Автор Тема: Поредност на стартиране в Кубунту  (Прочетена 1594 пъти)

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Имам въпрос:

Как може да се направи Knetwork Manager да се стъртира първи след зареждане на КДЕ?

С безжична мрежа съм, а Knetwork Manager-а се зарежда последен, след Ktorrent, Kopete и т.н., че дори му трябва и малко време да се свърже
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #1 -: Dec 08, 2008, 16:57 »
Предлагам ти едно по-добро решение. Вместо да се чудиш как се променя поредността на стартиране просто вземи си инсталирай wicd.Смятам, че ще останеш доволен и няма да имаш и проблема с изчакването.
Активен

believer

  • Гост
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #2 -: Dec 08, 2008, 19:41 »
Ако си забелязал интернет имаш в конзолата дори зареждането на графичната среда да е крашнало.
Активен

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #3 -: Dec 09, 2008, 09:07 »
Интернет имам в конзолата дори да е крашнала. Точно това е номера че трябва да зареди първо графичната среда изцяло веднъж. Според мен не е правилно. Ами ако успееш да си скапеш графичната среда както аз успях  ;D. Какво правим - три часа ровене под уиндоус докато разбереш как да си пуснеш безжичната мрежа под конзолата. Предпочетох да преинсталирам, щото става по-бързо.

ПП: ще го погледна това wicd
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #4 -: Dec 09, 2008, 09:30 »
Knetwork Manager-а е само инструмент за настройка не е нужен за да се пусне нета. Аз лично съм го изтрил, защото ме дразни и не ми се връзва с КДЕ4 :D

В /etc/network/interfaces си описваш натройките и всичко е ОК. Даже мисля, че и Knetwork Manager-а там пише. Така че след първото нагласяване на интернета той не е нужен :)

П.С Само не съм наясно как стоят нещата с откриването на безжични мрежи.
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

axxis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #5 -: Dec 09, 2008, 10:13 »
П.С Само не съм наясно как стоят нещата с откриването на безжични мрежи.

iwlist scanning
Активен

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #6 -: Dec 09, 2008, 12:04 »
По принцип знам как да си направя настройките на жична и безжична мрежа чрез конфигурационните файлове, но не е това начина.

Искам като отида някъде и като бодна я кабел или ако има безжична мрежа да ми каже : ето на нова мрежа - к`о ши пра`им  ;D, аз да му кажа и като го угася компа, следващия път да ми се зареди първо мрежата и след това всички програми и сървиси дето ползват мрежа

И това всичко в графична среда да става.
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #7 -: Dec 09, 2008, 12:23 »
"KNetworkManager is the KDE front end for NetworkManager. It provides a sophisticated and intuitive user interface which enables users easily to switch their network environment. "

Нета ще тръгне със или без KNetworkManager. Той е просто фронт енд за NetworkManager, който си има демон и пуска, сприра, намира нови мрежи. Т.е ти имаш интернет много преди да се пусне графичната среда.

За повече инфо: http://en.opensuse.org/Projects/KNetworkManager
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Поредност на стартиране в Кубунту
« Отговор #8 -: Dec 09, 2008, 17:00 »
Ами значи това трябва да се явява някакъв бъг в Кубунту, защото при мене докато не покаже иконката че е свързана безжичната мрежа, която се зарежда последна (Кубунту 8.10), интернет не тръгва, съответно Копете и Кторент се оплакват.

За безжичните мрежи, от линка даден по-горе:
Цитат
The trusted networks are stored individually for each user. KNetworkManager stores them and informs NetworkManager about the known, trusted networks.

т.е. перифразирано
Цитат
Мрежите на които вярваме, вече сме се връзвали се помнят отделно за всеки потребител. KNetworkManager ги пази информира NetworkManager за известните мрежи на които се вярва.

така както го разбирам докато не се зареди някакъв потребител в графичната среда ще видите безжична мрежа през крив макарон, защото паролите и инфото за мрежите са пази от KNetworkManager - еб****и простотията. Значи ако ми сгъне графичната среда не мога да си вляза по никой начин в домашната мрежата

Още инфо от тук http://live.gnome.org/NetworkManagerToDo

Цитат
System-wide Configuration (Target: NM 0.7) (DONE)

Obviously nobody likes to have to unlock the keyring on every login. Wireless networks can't be used until somebody logs into the machine, because NetworkManager stores the authentication information on a per-user basis. While there are various (we think) legitimate reasons for this behavior, there is a need to configuration information to be accessible outside of user sessions.

The current plan allows for users to "publish" configuration information for specific wireless networks to all users of the system, or make the data "system-wide". To preserve the same interface with which NM currently retrieves configuration information (the NetworkManagerInfo dbus API), a system-wide configuration daemon will be used. This daemon must:

    * have no UI, since it must run at system start up without X
    * Access system configuration information like GConf mandatory/default settings, KDE configuration, text files
    * Cooperate with user-session NMI instances, like applets

This enhancement is being tracked in bug 331529

т.е. потвърждава казаното по-горе но би трябвало в следващи версии да се оправи това. В момента не знам Кубунту с каква версия на NetworkManager е.

ПС: Извинявам се че поставям текст без превод  ;D
« Последна редакция: Dec 09, 2008, 17:19 от mimosh »
Активен