Автор Тема: Anonymous Bulgaria  (Прочетена 31383 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #60 -: Jul 04, 2012, 23:21 »
Хм, ами всъщност аз съм си комуникирал из скайп с някои от изброените никове. Излиза че е доста разнородна компания - има завършени идиоти, има един начетен и доста криминално мислещ елемент, има и един младеж, за който не мога да повярвам с какъв акъл се е наврял в тези глупости - имаше желание да учи и да се занимава с интересни неща. Обаче прессъобщението на МВР просто кърти мивки - явно на отдела по скиберпрестъпленията са им резнали от бюджета за обучения и са преминали на холивудски филми.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #61 -: Jul 05, 2012, 01:12 »
Този доста начетен и криминално мислещ тип да не би да е И.Б. ?
Наистина, има доста акъл в главата, но... го ползва в погрешната посока.
Веднъж дори си позволи да ме заплаши - като "IRC Admin" баннах бот мрежата му, ставаше въпрос за хиляди ботове... после щеше незнам си какво да ме прави.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #62 -: Jul 05, 2012, 01:17 »
А, не. Точно той влиза в една друга категория, не особено доближаваща се до "начетени". Да не говорим че изразните му средства са малко в стил "Мишо Шамара".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #63 -: Jul 05, 2012, 01:23 »
А, не. Точно той влиза в една друга категория, не особено доближаваща се до "начетени". Да не говорим че изразните му средства са малко в стил "Мишо Шамара".

Абе разбира от доста неща... но грешката му е, че постоянно гледа да прави бели и ползва някой готов експлойт, и не си прави труда да си прикрие следите.
Мен се опита да ме "хакне" чрез... brute force на ssd. Минаха му първите три опита, и чао :)
После имаше още няколко смешни опита, на които не обърнах внимание.
Като видя, че няма да направи нищо - започна да заплашва. Та, тогава видях изразните му средства :)
Точно по тоя повод ми бяха казали, че е съден за незнам си какво...
Имаше и аверче - Loshiq май му беше ника.

Edit:
Дори с цялата си глупост е регистрирал домейна с личните си данни.... много акъл се иска да направиш подобен сайт, и да си дадеш адреса, името и телефона.... и сайта наистина да е твой, а не някой просто да е посочил данните ти.
« Последна редакция: Jul 05, 2012, 01:26 от Mitaka »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #64 -: Jul 05, 2012, 01:30 »
Сега те хакерите понякога се отнасят малко неглиже към въпросите със сигурността. Ако ти кажа че примерно същият си беше suid-нал wget, links и perl предполагам за да може да тегли perl-ски експлойти където му падне и да ги пуска ако им трябват root-ски права, без да се хаби да си пише паролата, едва ли ще ми повярваш :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #65 -: Jul 05, 2012, 10:22 »
Няколко така пострадаха от "експлойт" мое дело...
Просто shellcode-а изпълняваше rm -rf /.
Не съм го разпространявал - просто съм го давал на хора, които са настоявали "дай експлойт за еди какво си".

И.. лично аз през живота си съм deface-нал не повече от 5 сайта, след което се осъзнах, че върша пълни глупости... но за някои явно е геройство.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #66 -: Jul 05, 2012, 10:23 »
Сега те хакерите понякога се отнасят малко неглиже към въпросите със сигурността. Ако ти кажа че примерно същият си беше suid-нал wget, links и perl предполагам за да може да тегли perl-ски експлойти където му падне и да ги пуска ако им трябват root-ски права, без да се хаби да си пише паролата, едва ли ще ми повярваш :)

Хахаха :)
Не знам защо, но бях останал с впечатление, че не е толкова прост... явно съм бил в грешка.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #67 -: Jul 05, 2012, 21:25 »
Мани другото, излиза че той е издънил работата с кибертерористичната организация....

http://www.burgasinfo.com/news/view/10/35126/
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #68 -: Jul 06, 2012, 00:13 »
Мани другото, излиза че той е издънил работата с кибертерористичната организация....

http://www.burgasinfo.com/news/view/10/35126/

Ами... посъветвали са го да си каже, че да не го бият много :)

А това, че доказването е трудно... не мисля. Точно той така може да си го отнесе, че ще се чуди от къде му е дошло... както има вече условна за същото престъпление.
А съден ли си се водиш криминално проявен, от там - рецидивист...
Активен

IronMaiden

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 43
  • Distribution: Debian testing
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #69 -: Jul 06, 2012, 15:26 »
"Във Фейсбук е посочил, че е собственик на интернет-компания и предлага услугите си в сферите на - уеб дизайна, графичния дизайн, flash, PHP, администрация, Perl/CGI, Java, Javascript, C/C++ срещу 10 лв. на час. Телефонът за контакт с фирмата е личният телефон на Бъчваров, който в момента е изключен." ;D ;D ;D ;D
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #70 -: Jul 07, 2012, 11:36 »
"Във Фейсбук е посочил, че е собственик на интернет-компания и предлага услугите си в сферите на - уеб дизайна, графичния дизайн, flash, PHP, администрация, Perl/CGI, Java, Javascript, C/C++ срещу 10 лв. на час. Телефонът за контакт с фирмата е личният телефон на Бъчваров, който в момента е изключен." ;D ;D ;D ;D

Шт.. тихо, да не казвам кой беше бутнал на човека сървъра преди време!!!
Как не те беше срам... уби хиляди BNC-та!!!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #71 -: Jul 07, 2012, 11:53 »
Брей, ще излезе много хакван хакер значи :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #72 -: Jul 07, 2012, 12:30 »
Брей, ще излезе много хакван хакер значи :)
както сам каза :)
Сега те хакерите понякога се отнасят малко неглиже към въпросите със сигурността.
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

IronMaiden

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 43
  • Distribution: Debian testing
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #73 -: Jul 07, 2012, 13:42 »
Шт.. тихо, да не казвам кой беше бутнал на човека сървъра преди време!!!
Как не те беше срам... уби хиляди BNC-та!!!
Познавам ли го тоя убиец ?  >:D
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #74 -: Jul 07, 2012, 13:43 »
На мен не ми е ясно защо тези момчета си мислят, че полицаите са неспособни и нямат знания/техника и т.н. да ги хванат.... което в случая не е било и много сложно. Като изключим комичните изказвания на пресцентъра на МВР... които нямат нищо общо с ИТ специалистите им, каквито повярвайте - там ИМА :)

За да хостваш някъде сайт трябва да регистрираш домейн, да имаш сървър или да платиш хостинг.
Само това е достатъчно, за да се знае кой си.
Не знам защо също си мислят, че VPN-ите и прокситата, които ползват са "анонимни"...
И колкото и да се крият - всяка поразия оставя следи.
Такива случаи обикновено се следят с месеци, докато се съберат достатъчно доказателства и данни... слушат се скайпове, преслушва се трафик... но като се има предвид средната възраст на участниците - дано им се размине, поне на тези, на които им е за първи път.
И дано си извадят поука, и започнат да си ползват знанията за нещо по-смислено, а не да се изживяват като герои от комикси...
Активен