Автор Тема: Търся програма  (Прочетена 5352 пъти)

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Търся програма
« -: Oct 04, 2011, 20:54 »
Здравейте колеги,та значи работата е следната.Студент съм първа година,специалност електроникав.В университета работим с една програмка Protel 99 SE.Понеже съм с Убунту бихте ли ми казали дали има някаква подобна на нея програма работеща под Линукс.Благодаря предварително.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #1 -: Oct 04, 2011, 21:05 »
Не знам какво е Protel, не знам какви възможности има това, което ти предлагам да погледнеш - само знам, че го има: Fedora Electronic Lab
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #2 -: Oct 04, 2011, 21:06 »
Аз лично нямам никаква идея какво се прави с въпросната програма и затова пуснах едно търсене в google и първия резултат който ми извади е :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=794326
т.е там някой също я ползва но през емулатор, в случая wine. И понеже поста е от May 14th, 2008, мога да предположа че с последната версия на wine може би ще тръгне. Предлагам ти все пак да потърсиш в гугъл и типа програма която ти трябва, може би нещо ще ти хареса, ако ли не, инсталирай wine и подкарай нещото през него.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #3 -: Oct 04, 2011, 21:12 »
Не знам какво е Protel, не знам какви възможности има това, което ти предлагам да погледнеш - само знам, че го има: Fedora Electronic Lab

програма за проектиране на платки
Активен

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #4 -: Oct 04, 2011, 21:23 »
Опитвам се да я подкарам, но при стартиране на Wine ми изписва това:The file '/home/dimitar/Desktop/Protel 99 SE/protel99se_full.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #5 -: Oct 04, 2011, 21:35 »
Опитвам се да я подкарам, но при стартиране на Wine ми изписва това:The file '/home/dimitar/Desktop/Protel 99 SE/protel99se_full.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.
И преведохте ли си какво пише? И какъв е смисъла да ползваш линукс ако не знаеш/научишелементарни неща?
Активен

0x2B|~0x2B

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #6 -: Oct 04, 2011, 21:39 »
Опитвам се да я подкарам, но при стартиране на Wine ми изписва това:The file '/home/dimitar/Desktop/Protel 99 SE/protel99se_full.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.
И преведохте ли си какво пише? И какъв е смисъла да ползваш линукс ако не знаеш/научишелементарни неща?

да преведох го
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Търся програма
« Отговор #7 -: Oct 04, 2011, 21:42 »
Опитвам се да я подкарам, но при стартиране на Wine ми изписва това:The file '/home/dimitar/Desktop/Protel 99 SE/protel99se_full.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.
И преведохте ли си какво пише? И какъв е смисъла да ползваш линукс ако не знаеш/научишелементарни неща?

да преведох го

И какво разбра от превода?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #8 -: Oct 04, 2011, 21:43 »
Има, казва се Eagle.

Има версия и за linux. Програмата е платена, но доколкото си спомням имаше и свободна версия, ограничена до двуслойни платки.

http://www.cadsoftusa.com/downloads/

http://www.google.com/search?hl=bg&q=eagle%20pcb&rlz=1B6GGGL_enBG295BG356&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1039&bih=645

Като я пуснеш, сподели какво и е текущото състояние. Пусни и някой и друг screenshot......
« Последна редакция: Oct 04, 2011, 21:55 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #9 -: Oct 04, 2011, 21:57 »
Опитвам се да я подкарам, но при стартиране на Wine ми изписва това:The file '/home/dimitar/Desktop/Protel 99 SE/protel99se_full.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.
И преведохте ли си какво пише? И какъв е смисъла да ползваш линукс ако не знаеш/научишелементарни неща?

да преведох го

И какво разбра от превода?
Файлът '/home / Dimitar / Desktop / Protel 99 SE/protel99se_minimum.exe "не е маркиран като изпълним. Ако това е свален или копиран ненадежден източник форма, тя може да бъде опаснa да се изпълнява.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Търся програма
« Отговор #10 -: Oct 04, 2011, 22:14 »
Виждам, че google translate си е свършил работата. Ама там е работата, че много мразя някой да лъже. Хайде сега го направи изпълним този файл и опитай пак.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Търся програма
« Отговор #11 -: Oct 05, 2011, 00:59 »
За проектиране на платки ползвам KiCad една доста добра програма  :)
Допълнителни компоненти можеш да си свалиш от тук

А в краен случай ако държиш на Protel-a можеш да си инсталираш една бозица(windows) на виртуална машина примерно VirtualBox
при мен ми се наложи защото ползвам MPLAB
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

evgeny81

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: openSUSE ;Calculate ; Arch Linux
  • Window Manager: KDE4; KDE4; KDE4
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #12 -: Oct 05, 2011, 13:10 »
Може да погледнеш тук в програмите за обучение на УСУ има доста програми за електроника и електротехника има за създаване на платки и други свързани с темата ето тук са за Natty ако ти трябва за по стара версия има за всички Убунтута
http://download.learnfree.eu/repository/usu/7.0/
Активен

bot

  • Гост
Re: Търся програма
« Отговор #13 -: Oct 05, 2011, 14:01 »
 gEDA - пакет от schematic editor, PCB editor и няколко инструмента вкл. Гербер вювър.
http://www.gpleda.org/
 Може да ти се стори малко странна работата с инструментите но веднъж като навлезеш ще откриеш че е доста по-лесна от Протел/Алтиум. Между другото от всички подобни програми тази има най-бързия autorouter (автоматично опроводяване). Колегата Талев по-горе е споменал друга много добра - KiCad
« Последна редакция: Oct 05, 2011, 14:20 от bot »
Активен

Deeds

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: KDE 14.04
    • Профил
Re: Търся програма
« Отговор #14 -: Oct 05, 2011, 19:09 »
Здравейте, за да не пиша нова тема ще пиша в тази.... Кажете ми някоя програма за редактиране на видео клипове.... да има готини ефекти ала бала.... ubuntu 10.4
Активен