Автор Тема: Да помогнем на братята американци  (Прочетена 41902 пъти)

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #165 -: Jan 24, 2009, 02:02 »
Аман от фанатици :)
За разлика от тебе, аз не приемам нищо за абсолютна истина (съответно неистина), независимо колко доказателста има - това се нарича се скептицизъм.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Скептицизъм
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 02:04 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #166 -: Jan 24, 2009, 02:11 »
И аз не приемам нищо за абсолютна истина. Затова за всяко нещо, което приемам има факти, които са повторяеми и _повторени_ от независими екипи. И никакви заговори не им пречат да го направят.

А когато някой го обори, не се оправдавам, че има заговор срещу мен и/или откривателя. :)

P.S. Ти прочете ли статията към която си дал линк? Обърна ли внимание що е това научен скептицизъм? :)
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 02:14 от tarator »
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #167 -: Jan 24, 2009, 02:33 »
Факти??? Предполагам, че те се приемат за някакъв друг вид "абсолютна истина", която не се обхваща от основната "абсолютна истина" ... не ставай смешен с такива доводи.
Сещаш ли се за някои "факти", които по-късно са станали не толкова "факти" ;) Айде - все пак "учен" си.

За "затварянето на устата" - по-важно е да има кой да те изслуша и разбере (т.е. пак опираме до манипулация на масите) ;) То и Земята беше плоска за доста дълго време.

Ето ти и задачка по твой вкус:
- всеки строй до сега е манипулирал масите (това си го чети самостоятелно);
- всеки строй до сега е в миналото (т.е. имаме емпиричност);
- познай какво следва чрез прилагането на индукция ;)

Това за "малкия човек" - мислех, че един поамериканчен българин ще го разбере по-добре ... все пак - ВАШ израз е...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #168 -: Jan 24, 2009, 02:37 »
Цитат
Силно се съмнявам за монотонността й ;)

Добре, предвид историята съм съгласен, но от друга страна няма локален максимум, където стойността на функцията да е по-голяма от стойността при Х=настоящето.

Но ако питаш хора като Златко например, нещата не стоят точно по този начин :)
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 02:40 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #169 -: Jan 24, 2009, 02:44 »
Факт е нещо, което като ми го кажеш, аз мога да го повторя дори и когато теб те няма наоколо. Такива неща _няма_ за твърденията на Райф. Както нямаше и за студения ядрен синтез. Сигурно и той затихна заради мръсните конспиратори :)

Никой строй не е манипулирал никакви маси, нито пък столове. Това са конспирални глупости.
И забелязвам, че нямаш никаква идея що е това индукция и как се прилага тя. По твоята "индукция" всички числа са едноцифрени, защото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 са такива :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #170 -: Jan 24, 2009, 02:46 »
Зависи - ако гледаш всеки клон от науката в днешно време (диалектитка на природата ;) ), то би могъл да намериш такива "аномалии" - пирамидите, гранитните саркофази и др. останки на техническите постижения от древността.
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #171 -: Jan 24, 2009, 02:53 »
Да, но никой не си е поставил за цел в днешно време да строи пирамиди (между другото има един изкуствен остров в Дубай с форма на палмово листо - определено изисква повече инженерна мисъл от тази на египтяните). Ако гледаме по този начин на нещата, аз веднага ще ти дам друг пример - никога в историята на човечеството един човешки труп не е бил консервиран за толкова дълго време както мумията на Ленин например. Ако съдим по това, началото на 90-те е някакъв преломен етап в развитието на науката, оттам нататък бележим спад. Също така и NASA 6 пъти ако не се лъжа пращаха хора до луната, сега никой няма да им плати за такъв 'подвиг' отново, освен ако наистина не си измислят някакво добро оправдание.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #172 -: Jan 24, 2009, 02:53 »
@tarator
Започваш да ме отегчаваш ... не мислех, че ще трябва да обяснявам всяко нещо, което излагам в атомарните му детайли. Но, явно такъв ти е подхода в спора - или поне е такъв във всички твои дискусии в този форум.

След като си такъв скептик - намери ми факти, които потвърждават тезата ти за неистинността на историята на постиженията на Райф ;)
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #173 -: Jan 24, 2009, 02:58 »
Да, но никой не си е поставил за цел в днешно време да строи пирамиди (между другото има един изкуствен остров в Дубай с форма на палмово листо - определено изисква повече инженерна мисъл от тази на египтяните).

Още никой не е в състояние да обработи (особ. процеса рязане) монолитен блок гранит по подобие на саркофазите. Интересно е да се отебележи, че са открити изрязвания извън предвидените размери, което говори за извънредно (според днешните възможности) висока скорост на рязане ;)
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #174 -: Jan 24, 2009, 03:09 »
Пирамидите поне в Египет са ги правили от варовик, не от гранит. Варовикът е доста мек камък,  из Врачанско и Разградско съм виждал как го добиват...бая точно си го режат, щом като облицоват сгради с него. Друг е въпроса, че тогава въобще са нямали машини да го правят, но за сметка на това са имали хиляди бачкатори, които са им вършили работа за без пари. Според мен това си е било героизъм от гледна точка на това как обществото и икономиката им не се е разпаднала заради тази грандомания. Що се отнася до отсичането на блоковете...теорията с кремъчните длета там не ми се вижда много невероятна. Поне така си мисля де :)

Бла за саркофазите не знам...според мене бая чукане е падало :)
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 03:19 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #175 -: Jan 24, 2009, 03:23 »
Ха, сега се сетих за един такъв пример, имаше едно племе в Африка, чиято религия е обвързана със Сириус. Пичовете твърдяли, че Сириус е двойна звезда години преди това да се разбере. Нищо че не са познавали дори колелото. Трябва да изкопая отнякъде статия по въпроса.

А, уикипедията разочарова :(

http://en.wikipedia.org/wiki/Dogon#Dogon_and_Sirius
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 03:27 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #176 -: Jan 24, 2009, 06:13 »
VladSun, готово, веднага щом докажеш, че няма летящи крави, ще ти намеря факти опровергаващи твърденията на Райф. :Р Надявам се, че ще схванеш намека, макар че доста се съмнявам.

Та как викаш индукцията доказвала, че понеже "всеки строй" бил манипулирал някакви маси, това доказвало, че и сегашния манипулирал някой? Хехе, не им е лесно на конспиралниците :)

gateway, учудваш ли се, че това за догоните е поредната конспирална измислица? :) Иначе развитието определено не е монотонно нарастваща функция. Спомни си Средновековието...
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 06:18 от tarator »
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #177 -: Jan 24, 2009, 14:07 »
VladSun, готово, веднага щом докажеш, че няма летящи крави, ще ти намеря факти опровергаващи твърденията на Райф. :Р Надявам се, че ще схванеш намека, макар че доста се съмнявам.
Имам ли какво да добавя... Остани си със здраве насаме с твоите съмнения...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #178 -: Jan 24, 2009, 14:38 »
Zlatko,

Първо откриването не е случайно.

Напротив, напротив, слуайно е. Ако бяха си продължили за сърдечното лекарство, тогава нямаше да ги коря така.   >:D

Второ, както вече няколко пъти каза gat3way, за да бъде разрешено използването на което и да е лекарство се правят тестове, които струват десетки и стотици милиони долари.

Да бе, трилиони направо!

Знаеш ли какъв е процента на бъдещите лекарства, които се оказват неуспешни? Разходите за тях кой ги поема?

Ох, завалиите, ще умрат от глад:

Pfizer

Revenue    ▲$48.418 billion USD (2007)
Net income    ▲$8.144 billion USD

(Източник)


И ОЩЕ::)

Ако няма патентна защита за успешните лекарства никоя фармацевтична компания няма да е в бизнеса за откриване на нови лекарства и ще трябва да пиеш бабешки илачи. А разни анекдоти като този за виаграта или пеницилина може да звучат забавно, но нямат нищо общо с общия случай.

Тараторе, какво се правиш на "ни лук ял ни чесън", много добре знаеш, че който държи авангарда на НТП, той командва парада. За останалите остава да държат едно друго нещо, едно такова дето може да се манипулира с Виагра.  ;)
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 15:03 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Да помогнем на братята американци
« Отговор #179 -: Jan 24, 2009, 14:57 »
Това с пеницилина е било преди векове, а това с виаграта според мен са легенди, не знам.

Kакви векове бе, пеницилина е отрит през 1928-а. А за Виаграта не е легенда, прочети Уикипедия.  [_]3

За пирамидите не мога да кажа точно. Знам, че отвън са облицовани с бял варовик, а галериите отвътре с гранит, но какво има между тях, не знам.
Обаче Великата Пирамида е висока ~146 метра и има площ на основата ~53 декара.  :o
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 14:59 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра