Автор Тема: Gnome Nautilus невероятен feature  (Прочетена 8410 пъти)

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #15 -: Jan 05, 2018, 07:23 »
@cybercop не е нищо лично човек нядявам се го разбираш. Проблема идва от там че се разминаваме във вижданията си за тези неща което всъщност не е проблем като се замисля а е добре защото поражда дискусии.

Аз много добре разбирам ти какво искаш да кажеш. Това което ме води мен основно и ме дразни е че това трябва да е дистрибуция насочена към Десктоп потребителите които са технически неграмотни и нямат намерения да се ограмотяват което е абсолютно нормално.Под технически неграмотни разбирай да не администрират и конфигурират софтуер. Незнам дали е много правилен примера но ти като отидеш в ресторант и си поръчаш нещо интересувате ли те термичната му обработка как точно става и как се прави или просто искаш да си го поръчваш и да го консумираш. Ако ставаше въпрос за Slackware примерно нямам аргументи с които да те оборя.

Точно поради такъв род проблеми тези графични среди изпитват трудност да се конкурират на Десктоп пазара.

А това че ние си го можем е отделен въпрос. Ние можем да си играем с компютъра и без графична среда.

Надявам се дадох повече светлина относно защо изобщо пуснах тази тема.

П.С. А това че граматиката ми е под всякаква критика е абсолютно така и се извинявам и не се правя че не го виждам  ;D
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #16 -: Jan 05, 2018, 07:32 »
Много ми е приятно да прочета, че съществуват все още тролове на тема Гном във форума.

В друга тема и по друг повод споменах очевидния факт, че гледам черногледо на човечеството. Не е от вчера и днес, радикалните ми мнения се разнасят от години из форума. Но понеже съм си странен и говоря въпреки общественото мнение, сега пак ще направя подобен опит.

От глобална гледна точка, Гном са правите. Това което направиха в Гном 2, продължиха в Три и (доколкото разбирам) ще ознаменуват в Гном 4 е това, което се превърна във всеобща тенденция. Андроид и иОС го доведоха в умнофоните и планшетите. M$ Windows 10 го доведе на масовия работен плот.

Хора като нас са закостенели дегенерати, които кой знае защо искат някаква нормалност и логичност. Поне малко. Трябва да споменем, че в Гном 2 споменатия от теб ГЕдит беше един много нормален редактор. А сегашното му състояние може само да се илюстрира с това, че вече няма, кой да го разработва. Чудя се Епифани, как му се намират. Или при Тотем. Те още в двойката бяха тръгнали по този път.

Обаче света е воден именно от това, което ме накара да обвиня Конзоле в кифлиянство. Трябва човек да няма връзка с центъра на нервната си система, но все пак някак си да може да използва технологии. Или те него? Някой каза ли нещо за някаква матрица?

На мен по принцип концепцията да използваме нещата лесно ми допада много. В края на деветдесетте и началото на настоящия век графичните интерфейси бяха достигнали до някаква налудничава сложност. Имаше програми, за които ти трябваше висше убразувануе, за да може да ги разцъкаш. Обаче незнайно защо сегашните прости и лесни интерфейси са ми по-сложни за ползване от тях. Понеже е предвидено, че аз не знам, какво искам да постигна, то интерфейса го предполага вместо мен. И така почти винаги правя грешното нещо, а не това, което целя.

Но за дизайна не си прав. Настоящата им шефка е точно специалист по това. На нея съм отделил цели две статии във вестника. Гном 2/3/4 са резултат точно от безкрайните изследвания на Ред Хат, що е то ергономичен дизайн за шимпанзета. И резултатите са видими, колкото са видими и резултатите на политическите ни партии.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #17 -: Jan 05, 2018, 07:49 »
@cybercop не е нищо лично човек нядявам се го разбираш. Проблема идва от там че се разминаваме във вижданията си за тези неща което всъщност не е проблем като се замисля а е добре защото поражда дискусии.

Аз много добре разбирам ти какво искаш да кажеш. Това което ме води мен основно и ме дразни е че това трябва да е дистрибуция насочена към Десктоп потребителите които са технически неграмотни и нямат намерения да се ограмотяват което е абсолютно нормално.Под технически неграмотни разбирай да не администрират и конфигурират софтуер. Незнам дали е много правилен примера но ти като отидеш в ресторант и си поръчаш нещо интересувате ли те термичната му обработка как точно става и как се прави или просто искаш да си го поръчваш и да го консумираш. Ако ставаше въпрос за Slackware примерно нямам аргументи с които да те оборя.

Точно поради такъв род проблеми тези графични среди изпитват трудност да се конкурират на Десктоп пазара.

А това че ние си го можем е отделен въпрос. Ние можем да си играем с компютъра и без графична среда.

Надявам се дадох повече светлина относно защо изобщо пуснах тази тема.

П.С. А това че граматиката ми е под всякаква критика е абсолютно така и се извинявам и не се правя че не го виждам  ;D


Я писали сме заедно. Поне пред че-тата слагай запетайки де, дори да са ЗКПЧ.

Примера ти с ресторанта хич не е релевантен в свят на градски сноби, които не са виждали шепа пръст през живота си, но са страшни експерти по здравословен начин на живот и хранене. Но си мисля, че те разбрах.

Проблема ти идва от там, че ти смяташ, че Кибер е професионалист и се опитваш да го привлечеш за каузата на обикновения потребител. А той (и аз) е ламер. Той е един от малкото тук от редовните посетители. Прякора му издава точната професия. Да. Той е лейтенант от полицията. Е аз не съм войник де. Просто снимката ми е войнишка.

Не можеш да го привлечеш за кауза, от която той самия е част. Той е обикновен потребител. Той не е специалист. Не е инженер. Най-употребяваната му програма (и на мен също) е АОО/ЛО и Лисук. Ние не администрираме машини, освен собствените си.

Между другото и само между другото Гном би се държал по същия начин и в Слак. На времето Лунар мисля, че имаше задявки в тая територия.

Ако трябва да му призная нещо на Гном, то е, че се опита да въведе стандарти и успя. Преди него просто нямаше. Друг е въпроса, колко точно харесвам стандартите въведени от тях под гръмкото наименование Free Desktop. Но пък поне всички среди се опитват да ги следват до степен някакви диви елементи да се откажат с Държавен вестник от LXDE и да се започнат проекти като SpaceFM, които следват същите стандарти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #18 -: Jan 05, 2018, 09:19 »
Точно поради такъв род проблеми тези графични среди изпитват трудност да се конкурират на Десктоп пазара.
Проблемът е в този ред. Linux не е създадена да се конкурира с Windows или която и да е била друга комерсиална ОС. Тя е създадена да предложи тяхна свободна алтернатива.
За какво е предназначен Ubuntu Desktop не ми  е съвсем ясно. Според мен е предназначен по- скоро за млади и опитни в ползването на софтуер потребители. Този десктоп е скъпа занимавка на Canonical и те не печелят от него.  Чист разход им е и за никакви пазарни механизми не са приложими в случая. Има достатъчно графични среди, които могат да бъдат инсталирани от по- опитен потребител за удобство на неопитния. Както се е правило винаги. Този, който може да си инсталира и настрои сам Windows, едва ли ще се затрудни с която и да е DE под Linux.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #19 -: Jan 05, 2018, 12:54 »
   Всъщност не е никакъв проблем да съществуват няколко графични
среди в Ubuntu едновременно: mate,cinnamon,LXDE и т.н.
   Инсталират се с apt-get,а коя графична среда да се използва,се
избира в началото,при логин -а.Ако на потребителя не му харесва
една,си избира друга от списъка и т.н.
   Ако даден feature липсва в една графична среда,може да съществува в друга...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #20 -: Jan 05, 2018, 13:47 »
Няма такова животно "технически грамотен" или "технически неграмотен" човек. Няма обикновени потребители. И на Windows, като си седнал за първи път през живота си, си бил като в небрано лозе. И там а трябвало да научиш, кое, как става.

Директория Templates не ти е резервирана. Ако искаш да си направиш такава, направи си я в Documents. На много по-правилна локация ще е.
На мен лично ми е много по-удобно да натисна F12, да ми се покаже Guake-то и мога да създам документ където си поискам много по-бързо, отколкото, ако трябва да щракам с мишката по разни прозорци. Знам, как са ми кръстени папките, написвам няколко букви от името им, табулация, следващата. Пет секунди за всичко са много. Това местене на ръцете от клавитурата към мишката и обратно яде много време. А, ако ползваш fish вместо bash става още по-бързо.

А да спреш да учиш нови неща в тоя живот може да се окаже най-голамята възможна глупост за всеки един. Бас държа, че и смарт телевизора си учил, как да го ползваш  :D И телефона също. Ама сега и двата са ти като втора природа сигурно. Та вместо да мрънкаш, учи.

И понеже заговорихме за ресторант, трябва да те интересува, как е приготвена храната. Защото бас държа, че нямаш представа, колко може да е вредно повторното ползване на олио за нещо. То и не трябва са е използва изобщо олио, но това е друга тема. Има едно изключение. За пържолата в чинията ти също. Поинтересувай се, какво е това кафявичко и вкусно нещо, което никой не отказва от месото и което е най-вкусното. Трябвва също да те интересува, дали задушените картофи не са поляти с течен маргарин, защото това е все едно да ядеш пластмаса. Можеш да понаучиш малко и за тези неща.
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 13:54 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #21 -: Jan 05, 2018, 18:50 »
Няма такова животно "технически грамотен" или "технически неграмотен" човек. Няма обикновени потребители. И на Windows, като си седнал за първи път през живота си, си бил като в небрано лозе. И там а трябвало да научиш, кое, как става.

Директория Templates не ти е резервирана. Ако искаш да си направиш такава, направи си я в Documents. На много по-правилна локация ще е.
На мен лично ми е много по-удобно да натисна F12, да ми се покаже Guake-то и мога да създам документ където си поискам много по-бързо, отколкото, ако трябва да щракам с мишката по разни прозорци. Знам, как са ми кръстени папките, написвам няколко букви от името им, табулация, следващата. Пет секунди за всичко са много. Това местене на ръцете от клавитурата към мишката и обратно яде много време. А, ако ползваш fish вместо bash става още по-бързо.

А да спреш да учиш нови неща в тоя живот може да се окаже най-голамята възможна глупост за всеки един. Бас държа, че и смарт телевизора си учил, как да го ползваш  :D И телефона също. Ама сега и двата са ти като втора природа сигурно. Та вместо да мрънкаш, учи.

И понеже заговорихме за ресторант, трябва да те интересува, как е приготвена храната. Защото бас държа, че нямаш представа, колко може да е вредно повторното ползване на олио за нещо. То и не трябва са е използва изобщо олио, но това е друга тема. Има едно изключение. За пържолата в чинията ти също. Поинтересувай се, какво е това кафявичко и вкусно нещо, което никой не отказва от месото и което е най-вкусното. Трябвва също да те интересува, дали задушените картофи не са поляти с течен маргарин, защото това е все едно да ядеш пластмаса. Можеш да понаучиш малко и за тези неща.

Противник съм на термина техническа и специално на комптърна грамотност. Смятам, че такова нещо просто не съществува. Но все пак съществуват обикновени потребители, съществуват специалисти и съществуват дебили. Аз съм от последните, 'щото нали ползвам Дебилиан. Днешните технологии са насочени пак към тях, което приемам за своя лична трагедия. Искаше ми се да съм единствения тъпак на света. А сега се оказва, че онези с големите заплати се опитват да превърнат в кухавели всички потребители.

Благодаря на съдбата, че не учих за програмист и не станах един от тях. Не, че с моята математика щеше да е възможно да запиша какво да е инженерно.

=*=

Ето видя ли Цонзолас? Съществуват хора, които вярват в здравословното хранене. Такива има дори в нашия форум. Което в крайна сметка не е лошо. Хубаво е човек да се грижи за себе си и здравето си.


п.п. Умновизор нямам и се каня да нямам, не че ще се изпълни, ама карай. Обаче будилника ми марка Леново е все още нещо, което гледам като теле, каквото съм и съм вътрешно убеден, че никога няма да се науча да го използвам. Причината я изложих в предното си мнение. Много ми е трудно с плиткия ми мозък да предположа, какво тая пущина предполага, че искам и как да я накарам да прави това, което искам, а не това, което тя предполага, че искам. Когато за първи път се докоснах до Андроид най-накрая разбрах аджеба защо Нокия с години задържаха нарочно технологиите и удържаха това да се случи чак до 2008-ма. Трябваше да го правят поне до 2080-та. Проклети да сте Епъл!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #22 -: Jan 05, 2018, 22:06 »
Хе-хе-хе, за малко щах да умра от смях...
едни откриват топлата вода (за N-ти път), други ресторанти и т.н.
а всичко е толкоз просто и логично - никой не си купува напр. колело ако не очаква да се научи да го кара ..или кола (е имало навремето /доста отдвана/ едни хора /англ. аристокрация напр./ които не искали и не смятали и да се научат, ама те пък си наели шофьори)
същото е и с компютрите - или си купуваш и сядаш да се научиш (как да го под/караш), или си наемаш "шофьор"... е или го оставяш да събира прах нейде - само за да можеш от време на време да се похвалиш /обик. когато другите се оплакват от проблемите си/ че нямаш проблеми

- Снощи моят Уин ХХ пак зависна
- Я и аз имам точно същия и не ми е правил никакви проблеми досега
- А,... вие пускали ли сте го?
..класика

А не като 'младежа' - я не знам как е ама и така не е, ама и не смятам да се науча, ама искам като пръдна и да дига 8 МГхз турбо скорост (свръх/звуков интерфейс) и всичко сам да прави (и ако може и без пари)
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 22:12 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #23 -: Jan 06, 2018, 02:30 »
Аз съм на принципа, че човек трябва да ограничава максимално много зависимостите си. Не може да ги премахне за съжаление. Да си позволиш, да зависиш от друг човек за нещо, означава да ти управляват живота други. Сега, няма как да сме специалисти по всичко, но ако сме решили да ползваме нещо, трябва да се понаучим, най-малкото за да можем да задаваме по-интелигентни и конкретни въпроси в уеб търсачките.

А и @remotexx добре го каза. Ако не знаеш нещо или не искаш да учиш, наемаш си човек, да ти свърши работата. Ма взимал скъпо... За мързела също се плаща.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #24 -: Jan 06, 2018, 08:03 »
Твоя принцип буквално е принципа на китайската опозиция. Произлиза от някакъв будизъм, конфуцианство, даоизъм или друго подобно китайско учение, макар аз май да не знам четвърто. Името на китайската опозиция е Фалун Дафа. Имат няколко ресурса включително на български. Може да ги провериш, ако ти е интересно. Те всъщност не са точно опозиция, защото в КНР няма как да има опозиция. Все пак си говорим за диктатура. По-скоро са някаква дисидентска група.

Наблюдението ти за „скъпото“ вероятно е за някаква много специфична област, до която не съм имал достъп. При повечето неща (които аз познавам да се предлагат срещу заплащане у нас), конкуренцията е огромна и цените се държат ниски. Ако нещо дори и евтино е все пак скъпо за конкретен клиент, то просто не се прави и толкова. Или му бива подарено. Най-често бартер. Но пък де да знам. Ти май беше от София. Там положението може би не е като в България.
« Последна редакция: Jan 06, 2018, 08:04 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #25 -: Jan 06, 2018, 23:15 »
Благодаря на съдбата, че не учих за програмист и не станах един от тях. Не, че с моята математика щеше да е възможно да запиша какво да е инженерно.

=*=

 >:D >:D >:D
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #26 -: Jan 07, 2018, 00:32 »
Благодаря на съдбата, че не учих за програмист и не станах един от тях. Не, че с моята математика щеше да е възможно да запиша какво да е инженерно.
Ах, това изказвне съм го пропуснал в бързината.  :)
Не ти трябва да учиш за програмист, за да можеш да програмираш. Аз се понаучих сам и то започнах от скука. Когато вече понавлязох в нещата, започна истинското забавление.  ;D Даже два пъти взех пари за някакви съвсем ламерски задачи, но ... Човек като не знае да си направи нещо, е готов да плати и за пръв поглед елементарни неща. Не мисля обаче да се захващам професионално с това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #27 -: Jan 07, 2018, 01:24 »
4096 аз тролех конкретно професията програмист. Понеже съм ретрограден тип, не харесвам изобщо всичко що годе ново като технология. И понеже развитието се осъществява от хора, на които им се плаща, то аз захапах професионалистите. Естествено, мнението на анонимен трол от извънредно пропаднал и изоставен форум е напълно без значение. Но пък това му е веселото. Като си никой, като от теб нищо не зависи и никой няма да те чуе, можеш свободно да даваш изява и на най-болните си фантазии без особени страхове нещо да те сполети.


п.п. Интересно е, че точно от професионални програмисти съм получавал помощ и подкрепа във важни моменти. Един такъв беше съвсем наскоро, преди броени седмици. И беше човек точно от този форум. Така излиза, че свободният изказ дори в изтървани форуми не е най-логичното нещо, защото то може да засегне хора на които държиш и на които дължиш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #28 -: Jan 07, 2018, 01:53 »
Хората обичат да помагат, когато не им струва нищо.
Освен малко време, докато нащракат поста на клавиатурата.
Това е странно, защото по принцип времето е най-ценното нещо. Не моеж си го купи. Ако го осъзнаваха, не зная, кой на кого щеше да помага. Ако...  :D
Което пък означава, че ако наистина го осъзнават... ми няма по-голям жест.
Та, винаги съм страшно благодарен, когато някой отделя време, да си говори с мен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome Nautilus невероятен feature
« Отговор #29 -: Jan 17, 2018, 17:01 »

Директория Templates не ти е резервирана. Ако искаш да си направиш такава, направи си я в Documents.


Е как да не е резервирана като е. Резервирана е за /home/user/ директорията. Що казвате на черното бяло немога да разбера. То е очевидно просто. Целия проблем се решава с .Templates и въпроса е приключен ама то нестава само с ядене както са казали хората.
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Спешно nautilus !!!
Хардуерни и софтуерни проблеми
the_real_maniac 8 3035 Последна публикация May 11, 2004, 17:44
от the_real_maniac
smb:/// в nautilus
Настройка на програми
saturn_vk 3 2052 Последна публикация Oct 11, 2004, 13:01
от
Gnome 2.12 / Nautilus
Настройка на програми
JOKe 3 2287 Последна публикация Nov 12, 2005, 09:43
от Dimitar_Ouzounoff
Feature only available with hal
Настройка на хардуер
deoplig 2 1960 Последна публикация Oct 22, 2006, 22:49
от deoplig
bug или feature във mount ?
Идеи и мнения
laskov 9 3091 Последна публикация Nov 13, 2012, 15:20
от laskov