Автор Тема: Сваляне на клип от сайт с помощта на програма  (Прочетена 13326 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз отново съм на мобилна връзка и не мога да пробвам. А бях направил същото като 4096, демек не дочаках да се свали, а само да започне да сваля.

Та въпроса ми е. Версията, която дадох по-нагоре сваля или не? Въпроса е важен, защото с нея съм свалял flv от Novatv. И ако не работи, то тогава проблема е в самата Nova. Правят нещо по инфраструктурата си явно. Видях, че и по видимата част на портала има разни промени.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Код
GeSHi (Bash):
  1. wget -c http://ftp.bg.debian.org/debian/pool/main/y/youtube-dl/youtube-dl_2014.08.05-1+deb8u1_all.deb|xargs sudo dpkg -i --force-all


п.п. Не е от значение дали си 80*86 или AMD64;

п.п.п. От тук натам, за да стартираш новата версия вместо тази (която сега ти давам), трябва да е с пълен път /usr/local/bin/youtube-dl или да си направиш псевдоним;

п.п.п.п. Напомням, че има графична обвивка и не е необходимо да се занимаваш с конзола, след като се чувстваш некомфортно.

Извинявам се че "малко" се забавих с отговора но нямах възможност да пиша.
Първо премахнах текущата версия на youtube-dl която ми е инсталирана на на компютъра посредством sudo apt-get purge youtube-dl, не бях сигурна дали е нужно да рестартирам компютъра за да се премахни напълно програмата но се пак го рестартирах.
След това свалих и инсталирах тази версия която си дал ти "youtube-dl_2014.08.05-1+deb8u1_all.deb" , после влязох на този адрес който си казал "/usr/local/bin/youtube-dl" и стартирах този този файл youtube-dl, очаквах да ми излезе някакъв прозорец но нищо не излезе, натиснах бутона стартиране, прозореца който ме питаше какво действие да предприеме дали да го изпълни в терминала дали да го изпълни и останалите опции да се затвори този прозорец, но след като натиснах бутона стартиране не се появи нищо.
След това пробвах с терминала да сваля някой клип от този сайт, но пак става така сваля клипа до 2,3% и започва да цикли.
Видях че си написал че програмата има графична обвивка и не е нужно да ползвам терминала но не знам как да стартирам програмата ...
« Последна редакция: Feb 01, 2017, 15:54 от ted89 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Графичната обвивка се казва youtube-dl-gui, а не само youtube-dl. Вероятно ще се наложи да я инсталираш  отделно. Не вярвам ментата да я е сложила в зависимостите на youtube-dl.

При нито едно действие не се налага презапускане на компютъра. Само при смяна на ядро, но не е задължитлно. То ще заработи при следващото пускане.

В общия случай случай промяна или замяна на нещо може и да изиска презапускане, но само на него самото. И обикноено става автоматично.

Версията, която ти дадох се настанява в /usr/bin. Инсталираните ръчно програми (не от пакет) отиват в /usr/local/bin. /usr е с по-висок приоритет от /usr/local, затова, ако има съвпадение на имена се пуска  първото.

Това с цикленето не ми допада. Но, както казах, аз съм на мобилна връзка и не мога да пробвам. Добре пусни го с --verbose. Последните редове трябва да ти ги даде rtmpdump. Там има и един Playpath. Той не включва http://video.novatv.bg/, а само това след него.

Пробвай да го дръпнеш с wget. Сиреч нещо подобно на:

Код
GeSHi (Bash):
  1. wget -c "http://videobg.novatv.bg/novatv/filmi/katerachyt-2014-04-02.flv"

Че нещото ще се свали, ще се свали. Но не знам, с какво качество. Не мога да проверя. Вече си мисля, че Нова са сложили белези (token), които да ти спират потока на всеки няколко секунди.

Дори така, може да го финтираме, като го вкараме в цикъл. Аз това го ползам за mixcloud, защото той първо ме пуска на добра скорост и след секунди ми я реже. Аз пък го убивам и започвам наново.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Графичната обвивка се казва youtube-dl-gui, а не само youtube-dl. Вероятно ще се наложи да я инсталираш  отделно. Не вярвам ментата да я е сложила в зависимостите на youtube-dl.

При нито едно действие не се налага презапускане на компютъра. Само при смяна на ядро, но не е задължитлно. То ще заработи при следващото пускане.

В общия случай случай промяна или замяна на нещо може и да изиска презапускане, но само на него самото. И обикноено става автоматично.

Версията, която ти дадох се настанява в /usr/bin. Инсталираните ръчно програми (не от пакет) отиват в /usr/local/bin. /usr е с по-висок приоритет от /usr/local, затова, ако има съвпадение на имена се пуска  първото.

Това с цикленето не ми допада. Но, както казах, аз съм на мобилна връзка и не мога да пробвам. Добре пусни го с --verbose. Последните редове трябва да ти ги даде rtmpdump. Там има и един Playpath. Той не включва http://video.novatv.bg/, а само това след него.

Пробвай да го дръпнеш с wget. Сиреч нещо подобно на:

Код
GeSHi (Bash):
  1. wget -c "http://videobg.novatv.bg/novatv/filmi/katerachyt-2014-04-02.flv"

Че нещото ще се свали, ще се свали. Но не знам, с какво качество. Не мога да проверя. Вече си мисля, че Нова са сложили белези (token), които да ти спират потока на всеки няколко секунди.

Дори така, може да го финтираме, като го вкараме в цикъл. Аз това го ползам за mixcloud, защото той първо ме пуска на добра скорост и след секунди ми я реже. Аз пък го убивам и започвам наново.

Така като за начало искам да ти благодаря адски много.
И сега да започна да изреждам какво направих.
1-во си инсталирах youtube-dl-gui , след това пробваш да сваля клип посредством youtube-dl с графичната среда но пак става така както и в терминала почва силно да сваля до 2,3% и спира.
След това продължих да чета коментара ти и стигнах до "--verbose" , малко се мотах докато разбера точно как да го направя а то било лесно просто  адреса почва с "http://videobg.novatv.bg/novatv/" и след това трябва да копирам от терминала останалата част от адреса , и вече като имам 2 те половини от адреса да го сваля с wget , da wget сваля сериите качеството е отлично 900mb за една серия , но забелязах нещо странно че по този метод за сваляне файловете се свалят в формат mp4 това мен не ме бърка защото качеството е отлично, а като свалям сериите по стария метод а той е "youtube-dl --external-downloader avconv URL" клиповете се запазват в формат flv , и не мога да разбера компютъра ли конвектира самите серии или самия сървър .
И последен въпрос, имали някаква вероятност nova tv  да сменят този адрес "http://videobg.novatv.bg/novatv" и ако да как мога да разбера новия адрес , в "--verbose" не намерих този адрес а го взех от твоя коментар по горе.
Активен