Анкета

Въпрос: Подкрепяте ли забраната за пушене на закрито?

  • Не пуша и я подкрепям
    - 40 (19%)
    Пуша, но я подкрепям
    - 13 (6.2%)
    Пуша и не я подкрепям
    - 14 (6.7%)
    Не пуша, но не я подкрепям
    - 7 (3.3%)
    Не ме интересува
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 69

Автор Тема: Колко от нас подкрепят пълната забрана за пушене на закрити ощественни места?  (Прочетена 27598 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз съм пушач и не я подкрепям, но не защото аз съм пушач, а защото при старото положение си беше истински демократично като всеки имаше избор да се умирисва или да не се умирисва на цигари. Да се трови или да не се трови, а сега една голяма част нямаме този избор.
Дори и аз да се съглася да изляза на вън да пуша, заведенията се изпразниха и на мен, ако ми е зор за кафето, кафе и в къщи си имам!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Като е било демократично, колко пъти си оставал в залата за непушачи, защото е имало непушач в компанията ?
Когато не е имало места в залата за пушачи не се брои.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Като е било демократично, колко пъти си оставал в залата за непушачи, защото е имало непушач в компанията ?
Когато не е имало места в залата за пушачи не се брои.

Ами, в моята компания има само 1 непушач и когато сме излизали на кафе само двамата съм правил, компромис, но когато сме повече хора пушачи не върви!
Дали за него сега компромиса е по-добър, че вече не ходим на ресторанти, а се събираме в къщи и се пуши и за него компромиса е да не идва!?

Мда, то точно това им е проблема на непушачите, че искат цяла група да правят компромис за 1-2-ма, но така си го натикваме всичките! Както и по-горе казах, заведенията в нашия град се изпразниха и сега и да направя компромис няма смисъл, щото на кафе се излиза заради социарните контакти, а не заради самото кафе, което в повечето случаи, в къщи приготвеното е по-добро.

П.С. Оставал съм в залата за непушачи не защото е нямало места, но това къде се пълни повече е достатъчен критерии за това кои са повече и дали има хора по заведенията сега като не се пуши :D
« Последна редакция: Dec 15, 2012, 16:36 от backinblack »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ти си щастливец и най- съвестния жив пушач. Ние имаме само две жени в компанията, които пушат и НИКОГА не им е и хрумвало да правят някакъв компромис с нас в това отношение. Седели сме в местата за непушачи само когато и в съседните заведения няма места. А, причината да са празни заведенията не е забраната за пушене. И довечера съм канен в един апартамент с добро озвучаване и голям LSD телевизор. И там няма да се пуши /само на терасата/, но слушаме каквото си искаме, пием каквото си искаме няма външни дразнители. Купуваме доста продукти и ми излиза даже  по- скъпо от ходенето на заведение, но е и по- приятно.

Това http://www.youtube.com/watch?v=ZmMXl2j-zUg рядко се пуска в класическа кръчма или дискотека.
« Последна редакция: Dec 15, 2012, 16:51 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Mitaka

  • Гост
Липсата на клиенти в заведенияте не се дължи на забраната за пушене, защото тя просто не се спазва. Масово. Липсата на лкиенти се дължи на:

1. Лошото обслужване;
2. Мизерни порции (БТВ преди няколко дни изъчиха репортаж. Масово порциите са с около 30% по-малки от обявенито, и то в уж "изискани" заведения);
3. Лошата хигиена;
4. Високите цени;
5. Добрите заведения, с хубава кухня, хубаво обслужване и приятни обстановка са пълни;

На мен лично ми се е случвало да си поръчам порция зелени маслини с бадем - маслините бяха точно 11 на брой, и МУХЛЯСАЛИ. При опита ми да поискам някакво обяснение (не за броя им, а за мухъла), най-спокойно ми беше обяснено, че те ги били държали при синьото сирене, та вероятно били "прихванали" мухъл от него!!!

А относно забраната.... искаме да се Европейци, цивилизовани, да се водим като "бяла" страна, а когато се въведе нещо в тази посока - РЕВ!
Къде бяха тези, които сега реват против забраната тогава, когато вдигнаха цената на тока с 13%? Къде бяха, когато им наложиха данъци върку спестяванията в банката? Къде бяха, когато се прие закон, според който си доживотен длъжник на топлофЕкациите?

На българина му дай евтини цигари, евтина ракия, леки жени и МНОУ ЯКЪ ЧАЛГЪ, и друго не му трябва! Всичко останало му е наред!
Аз лично оставам с такова впечатление, съдейки именно по тези реакции.

Аз лично не искам да отида нялъде, и някой смръдльо да ми издиша пушека си в лицето, нито дрехите ми после да вонят на кенеф!
Сега, като не се пуши особено забелязвам и нещо друго: например, в автобуса се надушва от далече кой пуши, защото дрехите му, и и дъхът му вонят на цигари. И хората някак си странят от него.

Преди просто не се забелязваше, защото масово се пушешеш навсякъде, и явно всички сме миришели на цигари, та не ни е правило впечатление.
В момента се надушва от метри...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Пуша (при това доста), но съм за забраната. От всичко най-мразя да стоя на задимено и да ми мирише на фасове. Вкъщи пуша на терасата. Гадно е да не можеш да запалиш докато пиеш кафе (още по-гадно докато консумираш алкохол) ама какво да се прави.

Ако заведенията толкова желаят да си решат проблема, вчера видях идеалното решение. Местата отвън, които иначе няма как да се ползват при -10 градуса, сега са заети от коледна украса, включително кабинки за лифт (истински). Вътре в кабинките има една малка печка, от тези духалките. Масичка. И пепелник. Така пушачите не мръзнат. Едновременно имаш оригинална коледна украса.

А че понякога агресията на непушачите идва в повече е факт - ама на такива хора просто не трябва да им се обръща внимание.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Това http://www.youtube.com/watch?v=ZmMXl2j-zUg рядко се пуска в класическа кръчма или дискотека.

Добро е парчето, но нещо ми звучи като събирателно на Сабат, Систер, Мейдън и Хелуин :D .
Моите приятели не слушат от моята музика и аз пък не мога да им налагам щото са у нас да я слушат и взех да полюбвам и фолка и с учудване открих, че има доста интересни парчета, а някой дори бих нарекъл и стойностни :D

Митак, ама много сте ми интересни такива като тебеq като се видят с 5 лева на кръст и отидат да търсят специални работи и качествено обслужване в заведения от нисък клас! :D
Ами като искаш перфектно обслужване и от пиле мляко, отиди в Тримона или Новотела бре :D ! Аз ли да ти обяснявам, че качествената работна ръка е скъпа влияе на цените на крайния продукт :D
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Пуша (при това доста), но съм за забраната. От всичко най-мразя да стоя на задимено и да ми мирише на фасове. Вкъщи пуша на терасата. Гадно е да не можеш да запалиш докато пиеш кафе (още по-гадно докато консумираш алкохол) ама какво да се прави.

Ако заведенията толкова желаят да си решат проблема, вчера видях идеалното решение. Местата отвън, които иначе няма как да се ползват при -10 градуса, сега са заети от коледна украса, включително кабинки за лифт (истински). Вътре в кабинките има една малка печка, от тези духалките. Масичка. И пепелник. Така пушачите не мръзнат. Едновременно имаш оригинална коледна украса.

А че понякога агресията на непушачите идва в повече е факт - ама на такива хора просто не трябва да им се обръща внимание.

При старото положение имаше истинска демокрация! Който иска стой там където не се пуши, а който не иска при пушачите, а сега къде е демократичния избор! Нали и ти беше срещу рестрикциите, но те за софтуера не са като за другите работи!
А тази агресия която в момента се нагнетява между пушачи и непушачи!?
По-добре ли е да излязат вечерта когато е тихо да пушат отвън и да шумят на тези които вече си лягат и с право се жалват в полицията!?
Пък тази печка духалка която духа в краката на пушача кой и плаща тока!? Сигурно шефа от неговата печалба! И при нас ги има такива работи, но още на втората седмица кафето стана от 1,20 на 1,40, но не само за пушачите :D
« Последна редакция: Dec 15, 2012, 17:24 от backinblack »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Демократичният избор го правиш веднъж на 4 години - така че можеш да се оплачеш на депутатите от твоят избирателен район. Не искам да го политизирам, но изглежда странно - нали напълно подкрепяше политиката на управляващата партия. Е - те са ти виновни сега :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Истината е, че правилното е да не се пуши на закрити обществени места. Човек трезвомислещ, непредубеден и честен със себе си и околните, дори и да е пушач би одобрил забраната. Това е. Друго, което е истина е, че досега непушачите никой не ги броеше за хора. С години. То е като наредбата всеки собственик на куче да му събира произведенията на изкуството. Не е гот, ама е правилно. И друго, нали не се очаква непушачите, които са отвикнали да ходят по заведения, да се юрнат натам веднага при въвеждането на забраната? Ще ви дам пример със себе си. Преди десетина години, когато бяха на мода компютърните зали( като "Матрицата" и т.н.), ходех да играя и да използвам достъпа до мрежата в един от тях. В него естествено се пушеше. След като известно време търпях, просто спрях да ги посещавам. И си купих машина за у дома. И и-нет и ... ме загубиха като клиент. Тук не става дума за пари. Същото е и със заведенията. Собствениците на заведения трябва да започнат да мислят out of the box. Не да налеят едни пари в началото и след това да експлоатират до дупка. Не знам дали сте се замисляли, но за едно заведение може доста да се каже, само по състоянието на тоалетната ;) И не говоря за това колко е шикозна.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Демократичният избор го правиш веднъж на 4 години - така че можеш да се оплачеш на депутатите от твоят избирателен район. Не искам да го политизирам, но изглежда странно - нали напълно подкрепяше политиката на управляващата партия. Е - те са ти виновни сега :)

Хайде сега! Нямах в предвид политиката и политиците, а демократичния избор между хората, да си правим взаимни компромиси, защото с агресия и налагане нищо не се получава! Само все по-голяма агресия!
Активен

Mitaka

  • Гост

Митак, ама много сте ми интересни такива като тебеq като се видят с 5 лева на кръст и отидат да търсят специални работи и качествено обслужване в заведения от нисък клас! :D
Ами като искаш перфектно обслужване и от пиле мляко, отиди в Тримона или Новотела бре :D ! Аз ли да ти обяснявам, че качествената работна ръка е скъпа влияе на цените на крайния продукт :D

Ставаш смешен с твоите определения, баровецо!
Ти да не би да си ми броил парите, та говориш кой с колко лева на кръст се е видял?
Аз моите пари си ги вадя честно, за разлика от теб, който много пъти се е хвалил как крие и не плаща данъци и осигуровки :) И не съм гоуем шеф, де....

И да, ходил съм и на двете казни от теб места, и там НЕ се пуши в момента... и според теб - кое е по-специалното в Новтела, примерно? точно нищо, според мен - заведение като заведение, с малко по-хубави мебели, и ДА! Наистина добро обслужване. Кафето е около 2 лева.... на останалите места е лев-лев и нещо, и кво? Трябва да се чувствам "специален", защото съм си пил кафето в Новотела ли?
Или като онези, за които върха на сладоледа и най-важното нещо в живота им е да ходят "на МОЛА", или "в съни бийч"?
Просто искам като ида някъде да не ми смърдят насреща. Това е.
« Последна редакция: Dec 15, 2012, 17:57 от Mitaka »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Хайде сега! Нямах в предвид политиката и политиците, а демократичния избор между хората, да си правим взаимни компромиси, защото с агресия и налагане нищо не се получава! Само все по-голяма агресия!

Ами имаш демократичен избор - у вас, в колата примерно, можеш да пушиш, може и  да не пушиш.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Тук не става дума за пари. Същото е и със заведенията. Собствениците на заведения трябва да започнат да мислят out of the box.

Ама те не само собствениците на заведения мислят, а изобщо всички които правят някакъв частен бизнес!
Налагат им нещо и те си го калкулират в разходите и вдигат цената :D ! Ето при нас, както казах, вдигнаха цената кафето преди 3-4 седмици там където "отопляват" за пушачи и клиенти има, а там където и няма такава грижа за пушачите не е вдигнато, но и клиенти няма :D .
Кафе машините също някои вдигнаха цената на кафето, а други изобщо изчезнаха!
Е, кой ги плаща тези глупости, пушачи и непушачи заедно :D
Активен

Mitaka

  • Гост
Цитат
Тук не става дума за пари. Същото е и със заведенията. Собствениците на заведения трябва да започнат да мислят out of the box.

Ама те не само собствениците на заведения мислят, а изобщо всички които правят някакъв частен бизнес!
Налагат им нещо и те си го калкулират в разходите и вдигат цената :D ! Ето при нас, както казах, вдигнаха цената кафето преди 3-4 седмици там където "отопляват" за пушачи и клиенти има, а там където и няма такава грижа за пушачите не е вдигнато, но и клиенти няма :D .
Кафе машините също някои вдигнаха цената на кафето, а други изобщо изчезнаха!
Е, кой ги плаща тези глупости, пушачи и непушачи заедно :D

При положение, че надценките на алкохола са над 300%, на някои мезета - около 400-500%, на зеленчуци и повечето храни - 200-250%, могат да си го позволят :)

Пример: 50 гр. луканка = 3.50. Тва прави 70 лева килото. На вечер се продават средно 5 кила. /това е пример, реално са много повече/
И това - в малко заведение, със 100-тина посетители в събота вечер примерно.
За алкохола няма какво да коментирам :)
Ситуацията е подобна.

/редакция: преди пак някой да се изцепи, че гледам на дргия в канчето - заведението е на мой роднина, и вътре НЕ се пуши. От липаса на клиенти не се е оплакал. Както и от липса на печалба/.
« Последна редакция: Dec 15, 2012, 18:03 от Mitaka »
Активен