Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142381 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
@ray, ти говориш за количество и качество, но пропускаш най-важното, а именно разнообразието. Примерът с царя на @go_fire беше доста добър и ще го използвам:
Да, селянинът с нивата пред двореца може и да яде хубав хляб, може и да има много хляб, но никога няма да види плодовете от царската маса.
...

Признавам че тук нещо ми се губи и не знам дали разбирам всичко правилно  ;)

Първо и царя може да яде хубав хляб като го купи от селянина. Обаче тук веднага се вижда единия съвременнен проблем. Хората произвеждат за себе си с едно качество а за другите/пазара с друго.
Защо да правят всичко като за себе си ако могат да си спестят част от труда и ето как мислят че са излъгали света и другите ! Да ама Не (Петко Бочаров) !
И това е така защото и другите произвеждат на същия принцип и накрая всеки печели относително малко от собствения си мързел и губи много повече защото ползва некачествените стоки на другите и това води до верижна реакция за всички ...

Никой не се ражда цар (най-много принц) и още по-малко остава такъв за цял живот, колелото на съдбата/Фортуна се върти, днес си цар утре кой знае ...
Същото важи и за селянина !

Пък и всеки си тежи на мястото, ако селянина си върши добре работата и е щастлив с живота си може да не иска да става цар, отделно че може да си купи част от това разнообразие ако толкова го иска  ;D
Царят от друга страна има повече но ако е читав и работи за народа си има много повече грижи и проблеми (и безкрайно по-голяма отговорност), тоест има нужда и от по-добри условия на живот.

И тук ще използвам мястото да кажа защо смятам че сега и особено в бъдеще ще се живее по-лошо и това ще бъде резултат от обективни обстоятелства и причини.

Както писах и преди (за свободата) съвсем абстрактно погледнато всеки човек има пълна свобода да прави всичко което е по силите и възможностите му. Обаче реално той сам се ограничава, защо ли ?
Защото премисля какви ще са последствията от всяко действие и ако реши че този резултат не е желан не прави нищо. Много, много краен пример - искаш да летиш, може да се качиш на 10-тия етаж и да се хвърлиш и да махаш с ръце, крака.
Обаче знаеш че ще умреш и не го правиш. Значи първо сам се ограничаваш чрез собствения си разум/мислене доколкото можеш.

Какво обаче се наблюдава напоследък и става все по-често явление. Някой тинейджър решава да се направи селфи на покрива на влак, или някаква друга идиотщина, и умира (буквално).
Дали е искал да умре, едва ли искал е да стане герой в някоя социална мрежа.
Което ни води до извода че нещо не е наред с мисленето му.
Сега навържете това с официална статистика от преди месец, два където се казва че над 40 % от учениците са функционално неграмотни.
Това значи че могат да прочетат нещо но не рабират какво е написано там, не могат да го осмислят.
Какъв ли свят ще създадат след време ?

Вече сме към края, и така как ще се развива едно общество ако членовете му са все по-неспособни да мислят и просто гледат или слушат някой който им каква какво да правят и как да живеят.
Те дали са свободни или е само привидност  >:D (най-лошото е че в това състояние те няма как да станат свободни, липсва едно задължително условие, да можеш да мислиш сам/критично).
« Последна редакция: Mar 02, 2019, 14:26 от ray »
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Цитат на: ray
отделно че може да си купи част от това разнообразие ако толкова го иска  ;D
С какво и от къде?
Когато си дадеш отговори на тези 2 въпроса сам за себе си, ще ме разбереш. Аз спирам до тук.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

Както писах и преди (за свободата) съвсем абстрактно погледнато всеки човек има пълна свобода да прави всичко което е по силите и възможностите му. Обаче реално той сам се ограничава, защо ли ?
Защото премисля какви ще са последствията от всяко действие и ако реши че този резултат не е желан не прави нищо. Много, много краен пример - искаш да летиш, може да се качиш на 10-тия етаж и да се хвърлиш и да махаш с ръце, крака.
Обаче знаеш че ще умреш и не го правиш. Значи първо сам се ограничаваш чрез собствения си разум/мислене доколкото можеш.



Добре, че Икар и братя Райт не са мислили като теб, че щяхме да си останем на земята. Може да ти звучи парадоксално, но това, което наричаш разум, е наш враг.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не уточних, че същото това нещо, аз го наричам страх. А страха ни превръща от хора в скотове и роботи. Но това смятам, е ясно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
@go_fire, не е до загуба на желание за борба. В момента нещата са такива, че хората не знаят, към кого да насочат гнева си. Няма явни външни поробители, тези вътрешните се предстаавят за радетели и за загрижени. Ако им натрапиш грубо фактите, ти излизат с отчети и статистика. Интелигентен човек не може да се излъже, но масата е друго нещо. Интелигентният човек също така се опитва по не толкова първични и груби начини да бори несгодите. В сегашната ситуация явно не се получава. Сопата трябва да играе тук.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
...
Пък и всеки си тежи на мястото, ако селянина си върши добре работата и е щастлив с живота си може да не иска да става цар, отделно че може да си купи част от това разнообразие ако толкова го иска  ;D
Царят от друга страна има повече но ако е читав и работи за народа си има много повече грижи и проблеми (и безкрайно по-голяма отговорност), тоест има нужда и от по-добри условия на живот.
...

   Трябва да призная,че си го написал много деликатно,но това всъщност
внушават повечето религии,т.е. "простолюдието" да не се открехва и
да иска повече блага ...
   А това,което "селяните" трябва да направят,е да свалят царя (който
всъщност е потомствен паразит )и да вземат нещата в свои ръце.
   И нещо,което е особено важно,е да намалят влиянието на религиите,
даже някои са направо за унищожаване ...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Добре, че Икар и братя Райт не са мислили като теб, че щяхме да си останем на земята.

Абе Икар най-вероятно е бил надрусан.... Да прави такива аматьорски изпълнения. ::)
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А, ВЕ!!!

Мно'о сме тъпи!

Честит национален празник!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Не уточних, че същото това нещо, аз го наричам страх. А страха ни превръща от хора в скотове и роботи. Но това смятам, е ясно.

Честит празник на всички !!!

Мислех да не пиша, но тъй като става дума за "страха" няма как да не напиша нещо поне накратко.

Страха е нещо като "червена лампичка" тоест има и положителна роля/функция.
Тук основното е дали ще позволиш на страха да те командва или ще се изправиш срещу него и ще действаш или не въпреки него (ще го преодолееш ако сметнеш че това е правилно или ще го послушаш, понякога това е правилния ход).

Тук ще цитирам Пол Атрейдес (Дюн):
"Не трябва да се страхувам. Страха е убиец на разума ! Ще се изправя срещу него ще го оставя да премине през мен, след това той ще изчезне". (мисля че цитирам достатъчно точно защото е само по памет).
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Добре, че Икар и братя Райт не са мислили като теб, че щяхме да си останем на земята.

Абе Икар най-вероятно е бил надрусан.... Да прави такива аматьорски изпълнения. ::)

   Мисля,че е справедливо да бъдат добавени Сергей Корольов и
Вернер фон Браун.Техният принос е изключителен ...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Забравяш Жуковски. Братя Райт правят първият полет, но Аеродинамиката като наука и теорията на летенето/крилото е открита от Жуковски. Той първи я описва математически. Mоже би ст чували за конформно изображение, профили на Жуковски..... До тогава самолетите просто са падали и никой не е знаел защо.
« Последна редакция: Mar 03, 2019, 14:21 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Молитвата срещу страх е на Бин Джезърит. По памет е нещо такова:
"Не бива да се страхувам. Страхът е убиец на разума. Ще се изправя срещу страха си и ще го оставя да мине по мен и през мен. Там, от където е минал, няма да е останало нищо. Ще остана единствено аз."

Аз също мисля, че страхът е най-голямото зло. И съм видял, че човек от каквото го е страх, това го настига.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това е отново философски въпрос. Стигнал съм до друго впечатление.

Например мен не ме е страх от безработица. Но точно днес преброих, че от две и шеста до днес съм бил безработен седем пъти. Най-краткото е било за три месеца, но съм имал и по три години.

Според мен те настига това, което трябва да направиш или научиш. В своя си пример, доста очевидно съм доста непокорен и твърдоглав. Случва ми се защото не се пречупвам. Обективния анализ показва, че при нито една от безработиците си не съм бил без избор. Но съм взел друго решение. За себе си приемам тези решения за добри. За някой друг биха били пълна лудост.

Ако пък бях взел онези решения, щях да имам други неща за учене и от там щяха да последват други избори.

С две думи живота е развитие. И понеже сами си вземаме решенията, то сами определяме накъде ще се развие. От което логично следват последствия. А, ако нещо се повтаря, значи не сме взели правилния урок и зацикляме на едно място.

Разбира се, решенията, които вземаме е много вероятно да са поради страх. Но страха не е единствения мотиватор. А, ако е. Горко му на този.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Страхът не е най-голямото зло. Напротив.
Що така ли? Просто е:
Страха те кара да мислиш.
Героите ги е страх, но правят каквото трябва и успяват.
А има хора, дето не ги е страх и предприемат неща, дето не трябва и губят.
И въобще тука много дървена философия бре... Ма нема лошо, забавно е ...
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Благодаря на makeme и go_fire за вниманието!

    То си имало проверка на правописа  в Хрома. Занимавам се от 4 месеца със Славянско "Езичество". Във първи клас бях прочел Старогръцки легенди и митове на Кун, във втори-Илиада,  трети Одисея, в четвърти Махабхарата, (проверката подчерта Махабхарата с червено ха ха), в пети-Рамаяна с ядрените войни, че и спорих по фактологиите  с възрастните. После Библия, малко Старият Фалшификат, Кастанеда целият, Коранът, Книга на Мъртвите на Древният Египет и т.н....

   Абе няква основа имам...

   Във бившият СССР Езичеството е в сериозен подем-казват му Родноверие. Има и Народное Славянское Радио , и други, не, че кой знай какво, ама все пак...

#EXTINF:0,Народное Славянское радио 32kbps [laradiofm.com]
http://s5.radioboss.fm:8203/stream/3/
#EXTINF:1,Народное Славянское радио 64kbps [laradiofm.com]
http://s5.radioboss.fm:8203/stream/2/
#EXTINF:2,Народное Славянское радио 128kbps [laradiofm.com]
http://s5.radioboss.fm:8203/stream/1/
     
       Тва за VLC то...

     няма реклама,  като в соца, рядко и българска музика пускат...

      Различните Богове-почти пълен аналог на Тракийските...инфото през Яндекс....

   Та изчаках 2 месеца да ми улегнат нещата да не бързам...

   

    Еми разбира се-основният проблем на човечеството е Робското Съзнание......Християнството-което няма нищо общо със учението на Христос...

     Защото Христос никъде не казва-вие сте роби-даже напротив-"вашата свобода е скъпо купена" като смисъл

    ми има си Библии онлайн, може да си търсите по думи...

    Та Християнството  промива мозъци от цяла вечност-"Вие сте Роби Божии"


      Та човечеството представлява жалко робско стадо-това в Германия за германците от германци даже чух, макар, че там християнството вече е мъртво-има няма 10-20 бабички в катедралите...

     Пък тука-соца си беше едно Езичество според моя анализ, права беше учителката за грозните разкривени икони, нали и Европейското Възраждане, Боянската църква....

Но Кръстът във разновидности функционира като Мощен защитен знак още от първобитните общества

     Но Кръстът в Християнството има за функция на култ към Смъртта, и нищото-ако беше убит Христос с автомат Калашников-той щеше-автоматът да е на иконите....
  
Относно Христос-лекува не кръстът, а Възкресението-съсредоточаването върху него-така опуках мощен грип, дето хората по два антибиотика пият по десет дена.

    Но същият ефект има съсредоточаването върху системата на Върховният Бог-оказва се , че нашите пра-пра-прадеди преди Християнството са вярвали във Върховен Бог, а Йехова е един технологичен престъпен извънземен.

   А Християнството е Чудовищна Лъжа - А погано вороньё нам подсунуло враньё- Дори Баба Яга не е никаква Баба Яга, а е Високо Технологична Летяща Богиня Ягиня подготвяла Посветени....и т.н...
 
   Хм...че неслучайно нянята на Пушкин е завършила в Москва, и Сорбоната, и е била посветена във Ведическото Езичество-точно затова Пушкин е Пушкин-тоест Гений-Тоест-във произведенията Му има концентрирана информация, която простосмъртните (непосветените) не "Виждат"...

    Но който иска-може да се посвещава...

     Относно кръстът-езическите сайтове през Яндекс, че много дълго, оказва се, че като се кръстите си правите петолъчка.

Е-и на тях им намирам мана на някои разклонения-то хубаво се разкръстват, но защо да се отричат и от Христос-нали се кефят на Христос, че разобличил слугите на Йехова.......

      Проблемът е, че като Ви Кръстят-а това е сложна технология-особено в съзнателна възраст Ви блокират Космонета със Вселената, и Ви привързват в Локална Мрежа на Християнският Егрегор-тоест всичките Ви USB, Lan, 3.5 мм са Ви блокирани-това е функцията на батюшките-които иначе са били толкова време най-учените хора-за да Ви манипулират с полуистини.

   А Християнският Егрегор се храни със страданията.

   Личен опит-ако почине Баща Ви, Майка Ви, после нейната сестра-всичките обреди, и манипулации посветени на мъртвите имат като следствие прекъсване на всякаква връзка с тази, този, която, който ви е създал, отгледал, и дундуркал даже като роднина.

   Виждате ли, колко малко знаем....

    Когато се върнах към "Eзичеството", и окончателно изхвърлих Християнството, получих рязко усещане, че никой не е умрял, а просто е някъде другаде. И мъката изчезна почти.

     Рязко се въстанови "Художественото Виждане"-по образование съм и кино и тв. оператор, и режисьор...

    Та тотално "Видях", че Християнството е Смърт, а ученик на Христос е нещо съвсем друго.

     Защо Ви пиша това, защото щом човечеството са роби, с изключение на някакъв нищожен процент, някои от тях с мислене на "Линуксджии" - Конспирация съвсем естествено Има. Ако изчезнат робите, и конспирацията автоматично си отива заедно с тях.

     Дадох ви Безкрайна по обем Информация-Тя е, която управлява Всичката Соуфтерия и Железария-Оправяйте се....))))))))))))))))))))

   

ПП. Гледах документален филм с участието на много космонавти, летци, научни сътрудници-преки свидетелства от тях.....Друго- Рузвелт звъни на Сталин, че имат много загуби на военни самолети от извънземните. И двете страни имат огромни структури за изучаване, и взаимодействие с тях. Цялата система американски масмедии е впрегната като единен юмрук за осмиване на слуховете, за мащабно потушаване на общественото мнение. Точно същият модел е откопиран, и пуснат в действие в СССР. Взеха да се появяват данни за участие на НЛО в бойните действия срещу Вермахта по време на сраженията във войната.

     Както компютърът не е Уиндоус, така и компютрите  са на Боговете, и от никоя империя нищо не зависи, а светът живее в илюзии за някакво там  могъщество на някакви там всесилни.....хора....
« Последна редакция: Mar 06, 2019, 04:00 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 70   Нагоре
« назад напред »