Автор Тема: Смъртоносни 9-волтови батерии...  (Прочетена 13491 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #15 -: Oct 16, 2011, 23:37 »
Чел съм противоречиви неща за по темата дали постоянният или променливият ток са по-опасни. Постоянният по принцип е по-кофти, защото дори да оцелееш, в резултат от електролитните процеси, токсините, които се образуват те убиват в рамките на часове след това, поне така съм чувал. Променливият обаче, особено при някои честоти (като например ~50хц както е в елмрежата) имал много неприятното свойство да предизвиква сърдечни и респираторни откази дори при ниско напрежение и сила на тока (което не знам със сигурност, просто съм чел).


Сега моментът е следният, много добре знам че кожата е диелектрик и че съпротивлението е стотици хиляди ома. Кръвта обаче е електролит с доста ниско съпротивление и кръвоносните органи си стават като проводници. При подходящо "свързване" веригата се затваря през сърцето. Предполагам зависи в кой кръвоносен съд набиеш проводника, вероятно едно е да засегнеш някакви мизерни капиляри, пробивайки две дупки в палеца си, съвсем друго е да набиеш жиците едната в някоя по-голяма артерия, другата в някоя по-голяма вена. Да приемем, че силата на тока през сърцето е същата като тази, когато дадеш батерията на късо, това е най-бруталният случай (съмнява ме да има 0.1A). Чудно ми е постоянен ток, 0.1А, 9V ако ти мине през сърцето, ще го спре ли или не. Според мен това са малко научни фантастики. Но възможната постановка вероятно е по-възможна ако онзи е имал сърдечни проблеми или пейсмейкър примерно.

Някой знае ли онези дефибрилатори с какви параметри са? По филмите крещят някакво 100, 200 волта, което нищо ама нищо не говори. При все че случаят не е същият, защото доколкото знам там не набиват игли, за да те рестартират :) Което е най-неприятното, питах жена ми (завършила е медицина) и каза че няма никаква идея и да не се занимавам с глупости. Ама че работа.
« Последна редакция: Oct 17, 2011, 00:09 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #16 -: Oct 17, 2011, 00:22 »
послушай жената  :)
ако все пак искаш да я заинтересуваш, сподели й прозрението за червата от по-рано
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #17 -: Oct 17, 2011, 00:25 »
Тя пет пари не дава за такива питанки свързани с електричество. Виж (понеже работи във фармацевтичния сектор), ако ставаше въпрос за колко от кое лекарство може да те убие, със сигурност щеше да знае, ехех.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #18 -: Oct 17, 2011, 00:28 »
ми за следващата неделя, ще намерим нещо любопитно с хапчета
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #19 -: Oct 17, 2011, 00:33 »
Хаха, да, примерно LD50 дозата парацетамол за 24 часа, която между другото е доста ниска. Което между другото са глупости, защото съм вземал над нея и не съм умрял (нито съм имал каквито и да било бъбречни проблеми). Сигурно съм имал късмет. Ама не искам никой да повтаря опита, както не искам който и да било да експериментира с 9-волтови батерии по този начин. Днес цял ден се чудих има ли смисъл да доказвам че това са глупости, ама все пак реших да не пробвам. Преди няколко години въобще нямаше да се замисля :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #20 -: Oct 17, 2011, 00:39 »
Хех, това ми напомни как преди години четох за леталната доза кофеин. Имаше няколко примера, един от които -- с фатален край.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #21 -: Oct 17, 2011, 01:00 »
На кофеина LD50 дозата е прекалено висока, за да успееш да си я доставиш по нормален начин, освен  интравенозно вероятно :) Сигурно някой ненормалник е успял да я докара с чист кофеин (продават го на ампули - чувал съм че разни тираджии имали навика да ги пият - горките хора, има рядко гаден горчив вкус). Ама пак е трудно. Освен което има огромно значение какъв ти е метаболизма, някои хора имат повече ензими, които разграждат такива неща, някои - не, и на последните фаталната доза им е по-ниска :) Преди години ми беше забавно да провеждам такива експерименти, за които не бих си признал без бой :) Но като цяло май съм извадил късмет с ДНК-то си, повечето токсини, особено алкалоидите със стимулиращи нервната система действие ги разграждам по-бързо от средностатистическото.

Като резултат, или пия поне по 2-3 кафета на ден или не пия кафе въобще. Алтава работа, мога да пия кафе в 10 вечерта и да заспя в 11. И въобще не ги усещам, все едно пия сок :(
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #22 -: Oct 17, 2011, 01:04 »
беше нещо с хапчета кофеинови... навремето четях с интерес http://www.erowid.org/ та от там някъде беше  :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #23 -: Oct 17, 2011, 01:10 »
А, да, erowid е забавен сайт. Там имаше някакви пичове които са правили  глупости, от които могат да ти се изправят косите и пак са оживели да ги напишат :) Този сайт е зъл и трябва да бъде спрян, защото има секции като тази с миристицина в индийското орехче. На онзи акъл на който бях тогава, естествено че идеята ми беше прекрасна. Но не ми се разправят моите преживявания с индийското орехче. Иначе определено има...ъмм интересен ефект във високи дози.

Също така е полезен сайт ако искаш да откриеш начини да се сдобиеш с райски газ по легален начин :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #24 -: Oct 17, 2011, 01:16 »
хех... имах познат, твърдо решен да си намери мораво рогче. Не му беше ясно, че освен халюцинациите има и гангренен ерготисъм и конвулсивен такъв  :) дебил...
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #25 -: Oct 17, 2011, 01:24 »
Я питай жената, ако може... коклко е приемливата доза анагетик ( хексалгин/аналгин ), 500мг/мл. че от 5 дни съм на 10 мл. + 2 блистера аналгин...а аналгина го ям като бонбонки а от два дни мешам с парацетамол :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #26 -: Oct 17, 2011, 01:29 »
Ехех. Аз пък имам познати, които  са си хапвали татул, заради атропина. На мен това винаги  ми се е виждало високорисково изпълнение, защото не знаеш концентрацията на атропина в семките, а съм чел че има доста девиации. С атропин е доста лесно да се самоубиеш, особено ако си далеч от болница :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #27 -: Oct 17, 2011, 01:38 »
Ентусиасти всякакви. Пушенето на мухоморка, броим ли го към кретениите? Интересно е също, как много от "спиритуално-ориентираните" млади (вече не толкова де...) хора са и фенове на конспиративните теории (лични наблюдения). Но за това друг път  :)
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #28 -: Oct 17, 2011, 01:42 »
@lunarvalley За кофеина от опит казвам, че леталната доза е много висока. 3 боркана по 250 гр. съм изял, чист кофеин и нищо ми няма ( стигал съм до 10 гр на прием ).
Който е с високо кръвно да не прави експерименти, има аритмия при високи дози. ( аз съм със 90 -60 нормално така, че нямах проблем)

@gat3way Друг номер е стрехнина ( много силен стимулант е ), но доста трябва да се внимава с дозата да не се гътнеш като вълците едно време :)

п.с. До какви неща стигнахме да обсъждаме в тоя форум :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #29 -: Oct 17, 2011, 01:46 »
кръвното ти е 90 на 60?
Активен