Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 145466 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Въпроса с китайските стоки е като с руските ракети на Спец.

Американците (че и европейците) не, че не могат да си ги произведат. По-евтино им е да го правят в Китай. И по-чисто.

=*=
Пак ще се отклоня. Последното е голяма заблуда. Споменавал съм, че някога във ВУЗ-овете учихме една наука, която се казваше „Екология“. Тя си беше наука. Та там ясно е показано и доказано, че планетата представлява една обща система. Всичко е свързано едно с друго. Въздух-води-почви.

Последното най-вероятно е познато от дълбока древност, защото в митологията (та чак до съвременния окултизъм) се твърди, че планетата е жива: богинята Гея. А пък миналия век се роди теорията на хаоса (основа на една от квантовите теории, ама ще сбъркам, коя от двете), разказвана най-добре с една закачка. Тя твърди, че ако в Малайзия пеперуда махне с крилца, това може да доведе до торнадо в Орегон. Нещо такова беше.
=*=

В търговията винаги се опира до изгода. На САЩ им е изгодно да го правят. Правят го. Ако възникне „китайски проблем“, това със сигурност ще породи сътресение. Но не означава, че САЩ или ЕС няма да са в състояние (при това бързо) отново да започнат да произвеждат сами. Просто тук би било много по-скъпо и недостъпно. А това би забавило икономическото развитие.

Китай не е единственото място, където може да се произвежда. Например Африка. Това е цял, неоползотворен континент. От него се ползват само природните му богатства. Човешките му ресурси на практика са неизползвани. Производство почти няма. Така, че САЩ и ЕС все още имат „игра“, както се изразява Мейк.

Последното дето ще се пренасят производства е Африка, нека не звучи като фантастика. Същите тези китайци инвестират стотици милиарди там. Засега и те гонят ресурси, но това може да се промени.

Да не се окаже един ден, че да ни сравняват с африканци за нас би било гордост. Помните ли, че се присмивахме на румънците? А помните ли, че всичко най-лошо свързвахме с Албания? Сега, какво се случва?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Мдааа... Споменавал съм тук, че Аврика нарочно се държи бедна и се подклаждат войнички там, че да не могат да си стъпят на краката. Поради същата причина, която споменава сега и @go_fire. Защото, когато стане неизгодно да се произвежда в Китай - независимо, дали заради увеличаването на заплатите или заради въвеждането на по-екологично чисти производства - всичко ще се произвежда вече в Африка. Пак за жълти стотинки. Ще се повтори същият сценарии, като китайския. В момента китайците направо разсипват страната си. Замърсяването продължава да расте, въпреки някои мерки на правителството. Интересно, как китайците нямат много против това положение... Все още. Толкова пари ли правят?!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
И все пак “Човек предполага, но Бог разполага”  ;)  :)  :D  :o  ::)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това със съсипването на Китай е стар проблем. Започна през деветдесетте, но лошото е, че продължава и расте. В предишния си коментар се опитах да кажа, че това няма да повлияе само на китайците. Нищо, че са от другия край на света. Ще повлияе и на нас. На всички ще повлияе.

Хубавото е, че не всичко е загубено и имаме няколко столетия докато се изтровим съвсем. Вече почват да се мислят някакви по-чисти производства. Ама малко първобитно още. Почти нищо истинско не се прави в насоката.

Да се надяваме, че чуторите ни все някога ще узреят. Узреем ли, вярвам, че доста бързо ще успеем да намалим щетите, които нанасяме.

Следващата крачка? Логично е да е възстановяване на порутеното. Ама кога ще е, не смея да прогнозирам. Че тогава почвам да говоря в хиляди години. А ние не можем реално да прогнозираме дори сто, което е „ей тук зад ъгъла“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
   Дали пишещите в този форум имат някаква представа колко загуби
България от спирането на част от енергоблоковете на АЕЦ "Козлодуй"
(и това беше само едно от условията,за да можем да влезем в ЕС).
   Да не говорим за насилственото налагане на перки и фотоволтаици,
как безумно оскъпи ел.енергията.
   Как мислите,на фона на всичко горепосочено,каква ни е ползата от ЕС.
   Швейцария е извън ЕС,да не би там да не ходят туристи ?
   И да не би за тях пазарите в ЕС да са затворени ?
Човек, сравняваш ябълки и портокали. Швейцария има 5 пъти БНП-то на българия и 12 пъти БВП-то на българия. Тези цифри при що годе близко население. В швейцария има развита банкова система и няма мутри. В БГ, в момента,в който изчезне ЕЦБ "умните и разбиращи" хора отново ще изнесат парите ни. Накрая ще питаш що така стана, аз друго си мислих, че ще стане.
ЕС не е цветя и рози и колкото и минуси да изброиш, плюсовете пак са повече. За това ти предлагам винаги да гледаш 2те, а не само минусите. Цената на тока в момента се дотира и държи изкуствено ниско (това че за теб е скъпо няма значение). В момента в който напусеш ЕС и борсата ще се срине (няма кой да ти дотира). Тогава ще зейне и дупката в НЕК (има едни задължения за които не се говори много много :) ) . Накрая ще ти вдигнат тройно, че и повече цената, а ти ще протестираш и ще сваляш поредния виденов от власт. И да. Ще обвиняваш "държавата", но реално ти ще си част от проблема.

Винаги работиш с това, което имаш, а не с това което ти се иска да имаш.

   По отношение цената на тока:
Ти виждал ли си изобщо фактура за ел.енергия,каквато получават
всечки домакинства ?
   Та там има една разбивка на сумите ...
   Принудиха ни да затворим енергоблокове на АЕЦ "Козлодуй",
които произвеждаха евтина енергия, въведоха се разни
евроГейски директиви за ВЕИ -та (има тарикати с фотоволтаични
централи,от които се изкупува енергията по близо 80 ст/квтч ! ).
Познай това как се отразява на т.нар. "енергиен микс".
Трябва ли да отварям дума и за безумието "въглеродни квоти" ?
Ако не беше всичко това,щеше да плащаш много по-ниска цена
на ел.енергията (примерно, 12 ст/квтч (крайна цена)дневна енергия).
   Да,вярно е ,че управляващите натискат надолу цената,представи
си каква би била,ако не правеха това: щеше да има бунтове...
   А Бойко Борисов го е страх от това...
   Продължавам да твърдя,че бихме били по-добре без ЕС .

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
По-добре без ЕС... не съм сигурен. Както някой тук каза, свободно движение на хора и стоки. Не е лошо. Обаче можехме да отстояваме за блоковете на АЕЦ. Но пък тогава можеше и да не ни пуснат в съюза. Всичко е борба за пари и влияние и там. Понеже си разрушихме фабриките и звводите, свободната електроенергия от центрата искаме или не, трябваше все някъде да я продаваме. Явно някой друг иска да продава вместо нас. Французите имат доста такива централи. Не ги зная, колко потребяват и колко продават.

Видяхте ли, как се изказах? "И там". Някак подсъзнателно не отчитам, че България е в ЕС.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Хехе, ами то си е и така, нали чакаме да ни поканят в “Чакалнята”  ::)
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
@spec1a напоследък ме е повече страх от хора, които мислят като теб, от колкото от това, какво ще ни наложи ЕС. Да, аз също не съм съгласен с някой наложени ни неща, но знай че светът винъги върви напред и ти или вървиш с него, или изоставаш. Тъпченето на едно място е изоставане. За това и горе говорят за Африка в тази насока.
Аз също смятам, че на БГ и е рано за въглеродните емисии, но знам че е неизбежно (go_fire намекна за причината. поуките от китай). 80ст цена за ток от  фотоволтеик няма от много години. Ако искаш ще питам и ще ти кажа колко е сега.
Относно АЕЦа. Това виждаха немците, когато им кажеш Козлодуй:
https://www.vbox7.com/play:059b5d1266
Сега разбира се не е такава гледката.
Горе си говорихме за добавена стойност. Зелените сертификати, квоти или както се казват, са именно такъв продукт.
Токът в БГ е един от най-евтините, но за българския джоб е скъп. Решението не е да се чудиш как да го направиш по-евтин (махаш квоти и тнт), а икономически растеж и забогатяване на българина. Това, пак ти казвам, няма как да стане без ЕС, тъй като БВПто на БГ е прекалено малко. Баща ми има един лаф:  Това че бягаш след рейса, не означава че си изкарал един лев, а просто че си бягал.
« Последна редакция: Feb 24, 2019, 14:22 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
makeme:
Цитат
"80ст цена за ток от  фотоволтеик няма от много години."

   При сегашната цена на фотоволтаичните панели: да,по-евтино ще е.
   Но има сключени договори от преди няколко години на приблизително
такава цена.И това ще ни "виси на шията" десетилетия.
   Да разбирам ли,че оправдаваш тази наглост ?

   Немците (за разлика от французите) са зависими от разни кресливи
еко-педерасти (пардон,зелени партии),които натискат за ВЕИ -та.
   Можеш ли да обясниш защо във Франция няма натиск да се закриват АЕЦ ?
   Аз не смятам,че французите са тъпи.
   А ти ?

Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Няма значение какво ми е мнението за французите, както и за казусите които изброяваш. Това са само проблеми, които се използват за манипулиране на фундаментални въпроси от рода на за или против ЕС.
Ще се опитам да ги го обясня по-простичко и с цифри.

Ако трябва да обобщя, главните причини за нуждата от ЕС са две. Първата, както всеки знае е именно нашите управленци. Некомпетентни и жадни за пари. Втората причина е икономическата и ще ти дам пример именно с нас и швейцария.

*БНП=БВП+(каквото идва от вън) - (това, което заминава)
БГ има 56.83 милиарда долара БВП а швейцария има 678.9.
От друга страна БНП-то на бг е 145.1  а на швейцария е 558 милиарда долара.

като разделиш БНП-то на населението се получава:
при БГ 20,500 долъра на човек, а при Швейцария 65,910 долъра на човек.

Представи си тази цифра като колко пари са превъртени през човек средно за една година. Какъвто и покупателен индекс да слагаш, швейцареца винаги ще е по-добре от теб.

Ако излезем от ЕС БНПто ни ще се изравни с БВПто ни (както е при швейцараия. забележи че цифрите са близки). Това от своя страна ще доведе и до свиване на самото БВП и накрая ще имаш чисто статистически доста по-беден народ.

Какво може да се направи за да увеличим БВП-то си?
Можем да вземем дълг. Но сам виждаш че разликата е прекалено голяма за такава сума и икономиката ще се срине(няма да може да го превърти). (Просто ще надуем един балон :) )
Можем да развием някоя от колониите ни. Кофтито е че нямаме :)
Можем и да се присъединим към друг общ пазар и отделно да ни наливат с фуния (кохезионните фондове). Благодарение на отворения пазар се генерира БВП при покачването на БНП-то. Това правят китай, това правим и ние. Лошото е че сме много назад по БВП на глава от населението.

Защо социалистическия модел е лош?
При него държиш цените изкуствено ниски уж да задоволиш обществото, но реално ти го правиш по-бедно, понеже убиваш добавената стойност на всеки продукт и от там БВПто ти е нищожно. За това се получава и невъзможност обществото ти да си позволи "чужди стоки". И да от там се получава и, да се къпеш в петрол и да ходиш накрая гладен.

За това ти казвам че излизането не е ОК. Иначе по различните казуси минуси колкото искаш. Плюсът обаче е прекалено голям.

« Последна редакция: Feb 24, 2019, 18:20 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
speca иска да е в кохезионен фонд с Русия, а още по-добре със СССР, не знам на колко години е, ама разсъждава като 70г. соц. пенсионер.
Рашките да ни направят централата, те да дадат горивото, да ни обучат и да приберат боклука - в замяна да им станем васали и да им се кланяме и заедно да се оплакваме, че сме зле. Дори руснаците разбират вече, че не вървят в правилната посока.

Въпреки управляващите мутри България е по-добре от всякога. Вярно изгониха си маса кадърен народ, но не можеш да имаш всичко.

А за световни фабрики, американците отдавна имат резервни варианти. Помните как първо беше Япония, после Тайван, Сингапур, Малайзия, чак тогава е Китай. Следващите по веригата са Виетнам, Бразилия, Мексико вече е в играта, телефони и коли се правят в Индия, Африка е неразорана нива. Много неща се правят в Чили и Аржентина. Американците си взимат много скъпо - те са накрая.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Здравейте всички,

   Ще ми обясните ли само, как успявате да пишете тези безкрайни фермани без печатни грешки. По цял ден това ли правите. Направо ви се възхищавам на всичките. Не, че допуснах грешка сега, но това са само три реда. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Mar 05, 2019, 23:54 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здраейте всички,

   Ще ми обясните ли само, как успявате да пишете тези безкрайни фермани без печатни грешки. По цял ден това ли правите. Направо ви се възхищавам на всичките. Не, че допуснах грешка сега, но това са само три реда. Благодаря предварително.
Здравей ЗевсБг,

 Аз лично използвам спелчекинг на всички мои браузъри и мейл клиенти. Причината е именно поради работата ми (освен че поддържам сървъри, отговарям и на риторични въпроси на клиентите свързани с администрацията, а не е добре да ти гледат правописа :) ). Относно ферманите - аз също ги избягвам, но ги пиша понеже съм забелязал, че хората трудно ме разбират.

В момента ти пиша от ФФ и там има -> дясно копче върху формата (кутийката, в която пишеш) -> Languages -> Add Dictionary
Ако не работи, тогава това:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/bulgarian-dictionary/?src=search
После от същото меню си избираш български или наглийски.

Съдейки по стилът на писането ти, предполагам обаче питаш за мейли. За мейлклиент използвам основно Thunderbird и там просто от падащото меню "Spelling" избирам български.

Надявам се, че съм ти бил полезен.
Поздрави,
makeme
:)

« Последна редакция: Feb 25, 2019, 01:35 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
...
А за световни фабрики, американците отдавна имат резервни варианти. Помните как първо беше Япония, после Тайван, Сингапур, Малайзия, чак тогава е Китай. Следващите по веригата са Виетнам, Бразилия, Мексико вече е в играта, телефони и коли се правят в Индия, Африка е неразорана нива. Много неща се правят в Чили и Аржентина. Американците си взимат много скъпо - те са накрая.

Само дето не съм много сигурен, че в тези сметки се отчита освен икономика, политика, оръжия и т.н. и състоянието на планетата, земята е доста замърсена с химия, растителността също намалява (кислорода), водата също е все по-оскъдна и мръсна, преди около седмица четох че според експерти на СЗО 9% от смъртните случаи са от мръсния въздух (а от това няма как да избягаш и влияе и на бедни и на богати).

Живота и ресурсите на планетата не са безкрайни и такива “теоретични сметки” може изведнъж да се окажат “въздух под налягане”.

@go-fire опита да обърне внимание, но май без особен успех (за съжаление).
Може палачинката да се обърне и вместо за “икономически растеж” да започне борба за оцеляване  ;D

PS: имате ли някаква реална представа как живеят в Африка, да не мислите че само чакат някой да докара и монтира производствата, имат си предостатъчно грижи за да оцеляват. Вода, храна, жилище, пари ...
А както писах и по-рано съвременното производство иска квалификация (там не са много грамотните  ;D
Тоест едно е на думи/теория и съвсем друго на практика.
BTW: живял съм и учил няколко години там  8) (отново съдбата има пръст тук)

PS2: и като прехвърлям топката към @go-fire предлагам ако иска да споделя един реален личен пример от живота като някаква илюстрация на горното  :P
« Последна редакция: Feb 26, 2019, 16:38 от ray »
Активен

bot

  • Гост

 Аз лично използвам спелчекинг на всички мои браузъри и мейл клиенти.

 Тоя долЪр как успя да се промъкне през спелчекъра?
« Последна редакция: Feb 25, 2019, 07:31 от bot »
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 70   Нагоре
« назад напред »