Автор Тема: Сваляне на клип от сайт с помощта на програма  (Прочетена 13324 пъти)

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Здравейте, искам да ви попитам с каква програма може да се свалят клипове от http://play.novatv.bg/ , изпробвах над 10-15 програми и добавбвки към браузарите но не ми дава да се свалят .
Предварително се извинявам ако това не е правилна та секция в която съм пуснала темата “
Операционната система ми е Linux Mint 18.1 с ядро 4.4.0-59
Активен

malin

  • Гост
Активен

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
http://www.downloadhelper.net/

И с тази добавка не става (рестартирах браузара след като я инсталирах) ,в другите сайтове като yotube / vbox7 може да се тегли с тази добавка но от този сайт не става както се вижда на снимката ....
Активен

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
На мен пък ми излиза със същата приставка на този линк !?
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
 [_]3
С 50.1 на фф-а и последна на downloadhelper-a, не работи  :-*
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Понеже е Novatv — тука следва да ти дръпна една дъ-ъ-ъ-ъ-ълга реч, колко невероятно, отчаяно, неспасяем си. Или, както се казваше в моята младост — Чалгата те превръща в шибан идиот.

Аз поне имам оправдание. Имам съпруга на средна възраст, жалеща за младост и не успяваща винаги почивните дни да си гледа немските филми.

Е добре. Ще ти кажа с тайната надежда, че като връчвам на самоубиец пистолет, се приближаваме с една крачка към неизбежния край на тая проклета планета. Разбира се тая надежда е също толкова безпочвена, колкото и това да те накарам да мислиш. Не за друго, а има †Бог. Той за съжаление ни пази.


С две думи. Педерастите от Нова ползват RTMP, за да скрият истинските адреси. Тях може да ти достави Flash Downloader. Има го за Mozi//:a, има го за Chrome. Аз обаче, откакто 4096 bits ме светна за него, ползвам единствено и само Youtube Dl. Toй върши цялата черна работа, която иначе трябваше да върша сам ръчно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Понеже е Novatv — тука следва да ти дръпна една дъ-ъ-ъ-ъ-ълга реч, колко невероятно, отчаяно, неспасяем си. Или, както се казваше в моята младост — Чалгата те превръща в шибан идиот.

Аз поне имам оправдание. Имам съпруга на средна възраст, жалеща за младост и не успяваща винаги почивните дни да си гледа немските филми.

Е добре. Ще ти кажа с тайната надежда, че като връчвам на самоубиец пистолет, се приближаваме с една крачка към неизбежния край на тая проклета планета. Разбира се тая надежда е също толкова безпочвена, колкото и това да те накарам да мислиш. Не за друго, а има †Бог. Той за съжаление ни пази.


С две думи. Педерастите от Нова ползват RTMP, за да скрият истинските адреси. Тях може да ти достави Flash Downloader. Има го за Mozi//:a, има го за Chrome. Аз обаче, откакто 4096 bits ме светна за него, ползвам единствено и само Youtube Dl. Toй върши цялата черна работа, която иначе трябваше да върша сам ръчно.
Пробвах с Flash Downloader инсталирах го на google chrome но и там нищо показвами само някакви 3 файла които са по 1 mb
След това пробвах и с Youtube Dl до колкото разбрах с тази програма се работи през терминала от това което намерих за нея в нета ,ето какво ми върна терминала след като пробвам да сваля клип от там --->

ted@ted-desktop ~ $ youtube-dl http://play.novatv.bg/programi/cherniyat-spisuk/806533?autostart=true
[mtg] 806533: Downloading video JSON
[mtg] 806533: Downloading streams JSON
[download] Destination: Черният списък С03Е01-806533.flv
[download]   2.3% of ~954.81MiB at Unknown speed ETA Unknown ETA
[rtmpdump] 23928068 bytes
[download]   2.3% of ~954.81MiB at Unknown speed ETA Unknown ETA


ERROR: rtmpdump exited with code 1

Единствено тази програма намира точния файл който ми трябва, но явно има проблем с програмата , ако знаеш как да го оправя това ще съм ти много благодарна .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Понеже е Novatv — тука следва да ти дръпна една дъ-ъ-ъ-ъ-ълга реч, колко невероятно, отчаяно, неспасяем си. Или, както се казваше в моята младост — Чалгата те превръща в шибан идиот.

Аз поне имам оправдание. Имам съпруга на средна възраст, жалеща за младост и не успяваща винаги почивните дни да си гледа немските филми.

Е добре. Ще ти кажа с тайната надежда, че като връчвам на самоубиец пистолет, се приближаваме с една крачка към неизбежния край на тая проклета планета. Разбира се тая надежда е също толкова безпочвена, колкото и това да те накарам да мислиш. Не за друго, а има †Бог. Той за съжаление ни пази.


С две думи. Педерастите от Нова ползват RTMP, за да скрият истинските адреси. Тях може да ти достави Flash Downloader. Има го за Mozi//:a, има го за Chrome. Аз обаче, откакто 4096 bits ме светна за него, ползвам единствено и само Youtube Dl. Toй върши цялата черна работа, която иначе трябваше да върша сам ръчно.
В youtube-dl  не трябваше ли някой сайт да е в поддържаните от програмата? Да не би и този на Нова ТВ да е там  :D Ще  припадна, ако е така. Между другото, понеже е питонски код, няма да е зле да го прегледам и да видя, как са го направили гадовете.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако наистина мразя нещо, то е да съм прав. А го мразя, защото съм черногледо копеле. И някак си винаги познавам.

Това ти е серииката на безумния сериал:

http://video.novatv.bg/novatv/2017/blacklist/blacklist-2017-01-18_m.mp4

Не си струва мегабайтите.

п.п. Извадих адреса точно с y-dl. С негова помощ съм свалял буквално терабайти от същия портал. Пусни го с --verbose и ни дай изхода. Може и като прикачен документ на мнението, че ще е дългичък;

п.п.п. И задължително -f mp4. Не ми се занимава с flv по етични причини. Това е собственическо говно.
« Последна редакция: Jan 21, 2017, 12:26 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Ако наистина мразя нещо, то е да съм прав. А го мразя, защото съм черногледо копеле. И някак си винаги познавам.

Това ти е серииката на безумния сериал:

http://video.novatv.bg/novatv/2017/blacklist/blacklist-2017-01-18_m.mp4

Не си струва мегабайтите.

п.п. Извадих адреса точно с y-dl. С негова помощ съм свалял буквално терабайти от същия портал. Пусни го с --verbose и ни дай изхода. Може и като прикачен документ на мнението, че ще е дългичък;

п.п.п. И задължително -f mp4. Не ми се занимава с flv по етични причини. Това е собственическо говно.

Този клип който съм пробвала да сваля по-горе с у-dl е просто примерен..
Не съм много на ти с терминала но мисля че разбрах за какво пишете , първо пробвах с --verbose и ето какво ми върна терминала https://mega.nz/#!OVAQ2b7Y!yvzICMxEhdLNeh1yjOzHfHIS0WUv9YVxgiOCsn1sx80
След това пробвах и с "-f mp4." и там като по чудо стана изтегли клипа но има едно НО, клипа който изтегли е с 250mb  и с някаква малка резолюция за телефон ... И като разпъна картината на 1920х1080 става едно размазано всичко ....
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Уф, казах да го приложиш в мнението не да го качваш по пиратски места, дето ги блокирам   още в hosts. Предполагам, че нямаш rtmpdump щом не успява да ти свали flv.

Това ти е втория вариант. Трети няма. Flv е с по-добро качество, но е гигабайти. Това, защото просто не е правен за това. Ама вече казах, че Нова са некадърници.

п.п. Обикновено адреса е същия. В горния пример би бил:

http://video.novatv.bg/novatv/2017/blacklist/blacklist-2017-01-18_m.flv

Но y-dl го сваля през dump-a. Та това са ти вариантите. Качи си го или ръчно сменяй разширението в адреса;

п.п.п. Youtube Dl има и графична обвивка.
« Последна редакция: Jan 21, 2017, 14:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Уф, казах да го приложиш в мнението не да го качваш по пиратски места, дето ги блокирам   още в hosts. Предполагам, че нямаш rtmpdump щом не успява да ти свали flv.

Това ти е втория вариант. Трети няма. Flv е с по-добро качество, но е гигабайти. Това, защото просто не е правен за това. Ама вече казах, че Нова са некадърници.

п.п. Обикновено адреса е същия. В горния пример би бил:

http://video.novatv.bg/novatv/2017/blacklist/blacklist-2017-01-18_m.flv

Но y-dl го сваля през dump-a. Та това са ти вариантите. Качи си го или ръчно сменяй разширението в адреса;

п.п.п. Youtube Dl има и графична обвивка.

Извинявам се не бях видяла опцията за прикачане на файл тук.
Още като инсталирах Yotube-dl терминала ми върна че иска и rtmpdump и го инсталирах и него.
Като пробвам да сваля клипа с Yotube-dl без тези настройки -f mp4. ето какво ми връща терминала

ted@ted-desktop ~ $ youtube-dl http://play.novatv.bg/programi/cherniyat-spisuk/807279?autostart=true
[mtg] 807279: Downloading video JSON
[mtg] 807279: Downloading streams JSON
[download] Destination: Черният списък С03Е03-807279.flv
[download]   2.4% of ~656.87MiB at Unknown speed ETA Unknown ETA
[rtmpdump] 18798740 bytes
[download]   2.4% of ~656.87MiB at Unknown speed ETA Unknown ETA


ERROR: rtmpdump exited with code 1
« Последна редакция: Feb 02, 2017, 13:16 от ted89 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Така, аз трябва да се извиня.

ПИША БЕЗ ДА ПРОВЕРЯВАМ актуалната ситуация.

В теб вина няма!

Y-dl е нестабилна програма. Непрекъснато чупят някакви неща. В актуалната версия е счупена връзката между него и rtmpdump. Решението е да ползваш стара версия. Например тази, която е в стабилния Дебиан работи. Този път проверих! А може и да чакаш да го оправят, което кой знае, кога ще е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin

  • Гост
Ползвам стандартния за Убунту 14.04.1-32бита ФФ, нямам флаш и с добавката се сваля. Средата ми е "мойо си" LXDE, което предполага неналичие на доста неща които ги има в стандарна система. И понеже, мисля, става дума за ЛинуксМинт, може да се допусне че нещо от неговите "джиджавки" пречи, както и че нещо "нормално" в Убунту тука липсва. Аз съм до тук.

Ako е активиран конвертора на добавката и изтекъл безплатния период (поне беше така преди) цялата няма да работи, не само конвертирането.
« Последна редакция: Jan 21, 2017, 14:58 от malin »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мацката не хареса флаш видео довнлондера, защото го сваля с кофти име и разделено на части. А не, че в него има някакъв проблем. То кофти имената и на мен не ми харесват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear