Анкета

Въпрос: Подкрепяте ли забраната за пушене на закрито?

  • Не пуша и я подкрепям
    - 40 (19%)
    Пуша, но я подкрепям
    - 13 (6.2%)
    Пуша и не я подкрепям
    - 14 (6.7%)
    Не пуша, но не я подкрепям
    - 7 (3.3%)
    Не ме интересува
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 69

Автор Тема: Колко от нас подкрепят пълната забрана за пушене на закрити ощественни места?  (Прочетена 27620 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами виж сега, може да извадим държавата от уравнението. Тя вече няма да плаща за лечението на тези дето дишат дима в заведенията, чрез здравната каса. Ще го поемат собствениците на заведенията. В идеалният случай би трябвало да го поемат пушачите, но това определено няма как да се случи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил

Митак, ама много сте ми интересни такива като тебеq като се видят с 5 лева на кръст и отидат да търсят специални работи и качествено обслужване в заведения от нисък клас! :D
Ами като искаш перфектно обслужване и от пиле мляко, отиди в Тримона или Новотела бре :D ! Аз ли да ти обяснявам, че качествената работна ръка е скъпа влияе на цените на крайния продукт :D

Ставаш смешен с твоите определения, баровецо!
Ти да не би да си ми броил парите, та говориш кой с колко лева на кръст се е видял?
Аз моите пари си ги вадя честно, за разлика от теб, който много пъти се е хвалил как крие и не плаща данъци и осигуровки :) И не съм гоуем шеф, де....

И да, ходил съм и на двете казни от теб места, и там НЕ се пуши в момента... и според теб - кое е по-специалното в Новтела, примерно? точно нищо, според мен - заведение като заведение, с малко по-хубави мебели, и ДА! Наистина добро обслужване. Кафето е около 2 лева.... на останалите места е лев-лев и нещо, и кво? Трябва да се чувствам "специален", защото съм си пил кафето в Новотела ли?
Или като онези, за които върха на сладоледа и най-важното нещо в живота им е да ходят "на МОЛА", или "в съни бийч"?
Просто искам като ида някъде да не ми смърдят насреща. Това е.

Ами аз също си ги вадя честно парите, защото за мен нечестното е крадене, изнудване, наркотици(щото и те са вид изнудване), а не укриване или не укриване на доходи. По същата тази логика смятам всеки който работи нещо, че честно си вади парите, без значение какви данъци плаща!
Та, като става въпрос за заведения, там има категории със звездички, но в последно време, цените са най-голям критерии и това, че на теб не ти е ясно, че няма как в заведение с ниски цени и хубава обстановка да получиш качествена кухня и обслужване според нивото на скъпите си е твой проблем! Аз просто избирам къде да вляза и не се оплаквам. По доста заведения съм ходил и не съм имал претенции никъде. Там където цените са били високи, и кухнята и обслужването е добро, а там където са ниски, и двете неща са на доста по-ниско ниво. Това е също като компютърните компоненти. Не можеш да искаш дъно от Асрок да е с качество и качества на Асус, нищо че Асрок е дъщерна фирма на Асус :D
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами виж сега, може да извадим държавата от уравнението. Тя вече няма да плаща за лечението на тези дето дишат дима в заведенията, чрез здравната каса. Ще го поемат собствениците на заведенията. В идеалният случай би трябвало да го поемат пушачите, но това определено няма как да се случи.

Добре де, след като са толкоз загрижени за здравето ни, защо не забранят производството и търговията с цигари :D !?
Или друг пример: Акцизите върху тютюневите изделия се въведоха в белите държави уж с идеята да се финансира здравното осигуряване, защо тези пари от акциз които смъкват от пушачите не ги дадат за здравеопазване!? И аз не искам да ги делят, да плащат само за пушачи, ами нека и непушачите се възползват от тях!
Дай да не намесяме пък разходите на държавата за здраве и това колко били загрижени за нашето здраве :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Мисля, че рано или късно ще забранят и търговията и производството на цигари.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Това за категориите е ясно. Ама си нямаш представа вероятно какви кенефи са повечето n-звездни ресторанти :) веднъж направих грешката да отида на море на бийча... Никога повече! Въпреки, че плащах народни цени, тъй като собственика е познат. Минерална вода - 2 кинта. Но не е много минерална :) кухня - каквото е останало неизядено да не мислиш, че се изхвърля? Много е скъпо, за да го изхвърлят... Та такива неща. И това е масово. А и марковия алкохол... Е куче марка.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Това за категориите е ясно. Ама си нямаш представа вероятно какви кенефи са повечето n-звездни ресторанти :) веднъж направих грешката да отида на море на бийча... Никога повече! Въпреки, че плащах народни цени, тъй като собственика е познат. Минерална вода - 2 кинта. Но не е много минерална :) кухня - каквото е останало неизядено да не мислиш, че се изхвърля? Много е скъпо, за да го изхвърлят... Та такива неща. И това е масово. А и марковия алкохол... Е куче марка.

Представи си, че този бизнес ми е по-познат и от компютрите и това за морето и аз съм го вижда, но не в заведението на приятеля ти :D ! 7 години съм живял по ресторантите повече от колкото в къщи като шофьор на камион и имам близък приятел с 2 ресторанта, на който се е налагало да вляза и в кухнята да ударя рамо за 1 седмица, щото в кухня и с готвене доста добре се оправям :D
Активен

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Човек се ражда непушач. Затова и пушачите трябва да се свият малко. Отвратително е вечер като се прибереш всичко по теб - от бельото до пуловера да смърди на кенеф та даже и чорапите да не ухаят на чорапи. Винаги съм излизал с повече непушачи и винаги ние сме правили компромисите. Върха беше, когато имаше само една пушачка и трябваше да седим при пушачите. Е не стана номера. Седнах си в салона за непушачи, а важната кокона да се спасява. А най-ме е яд, когато някой дойде у дома и започне да се прави на важен, че навън било студено. Като си ми в къщата ще се съобразяваш с моите правила.
Голям рев, като много им се пуши - да пушат навън.
Не харесвам никоя забрана, но като не се съобразяват да се спасяват. Ако имах власт щях да вдигна цените на тютюна до небесата. Ама що го продавали... То и отрови продават, но не са се юрнали да ги купуват.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Отвратително е вечер като се прибереш всичко по теб - от бельото до пуловера да смърди на кенеф та даже и чорапите да не ухаят на чорапи

И защо вони, като имаше зали за пушачи и непушачи!? Да не говорим, че в заведенията на и над средно ниво, никой не оставя да се запуши и тогава да включва инсталацията!
Просто се убеждавам, че от нас българите и чеп за зеле не става! Не е важно аз да съм добре, а на вуте да му е зле! Със забрани европейци не се става другарчета. Бели хора ще станем като си променим начина на мислене и най-вече на толерантност един към друг.
В момента вие непушачите, буквално ме озлобявате мен и другите като мен срещу вас и ще се стигне както се казва до "кръв ще се лее"! Естествено, че не буквално, но това мотивира нас да се борим докато ви смажем да отстъпите.
В крайна сметка, правдата и логиката винаги тържествуват, но раните ги ближат всички.
За мен темата май се изчерпа.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами в крайна сметка нали става въпрос за демокрация, право на избор и т.н. Резултатът от анкетата е показателен - мнозинството подкрепя въвеждането на забрана. Следователно, трябва да се съобразиш и толкова.

Понеже преди малко четох една новина свързана с това на друго място и прегледах коментарите, очевидно има някаква странна група войнстващи непушачи, което е забавно. Като им чета малоумните излияния, имам чувството че непушенето им е единственото постижение и достойнство. С две думи - умствено изостанали.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Няма да кажа какво ми е мнението по темата, а вместо това ще разкажа какво ми се случи снощи:
Излязохме с приятели (общо 6, от които 2 непушачи) в заведение, в което естествено вече не се пуши. На съседна маса бяха май собствениците с тяхна компания, но това не мисля, че имаше значение. След изв. време пушачите изявиха желание да пушат вътре и им дадоха чаши за кафе с вода вместо пепелници и се почна дименето вътре. Дотук нищо необичайно мисля, позната картинка. Това, което ме впечатли е, че нали собствениците на заведенията сега тръбят масово какви загуби търпят, колко са инвестирали във вентилации и т.н., и когато казах защо просто не пуснат вентилацията, за която са дали толкова много пари, всички пушачи казаха: "да бе да, от тези вентилации файда няма". За мен това си е чиста проба лицемерие - когато си защитават интереса, пушачите и ресторантьорите ти изкарват какви ли не доводи, но стигне ли се до реална ситуация положението е "пушим и димим да ни е кеф, останалото е т*шак".
Сори, backinblack, ама тази демокрация си я консумирай вкъщи или, където там искаш, за мен си е просто наглост
Активен

Mitaka

  • Гост
Залите за пушачи и непушачи реално представляваха маси за пушачи и непушачи... ама като седнеш на маса за непушачи, идва сервитьора и пита - пепелник искате ли?
До тук със залите.

Иначе, по цивилизования свят заведенията са длъжни да имат противопожарни датчици, които ако се задействат - направо идва пожарната. И познай дали се задимява вътре... дали няма да се пуши, дали ще има вентилация - не е важно. Важното е, че няма дим и не смърдиш на кенеф после.

А ако се задими, и дойде пожарната напразно - няма да се разминеш както тук с "ето ви по 20 лева да се почерпите". А ще трябва да работиш няколко месеца само за да си избиеш глобата.
В този случай, ако примерно не ти работи вентилацията - едва ли ще разрешиш да се пуши вътре. И това ще е изцяло в твой интерес.
Активен

Mitaka

  • Гост
Няма да кажа какво ми е мнението по темата, а вместо това ще разкажа какво ми се случи снощи:
Излязохме с приятели (общо 6, от които 2 непушачи) в заведение, в което естествено вече не се пуши. На съседна маса бяха май собствениците с тяхна компания, но това не мисля, че имаше значение. След изв. време пушачите изявиха желание да пушат вътре и им дадоха чаши за кафе с вода вместо пепелници и се почна дименето вътре. Дотук нищо необичайно мисля, позната картинка. Това, което ме впечатли е, че нали собствениците на заведенията сега тръбят масово какви загуби търпят, колко са инвестирали във вентилации и т.н., и когато казах защо просто не пуснат вентилацията, за която са дали толкова много пари, всички пушачи казаха: "да бе да, от тези вентилации файда няма". За мен това си е чиста проба лицемерие - когато си защитават интереса, пушачите и ресторантьорите ти изкарват какви ли не доводи, но стигне ли се до реална ситуация положението е "пушим и димим да ни е кеф, останалото е т*шак".
Сори, backinblack, ама тази демокрация си я консумирай вкъщи или, където там искаш, за мен си е просто наглост

Едно заведение близо до нас го държи една баба.
Не е кой знае какво, скромно е, но прави уникални дробчета и сърца - перфектно мезе за бирата.
Много преди да въведат забрана за пушенето, ТЯ беше налепила цялото си заведение с табели "Пушенето забранено", и ако някой запалеше - буквално го гонеше. Защото била правила ремонт, всичко било сменено, нови мебели, нова боя и т.н. и не искала да се омирисва на цигари.

След като въведоха забраната, бабата махна табелите и почна "Как така ся те ще ми казват на мене дали ще се пуши тука? Аз пък искам да се пуши." И дава чашки за кафе :) В мометна дори се пуши, като всичко се изхвърля на земята, и тя минава да мете през 10 минути. Чисто е, но мирише. И е мизерия.
Преди беше кеф да отидеш там, вече не е. И това - от акъл. Значи, ако няма забрана - няма да пушите. Има забрана - ааа, пушете, на мен никой няма да ми казва кво ще права в мойто си заведение....

Та така. Това е манталитет.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Да. Наглост и манталитет... Имам комшии, които пушат, но не искат в къщите им да им мирише. И излизат навън. Когато е топло - на терасата. Когато е студено - В СТЪЛБИЩЕТО!!! МРАЗЯ ПУШАЧИ!!! :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами да! Сега ще я видим демокрацията! Преди имаше зала за пушачи и зала за непушачи, а сега като влезе забраната разделение няма.
Та, за това сега, раздават еднократни чашки с вода вместо пепелник на места, при нас също има такива места, та ако влязат на проверка, да не наказват заведението. Глобата за пушача мисля, че беше 50 лева, които ще ме хванат за онази работа да им я платя, щото само полицай може да ми изисква документи за самоличност и да употреби сила срещу мен :D .
Та, точно по същия начин и собственика не може да ме спре, освен да се обади на полицията, ако наистина не желае да се пуши и като стане по-масова практика и не знам с колко ще трябва да увеличат щата на проверяващите и полицаите, за да озаптят положението :D .
Така е! Насилието ражда още по-голямо насилие от което губим всички. Обзалагам се, че по празниците, няма да има място на което да не се пуши и тогава със сигурност няма да има избор за непушачите :D , освен да разрешат самоуправството между хората :D .
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз съм страстен пушач, но подкрепям забраната.

Преди това да кажа нещо, което само bb се осмели. Държавата е лицемерна!

Забранява пушенето, но не забранява цигарите. Защо? Защото производствената цена е 0,20 лв., но аз я плащам 4,50 лв. по два пъти на ден. Всичко останало е акцизи, данъци и разрешителни (последните даже не са включени в цената).

Ако ще се борим за здраве, то тогава обявяваме тютюна за наркотик, забраняваме отглеждането му и продажбата на цигари обявяваме за тежко престъпление (сиреч над 6 г. затвор) и съд по бързата процедура, като за всички наркотици.

Та разбирам бабата. Това е правилно, но тя вътрешно усеща лицемерието и нарочно го саботира.

Откакто въведоха забраната и застудя, съм ходил веднъж на заведение. Нямаше да ида, но жената много ми се примоли, а беше забравила за забраната (не и аз, но сърце не ми даваше).

Мисля си, че донякъде заведенията са на печалба от тази работа. Аз и преди и сега ще изконсумирам едно кафе/пиво. Но в единия случай ще се каламбучкам поне половин час и три цигари, във втория най-късно на петнадесетата минута — дим да ме няма. Оборота се ускорява ;)

Разбира се по повод непосещението на заведения, трябва да се има предвид и рязкото ми обедняване, което няма как да не е дало огромно отражение. Та да по-рядко ходим, но за по-бързо. Има печалба, но има и загуба.

Държавите ще си го вкарат де. Като е забранено тук, като е забранено там и разходите за цигари ще спаднат по естествен път. Няма да изчезнат, но едни да речем петстотин чиновника ще бъдат съкратени, защото няма кой да им плаща заплатата. Я това е хубаво нещо. Да измрат всички държавни служители дано! С некадърници и непрокопсаници недни дето ми ядат парите.

 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear