Автор Тема: A/V техника  (Прочетена 31378 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #105 -: Apr 25, 2014, 21:08 »
   !!!Толкова брутално е перфектна  акустиката на зала България, че с един приятел си направихме следният експеримент-той щтрака с пръсти в най-отдалечения ляв ъгъл-горе там високо на залата-а аз го чувам на сцената все едно е почти при мен на сцената и обратно... :o
« Последна редакция: Apr 25, 2014, 21:12 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #106 -: Apr 26, 2014, 01:11 »
Не знам дали е съвпадение ама в dreal се появи статия за сектата на хайфистите...и ме съм я писал яз, хаха
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: A/V техника
« Отговор #107 -: May 07, 2014, 17:55 »
Една новина, която вероятно ще заинтригува колегата ЗевсБГ.  [_]3 [_]3 [_]3

"Сони" се връща към магнетофонните ленти

 ^-^
Активен

Без правила няма игра

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: A/V техника
« Отговор #108 -: May 07, 2014, 23:12 »
   !!!Толкова брутално е перфектна  акустиката на зала България, че с един приятел си направихме следният експеримент-той щтрака с пръсти в най-отдалечения ляв ъгъл-горе там високо на залата-а аз го чувам на сцената все едно е почти при мен на сцената и обратно... :o
Иди в Пловдив в римския амфитеатър и ще видиш (чуеш) същото и то под открито небе, а трафика отдолу даже не се чува
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #109 -: May 08, 2014, 19:22 »
Аз от как си взех YAMAHA RX-V475 с басче yst-sw216 и едни CBL колонки,то да си призная останах много доволен. Допреди това ползвах лоджитеци, тъндъри и темподобни ама тук се влюбих :) А най-якото е, че дори и да си върви ресивера не се чува абсолютно никакво бръмчене. Това навремето ме вбесяваше много. А музичката си я пускам през мрежата или един WD Live TV box и минава през оптичен кабел (явно за това спря да бръмчи)
Инак и грам аудиофилски наклоности нямам  [_]3
« Последна редакция: May 08, 2014, 19:29 от runtime »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: A/V техника
« Отговор #110 -: May 08, 2014, 22:11 »
Възрастов тест. Открийте връзката между предметите.

« Последна редакция: May 08, 2014, 22:17 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: A/V техника
« Отговор #111 -: May 08, 2014, 22:38 »
  С молива ръчно се пренавива лентата, да не се изтощават
    батериите.
  Като си взел касетофон за из път, на излет...
  Луд ставаш, братче   ;D
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #112 -: May 08, 2014, 23:07 »
С молива ръчно се пренавива лентата, да не се изтощават батериите.
Хах, никога не съм използвал молива за пестене на батерии и дори не съм знаел, че някой го използва за това, но е било добра идея. Твърде рядко сме вземали батерии за касетофона, за да имаме някакви навици за тях, но за уокмените по-късно е можело да ми свърши работа.

Та... аз използвах молива най-често за прибиране на лентата обратно в касетката, след като е била сдъвкана. В редки моменти въртях касетки на молива ей тъй, като занимавка за ръцете :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #113 -: May 08, 2014, 23:40 »
Аз ги превъртах с молива за кеф, не за да пестя ток. Понякога се опитвах да нацеля да го въртя възможно най-близко до края на песента и началото на следващата, детски работи. Батериите бяха евтини и за сметка на това не държаха много. Нашите най-много избесняваха като им връзвах една жица и ги давах на късо, щото се кефих как излизат малки искри и се нагрява жицата.
« Последна редакция: May 08, 2014, 23:42 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #114 -: May 09, 2014, 15:16 »
   !!!Толкова брутално е перфектна  акустиката на зала България, че с един приятел си направихме следният експеримент-той щтрака с пръсти в най-отдалечения ляв ъгъл-горе там високо на залата-а аз го чувам на сцената все едно е почти при мен на сцената и обратно... :o
Иди в Пловдив в римския амфитеатър и ще видиш (чуеш) същото и то под открито небе, а трафика отдолу даже не се чува


   Ммммда...в древноста са били толкова добри... ::)

 Златко-185 терабайта  ми звучи чудовищно супер...!!!!!   обаче май-касетите са нещо такова- 

  обикновената компакт касета има много непрецизна механика, за целта явно ще се използва модела на видеокасетите, при които лентата излиза навън, и механиката на черупката не влияе на воденето на лентата.....

   веднага в главата ми се появява 64 бита 192000 херца звук на такава касета, ама едва ли....дори за профи цели-нали всичко е посредствено вече....
« Последна редакция: May 09, 2014, 18:14 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #115 -: May 09, 2014, 16:18 »
Здравейте-наложи ми се да живея 3 седмици в друга къща-вън от населено място, където има тази музикална "уредба".... 

http://www.goldmagaza.com/asp/product/15521/Sunny-SS-2103-2-1-Bilgisayar-Hoparloru

-тия 40 херца долна честота, дето ги пише са 40 друг път-най-много да свали 70 херца...

   ....та ето какво постигнах с подръчни средства....

пиша ви, защото някои неща помагат при всички случаи-има значително подобрение...

     ..... Слагам басовото озвучително тяло на един стол с мека седалка в ъгъла на стаята, над седалката картонен кашон да се вдигне още 30 сантиметра, над него средно-високочестотното озвучително тяло-закрепено с ел. изолационно тиксо за дръжката на щорите-същото с другото средно-високочестотното озвучително тяло, (на което удължавам кабела) в другия ъгъл на стаята.....

    Я да видим какво има вътре в басовото озвучително тяло...-развивам 8 винта и се показва първата камера-имаме си работа с озвучително тяло тип "Хорна".....

„....махам басовия говорител, и достигам до втората камера, която напълвам с раздиплен памук, монтирам басовия високоговорител-уплътнявам силикона-(винаги си нося поялник в куфара!)...пълня и другата камера, дето е разположена платката с усилвателя с раздиплен памук....затварям устройството....и-веднага забелязвам силно намаляване на изкривяванията на басовата секция, със подобрено възпроизвеждане на още по-ниски честоти.... [_]3 [_]3  [_]3 [_]3[_]3

    веднага отварям и малките колонки -да ги напълня с памук-още по-добре стана....

    ....обаче изобретенията не спират дотук....взимам парче гофриран картон с дебелина 2 милиметра-сгъвам го на две-да се получи квадрат със страна равна на сечението на отвора за басовото озвучително тяло....и...го напъхвам в отвора....и-о-чудо-баса стана още по-добър, и свали още в посока на ниските честоти..... [_]3 [_]3 [_]3....е... може и мастика...защо
имаме икона само за бира?...

  тъкмо си мислех, че няма какво да подобрявам, но взех едно списание, и го сложих на разтояние 1-2 милиметра от отвора за басовото озвучително тяло....


....сега вече яко се опулих, защото свали още ниски честоти, и!....звукът стана по стегнат-не така разплут, както е характерен за озвучителни тела тип басрефлекс...

....взех едно парче гофриран картон с размери 50 на 50 сантимета и дебелина 2 милиметра, и го поставих на растояние 1-2 милиметра от стената с отвора на басака, а го закрепих в пространството с ел. изолационна лента за нещо като рамка на 4-5 места-така, че да има гъвкава връзка между "картона-мембрана" и рамката....

.....какво очаквате-получи се усилване на басите, невероятно намаляване на изкривяванията-отдавам го на демпфането вежду струята въздух от отвора на басака, и площа на "мембраната"-която обаче се разтрептява видимо и дава усещане за звук от "много голяма колона"  ::) ;D [_]3

   влязох в настройките на параметричния еквилайзер на VLC  и сложих усилване с 20 децибела на ниски честоти-30 херца!!!....

    ако искате по-голям джангър от басака можете да пробвате варианти и около 40 херца...

   та като вляза сега в някоя кръчма със "сериозна уредба" отбелязвам, колко по добре звучи моето "Изобретение".... ;) [_]3
« Последна редакция: May 10, 2014, 11:50 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: A/V техника
« Отговор #116 -: May 11, 2014, 08:09 »
Златко-185 терабайта  ми звучи чудовищно супер...!!!!!

Зевсе, усещаш ли как се завръща аналоговата музика?  ;) 
Пък и UHDTV ще намаже. 8)
Активен

Без правила няма игра

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #117 -: May 11, 2014, 08:32 »
е, хайде де :) четете по-внимателно " Фините магнитни частици, които използва "Сони", са с големина едва 7,7 нанометъра, което позволява изключителна плътност на записа - 148 гигабайта върху 6,45 квадратни сантиметра."
едит: не, че е това е малко де. ама аз не ги разбирам много тея неща. но имам един приятел /Любе' Сонито/ той имаше едно Sony /ролков магнетофон/ с 6 глави.
« Последна редакция: May 11, 2014, 08:36 от satir »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: A/V техника
« Отговор #118 -: May 11, 2014, 08:54 »
Проблемът на лентите е, че за да стигнеш до някой запис трябва да превърташ много. Е, какво по-хубаво, ако вместо 80 м лента, касетата има 2-3 м лента и с малко превъртане може бързо да намира желания запис?  ^-^
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: A/V техника
« Отговор #119 -: May 11, 2014, 10:55 »
Да, само когато възпроизвежданата звукова честота пряко зависи от стабилността на някакъв електродвигател, звукът може да е кристално чист и 1:1 с оригинала. Освен което магнитната лента е най-добрият носител за всичко, което се възпроизвежда често, особено когато се съхранява в пластмасова касета, която можеш да туриш за удобство примерно върху тонколоната с големия магнит. А и с аналоговите неща по принцип е така, всякакви квантови феномени и извънземни влияния спомагат за достигане на божествен краен ефект тип "тука има тука нема".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon