Автор Тема: Въпрос Pfsense  (Прочетена 20193 пъти)

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #15 -: Jul 25, 2017, 16:53 »
Добре де - как никой не разбира ? За какво ми е виртуален pfsens ако след него не виждам нищо. - само стигам само до него. Искам да имам клиенти с ip -та , към които да насоча портове. Когато сенса е на физическа машина има 2 лан карти. едната е WAN  другата е Lan. И когато на лан-а се закачи OMV или какъвто и да е друг клиентски комп сенса (като рутер) му дава IP. Когато сложа сенса на виртуална стигам само го него.

а ти пробва ли да разбереш, това което аз ти написах? НЕ можеш да имаш виртуален рутер! Ок, може би могъл някак си, но неможеш да закачиш физическата машина, на която е той на него! Други физически, би могъл да можеш предполагам. Реално тва е безмислено упражнение.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #16 -: Jul 25, 2017, 17:04 »
Ок- това го разбрах и го приемам. Но мисля, че доста измъчено стигнахме дружно до това заключение. Благодаря на deant01 за вниманието и отделеното време и за това че единствено той разбра какво всъщност питам-явно не е толкова неразбираемо. Благодаря брат още ведвъж.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #17 -: Jul 25, 2017, 17:10 »
С малко патаклама може да го направиш, пробвах със статични ипт-а работи.
Активен

А печат ?

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #18 -: Jul 25, 2017, 17:17 »
С малко патаклама може да го направиш, пробвах със статични ипт-а работи.

Странна работа - всички ми викат не можело ти казваш може. А сега кой разбира и кой не...????
Първо не ме разбирали после не можело сега могло. Ако имаш желание дай някъкви насоки. Благодаря.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #19 -: Jul 25, 2017, 17:29 »
Изпратих ти нещо виж дали те устройва, и можеш да си го нагласиш но остават но-тата.


"а ти пробва ли да разбереш, това което аз ти написах? НЕ можеш да имаш виртуален рутер! Ок, може би могъл някак си, но неможеш да закачиш физическата машина, на която е той на него! Други физически, би могъл да можеш предполагам. Реално тва е безмислено упражнение. "

Да това е изключително вярно в частта с безмисленото упражнение и грешна постановка, по поне 10 причини.

 [_]3
« Последна редакция: Jul 25, 2017, 17:36 от 10101 »
Активен

А печат ?

sudo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #20 -: Jul 25, 2017, 18:07 »
Предполагам, че може да се направи, но не знам VBox-a дали може да работи с aliases.



Edit: Малко глупости бях писал.
« Последна редакция: Jul 25, 2017, 18:16 от sudo »
Активен

sudo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #21 -: Jul 25, 2017, 18:28 »
Предполагам, че може да се направи, но не знам VBox-a дали може да работи с aliases.



Edit: Малко глупости бях писал.

За да не продължавам да цапам по отговора, идеята може да стане, но трябва да имаш поне 2 интерфейса на OMV-то (дали alias или dummy - iproute2 virtual dev) през които да работиш. Вече VBox-a, както казах, трябва да видиш дали може да работи с втория (virtual) интерфейс.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #22 -: Jul 25, 2017, 20:16 »
Става с един интерфайс, но ....
 С два е истината.Чакаме как си го направил.
Активен

А печат ?

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #23 -: Jul 25, 2017, 20:33 »
Може и да стане. Вбокс трабва да се конфигурира като бридж. В Сенса да се направи втори интерфейс (можеш да си правиш колкото искаш). Клиентите да се настройят гейтуей да им "локалния" интерфейс на сенса. В сенса да се направи рутнг между двата интерфейса. Но това е много тъпо решение и не дава никаква сигурност (лесно може да се заобиколи). Само ще е за теоритични експерименти.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #24 -: Sep 03, 2017, 10:52 »
Добре де - как никой не разбира ? За какво ми е виртуален pfsens ако след него не виждам нищо. - само стигам само до него. Искам да имам клиенти с ip -та , към които да насоча портове. Когато сенса е на физическа машина има 2 лан карти. едната е WAN  другата е Lan. И когато на лан-а се закачи OMV или какъвто и да е друг клиентски комп сенса (като рутер) му дава IP. Когато сложа сенса на виртуална стигам само го него.

а ти пробва ли да разбереш, това което аз ти написах? НЕ можеш да имаш виртуален рутер! Ок, може би могъл някак си, но неможеш да закачиш физическата машина, на която е той на него! Други физически, би могъл да можеш предполагам. Реално тва е безмислено упражнение.

Преди време точно това и аз мъчих и то точно сенса във виртуалбокса на опенмедиаваулт неуспешно и се отказах. Доста се мъчих, защото съм го правил с ВМуаре Уоркстейшъна! Точто така ми прикачен като виртуалка в него и същата физическа машина ползваше и-нет през сенса.
Ако на колегата целта му е една машина да му е освен рутер и за други неща и да се управлява графично, няма по-добро решение от моето с Виртуалмин и Шореуол за което съм написал и инструкции в другия раздел. Сенса е много добро решение, но само за рутер за сложни конфигурации. В началото на демокрацията, когато се създаваха първите лан мрежи се ползваше масово за дистрибутиране на и-нет. Чел съм коментари, че прекарва много големи трафици с минимално хардуерно натоварване.
« Последна редакция: Sep 03, 2017, 10:55 от backinblack »
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Въпрос Pfsense
« Отговор #25 -: Sep 04, 2017, 08:22 »
Точно това искаше колегата. как графично да стане. Незнам как позна.
Juniper, Cisco а и другите..те затвориха от тези големи трафици.
Активен

А печат ?

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ако има някой с pfsense да удари 1 рамо ...
Настройка на програми
borko1945 2 4787 Последна публикация Feb 01, 2009, 01:04
от h7d8
pfSense
Настройки на софтуер
Ipolit 4 7261 Последна публикация Feb 01, 2009, 00:58
от h7d8
Няколко въпроса за настройки на pfSense
Настройка на програми
backinblack 0 3612 Последна публикация Nov 20, 2011, 16:03
от backinblack
pFsense и лимитиране на торент трафик
Настройка на програми
ivterbg 33 19070 Последна публикация Jul 09, 2014, 18:00
от ivterbg
Относно Pfsense
Сървъри
fifo 22 11835 Последна публикация Aug 12, 2015, 15:33
от backinblack