Автор Тема: Star Craft II Wings of Liberty - мнения  (Прочетена 4396 пъти)

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« -: Aug 05, 2010, 12:54 »
Преди 5 дена колега, на който съм много задължен ми даде Star Craft II да рацъкам Single Player.

Снощи мозъка ми окончателно се проми :) Превъртях я!
В началото ми се стори глуповата, с доста странна история, но към края (последните 5-6 мисии - супер са си ).

Мнения?
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #1 -: Aug 05, 2010, 14:17 »
+Върви чудесно под Wine
+Графиката е умопомрачителна
+Клипчетата между мисиите са страшни
+Соловата кампания не е скучна като в първите две части на играта
-Историята се доближава до историята на някоя холивудска боза
-Няма да тръгне на всяка машина

Това истина ли е?
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #2 -: Aug 05, 2010, 15:04 »
+Върви чудесно под Wine
+Графиката е умопомрачителна
+Клипчетата между мисиите са страшни
+Соловата кампания не е скучна като в първите две части на играта
-Историята се доближава до историята на някоя холивудска боза
-Няма да тръгне на всяка машина

Това истина ли е?

+Нямам Вино, но съм я играл под OSX без никакъв проблем.
+Графиката и на предните си беше умопомрачителна. Обаче 12 години разлика си казват думата.
+Клипчетата... ах... да не си играл кракнати версии? Те винаги са били със "супер" качество.
+Соловите кампании - винаги са били на супер ниво и никога не са били скучни. Това е част от магията на Blizzard.
+Холивуд... мирише ли ти на Филм и на теб?
+Всяка машина? В момента сме 2010 и играта трябва да е еталон поне няколко години. Просто вече е 3D графика.

-overheating... един от проблемите и на StarCraft - когато го играя на лаптоп се включват всички налични вентилатори.

негативен PR - на някой му гръмнал компютъра от SCII. На друг му експлодирала батерия на лаптоп, трети му гръмнал iPod-a. Винаги е част от истерията и е в рамките на онези 0.00(00)1% от немислимото. И каквото и да се направи тези 0.0(0)1% винаги ще ги има.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

BOT_ev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 995
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #3 -: Aug 05, 2010, 21:38 »
Това не е цялата игра хиените от Blizzard искат кинти за всяка една от трите сингъл кампании. Това не е всичко, всяка кампания струва колкото игра за конзола - 120лв. :). Е, отчитаме фактора Замунда, но все пак.
Активен

Get to da chopa !!!
----------------------------------------------------------------------

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #4 -: Aug 05, 2010, 22:55 »
Играта е страшна и има невроятна кампания. В wine върви доста добре, обаче четох на няколко места, че в windows играта вадела повече кадри на една и съща машина. На мен лично ми е много слаб лаптопа за играта, така че само ще мина мисиите и ще чакам по - добри дни...
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #5 -: Aug 06, 2010, 08:24 »
Ще коментирам само техническата част по играта.
Под windows ми вади между 2 и 3 пъти повече кадри. Казват, защото нямала поддръжка за OpenGL, както беше Warcraft3. При кампаниите ми взима почти цялата рам памет (2GB) и прави swap над 400MB, където се помества предимно линукса. При останалите видове игри е по-добре и не съм видял да прави swap, който при мисиите кара диска направо да му се завие свят. Да проблема, че няма горна граница за FPS съществува. Между някои менюта има черни екрани където видеокартата успява да вдигне 512 FPS и вентилатора се включва на максимум. Настройките във файла за 30fps в менютата и 60 в игра работят. За да си гледате FPS натиснете комбинацията ctrl+alf+f.
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #6 -: Aug 06, 2010, 11:47 »
А инсталацията с wine ли я правите?
На мен не успя да тругне и се наложи да я инсталирам с Windows.
Хубавото е, че после си пренасяш цялата инсталирана вече директория на друга машина и си играеш там.
Освен това под wine не ми работят ъпдейтите.

Ползвам Debian Sid amd64.
« Последна редакция: Aug 06, 2010, 11:49 от sstefanov »
Активен

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #7 -: Aug 06, 2010, 13:03 »
Да със wine 1.2.
Инсталацията от диска не тръгва. Трябва да се монтира с unhide опцията и да се копира на харддиска.После се стартира от него.
Другия вариант е да се инсталира от download версията. Работи без проблем.
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #8 -: Aug 06, 2010, 14:54 »
A мене честно казано най ме изнерви цената. Все пак това са по 12 лв на час геймплей. Ми, че аз с стрева мога да се друсам за по-евтино!

Трябваше да има евтина версия, без мултиплеър, за примерно 30-40 лв, защото има много хора, който нямат време да прекарат цели месеци в battle.net, а искат само да видят какво става с мацката.
Активен

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #9 -: Aug 06, 2010, 15:03 »
Може да си купиш книгите с историята.
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #10 -: Aug 06, 2010, 17:34 »
Цитат
Под windows ми вади между 2 и 3 пъти повече кадри.

Наистина ли е така? Едно от големите разочарования за мен беше колко бавно ми върви играта. За съжаление единствената машина, с която разполагам, е лаптоп Thinkpad T61 с процесор Core 2 Duo T9300 2,5GHz, 4GB RAM и видео карта NVidia Quadro NVS140m. Вярно не е много силна машината (особено що се отнася до видео картата), но все пак очаквах играта да ми върви по - добре. Сега я играя на 1024x768 (а резолюцията на дисплея ми е 1440x900) със всичко на low. На моменти играта става като слайдшоу с по няколко кадъра в секунда, а през останалото време просто насича, но може да се играе. Определено очаквах повече. С голяма мъка изиграх кампанията, колкото да видя какво представлява играта. В също време един приятел я играе на лаптоп, който като цяло е по - слаб от моя във всяко отношение (по - слаб процесор и по - малко рам) и с карта Intel 4500HD и казва, че играта вървяла приемливо. За съжаление не можах да видя лично как точно върви. В също време в youtube виждам клипчета, където играта (версията за Mac OS X) е подкарана на лаптоп с Intel GMA 950 - http://www.youtube.com/watch?v=qJzrvrF8AkY&feature=related . На мен при положение, че лаптопът ми е в пъти по - силен би ми сечало страшно много при такъв gameplay...
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

karaman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
    • WWW
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #11 -: Aug 06, 2010, 18:12 »
Цитат
Под windows ми вади между 2 и 3 пъти повече кадри.

Наистина ли е така? Едно от големите разочарования за мен беше колко бавно ми върви играта. За съжаление единствената машина, с която разполагам, е лаптоп Thinkpad T61 с процесор Core 2 Duo T9300 2,5GHz, 4GB RAM и видео карта NVidia Quadro NVS140m. Вярно не е много силна машината (особено що се отнася до видео картата), но все пак очаквах играта да ми върви по - добре. Сега я играя на 1024x768 (а резолюцията на дисплея ми е 1440x900) със всичко на low. На моменти играта става като слайдшоу с по няколко кадъра в секунда, а през останалото време просто насича, но може да се играе. Определено очаквах повече. С голяма мъка изиграх кампанията, колкото да видя какво представлява играта. В също време един приятел я играе на лаптоп, който като цяло е по - слаб от моя във всяко отношение (по - слаб процесор и по - малко рам) и с карта Intel 4500HD и казва, че играта вървяла приемливо. За съжаление не можах да видя лично как точно върви. В също време в youtube виждам клипчета, където играта (версията за Mac OS X) е подкарана на лаптоп с Intel GMA 950 - http://www.youtube.com/watch?v=qJzrvrF8AkY&feature=related . На мен при положение, че лаптопът ми е в пъти по - силен би ми сечало страшно много при такъв gameplay...

Странна работа? Аз я играх на XP на t61 с малко по-слаби параметри (2.2Мхз и 2ГБ рам) на medium и на 1440х900 и освен затопляне нямах проблеми с нея.

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #12 -: Aug 06, 2010, 18:33 »
Значи опасенията ми се потвърдиха :( За да я играя нормално ще трябва да си сложа Windows. До колкото разбрах играта наистина няма режим в opengl и за това върви доста по - зле на линукс. Лошото е, че хич не ми се занимава преоразмеряване на дяловете на диска да освободя място за инсталация на Windows и с dual boot. Отделно нямам и външен твърд диск, където да си направя резервно копие на нещата преди евентуално преоразмеряване на дяловете...
« Последна редакция: Aug 06, 2010, 18:35 от aaaaaa »
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

karaman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
    • WWW
Re: Star Craft II Wings of Liberty - мнения
« Отговор #13 -: Aug 07, 2010, 06:39 »
Вчера реших да поиграя с wine :)

Много по-добре се държи отколкото под windows. Laptop-a не загряваше повече от нормалното. Моя съвет е намали детайлите на Low, Textures на Medium, Resolution: 1024x768.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Как се подкарва DVB Sky Star 2
Настройка на хардуер
Gryman 1 2621 Последна публикация Aug 24, 2005, 17:41
от biolander
War Craft 3 Frozen Throne Ubuntu
Общ форум
YouCantSeePhill 1 2470 Последна публикация Mar 08, 2006, 00:38
от aaaaaa
Опълченците на star craft
Хумор
Deathmaster 7 4351 Последна публикация May 31, 2006, 14:33
от
Как да играя star craft под ubuntu?
Кошче
biggie 0 2218 Последна публикация Dec 09, 2006, 15:36
от biggie
War craft 3+wine battlenet?
Общ форум
fedex 13 6081 Последна публикация Oct 20, 2007, 22:38
от 3v1