Автор Тема: За хората, естественият подбор и правото да носиш оръжие.  (Прочетена 8383 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Буквално преди минути станах свидетел на нещо потресаващо докато си пуших на терасата. Значи представете си малка уличка с паркирани коли, където трудно се разминават две коли, уличката завършва с Т-образно кръстовище. От уличката излиза един камион, от тези за доставките на мебели. Откъм кръстовището един джип, който без да намали, взема завоя и влиза в уличката (въпреки камиона), качва се на тротоара и така се опитва да се размине с камиона. Размина се де, но си изкърти огледалото. При което вратата на джипа се отваря и аз очаквах да излезе някаква мутра, но излезе някакъв разярен чичка. След един ред псувни и закани нарита камиона и призова онези да излязат да ги пребиел. Ами...те излязоха и го ошамариха.

Мислех че историята ще свърши с това, но уви. Камионът тръгна, взе завоя на кръстовището, няколко метра след това спря, защото една кола отпаркираше и го блокира. В този момент притича отново чичката, този път с нож в ръка и крещейки "слизайте вашта мама сега ще ви заколя всичките". Единият от двамата излезе и му каза да прибере ножа и да си ходи и че няма намерение да прави простотии. При което срещна ред псувни, закани и призиви и другия да излезе че да ги заколи и двамата.

Ами...другият излезе с една дървена летва, около метър дълга. В същото време в близката градинка, няколко бащи и майки с деца гледаха потресено сценката. Както и аз впрочем от терасата.

И тук стана най-нелогичното. Мислех, че чичката размотава ножа само ей така за престиж, само че той реши наистина да заколи някой и замахна с ножа към пича с летвата. От градинката, няколко човека извикаха и тръгнаха да ги разтървават, но бяха далеч и на практика нищо не можеха да направят за толкова време. Обаче на този от камиона с летвата явно не му е било за пръв път, защото въобще не се панира, напротив, както беше заел някаква стойка леко приведен напред, вместо да замахне отгоре с летвата да го удари по главата, бързо я засили към стомаха на чичката. Тъй като улицата е заледена, чичката беше майсторски подхлъзнат и се пльосна на земята. Това беше ебати каратисткото изпълнение. Очаквах в този момент и двамата да му скочат на главата и да го смелят от бой, но не. Казаха му отново да си прибира ножа и да не прави глупости и си тръгнаха към камиона. В този момент пристигнаха и хората от градинката и  задърпаха ненормалника да се прибира. Чичката съответно си псуваше и обясняваше как ще ги намери и заколи, а камионът съответно си потегли.


Сега опитах се да си представя как може да има толкова прост човек като тоя глупендер. Първо, на мокра и леко заледена улица взема завоя без изобщо да намали при положение че не е много ясно дали ще се размине с камиона или ще се забие или в панелката или в него. Или по-лошо - ще вземе да се завърти и да премаже някой наоколо.

Второ, заплашва и налита на бой на двама души, които очевидно са по-млади и изглеждаха по-здрави от него.

Обаче това с ножа просто беше върха на сладоледа. В смисъл идеята на ненормалника беше определено не да го сплашва, а да го намушка. Ако беше успял, по никакъв начин нямаше в съда да мине че е действал при самозащита. Още повече че имаше поне 7-8 свидетеля на цялата случка. А там в панделата сигурно много обичат такива кисели гъзари като него.


Та си помислих че ако имаше либерален режим за притежание на огнестрелно оръжие, вместо ножове и летви щяха да извадят пушкалата и тия двамата щяха да бъдат принудени да го застрелят. В което няма нищо хубаво, убит човек. Обаче твърде вероятно щяха с това да спасят живота на някоя невинна жертва напред във времето. Естественият подбор си върши работата и такива индивиди, съчетаващи глупост и агресия в големи количества, отпадат. Колко жалко само. Трябва да разрешат на хората да притежават патлаци без психотестове и тем подобни усложнения. Така само за няколко години, агресивните социопати ще намалеят до санитарния минимум и няма да заплашват повече живота на невинни хора. Ама на - нали сме хуманно общество и трябва да се грижим за въпросните социопати. Пфу!
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Кога за последно си пи хапчетата ?

Струва ми се че сега си си го съчинил. Нищо лично, нямам за цел да обиждам никого.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
За съжаление не съм си съчинявал нищо, това стана посред бял ден в европейската столица София (между другото на около 200 метра от национална следствена служба, не че има някакво значение). Хората са тотално изтрещели в последно време явно. На всичкото отгоре не е работен ден и никой не бърза нанякъде а е  предпразнично. Наистина нямам обяснение за това.

П.П сега като се замислих може да е някакъв феномен, защото точно на същото това място съм виждал и други интересни изцепки. Преди месец-два имаше една пияна жена, която не искаше да си плати таксито и псуваше така че целия квартал излезе по терасите да гледа сеир. Ама чак ножове досега не бяха вадили, още повече пред толкова хора.
« Последна редакция: Dec 24, 2011, 14:22 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
@Gat3way : Имам лично оръжие от повече от 12 години и досега не ми е и хрумвало да го размахвам по улиците.  Усложненията са именно за да не попаднат оръжията при психопатите и да пострадат невинни. Защото луд и страхлив човек с оръжие е много по- опасен от такъв без оръжие. Психотест за издаване на разрешително НЯМА. Издават ти бележка от психодиспансера, че не се водиш на отчет. За това, че са те проверили в базата данни /компютъра/ ти вземат 40лв. Няма никаква гаранция, че не си луд, а, че  просто не си регистриран, в смисъл, че не си се лекувал там. В България режима и без това е достъчно либерален. Можеш да си извадиш разрешително дори да си осъждан, а доказани алкохолици имат ловни пушки. За късо оръжие цедката е малко по- голяма, но и там ограниченията са си никакви.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

vyrgozunqk

  • Гост
ахахахах аман от ненормалници, на един задник с джип, преди време с юмруци му изкривих предният капак, защото щеше да ме сгази...( същата история със завоя) След което започна да крещи отвътре, разбира се... Тръгна да излиза и с шут му затворих вратата(наложи се), заедно с него... Тогава се подплаши и с мръсна газ избяга ...  :D

При мен определено се разминаха по-леко нещата...  :D ;D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз просто не мога да си представя що за малоумник е това - възрастен човек, беше на около 40-50 години, не е някакъв тъп келеш с наранено его и много тестостерон. Обаче как се изпльоска на земята, много ме накефи тоя пич. За момент просто си помислих че ще убият някой на улицата и на всичкото отгоре ще имам лошия късмет това да стане пред очите ми. Само че тоя пич с летвата много хладнокръвно реши нещата. Смахната работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Много е бил опитен очевидно. Най- голямата глупост е да се защитаваш от нож с голи ръце. Има десетки техники за защита, но всички са само за показване. Изкарах един курс за инструктори по лична защита, но видях, че особен смисъл от тия неща няма. Видиш ли нож, ако си с голи ръце, удряш бързо в гърлото, брадата или носа.  Без да губиш време да мислиш. Друг шанс нямаш. Това с блоковете е за самоубийци и за демонстрация.
« Последна редакция: Dec 24, 2011, 14:42 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Видя ли нож, ще бягам бързо :) Не ги разбирам тези неща с курсовете по самоотбрана и бойните изкуства, ама все си мисля че е много лоша идея това да експериментирам с заучените хватки оттам, все нещо ще се осере и нещата ще завършат много зле. Всъщност даже предполагам че правят много лоша услуга на хората с такива курсове - някой ако попадне в такава ситуация ще реши да се пробва наистина и ще го разфасоват.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
И този с ножа явно има опит в уличните свади щом има нож!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Да, по принцип е интересен въпрос защо хората държат ножове и летви в МПС-тата си. Също така е интересно защо камионите за доставки на мебели се управляват от такива хора (в смисъл това изпълнение с летвата стана за отрицателно време, но беше доста впечатляващо, не знам дори дали стана нарочно или човекът има опит, но май е имал опит, защото не се панира и беше заел някаква такава бойна стойка - аз сигурно щях да се насера ако някой ми налети с нож). Също така не им е много нормална работата на тия в камиона - прекалено етично се отнесоха с тоя. А не че не можеше да го размажат от бой. Въобще явно са някакви шибани нинджи под прикритие :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
@Gat3way,
Цитат
възрастен човек, беше на около 40-50 години
, по-леко с квалификациите, да не извадим, ние 50-годишните, ножа.
А сега на въпроса: едно от популярните обяснения за пословичната (на моменти досадна) любезност на американците е свързано с либералния режим по времето на Дивия запад: а погледнеш някого намръщено, а те копат! Статистиката не говори нищо за жертвите на "приятелски огън" и махмурлук. А колко "европейска" е София показват репортажите от изходите на града: 300 000 автомобила към село. В столицата на Европа нормалните хора живеят около и извън околовръстното (ринга), а около европейските институции в центъра на града - турци, араби, китайци, поляци и вся остальная сволочь. Кралският дворец също е извън града - до завода за рециклиране на боклук.
А аз лично съм за свободното и ОТКРИТО носене на оръжие, защото според мен това е единственият начин да бъдат предупредени комплексари и хахавелници като този с джипа, че ще има наказание - безотказно и на момента.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
@Angie_bg : В момента, ако нямаш оръжие как се движиш по улиците ? Никой не ти пречи да си носиш един винкел, ако те е страх да ходиш с празни ръце. Ако държиш на визия - може да го никелираш или хромираш. Тъкмо ще се вижда от далече. Сигурен съм, че всеки друг, който също носи винкел, ще се замисли, преди да те нападне. Страхът е взел много жертви. Именно той е накарал този пишман боец да грабне ножа.
« Последна редакция: Dec 24, 2011, 19:41 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
@cybercop, да носиш винкел не е, както се казва в рекламата на Мултирама, "гъзарско". Могат да те помислят за някой от Стомана - Перник. Друго си е да ходиш като комбинация от Рамбо и Робокоп.
А за блоковете и противодействията на ножа си напълно прав. Преди години говорих с един американски тактически инструктор, който ми каза: "гробищата са пълни с хора, нагледали се на филми с Чък Норис."
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Абе той идиота можеше да си продължи нататък, а не да вади ножове и да тръгне да коли хора. Това е ужасно абсурдна работа. Всъщност добре че не е имал пищов под ръка - нямаше да се учудя да извади него и да почне да стреля. Това е абсолютно ненормална работа, колкото повече време мисля за това, толкова повече стигам до извода, че просто не е нормално. Заради едно изкъртено огледало да убиеш човек (при това те не му бяха виновни), трябва да си много зле с главата. Сега сигурно е бил афектиран от шамарите, които отнесе, ама чак пък толкова.

В смисъл наистина трябва да си зле с главата дори да ти мине през акъла всичко това. Чудя се дали не е подложил някоя дебела капитанска лента преди това изпълнение, това би обяснило и идиотското му шофиране. Ама пък това да си го причиняваш на такава възраст...ебати.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Абе какво оръжие, какви 5 лева!? То по нашите закони, ако те нападнат в къщи, трябва да се оставиш да те пребият и после да ги съдиш, според нанесените телесни повреди, че иначе е самоуправство и, ако вземеш да го нараниш ти, като нищо ще те осъдят!

П.С. Ей Пич, фнимавай малко! И аз съм над 40 >:D
Активен