Автор Тема: Router pod Slackware  (Прочетена 954 пъти)

Nebesen

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Router pod Slackware
« -: Jun 03, 2004, 19:27 »
Zna4i ve4e configurirah edin rute pod FreeSco (to ne 4e e golqma filosofiq) oba4e sega mi se nalaga mn spe6no da napravq edin komp pod Slack na ruter s 2 izhodni i 1 vhodq6ta karta. Serverite gi ostavqm na zaden plan (http ftp i drugite tam) samo mi trqbva routera da razpredelq net prez kabelen modem. Molq mnogo e vajno 6te sym blagodaren na vsqka pomo6t.

PS: Malko po podrobno pls, za6toto az sys Slack sym o6te na VIE i mnogo malko 4atkam (no sega go u4a de)
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Router pod Slackware
« Отговор #1 -: Jun 03, 2004, 20:45 »
здравей,
аз едва ли бих могъл да ти помогна с настройката, но мога да опитам да ти помогна с въпроса.
1. каква функция трябва да изпълнява ?
2. защо 2 изходящи карти

защо не прегледаш форума ? подобен въпрос се задава често .....
доколкото знам имало някаква команда iptables с нея май ставало.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

snagles

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Router pod Slackware
« Отговор #2 -: Jun 04, 2004, 03:14 »
Gledaj sega kakwo sum naprawil az. Sushto predi wreme naprawih edin router, kojto raboti s edna karta na whoda i edna na wutrshnata mrezha. Mozhesh da go probwash, zashtoto gledajki sintaxsisa bi trqbwalo da raboti s powech ot 2 karti.

W /etc/rc.d/rc.local dobawqsh slednoto:

/usr/sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j SNAT --to IPA.drr.ess.a02

kojto bi trebwalo da e realno statichno IP koeto sa ti dali dostawchicite. Ednata karta e da rechem w edin pull 92.168.1.1, a drugata e w drug 192.168.2.1 bi trqbwalo taka da trugne kato zadawash suotwetno na mashinite ot pula da si polzwat IP_to na suotwetnata karta kato gateway a na purwata karta na koqto ti idwa interneta shte si naprawish nastrojkite kakwito sa si za dostawchika.
Ako dostawchika ti ne ti e dal realno IP WZEMI SI, zashtoto razbiram che shte prawish i mail i t.n. I wse pak ako ne ti dawat tozi red nqma da trugne prawi se s MASQUERAD no tochno w momenta ne mi idwa kak tichno se puskaha iptables, no ne e problem da go naprawq.
Nadqwam se da trugne. Kusmet i naistina ako stane pishi, zashtoto i na men mi e interesno.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
router pod Slackware
Настройка на хардуер
__vev__ 8 2811 Последна публикация Apr 04, 2004, 22:41
от __eve__
Router
Настройка на програми
Wiz 4 2471 Последна публикация Apr 19, 2004, 03:01
от XaugyTuH
Router
Настройка на програми
jm 1 2227 Последна публикация May 30, 2004, 10:21
от Йордан
Router
Идеи и мнения
Devilhunter 5 2892 Последна публикация Sep 13, 2004, 21:59
от XaugyTuH
Router
Настройка на програми
Devilhunter 6 2965 Последна публикация Oct 27, 2004, 16:45
от