Автор Тема: Кацали ли са американците на луната  (Прочетена 24979 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #135 -: Feb 13, 2014, 15:17 »
Когато китайците подготвяха мисията на техния луноход, бяха изпратили сонда, която да обикаля и  снима повърхността на Луната. Те бяха публикували снимки, на които се виждаха "основи" на лунни модули (LM) на американците, останали там, както и пътеките, оставени от стъпките на космонавтите от спускаемите модули до местата, където е била монтирана научната апаратура (ALSEP).
В Уикипедия може да прочетете интересни неща, напр. как еди-кой-си, когато монтирал сензор, се спънал в кабела му и го скъсал, и нямало как да бъде ремонтиран, и някои от сензорите така и не заработили.
http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_program с препратки към статии за всяка мисия
http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Lunar_Surface_Experiments_Package с препратки към статии за апаратурата, оставена при всяка от мисите

Преди няколко месеца имах удоволствието да се срещна с Красимир Стоянов, дубльора на Ал. Александров. Попитах го точно това - кацали ли са а н Л? Отговорът му беше: Да. Руснаците са го потвърдили още тогава и никога не са се съмнявали в това.
Попитах го за версиите, че имало извънземни, които са присъствали на първите стъпки на Армстронг на Луната. Отговорът беше, че Армстронг бил със странно чувство за хумор и ги ръсел всякакви. Веселка Радева по-късно допълни за чувството му за хумор, че когато кацнал на Луната, Армстронг бил казал "Мистър не-помня-кой, сега вече можете!". По-късно го питали какво е имал предвид и той обяснил, че като дете, чул как майка му отговаря на комшията им, който и правел сексуални намеци, с думите "Когато синът ми кацне на Луната, тогава може!"...
Така че, не можело да се вярва на всичко, което е казал...

   Преди години на гости при Слави Трифонов беше на гости първият български космонавт Георги Иванов.
 
   И точно когато пишеше в книгата за гости Слави попита-"Има ли извънземни??"....Георги Иванов затвори книгата-направи безкрайно сериозно изражение и каза- " Да Слави-има"...
   И тъкмо още нещо да каже, Слави рязко смени темата-разбира се неслучайно...

   Много добре се знае, че хора като Ниил Армстронг са подписвали под заплаха за Военен Съд декларация за неразгласяване на информация за извънземни!!!

    Аз предпочитам да вярвам на  Георги Иванов, не на Красимир Стоянов

    Вие как вярвате на изкривеното за пред медии поведение   
 на Ниил Армстронг??

   Щом има извънземни, логично е да има  тяхно присъствие на Луната

   В интернет е препълнено с доказателства за присъствие на извънземни на Луната и въобще навсякъде

  има ги навсякъде,  аз съм си играл да ги редактирам, за да се виждат по-ясно- http://www.pixto.bg/users/zibeltbg

    още в древността са описали нещата- http://science.mirtesen.ru/blog/43265991834/%C2%ABTarelochki%C2%BB-iz-proshlogo%E2%80%A6?pad=1&pad_page=0&announce=1&utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0

   
« Последна редакция: Feb 15, 2014, 00:25 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #136 -: Feb 13, 2014, 15:31 »
Всичко МОМЕНТАЛНО да самоизчистят ефира от тъпите извънземни! Искам да чуя повече за Котката на Зевс! :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #137 -: Feb 13, 2014, 15:40 »
Я в този Пиксто си още със старият прякор, харесвах го повече от Зевс. Звучи някак си тайнствено, защото тази дума не значи нищо и звучи някак си като немски, митичен герой от опера на Вагнер, докато Зевс навява асоциации за тъпите гърци и смотаният им фолклор.



Опа, майна Иваноторе извинявам се, веднага се пръждосвам от ефира.
« Последна редакция: Feb 13, 2014, 15:42 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #138 -: Feb 13, 2014, 15:55 »
Зибелт е тракийското название на Бог Зевс според Иван Маразов-от там съм го взел. Те гърците и името Зевс пак от нас са го копирали...

   Между другото, когато бях на екскурзия в Кайро екскурзоводът ни каза, че да имаш имот около пирамидите е страхотна привилегия, а разкопките около тях е страхотен бизнес!!!

   Но...всичко се проверява и филтрира, защото постоянно намират материални доказателства противоречащи на мирогледа на нашата цивилизация-и моментално се скриват!!!

   За да не стане като случая с "дървената птица"-изтърван артефакт на модел на много древен самолет от музея в Кайро, на който опашката е вертикална, разбира се в Природата няма птица с вертикална опашка. Някакъв американец възстановил липсващия счупен заден стабилизатор според съвременните виждания, направил уголемен модел, изследвал я в аеродинамичен тунел, и в полет-"Птицата" показала прекрасни аеродинамични и летателни качества....

   в мрежата има статии по въпроса. ...
« Последна редакция: Feb 13, 2014, 16:49 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #139 -: Feb 13, 2014, 18:03 »
Благодарение на Волен Сидеров, скоро всички ще прогледнем...

http://www.bgdnes.bg/Article.asp?Id=3036364
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #140 -: Feb 13, 2014, 18:18 »
Аз едно време се опитвах да запиша маукането на котката ми на компютъра и след това да и го пускам за да видя как ще реагира.

Записа стана идеален. На мен ми звучеше 100% еднакво с това което чувах реално от котката. Обаче въпреки това, това 'тъпо коте' не прояваше никакъв интерес към записа. :o

Сега като чета какво сте писали за честотния диапазон на котките си мисля, че не е проявявала интерес просто защото записа и е звучал твърде различно. Докато на мене еднакво.

Ако това трябва да се приравни към човешките възприятия сигурно е все едно да слушаш много, ама много лош (без никакви високи) и изкривен запис на песен или говор. Е как ще ти хареса.

-------
А относно котата на Зевс. На каква ли възраст е била. ??? Щото ако е била в напреднала възраст 100% е била пооглушала и въобще не е чувала ясно - камо ли високите. Може да са и останали само екстрасензорните възприятия.
« Последна редакция: Feb 13, 2014, 18:30 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #141 -: Feb 13, 2014, 18:56 »
А...беше порастнала-на около една година...Бях я взел от бебе...ама бая надувах уредбата...
« Последна редакция: Feb 13, 2014, 19:00 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #142 -: Feb 13, 2014, 19:50 »

Записа стана идеален. На мен ми звучеше 100% еднакво с това което чувах реално от котката. Обаче въпреки това, това 'тъпо коте' не прояваше никакъв интерес към записа. :o

Ако запишеш своя глас и ти няма да си го познаеш въпреки, че за околните ще е същият.
Разликата е, че ти се чуваш както през ушите, така и през вътрешностите - устни, носни кухини, кости и т.н. и се добавят още хармоници, които липсват в записа.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #143 -: Feb 13, 2014, 21:20 »
Записа стана идеален. На мен ми звучеше 100% еднакво с това което чувах реално от котката. Обаче въпреки това, това 'тъпо коте' не прояваше никакъв интерес към записа. :o
Ако запишеш своя глас и ти няма да си го познаеш въпреки, че за околните ще е същият.
Разликата е, че ти се чуваш както през ушите, така и през вътрешностите - устни, носни кухини, кости и т.н. и се добавят още хармоници, които липсват в записа.
То това ясно, обаче се предполага, че котето е чувало гласа и на други котки... И не проявяваше интерес към записаният котешки глас. Съвсем не очаквам котето да може да си познае собствният глас.

--- Хармоници не се добавят. Това се дължи на различните пътища през които стига гласа до вътрешното ухо.... Различна костна и тъканна проводимост в сравнение със звука който стига по въздуха. И се получава голямо честотно изкривяване.
« Последна редакция: Feb 13, 2014, 21:40 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

edmon

  • Гост
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #144 -: Feb 13, 2014, 21:49 »
Гейтуей за мен все още е неясно разбииш ли, защо няма съмнения, че Парианската падина е била посетена от чиляка!
Защо конспираторите са се захванали с Луната, а не с падината(интересно колко от вас използват думата падина и с ударение на първото 'а' , както и с ударение на и-то :) )?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #145 -: Feb 13, 2014, 21:52 »
На моя съм му пускал мяукащи котки от youtube...никакъв ефект. С котките отвън дето се бият и мучат като се разгонят - същата работа, не го интересуват въобще.

Цитат
Гейтуей за мен все още е неясно разбииш ли, защо няма съмнения, че Парианската падина е била посетена от чиляка!
Защо конспираторите са се захванали с Луната, а не с падината(интересно колко от вас използват думата падина и с ударение на първото 'а' , както и с ударение на и-то :) )?

Ми сигурно щото се очаква извънземните да са на луната, а не на дъното на океана....защото тъпите конспиратори не са играли UFO 2 предполагам.

А, между другото си чатих малко с едно от гурутата на любителските DSN неща и както се оказва според него с една съвсем обикновена 85см офсетна чиния и малко железария поръчвана от братски Китай (относително евтина, <=200-300 лева) и без почти никакви хардуерни умения, няма никакви проблеми с приемането на сигнали от разни апарати на луната. Това на 2.2ghz, на 8.5 нещата много загрубяват откъм цена и/или умения, които аз поне не притежавам. Чинията е по-добре да е моторизирана, но и без тези екстри с повече търпение и чакане, нещата ставали. С такова оборудване спокойно биха се слухтяли разговорите на екипажа на Аполо...днес. Значи с обща инвестиция под средната заплата в относително небогата държава като България, днес всеки може да прави това, което навремето като гледам сигурно е отнемало десетки, вероятно стотици хиляди и доста експертно знание. Много забавно.

Въпроса е - ако не бяхме изпратили хората тогава, а днес - дали щеше да има повече конспирации или не? Според мен, щеше да има по-малко. Защото конспирациите обикновено включват някакви затворени общества и кръгове и ако твърдиш нещо и 5 човека ти кажат че няма нищо такова, то е лесно тези 5-те да са от масонската ложа. Ако обаче 500 човека ти го кажат, става по-различно според мен, не знам.
« Последна редакция: Feb 13, 2014, 22:27 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #146 -: Feb 13, 2014, 22:19 »

--- Хармоници не се добавят. Това се дължи на различните пътища през които стига гласа до вътрешното ухо.... Различна костна и тъканна проводимост в сравнение със звука който стига по въздуха. И се получава голямо честотно изкривяване.
Като се добавят още сигнали (различните пътища) към текущия какво се добавя ако не хармоници
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #147 -: Feb 14, 2014, 14:46 »
Нищо не се добавя. Просто се събират. Ако събереш 2 сигнала се получава нищо повече от сборът на двата сигнала. А за да получиш допълнителни хармоници сигналът трябва да мине през нелинейно изкривяване. А си мисля че костите и плътта са си линейна среда. Тъй мисля аз.
« Последна редакция: Feb 14, 2014, 15:21 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: Кацали ли са американците на луната
« Отговор #149 -: Feb 14, 2014, 18:24 »
Когато китайците подготвяха мисията на техния луноход, бяха изпратили сонда, която да обикаля и  снима повърхността на Луната. Те бяха публикували снимки, на които се виждаха "основи" на лунни модули (LM) на американците, останали там, както и пътеките, оставени от стъпките на космонавтите от спускаемите модули до местата, където е била монтирана научната апаратура (ALSEP).
В Уикипедия може да прочетете интересни неща, напр. как еди-кой-си, когато монтирал сензор, се спънал в кабела му и го скъсал, и нямало как да бъде ремонтиран, и някои от сензорите така и не заработили.
http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_program с препратки към статии за всяка мисия
http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Lunar_Surface_Experiments_Package с препратки към статии за апаратурата, оставена при всяка от мисите

Преди няколко месеца имах удоволствието да се срещна с Красимир Стоянов, дубльора на Ал. Александров. Попитах го точно това - кацали ли са а н Л? Отговорът му беше: Да. Руснаците са го потвърдили още тогава и никога не са се съмнявали в това.
Попитах го за версиите, че имало извънземни, които са присъствали на първите стъпки на Армстронг на Луната. Отговорът беше, че Армстронг бил със странно чувство за хумор и ги ръсел всякакви. Веселка Радева по-късно допълни за чувството му за хумор, че когато кацнал на Луната, Армстронг бил казал "Мистър не-помня-кой, сега вече можете!". По-късно го питали какво е имал предвид и той обяснил, че като дете, чул как майка му отговаря на комшията им, който и правел сексуални намеци, с думите "Когато синът ми кацне на Луната, тогава може!"...
Така че, не можело да се вярва на всичко, което е казал...

   Преди години на гости при Слави Трифонов беше на гости първият български космонавт Георги Иванов.
 
   И точно когато пишеше в книгата за гости Слави попита-"Има ли извънземни??"....Георги Иванов затвори книгата-направи безкрайно сериозно изражение и каза- " Да Слави-има"...
   И тъкмо още нещо да каже, Слави рязко смени темата-разбира се неслучайно...

   Много добре се знае, че хора като Луис Армстронг са подписвали под заплаха за Военен Съд декларация за неразгласяване на информация за извънземни!!!

    Аз предпочитам да вярвам на  Георги Иванов, не на Красимир Стоянов

    Вие как вярвате на изкривеното за пред медии поведение   
 на Луис Армстронг??

   Щом има извънземни, логично е да има  тяхно присъствие на Луната

   В интернет е препълнено с доказателства за присъствие на извънземни на Луната и въобще навсякъде

  има ги навсякъде,  аз съм си играл да ги редактирам, за да се виждат по-ясно- http://www.pixto.bg/users/zibeltbg

    още в древността са описали нещата- http://science.mirtesen.ru/blog/43265991834/%C2%ABTarelochki%C2%BB-iz-proshlogo%E2%80%A6?pad=1&pad_page=0&announce=1&utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0

   


Само да отбележа, че Луис Армстронг е джаз музикант и едва ли е ходил на Луната. Чернокож да е първият
човек стъпил там по онова време... невъзможно! Нийл Армстронг, от друга страна, може и да се е разхождал
на Луната.
Активен