Автор Тема: Възстановяване на данни от умиращ твърд диск  (Прочетена 22005 пъти)

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
дай цифри
Има 2 по-60 и няколко и един над 100 (не помня колко точно)

Освен да се пробва да се направи ново копие на повредения диск на друг диск но с друга програма, това за сега ми идва на акъла на мен
Как така не помниш точно-  даваш лист на имидж файловете които си натворил и ти показва точно.
Аз очаквах да ми кажеш имидж файл голям около 460 ГБ (толкова ти е партишъна с данни според ранните ти картинки), ама ти ми даваш плявата от 60-70 - което са партишъните с операционната ти система (Уиндоус) и рикавъри партишъна и затова ти няма файловете.
Пак ти казвам - гледаш грешните партишъни!
Наистина нямам имидж с размер 460 ГБ - нямам причина да ви лъжа, нали ми помогнахте да си направя имидж с Clonezilla, имиджа който го имам от нея изглежда по-този начин, да се гледа диск 4 най-отдолу:



Нямам представа какво точно е правила Clonezilla но след работата и това имам, нямам друго

Сега, дали е клонирала целия диск или партишъните му само - незнам, явно партишъните му е клонирала и тях съм сканирал да си потърся инфото.

Имам чувството че явно Clonezilla не е успяла да направи имиджа както трябва, незнам защо, наистина нямам представа какво вече да си мисля...

Да, повредения диск върху който са данните ми е 320 ГБ
« Последна редакция: Jul 10, 2022, 20:38 от spunki »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
И казваш избра първата опция

https://clonezilla.org/fine-print-live-doc.php?path=./clonezilla-live/doc/01_Save_disk_image/06-dev-img.doc#06-dev-img.doc

а не втората. А се вижда, че си "набил" копието директно.
ДЕ ти е образа на дяловете/или на целия хард диск?! нали каза, че си сканирал и него?! Или го нямаш?
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
И казваш избра първата опция

https://clonezilla.org/fine-print-live-doc.php?path=./clonezilla-live/doc/01_Save_disk_image/06-dev-img.doc#06-dev-img.doc

а не втората. А се вижда, че си "набил" копието директно.
ДЕ ти е образа на дяловете/или на целия хард диск?! нали каза, че си сканирал и него?! Или го нямаш?
Да, първата опция тогава избрах, изпълнявах вашите инструкции съвасем точно

Какво искаш да кажеш с това че съм набил копието директно?

Образа на дяловете го имам от повредения диск, той е на друг здрав диск който е 500 ГБ
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Аз лично колкото повече чета темата и обясненията - се обърквам още.

Каква е хронологията на всички действия дотук, и какво точно е направено и мазано по тия дискове и дялове - не мога да му хвана спатиите.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Тоя образ вероятно е от онова умряло т.е. зависнало копиране и.. не съм експерт по клондзила ама подозирам че първо е направило файловете с пълния размер а после е умряло%зависнало при копирането и не всичко се е хванало

Затуй следващия път
1. Диск към диск
2. На два паса с map файл за грешките, па после си ги мъчи тях отделно.. може и назадно
« Последна редакция: Jul 10, 2022, 20:55 от remotexx »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Да, първата опция тогава избрах, изпълнявах вашите инструкции съвасем точно

Какво искаш да кажеш с това че съм набил копието директно?

Образа на дяловете го имам от повредения диск, той е на друг здрав диск който е 500 ГБ

И сканира ли НЕГО, не това КОЕТО ПОКАЗВАШ? (НЕГО=бла-бла.img)
« Последна редакция: Jul 10, 2022, 21:11 от malin1 »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Затуй следващия път
1. Диск към диск
2. На два паса с map файл за грешките, па после си ги мъчи тях отделно.. може и назадно

 :D  [_]3 "на човешки език", моля, втората точка, за "клиента".

Пак може да се пробва по твоя начин, НО стига да иска да разбере какво прави, с четене кое-кво-е, а сега ем боли, ем сърби. То ако ставало лесно - що народ ще остане гладен.

Сега погледнах отгоре-отгоре в нета, при първата опция за начинаещи, става бързо копието, съответно с най-малък шанс за нуждите. Не ми се чете ръководство, за да избера за някой друг кое е най-доброто.
Както и не искам да знам (даже и за обща култура) особеностите на ntfs.
« Последна редакция: Jul 10, 2022, 21:18 от malin1 »
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Да, първата опция тогава избрах, изпълнявах вашите инструкции съвасем точно

Какво искаш да кажеш с това че съм набил копието директно?

Образа на дяловете го имам от повредения диск, той е на друг здрав диск който е 500 ГБ

И сканира ли НЕГО, не това КОЕТО ПОКАЗВАШ? (НЕГО=бла-бла.img)
Така, значи ще го напиша още веднъж: От цялата работа на Clonezilla имам на здрав диск който е 500 ГБ, партишъните които по-горе на снимката съм показал и които са сканирани всеки един пооотделно да търсят инфото ми и което не беше открито

Също така съм опитал и да сканирам целия диск 500 ГБ, инфото ми не беше открито отново
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
От цялата работа на Clonezilla имам на здрав диск който е 500 ГБ, партишъните които по-горе на снимката съм показал и които са сканирани всеки един пооотделно да търсят инфото ми и което не беше открито

Понеже говорим на различни езици, покажи на снимка как изглеждат/ги виждаш тия партишъни във тоя 500 гб диск. Щото аз на "партишъна" му викам "дял", на "образа" му викам "имидж" (има разширение накрая img).
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Аха значи сега схващам какво е станало - той е копирал дял-на-дял т.е. най-вероятно утилката първо е направила дяловете (и хоп те вече са си в пълен размер), после е пуснал онова копиране което му зависнало (утилката най-вероятно ползва dd и няма fast-pass) и колкото се изкопирало - изкопирало (но инак дяловете са си пълен рамер - с квото е имало преди на тоя "здравия" диск) - и на стъпка 3 то му е открило там (където казваше че имал логове от преди дето е бил закачан тоя диск и аз си мислех за стария/счупения а то бил новия/здравия)

Явно е добра практика като ще се прави копиране дял-на-дял или диск-на-диск здравия диск първо да се занули или дяловете първо да се форматират (за да не намира остатъци от здравия, и да ни подведе че са от новия)

Ние правилно го насочихме колегата към ddrescue и *.img и то на два паса, там вече щеше всичко да си каже и даже можеше да преброим сгрешените сектори от *.map файла ама колегата нещо го достраша...

П.П. Я аз да попитам - случайно да не е (бил) криптиран тоя дял важния? Питам защото забелязах на здравите му дискове надпис - "Шифровано за защитено стартиране", може пък и болния да е бил...
« Последна редакция: Jul 11, 2022, 00:04 от remotexx »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
И аз това мислех да питам, ама забравих. 
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
"Шифроване за защитено стартиране..."  ???
Какво изобщо означава това? Толкова да не понасям превод на български на интерфейсите на операционните системи, програми и прочее. Много ме объркват.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
най-вероятно е превод на BitLocker Encrypted...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Английския си е английски. И аз не харесвам тия насрани преводи, и никога не ползвам такива "българизации".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
От цялата работа на Clonezilla имам на здрав диск който е 500 ГБ, партишъните които по-горе на снимката съм показал и които са сканирани всеки един пооотделно да търсят инфото ми и което не беше открито

Понеже говорим на различни езици, покажи на снимка как изглеждат/ги виждаш тия партишъни във тоя 500 гб диск. Щото аз на "партишъна" му викам "дял", на "образа" му викам "имидж" (има разширение накрая img).
Ами да явно си говорим с теб на различни езици за това ще го повторя за теб специално - мен вече ме заболя ръката да го пиша постоянно че от работата на Clonezilla имам само и единствено диск който е с размер 500 ГБ и който диск има 3 дяла/партишъна, те се виждат като RAW, Ако трябва да бъда честен незнам каква по-точно е разликата м/у дял и партишън

До колкото си спомням този диск мисля че не е бил криптиран
« Последна редакция: Jul 11, 2022, 17:09 от spunki »
Активен