Автор Тема: Една моя идея  (Прочетена 4269 пъти)

xy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Една моя идея
« -: Aug 03, 2009, 22:15 »
Трябва ми рутер. Та реших да си взема една машинка за 100 лв и енда wlan карта за 50 лв и като и сложа още един хард и да се получи нещо много добро. Защо да давам толкова пари за рутер който макар и добър няма да може и 1/10 от нещата които трябва да прави бъдещата машина. Идеята ми е да сложа един Slackware и да направя raid 1. Мога после да си слагам квото си поискам и дори vmware да пусна. Ще мога да следя трафик, да файъруоиствам, да пусна някоя друга услуга дори. Мисля, че мога да намеря нещо с ddr1 512, и около 1500mhz 32bit 1 core . Искам да чуя вашето мнение и съвети.  :D
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #1 -: Aug 03, 2009, 22:20 »
Не искам да те разочаровам , но това се прави поне от 2-3-5 години ....  малко  съм директен ... но по добре да си го знаеш от колкото да бъдеш в някоя илюзия
« Последна редакция: Aug 04, 2009, 00:17 от ntrance »
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #2 -: Aug 03, 2009, 22:36 »
нтранс ти от тогава ли си сисадмин? А ква е точно тая идея, че не се разбра?
Активен

xy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #3 -: Aug 03, 2009, 22:43 »
Хах не се мисля за неповторим lol. Исках да чуя някой, съвет какъв hardware е подходящ за целта. За мрежиране кое по-доброто, или нещо непредвидено незнам, повече хора трябва повече неща да измислят.  [_]3
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #4 -: Aug 03, 2009, 23:13 »
Хах не се мисля за неповторим lol. Исках да чуя някой, съвет какъв hardware е подходящ за целта. За мрежиране кое по-доброто, или нещо непредвидено незнам, повече хора трябва повече неща да измислят.  [_]3

Какъв трафик (upload+download) искаш да "носиш"?
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

tyuio

  • Гост
Re: Една моя идея
« Отговор #5 -: Aug 04, 2009, 00:04 »
все си мисля че повечко от новодошлите пушат трева редовно преди постинг тук!
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #6 -: Aug 04, 2009, 00:13 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #7 -: Aug 04, 2009, 00:17 »
Само информативно , за 100 лева нямаш много голям избор за хардоер  , пак и виртуализции да правиш на нея незнам . не че не е възможно ама .. ти подкарай  ,  iproute2 , load balancing  ,  traffic shaping  , iptables. (нали все пак искаш рутер )  и тн  Тогава мисли :) за  virtualizaciq ..    , но все пак  си попаднал на правилното место  за Help
Активен

xy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #8 -: Aug 04, 2009, 09:36 »
Гледах един IMB A50 и тва HP. @VladSun искам да си направя нещо по мощно и способно от рутерите които продават и всички компютри в къщи да минават през него (не че са повече от 2). tyuio я кажи тая netvista правила ли е дертове. Бучи ли много, надути кондензатори, друго... ?
« Последна редакция: Aug 04, 2009, 09:38 от xy »
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Една моя идея
« Отговор #9 -: Aug 04, 2009, 11:38 »
вече 4 години не, сега е при баща ми. колкото до шума няма такава машина ! Тихо та чак да се уплашиш. Не поддържа виртуализаци самоче процесора.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Една моя идея
« Отговор #10 -: Aug 04, 2009, 12:04 »
Това не би трябвало да бъде проблем за vmware, както и за паравиртуализирани xen домейни (предполагам вторият вариант ще е по-бърз).

Само че като цяло ако нямаш повечко физическа памет (поне 256 мегабайта за dom0-та и още толкова на domU), както и поне още един логически процесор (ядро или друг физически такъв), става малко гадно. Особено ако трябва да търкаля повече трафик, от обработване на прекъсвания няма да остане достатъчно процесорно време за виртуалните машини.

М, иначе, подобна идея, само че с по-бързичка машина - пак с xen, можеш да си направиш един малък офис в едно - рутер, мейл сървър, уеб сървър, файлов сървър и т.н. От една страна ще пестиш доста ток и кабеляци, от друга се менажира и бекъпва относително лесно. Проблемно става ако падне машината - ще ти заминат и рутера и всичките сървъри. За това има решение, обаче навлизаме в друга тематика...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Гост
Re: Една моя идея
« Отговор #11 -: Aug 04, 2009, 14:32 »
под нетвиста qemu работи но не и kvm. Освен това е с есде рам и трудно и скъпо е да си намериш платки аз едвам имам 512. А и за наистина сериозен сървър 1.6 П4 не  най добрия процесор както казаха преди мен.
Активен

xy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Една моя идея
« Отговор #12 -: Aug 06, 2009, 11:07 »
FS P300 - tower case
P4-2400Mhz, 512 MB, 40 GB, CDROM, AGP slot, LAN, SND. Май ще е тоя  :) И някоя wlan карта да ми препоръчате нова за 50-60 лв. Да поддържа wireless n. И още един въпрос имам че не ми е ясно. Във входа интернета идва по 1 кабел и влиза в 1 switch и от там тръгва по етажите. Ако ми се наложи да вържа повече машинки мога ли да ползвам подобен switch, но пак да си остане компютъра с функциите на рутер. Просто да имам повече LAN слотове  [_]3
Активен