Автор Тема: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB (решена)  (Прочетена 3827 пъти)

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Здравейте,колеги!
Преди два-три дни си взех Galaxy S5 и не мога да го свържа с юсб-кабела за да прехвърлям данни на вътрешната или външната памет.Имам Galaxy S2,с който не е имало никога такъм проблем.
Телефонът се разпознава,двата вида памет също,но незнайно защо се монтира в някаква директория /camera ,въпреки,че от вътрешните му настройки съм задал трансфер по MTP.Отваря се всичко в делфин-а,но без да ми дава да пиша.Няма потребител и група в инфо-то.
С кубунту 12.04 съм.
Не знам този кит-кат (Андроид 4.4.2),дето идва с телефона да не е нещо рестриктнат.
Ако някой знае нещо и помогне,ще съм много благодарен.Иначе сега трябва постоянно да вадя картата,за да запиша нещо на нея.
Цял ден днес търся в гошо,но няма решение на проблема.То има,ама няма нищо за Линукс.

Благодаря предварително!
« Последна редакция: May 16, 2014, 22:02 от plandzg »
Активен

Zubcho_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
  • Distribution: Crunchbang Linux 11 (3.12 kernel)
  • Window Manager: Openbox + Xfce4 elements
    • Профил
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #1 -: May 13, 2014, 20:30 »
Разгледай опциите на телефона. Трябва да има опция някъде да превключваш режимите при USB свързване. Пробвай различно от MTP. Там вероятно е проблема. Тел се разпознава като една голяма флашка от линукс.
« Последна редакция: May 13, 2014, 20:46 от Zubcho_81 »
Активен

Колкото повече ползвам Linux, толкова по-добре се чувствам.

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #2 -: May 13, 2014, 22:03 »
Разгледай опциите на телефона. Трябва да има опция някъде да превключваш режимите при USB свързване. Пробвай различно от MTP. Там вероятно е проблема. Тел се разпознава като една голяма флашка от линукс.

Да,ама не.Не се разпознава изобщо като флашка.Има два режима на телефона - MTR и CAM и кубунту-то винаги включва в CAM-режима,независимо какъв е зададен от телефона.Иначе на телефона е сложен MTR-режим.А в CAM-режима нищо не може да се направи,защото само се гледа в него.Не може да се чете,нито да се пише.
При предишния ми телефон - SGS2 това изобщо го нямаше и винаги се разпознаваше като флашка с два дяла (вътрешната и външната памет).Четеше се и се пишеше без проблеми.

Тук обаче - не.
Ще го рутна скоро,защото ме дразни това,че не мога нищо да правя а само да гледам.Но би трябвало и без руут нещата да са си такива както при предишните версии.
Активен

korry

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Kubuntu 16.04
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #3 -: May 14, 2014, 11:39 »
Опитай това: http://www.webupd8.org/2012/12/how-to-mount-android-40-ubuntu-go-mtpfs.html

А най-добре актуализирай на 14.04, където всичко работи out of the box.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #4 -: May 14, 2014, 12:19 »
 Рутването няма да помогне.

 И в 13.04 ми работи MTP-то-ама като ме хване нервата-вадя картата от телефона и я слагам в USB преходника-щото картата ми е 32 гига, много бърза, и неам нерви  MTP-то да ми влачи трафик, дето по човешкия начин става за секунди.

  !!!И между другото връзката на korry-  http://www.webupd8.org/2012/12/how-to-mount-android-40-ubuntu-go-mtpfs.html

      работи

       -да не пропуснеш, че телефонът е в /media/MyAndroid/  [_]3 ;D

      първо:

     fusermount -u /media/MyAndroid

     после:

     go-mtpfs /media/MyAndroid

     отиваш в /media/ и десен бутон-създаване на връзка към програма-общи-кръщаваш я например fusermount -u ⁄media⁄MyAndroid  след това програма-команда-fusermount -u ⁄media⁄MyAndroid-ок

  десен бутон-създаване на връзка към програма-общи- go-mtpfs ⁄media⁄MyAndroid например след това програма-команда-go-mtpfs ⁄media⁄MyAndroid-ок

   включваш телефона-отваряне във файлов браузер-отиваш в /media/ -цъкаш на fusermount -u ⁄media⁄MyAndroid дето си я направил, после цъкаш go-mtpfs ⁄media⁄MyAndroid и след  това цъкаш в /media/MyAndroid/ и готово

    като рестартираш компютъра пак трябва да цъкнеш двете връзки към програми, ако ще закачаш телефона
   
   !!!!!!! [_]3 Обаче това  Go-mtpfs работи далече по добре и стабилно от бъгавото MTP по подразбиране в 13.03 и 14.04.......

      Направо съм много учуден....  ::) ???
« Последна редакция: May 17, 2014, 10:06 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #5 -: May 14, 2014, 22:37 »
Рутването няма да помогне.

 И в 13.04 ми работи MTP-то-ама като ме хване нервата-вадя картата от телефона и я слагам в USB преходника-щото картата ми е 32 гига, много бърза, и неам нерви  MTP-то да ми влачи трафик, дето по човешкия начин става за секунди.

  !!!И между другото връзката на korry-  http://www.webupd8.org/2012/12/how-to-mount-android-40-ubuntu-go-mtpfs.html

      работи

       -да не пропуснеш, че телефонът е в /media/MyAndroid/  [_]3 ;D

      първо:

     fusermount -u /media/MyAndroid

     после:

     go-mtpfs /media/MyAndroid

     отиваш в /media/ и десен бутон-създаване на връзка към програма-общи-кръщаваш я например fusermount -u ⁄media⁄MyAndroid  след това програма-команда-usermount -u ⁄media⁄MyAndroid-ок

  десен бутон-създаване на връзка към програма-общи- go-mtpfs ⁄media⁄MyAndroid например след това програма-команда-go-mtpfs ⁄media⁄MyAndroid-ок

   включваш телефона-отваряне във файлов браузер-отиваш в /media/ -цъкаш на fusermount -u ⁄media⁄MyAndroid дето си я направил, после цъкаш go-mtpfs ⁄media⁄MyAndroid и след  това цъкаш в /media/MyAndroid/ и готово

    като рестартираш компютъра пак трябва да цъкнеш двете връзки към програми, ако ще закачаш телефона
   
   !!!!!!! [_]3 Обаче това  Go-mtpfs работи далече по добре и стабилно от бъгавото MTP по подразбиране в 13.03 и 14.04.......

      Направо съм много учуден....  ::) ???

Да,рутнах го вече.
Рутването не е заради МТР-то,а поради други очевадни причини.Няма да ги разисквам тук,всеки който познава Линукс по-обстойно,има Андроид-смартфон и се е занимавал с него ги знае.И това е свобода,която си възстановяваш,когато ти е била отнета.
Това,което си описал го пробвах преди няколко дни и работи,но не ми е удобно.Не,че не мога да си цъкам по няколко пъти насам-натам,но не искам.Има и други начини да се направи и да работи по-бързо и безпроблемно.Например с konqueror,не с делфина,защото той не разбира много от МТР.Има още много трева да пасат разработчиците на КДЕ4,докато си оправят бъгавия файлов браузър,който идва по подразбиране.
И други начини има,но са си все МТР...
Продължавам да търся най-успешното.Дано да има и сред вас ентусиасти.
Поздрави!

P.S. Пробвах това,което си описал и работи безпроблемно.Май е най-доброто от всичко,което пробвах.Благодаря!
Обаче не точно по твоя начин а малко по-иначе - с два скрипта на работния плот:
за монтиране:

go-mtpfs /media/MyAndroid   наречен mountSGS5

и за демонтиране:

fusermount -u /media/MyAndroid   наречен umountSGS5
Като включа телефона,не го монтирам през файловия браузър,чрез искачащото меню,а чуквам на монтиращия скрипт и всичко си е наред.Преди изключване демонтирам чрез другия скрипт.

Зевсе,много съм ти благодарен!!!По-горе ти благодарих,но наистина даде най-доброто!
Да си жив и здрав! :) [_]3
« Последна редакция: May 15, 2014, 18:43 от plandzg »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #6 -: May 15, 2014, 21:09 »
plandzg

     

      -нали MTP протокола не изисква демонтиране преди изваждане на USB-то....

     .... аз пък го модифицирах за Cairo-Dock...щото много си го обичам-от браузера пуснах скрипта в Cairo-Dock и стана на стартираща икона-само си сложих картинка на images name и го кръстих MTP. Мушкам USB-то-цъкам иконата и готово.....

       -само така-яко root на Андроида!!! -виж дали ще ти помогне това, което съм описал в андроид форума- http://www.androidbg.com/forum/topic75638-kak-da-rootna-za-galaxy-core-duos-p2.html

   там съм zibeltbg ;D -Услуги на Google Play дето го изискват Карти и Моите маршрути се оказа, че смуче и то от батерията-неудобно е, ама го размразявам, замразявам от  Titanium  Backup Pro версията от rutracker

   също така на плота на пряк път съм изкарал Услуги на местоположение-Използване на безжични мрежи Местоположение и търсене с Google по принцип също лапат....

   И Ти да си жив и здрав!!! [_]3  :)
« Последна редакция: May 16, 2014, 00:14 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #7 -: May 15, 2014, 22:42 »
plandzg

      -нали MTP протокола не изисква демонтиране преди изваждане на USB-то....


Ами пробвай.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #8 -: May 15, 2014, 23:03 »
5.


Обръщение до: Зеридон, Булфон и който там още е въвлечен (онзи Бойчо?)

Официално искам рейтинг система подобна на социалните плюс едно, харесвам или каквото дойде. Не се издържа вече. А за СМФ има доста такива добавки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #9 -: May 16, 2014, 00:14 »
           plandzg-трябва да отбележиш в темата-Решен
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #10 -: May 16, 2014, 10:59 »
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get install kio-mtp
Най-доброто за момента  [_]3
Активен

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Свързване на SGS5 с Kubuntu по USB
« Отговор #11 -: May 16, 2014, 19:57 »
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get install kio-mtp
Най-доброто за момента  [_]3

Бре,бре,дали си вярваш не знам.И дали имаш Galaxy S5 също не знам.
Поздрави!


5.


Обръщение до: Зеридон, Булфон и който там още е въвлечен (онзи Бойчо?)

Официално искам рейтинг система подобна на социалните плюс едно, харесвам или каквото дойде. Не се издържа вече. А за СМФ има доста такива добавки.

Стипендията ти от подписа отдавна е дадена.Имаш си това,което искаш.Не се напъвай много-много,да не стане беля.Отзад имам в предвид.
То отгоре и няма много.
« Последна редакция: May 16, 2014, 22:00 от plandzg »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kubuntu 5.10
Настройка на програми
hafte 3 3307 Последна публикация Oct 21, 2005, 23:29
от phantomlord
kubuntu
Настройка на програми
moffo 6 4175 Последна публикация Dec 21, 2005, 02:48
от
kubuntu dvd проблем
Настройка на програми
mishaikin 8 5322 Последна публикация Jan 04, 2006, 19:02
от mishaikin
Kubuntu
Настройка на програми
MarineForce 5 3033 Последна публикация Apr 08, 2006, 09:37
от
Приемат поръчки за kubuntu 6.06
Настройка на програми
nforcer 2 2838 Последна публикация Jun 03, 2006, 18:42
от malone