Автор Тема: Интересни Бенчмарк тестове на 15 дистрибуции  (Прочетена 3163 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=15-way-linux&num=1

Приятно съм изненадан от представянето на Дебиан и разочарован от ЦентОС.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Тези тестове не са направени при еднакви условия. Примерно - без графична среда. Ако бяха пуснали в теста и CENTOS 6, тя със сигурност щеше да надмине по повечето показатели седмицата, заради Gnome 2. Съответно, ако бяха тествали Lubuntu срещу Ubuntu Desktop, първата щеше да покаже по- добри показатели само заради десктопа.
Колкото до Дебиан, през последните две години изобщо не се изненадвам приятно. Особено, когато затварят критична уязвимост, три месеца след другите дистрибуции.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Да ама ЦентОС се проваля с гръм и трясък и на типично сървърните тестове (каквато ОС претендират да бъдат).
А и меренето с Арч с последните версии на пакетите не е чесно - тогава да мерят и Дебиан СИД.
« Последна редакция: Mar 11, 2016, 01:10 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Да ама ЦентОС се проваля с гръм и трясък и на типично сървърните тестове (каквато ОС претендират да бъдат).
А и меренето с Арч с последните версии на пакетите не е чесно - тогава да мерят и Дебиан СИД.
На този етап, разликата между Testing и Unstable (sid) версиите на Debian не е много голяма. Ядрото и графичната среда са едни и същи. Просто, пакетите във втората, излизат две седмици по- рано. И, изобщо не мога приема теста за обективен. Ядрото 3.16 на Jessie за мен е доста калпаво ядро, като изключим липсата на официална поддръжка. Тази, от екипа на Дебиан, никаква я няма. Критични бъгове не се покриват с месеци.  С добавянето на ново ядро, примерно от основното backports хранилище, работата на системата видимо се подобрява и без тестове. Това, особено добре се забелязва при прехвърляне на големи обеми от файлове от всякакъв тип.
Не знам в какво се проваля CENTOS, но версия 7 не мога да я възприема на сериозно. Аз съм фен на CENTOS6 и съм се убедил, че работи добре, а, уязвимостите се отстраняват бързо.
« Последна редакция: Mar 11, 2016, 09:03 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Zorkata

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Ядрото 3.16 на Jessie за мен е доста калпаво ядро, като изключим липсата на официална поддръжка. Тази, от екипа на Дебиан, никаква я няма. Критични бъгове не се покриват с месеци. 

Ядрото на Jessie е базирано на това от Ubuntu. Ben Hutchings (който е основна движеща сила в поддръжката на дебианските ядра) преди време попита коя версия на Линукс ядрото да се използва в следващата версия на Дебиан и след дискусия обявиха, че ще използват LTS ядрото от 2017 година (най-вероятно 4.10.х), с което се и изместиха датите на замразяване на testing клона в Дебиан за следващата версия. Така, че се надявам следващата версия на Дебиан да е с хубаво дебианско ядро  [_]3
Активен