Автор Тема: PROXY slackware 10  (Прочетена 1380 пъти)

Angeljordan

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
PROXY slackware 10
« -: Nov 07, 2005, 13:19 »
Здравейте, извинявам се ако е имало такова питане, макар че се съмнявам...(Използвах търсачката и нищо не откри).
Въпросът ми може да Ви прозвучи странно, но аз нищо не разбирам от линукс, така че ако има желаещи да помогнат. то нека да е като за първолак(обяснението, барабар с примера) с две думи с COPY и PASTE са съм сигурен, че ще се оправя...
   Е директно на проблема, един познат ми прави Proxy Сървър на Slackware от който си пускам интернет на Windows Машинките в офиса. и си работи така доста време. Имало е случаи(понеже гасне тока, това съсипа даже UPS-а), когато няма нет. След рестарт на сървъра и се оправя. Имам паролата и Достъп до машината(root паролата). Сега проблема е следния, Има нет на нея, няма на Windows машините. Случвало се е преди време и моя познат, каза че не е заредил Proxy-то .Но сега не мога да се свържа с него и съм като пате в калчище.... Идеята ми е следната. Как да си пусна проксито, с коя команда или с две думи какво да напиша в командният ред, та да тръгне. Разгледах BASH.history-то, но нищо оттам записаното не ми вдъхна увереност, че е точно това което търся. Моля Ви дайте едно рамо.

П.П. Дано сте ме разбрали какво исках да попитам, в Момента съм леко афектиран, от проблема. Никога не съм си поставял за задача да се оправям с линукс. незнам как...

....След обстойно разглеждане и с помощтта на неволята стигнах до тук:
/opt/squid/sbin/squid -k reconfigure
 И мисля, че точно това търся. Обаче проблема сега е следният:
-/opt/squid/sbin/squid -k reconfigure
squid: ERROR: Could not send signal 1 to process 568: (3) No such process
ПРОБЛЕМА ГО РЕШИХА, не ми казаха как. така че молбата за помощ отпада. може да се затвори темата
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
IRC Proxy
Настройка на програми
marinov 1 2994 Последна публикация Apr 12, 2002, 19:48
от HipHop
Proxy help
Общ форум
ganesha 0 2169 Последна публикация Oct 13, 2003, 08:01
от ganesha
Slackware + Internet prez proxy server
Настройка на програми
CyneP 2 2430 Последна публикация Dec 10, 2003, 16:02
от melwin
apt-proxy
Настройка на програми
Ivan_storm 0 2093 Последна публикация Feb 12, 2004, 09:01
от Ivan_storm
Proxy
Настройка на програми
OptimusS 3 2300 Последна публикация Nov 01, 2004, 21:02
от zeridon