Автор Тема: openoffice проблем  (Прочетена 839 пъти)

Activity

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 105
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
openoffice проблем
« -: Dec 08, 2008, 13:05 »
здр. на всички , използвам Openoffice 2.4 и Ubuntu interpid , монтирам си отдалечена директория с samba която вече използва новият синтаксис и cifs
Код:
smbclient --version
Version 3.2.3
след като отворя файл , таблица на openoffice намиращата се в монтираната директория при опит да я редактирам и след това запиша ми дава
Код:
General Input/Output error
имам права за писане и четене в/у директорията мога да копирам файл-а в локална папка и след това да го редактирам но проблема си остава в монтираната директория , според мен проблема се явява някъде м/у openoffice и cifs. Прегледах доста теми в google относно това но нищо.Инсталирах и Openoffice 3 там ефекта е друг. отваря ми документа в Read-Only след като затворя офиса , документа си остава заключен за останалите докато не се килне ръчно.

директорията е монтирана по следния начин.

Код:
//office/sales on /home/user/fs/sales type cifs (rw,mand,noexec,nosuid,nodev)

в fstab се намира това.

Код:
//office/sales       /home/user/fs/sales     smbfs   user,users,setuids,perm,username=***,password=***,uid=1000,gid=1000 0 0

и id на потребителя.

Код:
uid=1000(user) gid=1000(user) groups=1000(user),4(adm),20(dialout),24(cdrom),46(plugdev),108(lpadmin),123(admin),124(sambashare)

Код:
root@user-ubuntu:/home/user/fs# ls -l
drwxrwxr-x 26 user user 0 2008-12-04 17:22 sales
Активен

Success represents the 1% of your work which results from the 99% that is called failure.
... - Soichiro Honda

metal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: openoffice проблем
« Отговор #1 -: Dec 09, 2008, 12:22 »
"//office/sales on /home/user/fs/sales type cifs (rw,mand,noexec,nosuid,nodev)" - това от /etc/mtab ли го вадиш?


"в fstab се намира това.

//office/sales       /home/user/fs/sales     smbfs   user,users,setuids,perm,username=***,password=***,uid=1000,gid=1000 0 0" - тука може да попромениш нещо (не гарантирам, че ще има полза, но няма да навреди). 1) - user и users, двете заедно са излишни. Когато нито едно от двете не е дадено, монтирането може да се извърши само от руут, а ако едно от двете присъства, тогава може всеки. Разликата между двете е в това кой може да го демонтира - user, само този който го е монтирал, а users - всеки. 2) - smbfs, ако горния цитат е извадка от /etc/mtab, то Убунту-то го е ударило съвсем през просото - в fstab пише smbfs, а то монтира с cifs?!? Всяка система, чийто създатели си позволяват да разсъждават така ("потрбителят не разбира и затова ще правя каквото си знам, а не каквото ми казва"), рано или късно ще стане Уинбоуз. Като и да е - смени го с cifs, поне да не се заблудиш някога (ти или някой твой помагач) или пък ако решат да премахнат тази автоматика, а ти нямаш smbfs - поредното "вчера работеше, днес - не". 3) - Каква е идеята на uid и gid? Можеш съвсем спокойно да ги махнеш - предполагам, че системата има 1 юзър. 4) - звездичките са юзъра и пасс-а на САМБА (а не системния) потребителя, нали?
Активен

Gentoo 2007.0 - 2.6.23-r3
Debian testing - 2.6.22-3

Activity

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 105
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: openoffice проблем
« Отговор #2 -: Dec 09, 2008, 17:18 »
Код:
"//office/sales on /home/user/fs/sales type cifs (rw,mand,noexec,nosuid,nodev)" - това от /etc/mtab ли го вадиш?
да
 а другото е начина по който съм го добавил в fstab. Имам 1 потребител а звездичките са потребителското име и паролата. Проблема е там ,че се монтира некоректно. ??? пробрах и нещо друго монтирах директорията съм графичните инструменти на ubuntu при което вече проблем няма. Затова всичко ме навежда на мисълта ,че синтаксиса, който съм описал по горе е грешен. Ще пробвам и с начина по , който ми препоръча но наистина зададено с smbfs дефакто се монтира с cifs .


##################

пробвах без gid и uid получава се така ,че правата в/у папките се преписват на user който несъществува на машината локално и така нямам права за каквото и да е. Може ли тези да си ги търси в/у сървъра ако неги намира на user-а ? Проблема иначе си остана.
« Последна редакция: Dec 09, 2008, 17:32 от Activity »
Активен

Success represents the 1% of your work which results from the 99% that is called failure.
... - Soichiro Honda

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Да преведем OpenOffice?
Преводи на програми
fire 6 5969 Последна публикация May 30, 2002, 19:08
от dafo
OpenOffice.org
Настройка на програми
IvanST 4 2865 Последна публикация Jan 08, 2003, 11:54
от
проблеми с openoffice
Настройка на програми
edy1 2 2492 Последна публикация Dec 03, 2003, 01:05
от edy1
OpenOffice
Настройка на програми
HipH0p 4 2493 Последна публикация Dec 05, 2003, 11:16
от alabal
OpenOffice проблем
Настройка на програми
kennedy 5 2217 Последна публикация Feb 04, 2004, 12:53
от kennedy