Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142337 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Определено има значение какъв си.
За евреите не зная. Преди години, като бях в Англия, един приятел ми разказвá, че ако англичанин или той отидат в банката и поискат сто бона кредит, за да си подпомогнат съществуващ и печеливш бизнес, най-вероятно няма да получат. Обаче, ако мюсюлманин отиде и поиска, за да започне бизнес, най-вероятно ще тези пари без особено забавяне.

В Испания например, китайците не плащат пет години данъци, а когато изтекат, закриват фирмата и откриват на някой друг от фамилията. Така просперират там. Техните - местните - си плащат на държавата като пичове.

Евреите просто имат търговски талант и афинитет към парите развивани с хилядолетия. Обаче това не означава нито, че са уникални в това, нито, че всички евреи разбират от пари. Има много други с много други таланти. Освен математиката, има музиканти, актьори, писатели и т.н.

Имам теория защо на мохамеданите им дават пари в Англия. Само теория е, а не потвърден факт. Теорията ми е, че тяхната религия им забранява да лъжат, а 99% са силно религиозни. Като кажат, че ще върнат парите, значи ще ги върнат.

За китайците в Испания обаче знам. Не е само в Испания и не са само китайците. В повечето страни от ЕС има закони (искаха и у нас да вкарат, но не успяха) да има данъчни облекчения за новооткрити предприятия и такива в по-неразвити райони. Съответно много малцинства се възползват от това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
То т'ва за евреите и китайците ясно, а ние към к'во имаме афинитет?

...и понеже некой спомена Стойчо Керев и аз да добавя нещо прясно-прясно

https://www.bnt.bg/bg/a/novoto-poznanie-21022020g

И като ще си мерим... бумерангите
Знаете ли че нашите първи са кацнали на луната... мдааа, само че по линия на ТНТМ-то
.. Ама гадните ТНТМейци мълчат като Гагарин и не си признават че като кацнали отвътре само се чувало 'мамата.. бравата.... .. бравата.. мамата..' ..и както дошли тъй и си отишли, неразпечатани  ;D

П.П. може па да помага - Червено конче и синьо оче за сървърите на НАП…

Обаче Ел гринго де лос Балканес направо е неспасяем, хеле па с тия наплашени мисирки, никой няма да го погледне вече.
« Последна редакция: Feb 24, 2020, 07:33 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нойзи Цветков твърди, че народо-психологията е най-голямата измама. Ти нали имаше сметка в Spybook? Можеш да го провериш. Говори умни приказки. А някога (га си беше още у нази) той се подвизаваше като писател и редактор на „Плейбой“, и „Егоист“, където пишеше скандални неща. Скандални за порядките, а не някакви жълтини.

И сигурно е прав що се отнася до нашия си народ. Реално ние не сме един народ. Не се чувстваме близки и не се държим заедно. Всеки от нас е прекалено голям индивидуалист. Затова трудно могат да се определят някакви черти характерни почти за всички.

Може би качество, което мога да извадя, е, че сме доста опаки. Това пак е в следствие на индивидуализма. И аз съм опак. И хората, които срещам, са такива.

Всичко друго можем да срещнем в двете крайности. Има много тарикати и още толкова глупаци. Има работливи и дваж повече мързеливи. Има начетени, но има почитатели на „Бай Брадър“. Има всякакви сред нас. Това е видно дори външно. Трудно ще намериш двама българи да си приличат. Всеки е различен от другия.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Честита Баба Марта!

Може би това е най-българския празник. Корените му могат да се намерят 16 хил. год. назад (според Джагфар Тарих).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Честит празник. Живи и здрави да сте всички колеги.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте!
Около тази световна пандемия възникнаха много въпроси и конспирации в обществото. Един от въпросите е, че вирусът е възникнал лабораторно. Аз лично се съмнявам. Повечето хора не разбират в детайли механизма на вирусите и понеже нямат достатъчна научна и точна информация са склонни да мислят, че е изкуствено създаден (манипулиран) вирус. Най-интересното обаче е, че въпреки световния общ спад на икономиката, най-облагодетелствени са ИТ индустрията.
Прави ми впечатление (поне тук в България), че малки групи хора вече започнаха да се събират вкъщи (както преди 10 ноември 1989г.) и почти всичко вече контактува и общува чрез електронни устройства.  Ставаме много зависими от тях, а пък информацията и трафика, който генерират не е ясно къде отива и съхранява. Започваме да се отдалечаваме един от друг, а ние сме социални същества. Та въпроса за страховете от чипирането при ваксинацията е неоснователен, защото ние почти доброволно сме се съгласили да ползваме електронни устройства и вече не можем без тях. Светът е доста сложен и не можем с лека ръка да обобщим и защитим едно твърдение.
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
По въпроса за произхода на вируса може много да се спори и най-вероятно ще бъде излишно изразходване на енергия и нерви  :o

Но, дали в историята има/са познати подобни случаи, претендирам че отговора е да, познати са:
- заразяването на индианците с (май беше) едра парка чрез подарени заразени кожи;
- мисля, че подобни случаи има и в Полинезия;
дори ако погледнем въпроса с "огнената вода" давана на индианците, която ги оскотява и унижощава психически; друг пример е историята на англичаните с опиума в Китай, който прави почти същото.
През Първата световна война открито се използват отровни газове (зарин и още някакви други).

По въпроса за електронните устройства мисля, че най-добре (отново) това е показано в "Матрицата"  :o
Когато Нео и съветника говорят през нощта за машините, че едните машини се контролират от "Града на машините", косвено от Архитекта; другите машини служат и се контролират от хората от Зион.
Тоест важното е кой реално управлява/контролира машината и какви са неговите/нейните намерения.
Нарочно подчертах "реално", тъй като мнозина мислят и вярват, че те контролират устройствата, но едва ли някой тук ще се съгласи безусловно с такова твърдение  ;D

PS: принципно това ми прилича на ситуация, когато те поставят в положение да избираш между две злини. От една страна вируса, от друга влизане в Матрицата (като и двете неща може да бъдат създадени от човек).
Подобни глобални съвпадения на събития касаещи всички много рядко са наистина случайни  >:D
Целта е да нямаш полезен ход (поне за масата хора), нещо като това в криминалетата: крадец влязъл в къща с убит човек (не от него) и му казват ако не искаш да те осъдят за убийство (което може и да не стане ако има други доказателства, но крадеца не знае това) или разкажи какво стана/какво прави там.
« Последна редакция: Nov 26, 2020, 10:40 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Здравейте!
Около тази световна пандемия възникнаха много въпроси и конспирации в обществото. Един от въпросите е, че вирусът е възникнал лабораторно. Аз лично се съмнявам. Повечето хора не разбират в детайли механизма на вирусите и понеже нямат достатъчна научна и точна информация са склонни да мислят, че е изкуствено създаден (манипулиран) вирус.


...


Вирусите са доста „прости“. Няма нещо, кой знае, какво за разбиране в тях. Те са една РНК или ДНК верига. Само толкова. Още в училище се учи това, начините им на разпространение и други подробности. Даже вчера имах преживяване, но ще го пиша в друга тема.

Освен вече познатите мнения за този конкретен вирус, мога да добавя още едно.

youtu.be/DI1HZMY0S-E

Само, че искам да предупредя. Идва от руски източник. Много хора биха сметнали човека за лунатик. Самия аз не съм сигурен дали не го характеризирам така. Но пък това, което обяснява е доста интересно (поне за луд като мен). Вътре има преплитания със съвременната наука, която също разглежда темата за силикатен живот (не въглероден).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Рашъните са голяма работа, еш-а им няма.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
 Ха-ха Лъчо Извънземното вчера пак се е развихрил:

youtu.be/v6v4oXcf-kI

доп.
===

Имало продължение:

youtu.be/ZYQvmW6hwcc
« Последна редакция: Nov 26, 2020, 11:44 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
На мен не ми е ясно, защо взимат проби за тест за вируса с памуче и от лигавицата.
Винаги като се търси за вирус, се взима лимфа, взима се кръв.
От лигавицата се взима ДНК за тест
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
На мен не ми е ясно, защо взимат проби за тест за вируса с памуче и от лигавицата.
Винаги като се търси за вирус, се взима лимфа, взима се кръв.
От лигавицата се взима ДНК за тест

   Вероятно защото изисква далеч по-малко усилия,пък е и по-евтино ...
А и не им се занимава ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Нали се сещаш, на тези места колко примеси има. Други неща и бъкано с бактерии. Това после го слагат в нещото, дето мултиплицира ДНК. На всичко. На теория. На практика се съмнявам, че го правят, защото въпреки броя на "сертифицираните" лаборатории ( а прочетох някъде, че толкова са сертифицирани, че на запад нашите резултати от тестовете не ги приемали. Може и да не е вярно, но може и да е ), не мисля, че всяка разполага с обурудването за това. Доколкото прочетох, това е някаква машинария, дето последователно загрява пробите до определени температури.

И целият процес от взимането на пробите до резултата може да отнеме денонощие. А понякога и дни. Значи една армия лаборанти в незнайно колко лаборатории се занимават денонощно с това, че после по телевизията да могат да съобщят стряскащите резултати ?!  :D

Звучи ми абсурдно. А на запад тези цифри са в десетки хиляди и вече и стотици. Как успяват!? Има ли толкова специалисти, има ли толкова лаборатории оборудвани с нужното? Има ли толкова време? Ей тези неща ме карат да си мисля, че всичко е просто постановка за пред публиката.

Ако разполагаш с необходимите машини, можеш да направиш теста и за час. Обаче като гледам, една единствена може да обработи едновременно 384 проби. Повечето могат по 96, а има и по по-малко, та чак до 6.
« Последна редакция: Nov 27, 2020, 16:26 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
на 13 ное, Elon Musk си е направил четири бързи теста за COVID-19. Когато резултатите излезли - два са били положителни и два отрицателни.
Пълен ташак.
Интересното е защо китайчоците не пускат външни наблюдатели в Ухан за разследване.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.