Автор Тема: Izbori/мирбори  (Прочетена 19319 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #45 -: Oct 03, 2022, 10:46 »
Мъртви, ама носят на някого бройка за вота.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #46 -: Oct 03, 2022, 10:47 »
https://e-vestnik.bg/36296/miliardi-milioni/

По принцип не съм почитател на лицето/поета Румен Белчев и прескачам писанията му. Твърде жълтопаветен ми идва, а „язе сум си от село“ или поне провинция в неговите, горди, римски очи.

Но този път по изключение ми беше изключително забавно и дори се съгласявам с тезите му. Много ясно, че ПППП не строят затвор в Банкя, за да имаме модерни съоражения, а за да напомнят на един мръсник, къде ще го пратят. Гештапо няма да е вечно и няма вечно да сваля арестите му в съда. Ега ти наглия тип е тоя Ваньо.

И все пак точно в края изтърси голяма простотия — к'ъв климат в пирамида, бре байноле?!? Само ти и учените не виждате това, което всички останали виждат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #47 -: Oct 03, 2022, 10:53 »
Мъртви, ама носят на някого бройка за вота.

Но това с машини лъсва като насран задник. Ако в машината на края на деня има няколкостотин гласа в продължение на минути и те всички са за една или две партии, то е ясно, че им е надут вота. Лошото е, че българския съд, който е много независим и изобщо не е корумпиран, никога не касира избори.

Но има цака и на това. Има малко известен факт. В секции под триста души продължава да се гласува с бюлетини. Е, точно в тези можеш спокойно да си мушнеш всичките 299 гласа за теб и приятелчетата. И при няколкостотин села, бройката си идва много добре.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #48 -: Oct 03, 2022, 11:13 »
Толкова се вгледахме в антагонистите ГЕРБ-ДПС и ПППП, че забравихме най-важната новина от изборите. А тя е свързана с третата партия на статуквото (как така ДСБ не е партия на статуквото, не мога да предположа).

Бесните, страшни пенсии вече са само 232 839 души, което почти ги изравнява с костовистите и реститутките, които са хванали 186 353. Още само няколко избора и ще паднат под границата за влизане.

Спомням си как през 2008-ма си говорехме с един колега и той се възмущаваше, че все ги чакаме да измрът и не измират. Тогава още беше коалицията на Доган, за която твърдеше, че не била широка, а само тройна в нощта на изборите.    

Ами измряха. И им помогна точно тяхната майка кармилница, която всеки път остава здравната ни система във все по-плачевно състояние. Ако си бяха мръднали пръста поне за медицинските сестри, мани нещо друго, днес щяха да имат поне още 300-400 хил. живи гласопадаватели. Хак да им е!
« Последна редакция: Oct 03, 2022, 11:17 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #49 -: Oct 03, 2022, 12:08 »
Намаляваме ние българите от година на година, от преброяване на преброяване.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #50 -: Oct 03, 2022, 16:48 »
Гога, какви точно права са отнети на транссексуални и обратни, та ще им се гарантират правата?

Не съм сведущ по въпросите на LGBTQ, защото просто не съм част от тази общност. Дори не знам, какво означава буквичката „Q“, която добавиха в последствие. Другите са ясни от самосебеси.

Така, че не мога да изложа подробно, точно кои права им липсват. Но знам за две, които са основни и които им причиняват огромни неприятности. Споменах ги. Това са правото на брак и осиновявания. Това са неща, които ти, аз, всеки друг може да направи веднага и дори сме поощрявани да ги направим. Имаме реални ползи от тях. Но тези между 2% и 20% от хората в различните страни нямат право да го направят.

Ако питат мен бракосъчетанието самото то трябва изобщо да отпадне. Противник съм на тази институция наричана основна клетка на обществото. Имам семейство. Смея да твърдя, че е щастливо. Не разбирам нуждата от церемонии. Аз или съм отговорен съпруг и/или родител, или не съм. Някаква хартийка няма да промени нищо.

Но, докато има законни семейства, те трябва да са достъпни и за тези, които не наричат себе си мъж и жена. А за осиновяванията е повече от ясно. Тук дори няма нужда от разяснения.

Не съм съгласен LGBTQ  да имат право да създават семейства,още по-малко да осиновяват деца.
 
Извратеняците НЕ трябва да индоктринират малките деца с теxните перверзии !  >:D

   Не е ли достатъчно,че никой не ги наказва за това,че си бъркат по всички дупки ?

   По отношение на гей-парадите - не трябва да блокират ключови булеварди,и така да нанасят щети на икономиката
Да не говорим,че ангажират полицейски сили,които,вместо да се борят с
престъпността,пазят ненормалниците ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #51 -: Oct 03, 2022, 16:57 »
Цитат
Защо не вземеш да провериш техническите характеристики ?

   Всички посочени от мен модели вдигат над 300 км/ч,докато
краварския електрокар (в най-добрия случай) - 260.

   Да сравняваме ли пробега ?
   Колко км. могат да изминат Bentley Bentayga,Aston Martin DBX V8 и
Lamborghini Uris с пълен резервоар ,и колко  краварската бракма със
100% заредени батерии ?


Аре по-сериозно ...
Хайде да дам малко цифри, щото дрънкаш на изуст като селската зубрачка:
Цитат
On a full tank of fuel, the 2021 Bentley Bentayga has a maximum range in the city between 270 and 337 miles depending on the trim level. On a full tank of fuel, the 2021 Bentley Bentayga has a maximum highway driving range between 405 and 540 miles depending on the trim level.

Цитат
The Model S is Tesla's longest-range vehicle with up to 405 miles of range on a single charge depending on the configuration.



https://electrek.co/2022/06/30/tesla-model-s-plaid-breaks-200-mph-top-speed/
Тези от Кебек са отключили софтуера ис са дигнали 216 mph (348 km/h). Да ти обяснявам ли какво значи софтуер или сам ще се сетиш.
Скоростта на Теслите е електронно ограничена защото тука за превишена скорост с толкова много вкарват в затвора, а това чудо ги вдига за секунди. 

А генератор на ток нямам в багажника, щото тука зарядните станции са през 40км (а най-близката ми е у нас). Ти у вас имаш ли си бензиностанция?!
И виж там видеотата дето съм ти дал да не се излагаш като кифла.

А бай Ганьо като никой не го иска как така все бие на изборите в последните 15 г. Ниска обществена култура се казва (дори интелигенцията не гласува), всеки чака някой друг да му вземе решението (и обикновено това става в пенсионерския клуб, Факултето/Столипиново и Кърджали/Шумен/Москва).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #52 -: Oct 03, 2022, 17:22 »
Ех Гога, сега беше момента да си продадеш... там каквото имаше за продаване  :P
По Видинско сега е, ден година храни.
Две бабички вкарват четири дупетата..

https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Zastariavame-i-namaliavame-Naselenieto-na-Balgariia-se-stopi-do-6-519_786359.html

През последните 10 години най-много население е изгубила област Видин, почти една четвърт,

Предходното преброяване се проведе през 2011 г. Резултатите от новото преброяване са важни, защото са свързани с изборния процес. Според Изборния кодекс мандатите, които дава всеки район, се определят на база населението в тях. Тъй като последните официални данни са отпреди 11 години, те не отразяват нито реалния брой, нито демографските тенденции.

Например Видин, чието население намалява, получава 4 мандата, докато софийските райони, чието население се увеличава, получават същите мандати, както преди - съответно по 16, 12, 14. Заради това на изборите вчера се стигна до ситуацията един гласът на избирател от Видин да тежи повече от този на избирател от София. 

Според предварителните данни на последното преброяване София трябва да има 52-ма депутати, а не 42-ма.
« Последна редакция: Oct 03, 2022, 17:25 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #53 -: Oct 03, 2022, 18:05 »
Цитат
Защо не вземеш да провериш техническите характеристики ?

   Всички посочени от мен модели вдигат над 300 км/ч,докато
краварския електрокар (в най-добрия случай) - 260.

   Да сравняваме ли пробега ?
   Колко км. могат да изминат Bentley Bentayga,Aston Martin DBX V8 и
Lamborghini Uris с пълен резервоар ,и колко  краварската бракма със
100% заредени батерии ?


Аре по-сериозно ...
Хайде да дам малко цифри, щото дрънкаш на изуст като селската зубрачка:
Цитат
On a full tank of fuel, the 2021 Bentley Bentayga has a maximum range in the city between 270 and 337 miles depending on the trim level. On a full tank of fuel, the 2021 Bentley Bentayga has a maximum highway driving range between 405 and 540 miles depending on the trim level.

Цитат
The Model S is Tesla's longest-range vehicle with up to 405 miles of range on a single charge depending on the configuration.



https://electrek.co/2022/06/30/tesla-model-s-plaid-breaks-200-mph-top-speed/
Тези от Кебек са отключили софтуера ис са дигнали 216 mph (348 km/h). Да ти обяснявам ли какво значи софтуер или сам ще се сетиш.
Скоростта на Теслите е електронно ограничена защото тука за превишена скорост с толкова много вкарват в затвора, а това чудо ги вдига за секунди. 

А генератор на ток нямам в багажника, щото тука зарядните станции са през 40км (а най-близката ми е у нас). Ти у вас имаш ли си бензиностанция?!
И виж там видеотата дето съм ти дал да не се излагаш като кифла.

А бай Ганьо като никой не го иска как така все бие на изборите в последните 15 г. Ниска обществена култура се казва (дори интелигенцията не гласува), всеки чака някой друг да му вземе решението (и обикновено това става в пенсионерския клуб, Факултето/Столипиново и Кърджали/Шумен/Москва).

   теЗла model S plaid  НЕ Е джип !
Джипа е model Х.

   И аз някъде четох за кракването,пардон,"отключването на софтуера" на plaid -а.
Само че,нали се сещаш,че това е много рискована операция.
И може да доведе до много сериозни последствия ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #54 -: Oct 03, 2022, 18:14 »

...
А бай Ганьо като никой не го иска как така все бие на изборите в последните 15 г. Ниска обществена култура се казва (дори интелигенцията не гласува), всеки чака някой друг да му вземе решението (и обикновено това става в пенсионерския клуб, Факултето/Столипиново и Кърджали/Шумен/Москва).

С американска помощ, как бие. Компрометира се прекалено и от американското посолство го заместиха с нова версия марионетки, но те пък съвсем се оср@ха и айде пак да върнем старите.. наши са си. Боковото управление с чия подкрепа беше, сигурно Москва спря "Южен поток" и АЕЦ "Белене". Много ги разбираш отдалеко нещата. Просто на хората им писна да гласуват за американски подставени лица и не виждат смисъл да го правят- да гласуват за един брой предварително наредени куклички, които водят политика в полза на задоеканския суверен, но в ущърб на нашата държава.. Самият факт на толкова ниска избирателна активност говори достатъчно, и то не в посоката, в която ти правиш внушения. Мантрата за евроатлантически ценности и солидарност отдавна се е изхабила при нас.
« Последна редакция: Oct 03, 2022, 18:22 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #55 -: Oct 03, 2022, 18:16 »
Тези глупости активистите на Дай България ги разправят от първия ден на кампанията. Първа беше Поли Паунова, която, колкото и да е готина, никога няма да е достойна за отбраното им общество.

Само да ѝ кажа на Поли, че нейните работодатели¹ вкарват сенатори на база територия. И странно, защо го правят. Има един щат (да не излъжа, май беше) Делауер, който е голям, колкото едно градче, но той също вкарва двама сенатори, както всеки друг щат. Толкова вкарва Тексас, който е с най-голямата територия. Толкова вкарва и Калифорния, чието БВП е сигурно, колкото на 48 от останалите. 48, защото все пак не искам да слагам Нови Йорк в сметката.

Умопобърканите софиянци не се сещат, защо е така, но ти сещаш ли се?

Защото е необходимо чувство за общност и съпричастност. Дори и в момента, когато все още София не ни е взела три от четирите мандата, аз не се чувствам свързан с тези хора по никакъв начин. Нито те се чувстват свързани с мен. Дори някъде идеите да ни се пресичат, а те се пресичат, защото всички сме американофили, то сме си взаимнонепоносими.

Значи гнусните столичани ще изсмукват всички ресурси на страната, ще си бъдат горди и велики, а ние да мрем. Ами хубаво. От тях ще стане хубав провинциален град на Гърция, третия по големина след Солун. Ама и това няма да го разберат. И не го разбират, защото си говорим на различни езици.

Не им е проблем на Дай България мандатите. И в момента софиянците взимат всички решения. Ама ей така да гледат в канчето на двете най-малки области с по четирима дупедата. Колко страшно, че четирима столичанина влизат от мое име. Щото така се случва всеки път. Мимо Мамин е единствения влизал с мисълта за Видин в главата си. Всички останали няма да могат да открият паметника на Васил Левски в града. Да, има такъв. И да този Мимо е онзи същия, много смешно. Щом това е най-добрия влизал от тук, представете си, за какво става въпрос.

Никой от четиримата, които ще влязат сега (щото бяха ясни преди изборите, както всеки път) не е стъпвал в нито едно село в областта. Никой от тях не знае, колко общини има тази област. Никой от тях не знае дори, колко са градовете. Никой от тях не знае, къде свършва областта и къде започва Монтана, защото няма табела. За половината от тях Видин е онова проклето място, където са родени родителите им. Другите двама никога не са стъпвали в този град. Излъгах, забравих, че оная скочубра с жълта книжка е в листите на ГЕРБ, а тя си е видинчанка. Значи ще влезе една видинчанка, двама бивши зубрачи на ПППП и БСП, втория особено неприятен тип, защото е ниновист от седмия ден, а първия е дори по-зле, защото айдукатин предател на Славун за черните очи на Асен и накрая човека на ДПС, който никога не знам кой е.

От всички тия само крайно неизвестния във вселенски мащаб човек на ДПС (не е един и същ, през годините го сменят, ама май напоследък е един и същ) си е заслужил чинно влизането, защото е си е купил Бончова ма'ала (познайте кои са тези). Другите винаги влизат на крилете на националните резултати. Този може да не знае, къде по картата изток-запад-север-юг се намира Видин, но поне е вложил (в случая финансово) усилие.

И е наистина лоша идея да купуваш избори във Видин. Ще останеш без крака. Там пипат здраво едни момчета с Джи класа. Познавам ги, добра идея е да си далеч от тях.

доп.
===

Работата няма да се оправи дори с мажоритарни избори, защото дори тях искат да ги правят не на териториалиен, а на принципа на населението. Поне няма през три месеца тия мутри да се явяват на избори. Което ме подсети, че последните два избора са незаконни, защото и двата трябваше да са мажоритарни.

А специално моя град мина най-тежките си дни. И за това е виновен… коронования вирус. От две години този град е пълен с хора. Чак се задушавам.


===
¹/ Това не е теория на заговорите. В момента изтъкнатата, цапната уста работи в подопечната на ЦРУ — Свободна Европа. Отиде там, след като я уволниха от БИТ.
« Последна редакция: Oct 03, 2022, 18:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #56 -: Oct 03, 2022, 18:38 »
С американска помощ, как бие. Компрометира се прекалено и от американското посолство го заместиха с нова версия марионетки, но те пък съвсем се оср@ха и айде пак да върнем старите..

Тук като активист на ПППП щях да те запитам, в какво са се осрали. Ама се отказвам. Нищо, че това е първата партия, която харесвам. Просто аз самия съм изписал хиляди хули по всички останали, политически сили. Щом аз имам това право и ти имаш правото да пишеш, каквото мислиш.

А и половината им кандидати специално при нас са хора, които не харесвам и не бих гласувал за тях, дори да имах желанието да съучаствам на политическата мафия.

Много ги разбираш отдалеко нещата.

Трябва да излезеш извън гората, за да я видиш. Иначе виждаш дървета (в този случай буквално).
« Последна редакция: Oct 03, 2022, 18:42 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #57 -: Oct 03, 2022, 19:01 »
А като излезеш от гората, виждаш само крайните дървета. Ако се отдалечиш от гората, вече нищо не виждаш. Само си представяш.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #58 -: Oct 03, 2022, 20:04 »
Забравих нещо. Проверявах резултатите за Видин. Направих го, не защото ми пука, а защото се оказа, че онзи ниновист от последния ден няма да влезе, а на негово място ще влезе втория гербераст след онази с жълтата книжка. Хората фалирали града, изкараха невереятен резултат тук. Та така погледнах „моя“ човек Готи.

Ядосах се! Ако вчера, когато ходих до секцията си бях взел личната карта, щеше да си закръгли гласовете на 20. Двадесет гласа, не двадесет процента.

"Готи, тиква"

« Последна редакция: Oct 03, 2022, 20:20 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #59 -: Oct 03, 2022, 21:51 »
Цитат
   И аз някъде четох за кракването,пардон,"отключването на софтуера" на plaid -а.
Само че,нали се сещаш,че това е много рискована операция.
И може да доведе до много сериозни последствия ..
Цялото нещо го казвам, за да обясня, че лимитите не са на ел. моторите, а са изкуствено заложени.
Модел Х Плад е още по-брутален, нищо, че е джип.
Дори долния клас Тесла 3 пърформанс прави тези супер коли смешни. Започва да се проявяват лимитите на хората при тези ускорения (замайване и пр.). ДВГ са вече история и който се качи на електричка вече го знае това. Време е да отидат при конските каруци и файтони.
При електромотора на С Плад се е наложило ротора да бъде обвит в карбонови структури за да не се разпада металът при високите обороти.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.