволиха на сървъра да се (ре)стартира нормално.
Активен