Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 68709 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
И аз имам ваксина за омикрон, даже три вида сварих тази година- от смокини, от круши и една каръшик (праскови, сливи, ябълки). :)
Боже, прости, че те споменавам, но от круши как ми се е допило. Един-единствен път съм опитвал такова нещо и беше като елексир. Един сърбин беше оставил на дъното на една бутилка от минерална вода стотина милилитра, докато дойде от Белград до София и ни я беше дал да я допием. Премрежват ми се очите от спомена. А уж не си падам много по алкохола  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ами дай информация ако имаш.

Учени от Ухан алармираха за нов опасен вирус
NeoCoV засега не е минал у човека (китаеца).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
https://bnr.bg/post/101591590/otkazaha-transplantacia-na-sarce-na-nevaksiniran-v-sasht

Отказаха трансплантация на сърце на неваксиниран


https://mobile.frognews.bg/article/234908/

От средата на март полицията ще започне да проверява ваксинационния статус на жителите - тези, които не могат да представят доказателство за ваксинация, ще подлежат на глоба до 600 евро - засега в Австрия скоро и в други държавици околовръст  :D

П.П. Не споменават дали ще приемат разплащания и в натура там крушовица или само сливовица - ово е стадарт
« Последна редакция: Jan 27, 2022, 01:24 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
каръшик (праскови, сливи, ябълки). :)

Я обясни тази дума „дармадан“. Знам, че е бургаска, а не варненска, ама ми е бая чудна. Преди няколко дни чух обяснение от сорта, че „къщата ми е дармадан“ означавало, че е разхвърляна. Но срещайки я на разни места, като да означава, че си пиян-залян или надрусан до козирката.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Дар-мадан е когато обърнеш всичко, и си бръкнал навсякъде. Бъркал си, ровил си, пипал си, работил си навсякъде по даденото нещо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
   Имам едно предложение:
   Да се направи програма,която да генерира валиден QR код:
уж съответния човек е ваксиниран.
Пляскате QR кода на смартфон,и си джиткате спокойно навсякъде.
   Поразтърсих се в интернет,но има много малко информация по същество.
Доколкото разбрах,има софтуерни продукти сертифицирани от евроГейския
съюз,като "EU Digital COVID Certificate Checker" за проверка на валидността.

   Тъй като съм си парче програмист,смятам,че мога да се справя,но ми трябва помощ.
Навити ли сте ?
« Последна редакция: Jan 27, 2022, 10:06 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Спец, аз не съм програмист, ама откъм наказателно-правна страна, не е хубаво така да го пишеш в общодостъпен форум.. ;)

Файър, Ачо хубаво го е описал дармадан-а, аз само ще добавя- не само си рушкал и ровил навсякъде, ами си го оставил и разхвърляно/разпарчетосано. Оттам идва "къщата ми е дармадан". В моята работа съм срещал изрази от клиенти "ченгетата ми направиха колата дармадан"- ровили навсякъде и обърнали всичко (в случая търсели наркотици).
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Значи нещо подобно на дямпирян.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Спец, аз не съм програмист, ама откъм наказателно-правна страна, не е хубаво така да го пишеш в общодостъпен форум.. ;)

Файър, Ачо хубаво го е описал дармадан-а, аз само ще добавя- не само си рушкал и ровил навсякъде, ами си го оставил и разхвърляно/разпарчетосано. Оттам идва "къщата ми е дармадан". В моята работа съм срещал изрази от клиенти "ченгетата ми направиха колата дармадан"- ровили навсякъде и обърнали всичко (в случая търсели наркотици).

   Мога да обясня какво имам предвид,надявам се да не ме разбереш погрешно.

   Не съм съгласен с принципа "dura lex sed lex" (лош закон,но закон).
Съгласно принципите на хуманизма (с които ,в общи линии,съм съгласен),
някои закони задължително трябва да се нарушават.
   Много примери могат да се дадат, ето  един достатъчно красноречив:
в някои гнусни и варварски държави (като Саудитска Арабия) действат дивашки
и антихуманни закони: смъртни присъди за щяло и нещяло (дори за обида на
"пророка" Мохамед !),пребиване с камъни до смърт (за изневяра !) и т.н.
Очевидно тези закони трябва да се нарушават,т.е. да не се извършват тези брутални безчинства.
Също (в исторически аспект) не е трябвало да има мъчения, изгаряне на клада и т.н.

   Конкретно по темата: предложих начин за измъкване от лапите на фарма-мафията
и обслужващите я правителства.
Не написах нищо лошо.

Формално погледнато,почти съм сигурен,че не попадам под ударите ня някой  член от НК
Ако не съм прав,ще се радвам да ме опровергаеш...
« Последна редакция: Jan 27, 2022, 16:16 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
И къде мислиш, че ще сочи този QR код (сайт)?
Освен ако в БГ не ги сканират тези кодове, ами ги гледат като картинки. Или не издокараш и имитиращ сайт.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Хе-хе, не е баш така. Кой точно закон се нарушава? Разработването  и производството на "оръжия за масово поразяване" (па били те и софтуерни) не се наказва - наказва се употребата им (питай всеки голям производител на конвенционални оръжия). Те затова едните са белокапци а другите чернокапци. Отеделно има една сива част в законите - значи ти не можеш да го ползваш срещу държавата но тя може да го ползва срещу теб (напр. подслушване и хакване на тел.) частно лице срещу частно лице или фирма е само ако те фанат и го докажат в съда че си бил ти (ама там нема управия - освен ако май не се намеси държавата и докаже че доказателствата са събрани по надлежен ред т.е. на мъжка дума да каже а бе аз гарантирам че зад т'ва ИП седеше той баш по т'ва време което си е ненаучна фантастика ама номерът явно минава)

П.П. и нещо интересно по темата "Карат нъ въ - карат нъ" (зат'ва го праим) - то ще им е по-лесно да казват кои НЕ са т.нар. чуждестранни агенти /че са по-малко/ ама ги карали да казват само кои са - още един закон за ..на кенефна хартия
https://www.youtube.com/watch?v=NPYN_3NhN84
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Написах го приятелски.
 Погледнато строго с прокурорски поглед, изглежда като подбудителство (форма на съучастие) към съставяне на неистински документ (зеления сертификат). Леко престъпление е, по основния текст до 3 години за съставяне (документните престъпления, официален документ- чл. 308 НК) на фалшив зелен сертификат. Който го ползва, отива на чл. 355, ал. 2 НК- и там е леко престъпление, т.е. наказва се с до 5 години, в случая- до 5 години и глоба от 10 000 до 50 000 лева. Ако си неосъждан, минаваш с условна, ама що да се стига дотам.. друг е въпроса, че за момента просто си плямпаме тук, но ако почнем публично да си обсъждаме примерно кода, бъговете, и да създаваме продукт за изготвяне на фалшиви сертификати, някой може да се заинтересува, четейки тук.

П.П. Постарах се да дам кратък обзор, не претендирам за изчерпателност. Ако се разпиша в детайли, ще стане ферман :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Мдам сега борбата е неравнопоставена защото правителставата имат достъп до неща неразрешени за обикновения потребител...  :o но пък от друга страна ИИ скоро може да излезе извън контрол и ...тогава ще я втасаме

щото реално кой върши истинската работа тук?
https://www.cyberscoop.com/id-me-ceo-backtracks-on-claims-company-doesnt-use-powerful-facial-recognition-tech/

Nik А с образователна цел нямаш ли право да бараш там... или според цвета на шапката или по нашийо закон нема значение с к'ва шапка си и дали работиш напр. за Касперски или др. фирма за ел. сигурност - пак ли падаш под ударите на закона и там 50 хилки и т.п. или ако съм без фирма не е ОК ако иам секюрити фирмичка е ОК?
« Последна редакция: Jan 27, 2022, 20:31 от remotexx »
Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 78   Нагоре
« назад напред »