Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67416 пъти)

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Ами не, не им предлагам молитвите защото смятам че са набожни, но това е единнственото което може да им помогне. По скоро като възпитателна мярка от която може и да имат полза.
Аз съм вярващ но не подлагам другата страна ако ме ударят, а отвръщам на удара. Но и нямам лоши чувства към никой по подразбиране, а това зависи от делата им.
Познавам ваксинирани които вървят с рогата напред към всеки който не мисли като тях - с такива няма какво да се говори, ритник и изолация за такива. Да, не е хубаво но не виждам друг начин. Други хора казват че след инжекциите тези хора се променят, може и да е вярно.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Сега очаквам и ваксърите да се разцепят - на такива с Делта, без Делта, с Омикрон и без. Щото старите ваксини няма да се броят вече.
Поне гръцката азбука има още букви. Абе не трябва ли да дигнат "малко" и здравните застраховки.
Интересно, че много от медиците не са ваксинирани (сигурно и те са неграмотни глупаци). В болниците е пълно с такива лекари/сестри. Във Формула 1 например всички били ваксинирани (пилотите), ама медиците им не били ще прескочат състезания.
Интерсно е и друго - Ковид случаите драстично намаляха спрямо 2020г., но на всякъде се пищи, че не стигат медици (явно много не са се ваксинирали и са си излезли в неплатена)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Разбирам те! Многократно ми се искало в много ситуации да съм свръхагресивен, въпреки, че самия аз вярвам в онова за бузите. Някой път на човек му прикипява. Специално в този случай не съм стигнал до там и се моля да не стигам. Смиренността определено ми куца.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Аз па нищо не разбирам...
1) нали и с омаломощените варианти на живите щамове пак ще трябва да се набоцат с цялата гръцка азбука - напр. грипните вируси - всяка година откриват/откриваха/ нови варианти за омаломощаване ..то май с тия новите ваксини по на далверка че с едина покриваш по няколко варината (понеже разпознаването не е по цял вирус ами само по снимка и то на част от него - само ошипяването)
2) пак се отплеснахте на тема религии (опима на народите) - ще трябва да взема да отворя аз корана и да го видя тоя псалм 91 за какво иде реч ми там разните му хиндуисти, даоисти, сикхи те какво да отворят (че са и повече от нас) или тях това не ги лови т.е. да са внимавали като са си избирали (религия - ако изобщо са имали избор)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
… ще трябва да взема да отворя аз корана и да го видя тоя псалм 91 за какво иде реч …

От килийните училища насам от образованието ни отпадна изучаването на псалми. Тогава е ясно. Даскалите са били попове, а на какво да учат децата освен на попски работи — требваници и такива неща?

Псалмите не са от Корана. Тамошните стихове се казваха нещо друго, но в момента не ми идва. Сетих се, наричат се строфи, от там присъдата на Салман Ружди. Едва ли не ги е обявил за сатанисти.

Псалмите са песни възхваляващи Бог от времето на Соломон, та дали не са почнали и при Давид. За съжаление музиката е изгубена, затова днес се рецитират.

Има духовно упражнение, което е съставяне по един псалм на ден, но това е доста висока топка. Това си е за баш набожни на прага на светци.

Лично аз не съм добре запознат с псалмите, защото и с библията не съм добре запознат. Работата е там, че я смятам (а тя си е) за цензуриран парцал и там е трудна ориентацията. Трябва огромна подготовка, за да знаеш, кое е цензура и лъжа, и кое по случайност е оцеляло като животворна истина. Великите учители нямат такъв проблем, но аз съм обикновен човек. Предполагам, че точно псалмите са от оцелялото слово, но така не съм стигнал все още до това да ги чета.

А, ако искаш, в раздела „Made in BG“ последното публикувано е ел. библия и в нея можеш да видиш въпросния №91.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Гърците са народ, който обича да протестира. Когато протестират те и французите, мероприятието прилича повече на гражданска война, отколкото на мирно, демостриране на несъгласие. Щом в Гърция няма протести за глобите, значи те са съгласни на това.


Дали не протестират, или протестират, но не го отразяват? Както не отразяват в Нидерландия, Франция, Австрия и т.н.? Ако е някаква ковидарщина, веднага се намират по медиите (не само нашите) някакви ентусиазирани граждани на улицата, които усмихнато обясняват как са се ваксинирали и как това е разумният избор (нямам против, който иска, да се ваксинира, личен избор е), като чета медиите, оставам с впечатление, че минимум 1500 (хиляда и петстотин) процента одобряват и ваксинацията, и зелените сертификати, и маски и т.н., а пък всеки втори на улицата ги псува тия мерки и сертификати?

Прочетох и последната заповед на министъра на здравеопазването. Тя всъщност преповтаря в основното досега действащата. Е, много интересни неща има там- за мола ти трябва зелен сертификат, но за офиси на застраховател, за банкови клонове, за куриерски услуги, офиси на мобилни оператори- дори и да се намират в мола- не трябва сертификат. Той вируса, разби'йш ли, знае кой отива до магазина на Адидас в мола и незабавно го заразява с минимум две-три хиляди процента вариант за летален край, ама който отива до офиса на ДСК ЕАД, го прескача.
Е,  как няма да смърди нещо подобно? При положение, че д-р Стойчо Кацаров (административния орган, издал заповедта за зеления сертификат) през април месец тази година (вярно, все още не в позиция "министър") в интервю пред Дарик радио казва следното : "Зеленият сертификат е класически пример за непряка дискриминация".

Та, как да повярваш на медии и държавни органи на управление? Липсата на информация за "нещо", не значи, че "нещото" не съществува. А изобилието на информация за друго "нещо", не значи, че нещото съществува.


П.П. А на Ремотекс поста ме изкефи, пренасочва темата от "За, или против ваксини срещу ковид" към спор "Тази, или онази ваксина срещу ковид", замазвайки и с противогрипните накрая ;)
« Последна редакция: Nov 30, 2021, 18:22 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Точно затова започнах с начина на протестиране на гърците. Ако протестираха, това щеше да се чуе и види много надалеч. Не е като пет баби да се съберат за снимка в Spybook, както се случва в родния ми град например. Там е „светлинно“ и „звуково“ „шоу“ от голям мащаб.

Само не разбрах, защо чичо Стойчо говори за непряка дискреминация. Много си е пряка, нищо непряко няма.

Иначе и сам си отбелязал, че отново има „богопомазани“. Забеляза ли как за изборите не посмяха да сложат такова изискване?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Това е от трети ноември в Гърция- здравните им работници протестират срещу задължителната ваксинация. Намерих го случайно, първото, което излезе, след като написах в тор-а Greece protest mandatory vaccination. Щом медицинските им работници протестират срещу задължителната ваксинация, няма начин да не протестират и гражданите, особено когато става въпрос за възрастните им родители.
https://www.ctinsider.com/news/article/Health-care-workers-in-Greece-protest-mandatory-16587773.php


Ха, че как ще сложат такова изискване у нас за изборите, на фона на хляб 1.45 лева и бензин около 2.50, това щеше да е направо "буустер". П. П. имам предвид задължителна ваксинация на част, или цялото общество, ако правилно съм те разбрал.
« Последна редакция: Nov 30, 2021, 18:55 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ей го ве, Мангъра изпълзя след изборите:

Доц. Атанас Мангъров — Делници

Реално не знам, той този път беше ли с „пикаещия във фонтани“ Румен, ама то петното вече му е лепнато.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Най-умните сме в ЕС, по-умни даже от израелците. Народ от мангъровци
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Хе-хе :) Развлекателно четиво. Е-хе, пък как ще дръпнем напред, като се ваксинира цяла БГ.. Ама тъпи ганьовци бе, пишман ти и народа,  [_]3 не щат да слушат авторитетите.. Поздрав :)

По същия начин и със същите похвати се вкарват простотиите за чипиране чрез ваксините срещу ковид, представяйки ги като мисли на "радикални антиваксъри", с цел като краен резултат- оплюване и низвергване на всеки, който не желае да се ваксинира. "Я ги глейте тия глупаци бе, ганьовците, само знаят ракията и туршията, а колко са прости- щели били да ги чипират, тъпаци"
« Последна редакция: Dec 01, 2021, 17:35 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
И историята на нищо не ги е научила (такова нещо като безвредни медикаменти няма):
https://www.plovdiv24.bg/novini/interesno/Hilyadi-bremenni-prieha-tova-lekarstvo-posledstviyata-za-decata-potresavashti-1164896

"...
Съдбите на Гунхилд, Бианка и Клаудия не са изолиран случай. От подобни страдания са засегнати около 5000 деца в Германия, а в целия свят - около 10 000. Всички те се раждат със сериозни увреждания.

Общото между тях е, че майките на тези деца са взимали лекарството "Контерган", което се е купувало без рецепта и е било препоръчвано  срещу безсъние и тревожност. Близо 50% от децата, чиито майки са взимали препарата на фирмата "Грюнентал", умират непосредствено след раждането. Колко общо са били спонтанните аборти и мъртвородените деца - не е известно.

"Безобидни като сладкишите" - с тази реклама е бил възхваляван "Контерган" и препоръчван на бременни жени при гадене и дори на кърмачета и малки деца, които не спят добре. Лицензът за препарата е бил продаден от "Грюнентал" в над 70 страни по света.
..."
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Най-умните сме в ЕС, по-умни даже от израелците. Народ от мангъровци

Направиха ми впечатление няколко неща:

① Втори сме по КИ. Това не е вярно. Било е вярно към '88-ма, когато общото представяне на учениците ни по международни олимпиади беше второ след израелското. Много бързо, само след около петилетка слязохме до осемдесет и някое. А напоследък ни държат да сме в топ 100 само споменатия учител в статията и СМБ съответно за „Физика“, „Математика“ и „Информатика“. Навсякъде другаде сме леш и май изобщо не попадаме в топ 200, от колко? Нещо като 210 държави са с все непризнатите;

② Учителя. Теодоси Теодосиев ми е слабост, която съм показвал в този форум. Може би има много неща да не съм съгласен с него. Но, както случая на Кобрата с англичанина. Нека стигнем неговия интелект и тогава да си позволяваме да го заклеймяваме. Защото иначе не сме смешни. Не сме и жалки. Трудно се намира определение;

③ Мангъров се заклеймява, защо? Защото казва (почти цитирам) — който има желание, нека се ваксинира. Обаче го прави на собствен риск. Това са експериментални ваксини, които може и да са много добри, но не са преминали пълния набор от лабораторни изследвания и затова не знаем. Тежка съдба е неговата. Бившия любимец на всяка власт сега е еднакво ненавиждан и от про-ваксинационно настроените и противниците на ваксинирането. Преди поне беше мразен само от вторите;

④ Даните за смъртността. Мен всъщност ме успокоиха. Мислех, че положението е по-зле. Реално у нас Коронования вирус почва да взема жертви едва от средата на октомври, миналата година. След това има само още два пика. Първия започва през март, в средата му е най-висок и до края на месеца приключва. Втория започва в края на август, много мощен, като към края на октомври е върхът му, откъдето започва да спада. Значи всичко на всичко имаме три вълни, последната на два етапа, а не четири, пет или колкото си измислят по телевизията.

Най-хубавото в случая е, че общо тези три вълни (с тази мега-яката, последна) са успели едва-едва да удвоят общата смърност в най-интезивните си точки.

Е поне вече е ясно, което си го знаехме от самото начало, ако нещо ще избие човечеството и българите в частност, няма да е този вирус. Твърде е слабичък.

Това не променя факта, че имаме почернен живот на четири хиляди семейства на всеки милион българи, което ефективно стига до към двадесет хиляди черни забрадки и жалейки на всеки милион. Но все пак е доста по-малко от това, което би причинила истински опасна болест.

=*=

Ако сте гледали интервюто, което пуснах снощи, то този ми ти Омикрон може би бележи края на епидемията, защото е силно заразен, никой няма да пропусне, но освен това е много лек и няма утежненията, причинили досегашните вълни от смърт.
« Последна редакция: Dec 01, 2021, 18:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
...
На всички заблудени души препоръчавам да четат всеки ден по 10 пъти "Отче наш", по 20 пъти Добрата молитва и по 30 пъти 91-ви псалом. А и инжектираните по 40 пъти на ден да молят Бог да им прости че са пуснали Антихриста в телата си.
...

   Ако от молитвите имаше полза,през Средновековието нямаше да има
болести и средната продължителност на живота щеше да е над 100 г,
Тогава повечето хора са били религиозни; на практика религията
е била задължителна.
   Има полза от медитативните практики в някои източни религии,
но това е съвсем друга тема ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Майка Тереза живее аскетичен живот в пост и молитва. Живее до 91 години и си отива тихо. Не боледува. Странно, как ли се е случило?!

Това, че през средновековието хората масово са били религиозни, не означава, че не са били греховни. Сега е пълно с хора, сляпо вярващи в науката и въпреки това умират по болници със системи във вените си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 78   Нагоре
« назад напред »