Автор Тема: Бойко подаде оставка  (Прочетена 13281 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бойко подаде оставка
« -: Feb 20, 2013, 09:55 »
В изказване пред парламента, Бойко се огъна и подаде оставка. Честито победа на ДПС и БСП, честит им трети мандат. Цирковете продължават, нищо не се променя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #1 -: Feb 20, 2013, 10:15 »
Цирковете продължават, нищо не се променя.

Грешиш, Гошо, много грешиш!
Оттук нататък следва дестабилизация на страната, хаос, отцепване на югоизточна България като турска автономия, военен режим, излизане от ЕС и връщане в състава на Руската империя.

Как ти се вижда?
Активен

Без правила няма игра

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #2 -: Feb 20, 2013, 10:33 »
Истината е, че този момент е изключително важен за България.
Браво поне на Борисов, че поне реши да подаде оставка като по този начин поема отговорност за това, което става като цяло.

Но наистина в момента е изключително важно, кой ще е този който ще ни извади наистина от тоя смотан преход и дали ще го направи. Или ще ни изведат от калта или ще ни закопаят до глава…

Сега е момента наистина да дойде нещо “читаво” и да получи власт. Не искам да посочвам партии и да ги намесвам, а и определено този целият парламент Е НЕГОДЕН ЗА УПОТРЕБА.

Ако се събудим напълно като общество и поемем отговорността като истински народ – тогава нещата ще тръгнат нагоре. Иначе просто няма излизане от този омагьосан кръг.

Така ми се иска властта да се поеме от истински кадърни хора на които им пука за народа и за държавата. Вярвам че има такива хора и това ще се види съвсем скоро.

Сега всичко зависи от морала…
Активен

koue

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: FreeBSD
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #3 -: Feb 20, 2013, 10:38 »
Цирковете продължават, нищо не се променя.

Грешиш, Гошо, много грешиш!
Оттук нататък следва дестабилизация на страната, хаос, отцепване на югоизточна България като турска автономия, военен режим, излизане от ЕС и връщане в състава на Руската империя.

Как ти се вижда?

..мда.. и open source ще се забрани в България. Мишкувай си вкъщи и чакай някой да се бори за твойте права!
Активен

Спрете да им прощавате, че не знаят какво правят!

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #4 -: Feb 20, 2013, 10:39 »
Или ще ни изведат от калта или ще ни закопаят до глава…

Имаме участник познал точния резултат!
Преди разсъмване е най-тъмно. За съжаление сега навлизаме в най-тъмния период, така че слагайте коланите и проверете изправността на въздушните възглавници.   И фаровете, почистете си фаровете, за да ви е светло.
« Последна редакция: Feb 20, 2013, 10:43 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #5 -: Feb 20, 2013, 10:53 »
Да, едва ли нещо ще се промени.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #6 -: Feb 20, 2013, 11:03 »
Да, едва ли нещо ще се промени.

Не трябва да мислим по този начин. Сега имама реален ШАНС да обърнем играта. Да, това е само ШАНС, но все пак всичко зависи от нас. Всичко зависи от това какви лидери на тези "комитети" ще се изберат. След това зависи какво ще се постигне заедно с президента. И от там нататък остава да видим какво ще направи служебното правителство.

Ако трябва всички ще идем и ще дадем глас, за този който докаже пред нас, че заслужава персонално доверие.
Извинявам се но с мислене тип "едва ли нещо ще се промени", няма как да станат нещата.
Трябва да вярваме и да имаме инициатива - ТОВА СИ Е НАШАТА СТРАНА! КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА "ЕДВА ЛИ"?
Ще променим нещата така, че всички политически сили да имат мисленето - "едва ли хората ще ни позволят това или онова"!

Имаме възможност да поставим картите на масата и най-сетне да наложим нашият истински глас пряко и ефективно.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #7 -: Feb 20, 2013, 11:06 »
Но наистина в момента е изключително важно, кой ще е този който ще ни извади наистина от тоя смотан преход и дали ще го направи. Или ще ни изведат от калта или ще ни закопаят до глава…

Сега е момента наистина да дойде нещо “читаво” и да получи власт. Не искам да посочвам партии и да ги намесвам, а и определено този целият парламент Е НЕГОДЕН ЗА УПОТРЕБА.

и

Ако се събудим напълно като общество и поемем отговорността като истински народ – тогава нещата ще тръгнат нагоре.

Това са противоречия. Какво ще управлява властта на едно събудило се напълно общество? Или казано по друг начин, за какво му е на едно събудило се напълно общество да бъде управлявано допълнително, след като се предполага, че това събудило се напълно общество само по себе си ще знае какво трябва да се прави?
Изначалната цел на властта е вземане на решения за добруването на народа. Ако твърдим, че можем да вземаме решения сами, защо да ги искаме от някаква власт? Ако искаме някой да ни управлява, защо да очакваме събудило се напълно общество?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #8 -: Feb 20, 2013, 11:15 »
Противоречие е, ДА, НО това ще е такова ако се сбъдне!
Има разлика, грешката е моя за това, че не посочих едно - обществото все още не се е събудило напълно!
Да не говорим, че когато всички се събудим наистина, реално няма да има нужда да ни управлява, но все още положението е малко назад.

Искам да стане ясно - ИМАМЕ ШАНС. ВИНАТА ЗА ТОВА, ЧЕ ЩЕ ПРОПИЛЕЕМ ТОЗИ ШАНС СИ Е ЛИЧНО НАША :)
Никой друг няма да ни е виновен. Но според мен е по-добре сега да дискутираме този шанс.
Дайте да говорим за него -  тук има достатъчно умни и интелигентни хора, или нещо съм се излъгал?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #9 -: Feb 20, 2013, 11:15 »
ЕДВА ЛИ - означава, че според мен нищо няма да се промени. Ни горивата ще поевтинеят, ни тока, ни парното, ни газта, ни дявол. Нито пък заплатите или стандарта като цяло ще се вдигнат. Ха дано да не съм прав, ама така ми намирисва на мен.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #10 -: Feb 20, 2013, 11:21 »
Еми това говори само за едно - ние си нямаме доверие като общество (един на друг).
Т.е. проблема почва да става ясен - ние сме на това дередже, защото доверието явно го няма вече - КАТО ЦЯЛО...

А като няма доверие - нещата стават много тъмни наистина.
Активен

bot

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #11 -: Feb 20, 2013, 11:32 »
 bTV е виновно, егати колко лесно се поддават на манипулациа хората. Аз направо се смях с глас когато направиха новина от няколко счупени прозореца и водещия от "инзвънредните" им емисии беше хванал една пръчка и се пенеше докато я размахваше: "ето какви големи клони се хвърляха по парламента". В резултат футболните хулигани се самопоканиха на протестите и се стигна до "полицейското насилие". @!ntel доколкото знам хора, които участват в служебни кабинети не могат да бъдат избирани на последвалите избори. И какъв е смисълът от служебно правителство точно за 4 месеца преди изборите? Някой си изигра добре картите, да ни е честита новата/стара полтическа мафия.

 пп нищо няма да се промени в тая държава, толкова объркани изглеждаха хората и полицаите
« Последна редакция: Feb 20, 2013, 11:36 от bot »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #12 -: Feb 20, 2013, 11:33 »
Златко, както обикновено пусна провокация. Но мисля, че имаме още малко да повървим до момента който описва.

Системата е така направена, че управляват партии. Народа събуден или не, не може сам да упражни властта, трябва да го направи опосредсванно. Но и това няма как да стане, защото наличните партии са се институциализирали напълно и просто няма кой да представлява това „събудено общество“.

Поне според мен обаче ние не сме общество. И все още не сме събудени. За да сме събудени, трябва да имаме цялата картина, а я нямаме. Имаме само някакво смътно чувство, че нещо, всичко напълно не е наред.

Нито имаме идея за ясна промяна, нито можем да я осъществим. Реално отново се молим да дойде „добрият цар“ да ни оправи, ако има желание за това. Под цар нямам предвид истински цар или онова недоносче Симеон Борисов, макар той да бе докаран от същият тласък.
« Последна редакция: Feb 20, 2013, 12:16 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #13 -: Feb 20, 2013, 11:43 »
Златко, както обикновено пусна провокация.

Никаква провокация не съм пуснал, изказах си мнението. Пилците се броят на есен.

Но ситуацията хич не е добре.
Активен

Без правила няма игра

lunarvalley

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #14 -: Feb 20, 2013, 11:58 »
Цитат
Оттук нататък следва дестабилизация на страната, хаос, отцепване на югоизточна България като турска автономия, военен режим, излизане от ЕС и връщане в състава на Руската империя.

наистина ли?  :( :o :'(
Активен