Linux секция за начинаещи > Настройка на програми

Gnome 3, разни благинки за споделяне включете се!

(1/21) > >>

Ekspert:
Аз да не видя нещо и ... абе по подобие на темата всичко за XFCE, и аз да пусна една такава за Gnome, че то срамота един вид.
Та на въпроса, много ме мъчеше липсата на в наутилус аудио превюто което го имаше в предните версии, ама днес като си ровех по други причини се присетих и за това, та накратко намерих готово решение тук, инсталират се gstreamer plugins bad good ugly ( аз вече ги имах инсталирани), и допълнително се инсталират gnome-sushi, sushi и sushi-plugins, после кеффф, кликваш на mp3-та и със space пускаш музиката, не е като преди само да посочиш ама пак се ядва, освен това може да преглеждаш бързичко и разни други файлови формати.
Ще съм благодарен ако някой даде идея за добавяне на допълнителни бутони към наутилуса, и също така къде аджеба е .mo файла в който да се редактира превода дето е в папката downloads и public за възможноста да се споделят файловете. Търсих го ама не е в nautilus.mo и вече се изчерпах.

satir:
мен тая функция много ме кефи Open_Terminal_Here. верно, че аз я ползвам в GNOME 2.30.2, но си е благинка :)

satir:
а откакто открих Gnome Do на практика почти не използвам менютата на панела :)

Ekspert:
 Супер, gnome-do изглежда интересно.

За музика аз си харесах deadbeef, много лек плеър, и работи прилично.
За gnome-shell ползвам малко разширения:

1. Alternative Status Menu
2. Dash to Dock по добър е от вградения
3. Disable Window Animations
4. Old Network Managger
5. Remove Accessibility
6. SettingsCenter
7. TaskBar изключително полезно
8. Weather даже и превод му направих ама не знам дали ще го включи разработчика в пакета, Може да го изтеглите от тук
9. Maximus
10 Window Buttons

И една темичка за гномчето London Smoke - Gnome-Shell 1.3 лееко променена, вместо нейния си шрифт сложих терминус, и по добре изглежда с него, но и оригиналния .css е вътре теглете от тук, задължително си инсталирайте terminus ао нямате де  ;D

backinblack:
Като се добави хранилището на Минт, може вече да се инсталира и nautilus-gksu.
За 12.04, в sources.list требе да се добави deb http://packages.linuxmint.com/ maya main upstream import
Екстеншъните няма да ги коментирам, че там комбинациите за персонализиране са безкрайни.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница