Автор Тема: Хакнаха zamunda.net  (Прочетена 12434 пъти)

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Хакнаха zamunda.net
« -: Apr 17, 2013, 00:17 »
Влизам си аз и получавам следното съобщение:
Цитат
Приятели, група хакери са свалили бекъп на сайта и е възможно да вдигнат няколко сайта с подобен дизайн и информация от предишните дни.
Не се притеснявайте за паролите, те са криптирани и няма кой да ги види в чист вид.
Поради тази причина е затруднено влизането в сайта близките 2 дни. Работим по отстраняване на проблемите и се извиняваме за причиненото неудобство.

Екипът на Zamunda.NET!
С две думи признават без да искат, че и паролите са чопнали...Не знам колко са криптирани и как ама едва ли ще е нещо сложно...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #1 -: Apr 17, 2013, 01:18 »
Тук нашия приятел @gat3way може да се изкаже... ето и новини от последните минути:

http://hashcat.net/forum/thread-2238.html
Цитат
1Password attack

http://www.zdnet.com/parallella-the-99-linux-supercomputer-7000014036/
Цитат
What Adapteva has done is create a credit-card sized parallel-processing board. This comes with a dual-core ARM A9 processor and a 64-core Epiphany Multicore Accelerator chip, along with 1GB of RAM, a microSD card, two USB 2.0 ports, 10/100/1000 Ethernet, and an HDMI connection. If all goes well, by itself, this board should deliver about 90 GFLOPS of performance, or — in terms PC users understand — about the same horse-power as a 45GHz CPU.

Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #2 -: Apr 17, 2013, 03:44 »
Новина от последната минута - май не са ги хакнали, ами "някой" им свил домейна и сега вика - дръжте крадеца...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #3 -: Apr 17, 2013, 08:38 »
Каквото и да са направили ,най малко потребителите трябва да си сменят паролите.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #4 -: Apr 17, 2013, 09:51 »
Това било вътрешен преврат май, нямало хакери и изтекли пароли :)

А иначе това с трошенето на 1Password master password-ите не би трябвало да има отношение. Доколкото разбирам, става въпрос за варианта при който евентуално се сдобиеш с копие на хешираната 1password master парола, която се ползва като ключ за симетрично криптиране/декриптиране на списъците със пароли там по сайтове. Но за целта ти трябва локален достъп. 

Хаха, иначе това е днешния xkcd и е забавен :)

« Последна редакция: Apr 17, 2013, 09:53 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #5 -: Apr 17, 2013, 17:53 »
Всичко това стана напълно от самосебе си.
Няма как просто - старите шефчета са като политиците ни. Искат да прибират 90% от печалбата и с останалите 10% да покриват разходите по сайта.

Проблема на новият баш Шеф(break) е, че няма парички и най-вероятно сайта ще западне (сам се издаде с "обяснението си").
Не случайно рошавата гарга (системата на старите шефчета garga.biz) e на отделен домейн. Това поне са си го предвидили.

Аз тази ситуация я очаквах от няколко години. Тя държавата ни се срива, та тракерите ли няма...

На това му се вика лоша менажерия в чист вид.
Сега ако новия баш Шеф има поне малко мозък в главата си, ще намали цената на рекламите на 1/3-та, ще направи като хората един форум, ще задели 60-70% от печалбата за екипите от сайта и за развитието му, 20% за разходи и 10% за него. При всяко едно друго положение ще си *ере сам на главата.

Няма значение кой кого лъже, важното е че замунда се ръководеше точно като един български монопол. И отговора не закъсня. Но стига съм наливал акъл, аз съм един прост лузер, който не може да живее без да дава съвети на големите батковци/шефчета.

PS: Само като написах в google "откраднаха замунда" и направо паднаха. Старите баш шефчета работят яко по проблема. Плаща се на всякакви сайтове да пишат статии и да публикуват информазия за "новата/стара" замунда с домейн .se.

С интерес ще чакам да видя, кой ще спечели.
Принципно бих заложил на чичковците с парите, но като знам колко ни е прост като цяло народа, не се знае знаели ли се :D

Най-много ще ми хареса да пуснат тази "драма" дори по новините, тогава вече няма да има капка съмнение, че медиите са платени.
Просто като погледнете от страни  е много интересно. Тази привидна игра, дори може да завърши зле за някого в персонален смисъл. До колкото чето, вече имало дори снимка на новия баш Шеф :D
Яко да му е дупе ако го напипат.
« Последна редакция: Apr 17, 2013, 18:18 от !ntel »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #6 -: Apr 18, 2013, 00:56 »
Сигурно е конспиративно, ама на мен ми се струва, че това е просто парлама. Сега имат два сайта и поне за известно време могат да получават повече пари от реклама. Разбира се, това ще доведе до разни странни въпроси, но имам странното усещане, че тоя break също ще си "регистрира" фирма и ще прибира пари от реклама и никой няма да го пипне, особено старите шефове. Известно време ще правят циркове и така. Ти като имаш ограничено рекламно пространство, колкото и рекламодатели да привлечеш, няма да имаш повече импресии, а с цената не можеш да си играеш толкова много. Но виж, да си клонираш сайта примерно би било добра идея - имаш два сайта примерно, сумарно същият брой рекламодатели, но до два пъти повече импресии, защото съм убеден че повечето им потребители ще си имат акаунти и на старата и на новата замунда (това идва наготово така или иначе) сакън да не изтърват много. Това си е далавера. Та могат чат-пат да си подхвърлят някоя реплика, може чат-пат на единия тракер да се появи нещо дето на другия да го няма. Звучи като добра идея :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #7 -: Apr 18, 2013, 01:34 »
И аз си мислех така докато не почнаха: едните заливат със спам .нет домейна, другите правят мръсно на .се (нон-стоп sql грешки).

Ще поживеем и ще видим. Преди малко мернах линк, че анонимните застават на страната на .net.
Мен единственото, което ме издразни бяха медиите. Още веднъж се доказа колко са продажни и как за пари биха направили почти всичко.
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #8 -: Apr 18, 2013, 15:18 »
Чиста реклама.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #9 -: Apr 18, 2013, 17:06 »
Абе, много интересна ситуация се получава! Всички тука викат, че требе да уважаваме интелектуалния труд, пък всеки на торентите разчита я за филмче, музичка, софтуер и тем подобни!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #10 -: Apr 18, 2013, 17:23 »
Абе, много интересна ситуация се получава! Всички тука викат, че требе да уважаваме интелектуалния труд, пък всеки на торентите разчита я за филмче, музичка, софтуер и тем подобни!
Е, то ние пак си уважаваме филмовите и музикалните дейци...  ;D ;D ;D А за софтуер, точно тук, все пак, сме най-малко хората, използващи нелегален такъв. Отделно от това - самата концепция за торенти/p2p няма нищо нелегално или нарушаващо авторските права. Начинът, по който се използва понякога, обаче, има.

В конкретната тема пък изобщо не обсъждаме това какво се разпространява чрез въпросния тракер. В случая „жертвата“ е замунда, но потенциална жертва може да е всеки един сайт, независимо от предназначението си. Фирмата, в която работи приятелят ми, е имала доста подобен случай на саботаж от страна на напускащи служители - преточили всичкия интелектуален труд (конфигурации, скриптове, програми и т.н), стартирали са своя конкурентна фирма с тях и все още функционират и гледат да хващат хора „на чуждата въдица“.

Би било добре да се разбере какво и защо реално се е случило, но май нещата са думата на едните срещу думата на другите. Аз чак се бях замислила дали г-н Явор не е ударил едно рамо на въпросния break, за да се отърве от замунда на принципа „разделяй и владей“.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #11 -: Apr 18, 2013, 17:30 »
Абе, много интересна ситуация се получава! Всички тука викат, че требе да уважаваме интелектуалния труд, пък всеки на торентите разчита я за филмче, музичка, софтуер и тем подобни!
То па филмите дето ги пускат сега са един интелектуален труд. ??? ??? ??? Секс кръв и мръвки - Само плява и пумия... Не ги гледам и въобще не ги уважавам.
« Последна редакция: Apr 18, 2013, 17:50 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #12 -: Apr 18, 2013, 20:39 »
Времето ще покаже...
Съгласен съм с Иван Бакалов в случая:
Цитат
Дали тази кражба на най-големия български торент тракер се дължи на политика или просто е за пари, не е ясно.
 Ще се разбере тепърва по това кого ще преследва ГДБОП – новия или стария сайт.
 Когото не закачат, той ще бъде толерираният от властта.

"Времето разкрива всичко скрито и прикрива всичко ясно." Софокъл
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #13 -: Apr 18, 2013, 23:38 »
Абе, много интересна ситуация се получава! Всички тука викат, че требе да уважаваме интелектуалния труд, пък всеки на торентите разчита я за филмче, музичка, софтуер и тем подобни!
Е, то ние пак си уважаваме филмовите и музикалните дейци...  ;D ;D ;D А за софтуер, точно тук, все пак, сме най-малко хората, използващи нелегален такъв. Отделно от това - самата концепция за торенти/p2p няма нищо нелегално или нарушаващо авторските права. Начинът, по който се използва понякога, обаче, има.

В конкретната тема пък изобщо не обсъждаме това какво се разпространява чрез въпросния тракер. В случая „жертвата“ е замунда, но потенциална жертва може да е всеки един сайт, независимо от предназначението си. Фирмата, в която работи приятелят ми, е имала доста подобен случай на саботаж от страна на напускащи служители - преточили всичкия интелектуален труд (конфигурации, скриптове, програми и т.н), стартирали са своя конкурентна фирма с тях и все още функционират и гледат да хващат хора „на чуждата въдица“.

Би било добре да се разбере какво и защо реално се е случило, но май нещата са думата на едните срещу думата на другите. Аз чак се бях замислила дали г-н Явор не е ударил едно рамо на въпросния break, за да се отърве от замунда на принципа „разделяй и владей“.

Марче, тука смесваме много различни неща като ги пречупваме под личната си гледна точка!
Технологията си е технология. Всяка технология може да се ползва и за добри и за лоши неща и аз съм против ограничаването на технология щото имало възможности да се злоупотребява с нея.
Главното предназначение на тези сайтове е да споделят незаконно съдържание защитено от авторското право и аз се радвам, че ги има щото съм повече привърженик на мюсулманското отговаряй с двойна сила, а не да подлагам и другата буза и поради тази причина не се притеснявам да ползвам и не лицензиран софтуер и да тегля музика и филми безплатно, но за разлика от болшинството тук, не се правя не се правя на защитник на авторските права, а в същото време да си ги нарушавам за лична употреба
Хората които създават филми, музика и софтуер разчитат на постъпления от продажбата му и тегленето му от торенти, от всякъде погледнато си е кражба на интелектуален труд и всякакви оправдания са неуместни.
Та, предлагам да спрем в този форум призивите за спазване на лицензи и тем подобни щото всичките сме от един дол дренки.

Аз ползвам само пиратите и исохънт щото си намирам всичко от което имам нужда там и без регистрация и поради тази причина не ме вълнува сагата със замунда.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха zamunda.net
« Отговор #14 -: Apr 18, 2013, 23:55 »
Прекалено се вторачваме в тия права. Системата, такава каквато се опитват да я направят е невъзможна. Но има нещо наречено честност. Ако вземеш, но и дадеш е добро.

Естествено моята позиция е да не ползвам нещо от някой, който не е готов да споделя. Разбира се има и тук нюанс, не може да е напълно, но съвсем съзнателно се ограничавам. По тоя начин и не им правя безплатна услуга.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Няма zamunda и youtube.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 15 6563 Последна публикация Mar 25, 2010, 21:00
от gat3way
zamunda отново хакната?
Кошче
gangov 13 9341 Последна публикация Dec 05, 2013, 08:46
от Odido
Нова Дистрибуция Zamunda.SE OS
Живота, вселената и някакви други глупости
kras1 13 5401 Последна публикация Nov 26, 2013, 23:27
от stealth01