Автор Тема: Кой линукс е подходящ за поддръжката на сървър?  (Прочетена 2326 пъти)

mdimow

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте , нов съм във форума , и не мога още да се ориентирам , и предварително съжалявам ако съм пуснал тази тема не където трябва...

Значи искам да поддържам сървър на играта World of Warcraft и разбрах ,че линукс е най-добрата ОС за тази работа , но не знам кой от всичките версии да избера. Ако може да получа малко информация ще съм ви много благодарен.
Благодаря
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Добре дошъл!

Всеки би ти предложил различни дистрибуции с Линукс , като най често ще е това от което той разбира и е най доволен.И аз бих започнал с http://debian.org или http://ubuntu.com
Но има и вариант ти да си избереш(подбереш) така да се каже от тук http://distrowatch.com/search.php?category=Server#distrosearch
И нека и другите да се изкажат по темата! Успех!
Активен

mdimow

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
ами , аз нищо не разбирам от линукс .. ако е уиндоус добре .. ама линукса ми е тъмна Индия затова питам вас .. вие да кажете кое е най-доброто от всичките 60 и отгоре линукс ос-и .. на вас разчитам да помогнете ...
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
а аз си мисля, че ще ти е най-лесно да си направиш сървъра под уиндоус, защото ще ти се отели вола...
и освен ако не очакваш да ти играят 1000 + души в сървъра надали ще видиш някаква разлика... Личен съвет - ползвай си уиндоус.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Значи искам да поддържам сървър на играта World of Warcraft и разбрах ,че линукс е най-добрата ОС за тази работа...
Благодаря

ами , аз нищо не разбирам от линукс .. ако е уиндоус добре .. ама линукса ми е тъмна Индия...

В туториала, който ще гледаш за да инсталираш сървъра сигурно пише каква ОС са използвали. Най-добре виж там и използвай същата ОС.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

mdimow

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
ами, използва се уиндолс , но аз искам да го подкарам на линукс , защото искам да го развия , а и да развивам уменията си ..
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
ами, използва се уиндолс , но аз искам да го подкарам на линукс , защото искам да го развия , а и да развивам уменията си ..

И как по-точно ще развиваш уменията си като подкараш WoW? И не ми е много ясно как ще развиеш самата игра по този начин? Blizzard знаяд ли, че смяташ да я доразвиваш :D?

PS: http://www.wikihow.com/Build-and-Maintain-a-Private-World-of-Warcraft-Server-on-Linux
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

v13

  • Гост
Абе нека се развива човека, да се пробва. Ако е достатъчно упорит и креативен ще успее а ако не Windows си остава "крайното пристанище".  ;D
Иначе аз също съм привърженик на Debian или базирани на него дистрибуции.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Ако е достатъчно упорит и креативен ще успее...

Еми хубуу, аз ще му възложа тогава едно изпитание - да пусне WoW Server на калкулатора на РОКО :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

vyrgozunqk

  • Гост
// Off
Не обиждай калкулатора, че ще си $&^&%$%^&**&^%$@^#$%^&*(...   ;D :D

Иначе ръководството и аз го гледах, но не го постнах защото ми се стори прекалено старо и незнам дали ще му свърши работа и дали проекта има още поддръжка..

Редактирано.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Mar 19, 2012, 14:19 от bop_bop_mara »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Иначе ръководството и аз го гледах, но не го постнах защото ми се стори прекалено старо и незнам дали ще му свърши работа и дали проекта има още поддръжка..

Май ей това му трябва - http://pvpgn.berlios.de/index.php?page=about
Преди половин месец някъде си пуснахме едно такива унас, че да цъкаме Diablo II. Гледам, че има War3 - ама за WoW не знам...

Иначе това горното върви - тествано е.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

mdimow

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
значи да кача Дебиан ? аз другото ще си го наглася все пак не малко време работя с тази невероятна машина наречена Компютър :)

Благодаря ви за помощта :)

само един линк да постнете от където да сваля добър "дебиан"
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
значи да кача Дебиан ? аз другото ще си го наглася все пак не малко време работя с тази невероятна машина наречена Компютър :)

Благодаря ви за помощта :)

само един линк да постнете от където да сваля добър "дебиан"

Хайде, нали не малко време работиш с това чудо 'компютър' вземи потърси от къде да си свалиш Дебиан. И само да кажа, че линукса за разлика от win-а няма такива неща като читав и нечитав.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

edmon

  • Гост
-Шефче, хората искат по-стабиУен линукс!!!
-Ей ся, че го направим най-стабилния, по-стабиУен и от Берлускони!
Активен