Автор Тема: Смъртоносни 9-волтови батерии...  (Прочетена 13490 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #30 -: Oct 17, 2011, 01:49 »
Да
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #31 -: Oct 17, 2011, 01:51 »
по принцип си ти е ниско и си поркаш кайве смело...  :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #32 -: Oct 17, 2011, 01:53 »
Аз съм пушил Салвия примерно (тогава беше напълно легално). В екстракти от 10х, 15х. Беше доста забавно. Така и не знам защо го забраниха, след като няма никакъв потенциал за привикване. Но определено беше много....интересно.  Това е най-антилогичното нещо, което някога съм виждал. Прекалено радикално. При това, надали бих го направил сега. И не съм конспиратик определено :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #33 -: Oct 17, 2011, 01:57 »
@gat3way Ако говорим за законно тука понятията пак са малко странни ... в аптеките продават морфин, ефедрин, Dextromethorphan и други нещица дето пак са си законни ама ефекта е странен. Между другото говоря за неща без рецепта ...
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #34 -: Oct 17, 2011, 02:02 »
И морфина,  и ефедрина, и DXM има смисъл да са забранени и да ги продават с рецепта, имат някаква рекреативна стойност. Салвията обаче...не знам защо е забранена. Няма нищо приятно и пристрасяващо в нея. Все пак се радвам. Успях на 25 години да се превърна в 2-годишната си версия и беше доста поучително. С което не искам да advertise-вам неща, които сега вече са забранени. Просто си се радвам че съм уцелил момента, направил съм си изводи от това и съм доволен :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #35 -: Oct 17, 2011, 02:28 »
по принцип си ти е ниско и си поркаш кайве смело...  :)
Я и аз да се изкажа (не че много съм чела какво сте писали  ;D) - на теория уж е тъй, ама на практика може и да не е. Аз преди няколко години имах леко ниско кръвно, ама пак от малко кафе ставах като алцхаймеристка. Личната ми лекарка каза, че явно при мен лесно мърда нагоре или надолу. Тъй че за всеки си е отделно.

А за какво е забранена салвията, щото в цветарските сайтове не съм чела да е забранена за отглеждане?  ;D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #36 -: Oct 17, 2011, 02:41 »
Тя е един специален вид Салвия...Salvia Divinorum. Разликата е че произвежда някакъв абсурден халюциноген, salvinorin. И халюциноген не е  много точно казано, това е зла работа. В смисъл, нямаше да вярвам че такива глупости са възможни, но това ме опроверга лично. Това между другото се водело и  най-силният естествен халюциноген. Ако  има нещо, което е нелогично, салвията е такова. Нелогично е единствената дума, която бих си позволил, поради липса на по-правилна.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #37 -: Oct 17, 2011, 02:44 »
Успях на 25 години да се превърна в 2-годишната си версия и беше доста поучително. С което не искам да advertise-вам неща, които сега вече са забранени. Просто си се радвам че съм уцелил момента, направил съм си изводи от това и съм доволен :)

Нещо не разбрах какво искаш да кажеш с това. Какво значи това, че си се превърнал в две годишната си версия? Мисловните процеси са ти били на двегодишен или ти си се чувствал като две годишен? Стана ми интересно затова питам. Иначе нямам намерение да пробвам, не ми се занимава с глупости.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #38 -: Oct 17, 2011, 02:52 »
Ами, станах на 2 години, в рамките на секунди. Което е много странно. Чудех се разни работи какво представляват. Сигурно нямаше да е интересно, но в рамките на няколко минути си припомних неща, които никога при никакви обстоятелства не бих си спомнил. Пак казвам, това не е приятно и не е забавно. Просто е доста странно. По-лошото е че имам пълни спомени от тогава. Също така, имам малко по-различно мнение за разни неща оттогава. Доста е малоумно, защото като го казвам, звучи все едно го казва някакъв малоумен сектант.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #39 -: Oct 17, 2011, 03:13 »
Звучи интересно. Да не си си спомнил нещо от миналите животи? :)
Има такива опити с хипноза върху хора, с помоща на, които се твърди, че могат да те върнат не само в назад в миналото, но и в предишни животи. Предполагам, че това халюценогенно е имало подобен ефект.

Какво значи, че имаш пълни спомени оттогава? Помниш всичко каквото ти се случи или помниш всичко от въпросната ситуация. Защо си си променил мнението за различните неща оттогава, какво толкова е станало? Да не си видял/усетил Бог? :)

Спокойно знам, че нямаш нищо общо с никакви сектанти, те такивата не пишат по-такива форуми, пък и аз не пиша тук от вчера все пак :)

ПС: То моите въпроси звучат малко като разпит, ама просто ми стана страшно интересно, пък и ти вече си минал по тая пътека и може да осветлиш любопитните като мен за кво иде реч.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

teleport

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #40 -: Oct 17, 2011, 07:50 »
Едно време по електротехника ни учеха че при протичане на ток ръка-крак:
Токове до 1mA не се усещат.
Токове до 10mA се усещат, но не са опасни.
100mA са смъртоносни за всички.
От тези правила има изключения: хората със вродена или придобита свръхчувствителност към ток и такива със сърдечни заболявания. При тях праговете са значително по-ниски.

Дали е прав или променлив има много голямо значение. Какъв ток ще протече при постоянно напрежение най-общо зависи от съпротивлението на кожата в мястото на контакт.

Комбинацията от изолатор ( кожата ) и електролит ( кръвта ) прави човешкото тяло кондензатор с много ниска стойност ( pF до nF ). Поради тази причина променливото напрежение е много по-опасно при ниски стойности и високи честоти.

30V постоянно напрежение почти никой не ги усеща.
30V променливо в килохерцовия обхват разтърсва здраво ( пипнете изхода на домашен аудиоусилвател ). Усещането е доста неприятно. Опасно е за хора със сърдечни проблеми!!!
30V в мегахерцовия обхват е смъртоносно ( примерно изхода на маломощен 10W-50W укв радио предавател ).
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #41 -: Oct 17, 2011, 10:43 »
Ъм, значи ще умреш ако пипнеш антената на някой УКВ предавател?

Цитат
Звучи интересно. Да не си си спомнил нещо от миналите животи? :)
Има такива опити с хипноза върху хора, с помоща на, които се твърди, че могат да те върнат не само в назад в миналото, но и в предишни животи. Предполагам, че това халюценогенно е имало подобен ефект.

Какво значи, че имаш пълни спомени оттогава? Помниш всичко каквото ти се случи или помниш всичко от въпросната ситуация. Защо си си променил мнението за различните неща оттогава, какво толкова е станало? Да не си видял/усетил Бог? :)

Не съм виждал Господ и не съм виждал предишни животи и подобни простотии. Просто видях една безкрайно позната обстановка по начина по който бих я видял като дете...ама малко дете. Понеже когато не можеш да си обясниш какво е това срещу тебе (примерно сешоара), почваш да си правиш разни асоциации и тези асоциации бяха с неща, които съм забравил много отдавна. Също така забелязах неща, които са толкова тривиални, че никога нямаше да им обърна внимание, понеже човек се научава почти несъзнателно да отхвърля такива подробности. Изводите, които си направих са предимно свързани с това, че не трябва винаги да се доверявам на натрупания опит от нещо, защото така човек пропуска доста подробности. С годините все повече, докато накрая се превърнеш в един тъп гьон с чугунена глава, в която нищо повече не може да влезе.
« Последна редакция: Oct 17, 2011, 10:58 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #42 -: Oct 17, 2011, 11:05 »
дам... закостенялост
тя не се изразява само в "чугунена глава", ами и в това че започваш да вършиш едно нещо по един и същи начин, винаги... поне при мен  :)
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #43 -: Oct 17, 2011, 11:18 »
Доколкото знам салвията си е легална в България, както и кратома.
Миналата седмица си купих от български сайт салвия и с един приятел се понаправихме.
Обаче беше слаба - х5 и ефекта беше че боровете през прозореца ми се сториха от жизнено важно значение. Някакво такова чувство имах :)

Мисля да пробам с х20, но малко се опасявам от една стара болка в челюстта. При психеделиците такива дрболии излизат на преден план със страшна сила.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

lunarvalley

  • Гост
Re: Смъртоносни 9-волтови батерии...
« Отговор #44 -: Oct 17, 2011, 11:23 »
Цитат
боровете през прозореца ми се сториха от жизнено важно значение

е щом не са те и гледали с едни големи очи...  :)
Активен