Автор Тема: Малък проблем с звука  (Прочетена 12900 пъти)

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Малък проблем с звука
« -: May 05, 2017, 23:10 »
Добър вечер от няколко дни забелязах че имам малък проблем с звука в linux, проблема се състои в следното след като изключа компютъра или го рестартирам и след като се зареди системата Linux не е запомнил на какво положение съм оставила звука, след като го изключа или рестартирам не зависимо на какво положение оставя звука дали е на 30% или на 50% след като зареди системата отново звука е на 100%, и този малък проблем забелязах че се получи след като инсталирах pulseaudio equalizer, знам че ще ме питате точно на какъв linux съм за това предвидливо съм подготвила една снимка от neofetch


и една снимка от контролния панел на звука



Пробвала съм да си "играя" с настройките които са в контролния панел на звука от 2-та снимка но няма ефект, пробвах да намаля звука от 3-те скали които са на снимката и след това рестартирах компютъра но нямаше ефект, също така пробвах с разни катинарчета разни тикчета които са от дясната страна но пак нямаше ефект ...
предполагам че ще е нещо малко но просто не се сещам вече от какво ще е .
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Малък проблем с звука
« Отговор #2 -: May 06, 2017, 09:10 »
Провери, дали са инсталирани alsa-base и alsa-utils. Ако не са ги инсталирай, отвори alsamixer и, провери и там контролерите. Няма значение, че ползваш звука през Pulseaudio. След това рестартирай и виж, има ли някаква промяна. За разлика от миксера, добавката за Pulseaudio не изисква gstreamer разширение, но все пак, инсталирай gstreamer1.0-plugin-alsa и gstreamer1.0-plugin-pulseaudio. Може да се ползват от някое приложение, като видео/аудио плеър.
« Последна редакция: May 06, 2017, 09:13 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ted89

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Малък проблем с звука
« Отговор #3 -: May 06, 2017, 13:54 »
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=193921

Благодаря много от това стана запазва се нивото на звука след като рестартирам/изключа компютъра.

Провери, дали са инсталирани alsa-base и alsa-utils. Ако не са ги инсталирай, отвори alsamixer и, провери и там контролерите. Няма значение, че ползваш звука през Pulseaudio. След това рестартирай и виж, има ли някаква промяна. За разлика от миксера, добавката за Pulseaudio не изисква gstreamer разширение, но все пак, инсталирай gstreamer1.0-plugin-alsa и gstreamer1.0-plugin-pulseaudio. Може да се ползват от някое приложение, като видео/аудио плеър.

Здравей проверих дали липсва някой от тези пакети и липсваше само един, не помня кой беше точно но знам че някой от тези 2-та беше gstreamer1.0-plugin-alsa и gstreamer1.0-plugin-pulseaudio.

Благодаря много че се отзовахте така бързо и ми помогнахте.
Активен