Автор Тема: Премахване на рейтинга  (Прочетена 18142 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #30 -: Apr 28, 2010, 17:29 »
Тую е прав! Както и Ласков!

Аз пак да попитам - какво стана с промяната на сайта? Или ще го почне м/те като махнете рейтингите?

Е все от някъде трябва да се почне нали?
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #31 -: Apr 28, 2010, 18:18 »
/**
//офф

Аз се мотая вече на това разкапващо се място само защото,  се появи онази новина че МОЖЕ нещо да се промени. Иначе какво да се прави тук след известно врем да се решават "наболели" проблеми с рейтинга и постовете, да се флуди и пали (има по интересни места за това да ви кажа). Или ежемесечно да отговаряш на хора които искат да си подкарат звука на скайпа, скапания флаш, и други неща дето повечето от нас от години не ни интересуват, или даже не са пряко свързани с Линукс.
Форумът бил жив - жив е дръжки я погледнете в секцията за напреднали какво има? ами нищо! И защо така? Ами защото повечето от нас дето имаме наболял проблем няма да попитаме тук, а или ще поровим или ще питаме в чуждестранен форум. Аре кажете че не е вярно!

*/
По темата: Аз съм против да ми сваляте статуса на магЕсник. Аре да видим колко от нас искат да са си Ринсуид :)  Освен да флеймя вие какво очаквате от тази тема?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #32 -: Apr 28, 2010, 18:38 »
...изтрито...
Тези които не могат да си подкарат звука на скайпа ще се обърнат към него. Аз като имам въпрос свързан с линукс, не се обръщам тука, а в google. А и предполагам, че всеки който работи като админ или поне администрира някакъв вид линукс разбира малко/много и от английски, защо да пуска тема за напреднали, че да му дават линкове за други форуми. А междо другото сега се сещам и ще видя дали ще пусна нова тема точно по този въпрос - а именно че много от проблемите се решават чрез линкове от други места, а не се обясняват на чист български език.

Редактирано, съгласно т, 6 от Правилата на форума
bop_bop_mara
« Последна редакция: Apr 29, 2010, 01:35 от bop_bop_mara »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tyuio

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #33 -: Apr 28, 2010, 20:59 »
Еми и аз това казвам, предимно другаде питам или чета. Както и да е не е проблем че някой пита другаде, или че инфото е дадено от другаде. Проблема е че НИКОЙ не пита или отговаря тук, така мястото няма да се съживи като функционално за потребители които нито са много напреднали нито са много начинаещи какъвто съм аз например. Сега ясно мие че е едбре да се знае английски ако ще се занимаваш с това обаче виж руските сайтове...
...изтрито...

Редактирано, съгласно т. 6 от Правилата на форума
bop_bop_mara
« Последна редакция: Apr 29, 2010, 01:34 от bop_bop_mara »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #34 -: Apr 29, 2010, 01:30 »
Между другото, така както споменахте за линкове и това, че в секцията за напреднали няма нищо ново, ми дойде една идея - аз често попадам на интересни неща за Линукс четейки в Интернет, та идеята е не може ли да публикуваме в секцията за напреднали по някой линк към въпросните интересни статии и ръководство, които сметнем, че биха били интересни и за останалите (с кратко описание какво съдържа линка). По този начин малко ще се раздвижи тази секция на форума. И за да не бъда голословен отивам да публикувам линк за настройка на OpenVPN под Убунту 9.10.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #35 -: Apr 29, 2010, 10:06 »
И точно след като видях темата за OpenVpn и как се е изакал Роко в нея, реших да Ви предложа, да уведомяваме модераторите за излишни постове, като този на Роко и ако се получат 10 гласа, постът да бъде изтриван.
А относно раздела за напреднали, имаше един период, в който всяка тема, появила се там, беше премествана шумно и насилствено в раздела за начиваещи...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

tyuio

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #36 -: Apr 29, 2010, 10:44 »
Аз не знам тоя период да е отминал. За това винаги си питам в начинаещи пък колко ми се отговаря това е друг въпрос. Четенето насам на там по други форуми не е проблем обаче ако това е отговора на някой за тези неща, то тогава ние какво правим тук?!
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #37 -: Apr 29, 2010, 10:45 »
Между другото, така както споменахте за линкове и това, че в секцията за напреднали няма нищо ново, ми дойде една идея - аз често попадам на интересни неща за Линукс четейки в Интернет, та идеята е не може ли да публикуваме в секцията за напреднали по някой линк към въпросните интересни статии и ръководство, които сметнем, че биха били интересни и за останалите (с кратко описание какво съдържа линка). По този начин малко ще се раздвижи тази секция на форума. И за да не бъда голословен отивам да публикувам линк за настройка на OpenVPN под Убунту 9.10.
Това би било по-подходящо да се осъществи като wiki или страници с линкове, които да са закачени някъде по екрана. Не е умно да се смесват различни източници/дискусии/типове информация
Активен

0x2B|~0x2B

vnestorov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #38 -: Apr 29, 2010, 11:10 »
Да взема и аз да се включа в темата за вдигане на рейтинга, че то само това правите ; >:D
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #39 -: Apr 29, 2010, 12:55 »
И точно след като видях темата за OpenVpn и как се е изакал Роко в нея, реших да Ви предложа, да уведомяваме модераторите за излишни постове, като този на Роко и ако се получат 10 гласа, постът да бъде изтриван.
А относно раздела за напреднали, имаше един период, в който всяка тема, появила се там, беше премествана шумно и насилствено в раздела за начиваещи...

Моля да не обсъждаме постовете и изказванията на Роко!

Да взема и аз да се включа в темата за вдигане на рейтинга, че то само това правите ; >:D

Ако само така ти се струва, си вдигай рейтинга като пишеш в кошчето или по темите на Черната котка, за кучетата и косата.

Аз не знам тоя период да е отминал. За това винаги си питам в начинаещи пък колко ми се отговаря това е друг въпрос. Четенето насам на там по други форуми не е проблем обаче ако това е отговора на някой за тези неща, то тогава ние какво правим тук?!

Тука сме за да даваме отговори на въпросите. А също така и да задаваме въпроси. А постове като на vstoykov и VladSun супер много ми харесват. Предполагам всички са видяли какво написа Стойков за фонтовете преди 1-2 дена. А VladSun за MVC-тата + ExtJs. Такива постове са полезни на потребителите които се занимават в програмиране и в частност с web, php, javascript. Аз не флудя такива постове, а се старая да ги прочитам и да попивам информацията от тях. Което е похвално за тях, а също и за другите като тях. Искам да кажа, че те допринасят за форума чрез информация и чрез собствени разработки, а не чрез линкове, защото на пример всеки може да си отвори документацията за ExtJs и да си прочете API-тата. Но като има нагледен пример, който е обяснен на български език, на читателя му става по-ясно, а новаците се научават по-лесно така. Но 90% от останалите потребители чакат на готово, флудят и т.н. Някой пускат по 2-3 поста един след друг (сигурно бутона "Промени" трябва да се направи червен за да се забележи и да не се флуди с много постове). Абе аз искам рейтинга да се махне или да се качи границата, за такива който не вземат отношение по дадения проблем, а само пишат offtopic-ци като мен ::).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #40 -: Apr 29, 2010, 13:44 »
//offtopic
Хъм, понеже аз все още мисля, че съм малко неориентирана относно това кое е за начинаещи и кое за напреднали (не ми се смейте)  ;D ;D ;D, обиновено гледам да събирам темите по един въпрос в един раздел... Нямам нищо против да чуя вашите мнения горе-долу какво къде е по-добре да е, някакви примери за теми, които не са в правилния раздел (говоря за начинаещи и напреднали). То самите понятия начинаещи и напреднали са много размити, щото за някой тема за напреднал е пускане на firewall, за други е пускане на dns server :)
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #41 -: Apr 30, 2010, 16:25 »
//off Не мога да Ви разбера, какво толкова се нервите тука. Че не влизат много хора в тоя форум то е ясно, все пак форума е за Линукс и OSS, т.е не особено популярна тема. При положение, че под 1 процент от компютрите са Линукс (изключваме сървърите) и като предположим че има около милион и половина бг граждани, които влизат в нета следва, че тези които ползваме линукс и BSD базирани операционни системи сме около 10000 всичко на всичко и сега я кажете колко регистрирани потребители има в тоя форум, сигурно са горе - долу толкоз.

@backtolife Така по ли те кефи. Може да са глупави сметките ама не означава, че не са верни.
« Последна редакция: Apr 30, 2010, 16:33 от milkonoj »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #42 -: Apr 30, 2010, 16:28 »
Не мога да Ви разбера, какво толкова се нервите тука. Че не влизат много хора в тоя форум то е ясно, все пак форума е за Линукс и OSS, т.е не особено популярна тема. При положение, че под 1 процент от компютрите са Линукс (изключваме сървърите) и като предположим че има около милион и половина бг граждани, които влизат в нета следва, че тези които ползваме линукс и BSD базирани операционни системи сме около 10000 всичко на всичко и сега я кажете колко регистрирани потребители има в тоя форум, сигурно са горе - долу толкоз.

Пост-а ти няма отношение с темата ми. Ако обичаш задръж си математическите сметни за себе си или си пусни тема за пресмятане броя на населението на България, които имат Линукс и ползват Линукс като ОС.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #43 -: May 15, 2010, 12:02 »
Виждам, че от няколко дена neter се завърна и отново повдигам темата за рейтинга.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #44 -: May 15, 2010, 16:26 »
Аз лично съм против ранга "Магьосник". Магьосничеството е грях според християнството и е в разрез с него.
Дори и да не съм варващ пак не бих искал някъде из форумите макар и фиктивно да ми слагат ранг "Магьосник"!
Активен