Автор Тема: дали моят глас се брои и има ли смисъл да гласувам?!??!?  (Прочетена 21812 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Обикновените хора в ЕС работят 55 г., за да спечелят парите на евродепутат, у нас - 108 г.

Едмон, това ли е солидарността за която говорим!? Прибират ти 2/3 от парите които изработваш за данъци, за да има за тези мазни педали и ще говорят за солидарност. Ами плащайте си щом ви кефи!

Или пенсионера може да живее с 200 лева пенсия или за работника 500лв заплата, а на нашите боклуци, само присъствието им 140 лева на ден, без да броим другите придобивки за още не знам колко по толкоз и това без да броим прихода от далавери!

http://btvnews.bg/bulgaria/politika/kato-nyama-da-vlizat-v-ns-za-kakvo-shte-vzimat-nadnik-ot-140-leva.html
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
за теорията на относителността и за светлинния конус. Само дето там си има ограничения, които следват от скоростта на светлината като максимална възможна.
Да де, ама изпитвам недостиг да си обяснявам нещо безкрайно с нещо крайно - при такова положение все стигам до задънена улица, съзнавайки че има още нещо по-натам, до което не мога да достигна по този път. И както всяка друга масово лансирана теория, теориите на относителността вършат много хубава работа за частния случай, който описват (макар и в този случай да е доста обширен), но все пак си остават частен случай.
Повече работа ми вършат размислите, базиращи се на възгледи, които наричам за себе си теория на единствената частица и теория на променливото настояще. Първата приема, че Вселената е едно цяло, а не нещо, съставено от много неща, и всичко е различни проявления на едно и също нещо. Във втората термини като минало и бъдеще в традиционния им смисъл липсват, а (пак от погледа на традиционния смисъл) настоящето приема различни състояния.
Та... можело е и мога да бъда междугалактически космонавт и да посетя Андромеда, стига да преодолея своите ментални ограничения, които сам си поставям. Така де, в момента нищо не ми пречи да си представя, че съм космонавт и съм в Андромеда, но менталните ограничения ми пречат да усетя това като пълна реалност. И преди някой да каже "Реалността е само една и да мислиш за друга реалност е лудост!" да кажа, че и тази крайна величина ми предоставя твърде много задънени улици, така че и нея бих нарекъл частен случай.
Ей такива ми ти размишления :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Помежду другото, пътуването до Андромеда не е чак толкова невъзможно (вече). През 1994г. един физик от Англия доказа на теория, че е възможно пътуването със свръхсветлинна скорост без необходимостта от въвеждането на т.нар. червейни дупки (тунел в пространството-времето, който свързва две точки).

Идеята му е да сърфираш върху пространство времето - пред кораба пространството се свива, а зад се разширява. Ефективно за наблюдателя в кораба пространството се приближава, т.е. той се движи в определена посока. Теоретично няма горен лимит за скоростта на движение.

За да може да манипулираш пространство времето по желания начин, така че да се движиш със свръхсветлинна скорост, обаче ти трябва достатъчно от т.нар. отрицателна енергия. В първата му статия от 1994г. той е изчислил, че за да създаде подобна пространство-времева конфигурация му трябва отрицателна енергия с еквивалент масата на Юпитер. Това прави нещата почти невъзможни.

Обаче по-интересното тука е, че един друг пич по-късно намира друга конфигурация, при която нужната отрицателна енергия вече не е чак толкова много - еквивалента в енергия равен на масата на космическия кораб Вояджър би била достатъчна.

С една дума това прави нещата реализуеми на практика. Естествено това няма да стане скоро, но пък пътя е вече ясно очертан. Т.е. Welcome StarTreck - преди всичко това беше фантастика сега се очертава реалност и то в някакво обозримо бъдеще.

Остава някой да намери още по по-оптимизиран вариант, при който енергията да намалее още повече. Тогава вече става още по-лесно за реализация.

Самия факт, че доживявам да прочета такова нещо ме изпълва с неописуема радост - преди години това беше не просто фантастика, ами нещо невъзможно дори да си го помислиш, че може да стане някога. А сега се оказва, че върху това вече се работи и резултати, макар и само теоретични, има.

Ето и един линк, където е разказано популярно, ако някой иска да прочете по-подробно:

http://io9.com/5963263/how-nasa-will-build-its-very-first-warp-drive
« Последна редакция: Jun 22, 2013, 02:25 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8818
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нетер, ако въображението ти работи чак толкова, че да си представиш, че си на Андромеда, няма да си особено жив. Ще  ти липсва нещо  дето му казват въздух ;)

Естествено можеш да си представиш да живееш и без   въздух   ;)

Едмън а Ве този виц ми трябваха няколко минути да го осмисля. Въпроса беше, че свързвам думата мила с човешкото качество (демек грижовна, внимателна, добричка). А ти имаш предвид санитарно-хигиенното действие по  отстраняване на микроби и мръсотия с вода и почистващ препарат.

Може би, ако някой ми беше разказал вица, щях по интонация  ли какво ли да се усетя, че става    въпрос за  миене, а не милост и да ми е смешно, а не сума време да гледам на стерео и да се опитвам да измисля, кой, защо блести.

А  най-вероятно е просто да съм тъп и да сгрявам по-бавно от български реотан.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
/извън темата

По същия начин могат да се чуят и прочетат изследвания за витамин B12 както че лекува рак, така и че не лекува. Ако ти не си направил изследвания, на кой слух ще повярваш е само твое лично субективно решение.
В ученическите години пушех трева по-редовно от редовното. Не доведе до заглаждане на мозъчната ми кора или поне така си мисля :D Не доведе до заглаждане и на много мои приятели и познати.


Я па мислим дека биндьовият хап не съществува така, както не съществува перпетум мобиле!

Нека на прогресивно мислещ човек без ограничение в бюджета му се наложи да изпробва всякакво лечението и стигне до лечението, което е вече "доказано" на медикалмариЖуана.бг съответно, защото тогава все още лелеем по Стиви Джобс, пробвал толкова много билко лечения!
Или иначе казано ДОТУК по ЛЕЧЕБНАТА СИЛА на зеления мед! :)))
Активен

edmon

  • Гост


Едмън а Ве този виц ми трябваха няколко минути да го осмисля. Въпроса беше, че свързвам думата мила с човешкото качество (демек грижовна, внимателна, добричка). А ти имаш предвид санитарно-хигиенното действие по  отстраняване на микроби и мръсотия с вода и почистващ препарат.

Може би, ако някой ми беше разказал вица, щях по интонация  ли какво ли да се усетя, че става    въпрос за  миене, а не милост и да ми е смешно, а не сума време да гледам на стерео и да се опитвам да измисля, кой, защо блести.



Ако употребяваш от "безвредната" тревица този виц ще ти се строи много як и смешен, както казах
пробвал съм го много пъти :)))
И на мен, когато ми го казаха се почувтвах, като теб, а приятели които ходят да "кашлят" често се разпориха от смях!:)))
Активен

edmon

  • Гост
Ако, ако... акото мирише :P

сега можеше да си
Безкрайността и уникалността във Вселената правят този израз безсмислен. Настоящият момент е единственият момент, който може да бъде определян точно какъв да бъде. Всяко решение в него води до точно един следващ настоящ момент, но това решение по никакъв начин не определя по-следващия настоящ момент. Оттам и всеки настоящ момент е следствие от решението в миналия настоящ момент, но с нищо не се определя от по-миналия настоящ момент.
Казано накратко, можело е да бъда всякакъв, независимо пушил ли съм или не. По същия начин бих могъл да бъда всякакъв в бъдещето, независимо какъв съм в момента. Невъзможностите в това се дължат единствено на ментални граници, които човек има способността да си слага сам ;)

П.П.: Не слагам бележка за извън темата в този пост, защото това е мнението ми по текущата тема.

Няколко пъти съм се зачитал сериозно в това което си написал, имаше и някаква тема за...ел. коли.... и съм си мислил ...този човек изразява много утопични и нереалистични мисли.
Сега съм почти сигурен на какво се дължи това.
Не че те съдя !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8818
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
С уговорката, че не давам мнение по тревицата. Перпетуум мобиле съществува и е на всякъде около нас. Викат му  вселена.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Като каза edmon за утопиите... Много хубава случка ми се случи наскоро, показателна за тях.
Връщах се от НДК и вървях по бул.България към вкъщи (тези, които не познават София да си отворят карта, ако искат). Тъкмо наближих бензиностанция Еко (която е от другата страна на булеварда) и ме настигна едвам кретащ Голф (развали се момент преди да ме настигне, защото преди това не чувах този стържещ звук), мина още няколко метра и спря. От него слязоха 3-ма и почнаха да го бутат, предложих им да им помогна, но отказаха, били здравички (е, бяха си), като само ме питаха дали има наблизо бензиностанция в тази посока, че да не обръщат долу на кръстовището и да се връщат до Еко-то, срещу което бяхме в момента. Казах им, че малко по-надолу има Шел, горе-долу на същото разстояние (то пък се оказа, че е абсолютно едно и също, проверих после на картата), каквото и да се върнат до Еко. Въпросният Шел не се виждаше от мястото, където бяхме, на косъм не се вижда и когато се отиде до кръстовището, където биха обърнали, за да отидат до Еко, но пък нанадолнището е натам. Продължих си по пътя, но докато се отдалеча чувах обсъждането помежду им къде да отидат. В крайна сметка решиха да се върнат до Еко. От обсъждането си личеше, че е защото поне го виждали къде е, а Шел-ът е неизвестна, понеже не се вижда. А до Шел-а е същото разстояние, нанадолнището е натам, щеше да им е много по-лесно (колкото и да са здрави), но... За целта трябваше да излязат извън началната си представа и да изследват неизвестното.
Ето такава ментална бариера си поставят хората за повечето неща, които наричат утопии и нереалистични идеи. Не казвам всички, защото някои са следствие от по-близки и така пред тях се поставя по повече от една бариера. За постигането на някои от тях пътят е не по-труден и не по-дълъг от вече утъпкания. За постигането на някои от тях пътят е и по-лек. За постигането на някои от тях пътят е и по-къс... Но страхът към неизвестното кара човека да си поставя ментални бариери, да ги нарича утопии и нереалистични идеи и да си обикаля по старите пътища, да си гони старите цели и да се опитва да ги направи такива, каквито не биха били. В резултат на страха си от неизвестното.
Ако с всички хора беше така, нас нямаше да ни има, защото човекът нямаше да се случи. Ако такъв беше алгоритъмът на Вселената, не само, че нас нямаше да ни има, но и цялата Вселена нямаше да я има. Е, ама Вселената я има (друг е въпросът дали я има по начина, по който е общото схващане, или по някакъв друг), нас ни има, във всеки един момент се случва уникално събитие, свидетели сме не на революции (защото думата предполага връщане назад и допуска повторение), а на непрестанна еволюция. Ако човек се вгледа по-внимателно ще види непрестанните доказателства, че утопиите съществуват, само защото някой вярва в тях ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами от марихуаната се затъпява и с това съм съгласен. Не точно благодарение на нея според мен, по-скоро благодарение на начина на живот около нея, който е доста ограничен и съвсем отделен е въпроса дали човек няма да си намери друго малоумно занимание ако я нямаше и дали нямаше да бъде поне толкова ограничен, но нека оставим това настрана, да - има хора, които по цял ден пушат и затъпяват и това е факт. Ще ги отняма ли ако изчезне марихуаната - вероятно не, примерно ще се преориентират към тъпчене на сандвичи, бира и тъпи филми от торънтите. Или примерно ще станат политически активни и ще простеят по цял ден на протести да речем. Без значение обаче, факт е че води до затъпяване.

Еднообразният живот води до затъпяване.

Винаги съм се чудил на тези хора, които твърдят че да вярваш цял живот в едни и същи глупости и да си праволинеен е добродетел. Според мен това са най-тъпите хора на този свят.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8818
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гейт а Ве тия дето протестират в момента твърдят, че са интелигентни. Демек били по-умната част от обществото. Разбира се аз поставям под съмнение това определение, защото имам  дълбоко убеждение във вкоренената тъпотия на българина, която смятам за неизличима. От друга страна има два факта:

1. Тези протестиращи са успели хора с по-висок стандарт от моя личен. Аз нямам право да ги съдя, бивайки далеч по-долу в обществената йерархия от тях;

2. Психолозите твърдят, че човек търси и вижда у другите, това което е той самият. Сиреч, ако аз съм доказано прост, то това не означава, че интелигенция  не съществува, а само, че самозалъгвайки се откривам у  другите, подсъзнателно търсено качество.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Като каза edmon за утопиите...
Ето такава ментална бариера си поставят хората за повечето неща, които наричат утопии и нереалистични идеи.

Ако всеки започне да разказва, как се е възползвал от ирационални на пръв поглед мисли, темата може да послужи за основа на сценарии на толк шоу... :)
Важното при ирационалните мисли е да можеш да ги осъществиш.
Познавам хора, които вярват в ММС или пък в оргонит  , или че Тесла е измислил начин за пренасяне на енергия на растияние безжично, но било потулно от ..."тайни служби" и т.н.
Познавам и  хора, които коментират "Междузвездни войни" така: - Тия пък ако си мислят, че им вярвам, че има такива светлини мечове!

Да можеш да отсееш реалното от имагинерното е важното! :)
Активен

edmon

  • Гост
Ами от марихуаната се затъпява и с това съм съгласен. Не точно благодарение на нея според мен, по-скоро благодарение на начина на живот около нея, който е доста ограничен и съвсем отделен е въпроса дали човек няма да си намери друго малоумно занимание ако я нямаше и дали нямаше да бъде поне толкова ограничен, но нека оставим това настрана, да - има хора, които по цял ден пушат и затъпяват и това е факт. Ще ги отняма ли ако изчезне марихуаната - вероятно не, примерно ще се преориентират към тъпчене на сандвичи, бира и тъпи филми от торънтите. Или примерно ще станат политически активни и ще простеят по цял ден на протести да речем. Без значение обаче, факт е че води до затъпяване.

Еднообразният живот води до затъпяване.

Винаги съм се чудил на тези хора, които твърдят че да вярваш цял живот в едни и същи глупости и да си праволинеен е добродетел. Според мен това са най-тъпите хора на този свят.

Също много е важно, когато някой се опитва да ти продава лекарство за всичко, като амбулатен търговец от спагети уестър е  да кажеш: а бе я си е.авай магарето...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Сигурно има много интелигентни хора на протеста, аз съм от простите, ходили там, ама преди 2-3 дни не успях да спя заради група пияни келеши с български знамена, които явно не са успяли да се примирят че протеста е свършил и решиха че трябва да го пренасят в квартала в полунощ заедно с крякането и тромбите. Таман щях да звъня на 112 да ги разкарат и заминаха да тормозят други блокове и легнах пак да спя.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
След като толкова време се опъвах и два дни "бях на кантар", се регистрирах във ФБ. Причината - да съм в час с протестите. В петък даже бях с плакатче: "Парите от Брюксел по-добре в Брюксел, а не във ваш'те *** (империи)!" и "Намалете субсидиите за партиите!". Надали сте ме видяли някъде - протестите във Варна почти не се отразяват, но и хората са малко. Сега си мисля следното:

Надявам се, ще се съгласите с мен, че на нас ни трябват бързи и работещи решения. Промяната или приемането на закони е бавно решение, още повече, че трябва да бъде направено от управляващите, на които вече нямаме доверие.
Едно бързо и работещо решение, според мен, е да си създадем партия, да вкараме в нея хора, на които бихме гласували доверие, да предизвикаме предсрочни избори и да гласуваме за тази партия.
За да ускорим процедурата, може да ползваме регистрирана вече партия, която да не е натоварена с тъмно или неясно минало.
Както вече писах, членовете ще ги предложим ние и ще следим за всяка тяхна стъпка. Ние вече познаваме личности от политиката, за които можем да очакваме да свършат нещо в полза на държавата и хората. Всеки от нас, макар и отвратен от политиците, може да изброи няколко души. Ето го моя списък: Татяна Дончева, Емил Кошлуков, Георги Кадиев, Томислав Дончев, Делян Добрев ... Някои от тях може да харесвате и вие, други може да спра да харесвам, понеже не знам нещо за тях, което вие знаете. Да направим един списък и да кажем на тези хора: "Влезте в една партия - ще гласуваме за вас. Очакваме от вас следните неща: ...".
Как мислите? Би ли могло да се получи нещо от това?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3