Автор Тема: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик  (Прочетена 15426 пъти)

danaildr

  • Гост
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #30 -: Jun 17, 2010, 11:42 »
О да, ама то с тоя кмет ..... изобщо не го обичам, голям лицемер е, за това и търся нещо без участието на общината. Щеше да прави Пазарджик рок столицата на България, само дето като чуе за рок и се прави на глух. Айде да не говоря повече, че започва да ми излиза пяна от устата
Активен

koleto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #31 -: Jun 17, 2010, 12:26 »
От началото на годината освен рок и метъл фестове(и един концерт за мандолини) друго не е имало. Поне се опитва човека. А относно разрешението може да се издаде лесно с помощта на Младежки парламент, защото са гъсти с кмета и често си организират мероприятия на Острова. Зала може да намерим по същия начин, като това няма да струва нищо.
Активен

Поражение не съществува, докато човек не се признае за победен!

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #32 -: Jun 17, 2010, 15:34 »
Абе момци вие линукс фест ли ще правите или политика, и нашия не беше стока ама стана и кво?  Кака може да знаете без да сте питали?
Активен

danaildr

  • Гост
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #33 -: Jun 17, 2010, 17:38 »
tyuio прав си. Без политика е най-добре. Само ГНУ и нищо повече
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #34 -: Jun 18, 2010, 10:08 »
Искам да направя още една номинация за демо - Wikipedia, макар и да не е точно по темата.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

danaildr

  • Гост
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #35 -: Jun 18, 2010, 17:37 »
Искам да направя още една номинация за демо - Wikipedia, макар и да не е точно по темата.
:) Ами номинацията е супер, а кой иска да разясни темата на слушателите?
Активен

danaildr

  • Гост
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #36 -: Jun 22, 2010, 15:54 »
Здравейте отново.
Замислих се доста онзи ден, според мен трябва да има някакво запомнящо се мото на фестивала.
Аз се спрях на мотото "Свободата да ползваш компютъра си" . Бих искал да чуя и вашето мнение относно мотото а също и други предложения за мото на фестивала.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #37 -: Jun 22, 2010, 16:21 »
Здравейте отново.
Замислих се доста онзи ден, според мен трябва да има някакво запомнящо се мото на фестивала.
Аз се спрях на мотото "Свободата да ползваш компютъра си" . Бих искал да чуя и вашето мнение относно мотото а също и други предложения за мото на фестивала.

Ами аз съм свободен да си използвам компютъра като етажерка за книги нали?  ;)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

danaildr

  • Гост
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #38 -: Jun 22, 2010, 16:47 »
Ами аз съм свободен да си използвам компютъра като етажерка за книги нали?  ;)
100%
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #39 -: Jun 22, 2010, 17:00 »
Ами аз съм свободен да си използвам компютъра като етажерка за книги нали?  ;)
100%

Свободата Санчо е като LINUX-a...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #40 -: Jun 22, 2010, 22:18 »
"Взеха Ви парите и Ви оставиха да се спасявате сами??? Вижте как да се спасите сами без да Ви вземат парите :)"
При някои варианти, мотото може да напомня за сбирка на секта или на хора с по-шантави идеи и цели. :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #41 -: Jun 23, 2010, 00:45 »
Линукс - пътят към нирваната  ;D ;D ;D

Аз харесвам по-небрежните мотота, на нашите инстал фести бяха "The Penguins Attack", "Thriller Fest" и "Kaboom Time" :)
Активен

danaildr

  • Гост
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #42 -: Jun 23, 2010, 07:45 »
Ами .... звучи интересно, но много прилича на опен сорс и се отдалечава малко от свободен софтуер. Можеби аз съм малко философски настроен, но пък така го виждам аз.
Активен

danaildr

  • Гост
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #43 -: Aug 20, 2011, 18:53 »
Малко се забавих относно организацията на фестивала. Ето че вече е факт. Всичко е готово и чакам само да дойде датата. Преди минути пуснах и като новина в сайта, но мисля, че и тук е добре да се спомене.

"На 17 Септември от 11ч. в гр.Пазарджик ще се проведе "GNU/Linux фестивал"

Това е първия такъв фестивал в Пазарджик. Събитието е подкрепено от отдел "Култура и образование" на община Пазарджик и ще се проведе в сградата на Библиотека Никола Фурнаджиев.

Като първи такъв фестивал, темите на събитието ще са "разглеждане на историятана ГНУ и Линукс" и раглеждане на GNU GPL лиценза.
 След провеждане на фестивала, ще се проведе и мини инстал-фест."
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: ГНУ/Линукс фестивал в Пазарджик
« Отговор #44 -: Aug 20, 2011, 22:58 »
Малко се забавих относно организацията на фестивала. Ето че вече е факт. Всичко е готово и чакам само да дойде датата. Преди минути пуснах и като новина в сайта, но мисля, че и тук е добре да се спомене.

"На 17 Септември от 11ч. в гр.Пазарджик ще се проведе "GNU/Linux фестивал"

Това е първия такъв фестивал в Пазарджик. Събитието е подкрепено от отдел "Култура и образование" на община Пазарджик и ще се проведе в сградата на Библиотека Никола Фурнаджиев.

Като първи такъв фестивал, темите на събитието ще са "разглеждане на историятана ГНУ и Линукс" и раглеждане на GNU GPL лиценза.
 След провеждане на фестивала, ще се проведе и мини инстал-фест."

Скука... Не искам да засегна никой, но така представено звучи като пенсионерска сбирка с последваща игра на табла. GNU GPL лиценза... 94% от хората ползват Windows и едвали 1 на 1000 ще може да обясни лиценза му (не им пука). А историята му я знаят още по-малко (да не казвам през къде им е). Въпреки това е най-ползваната OS в света. Това, което се опитвам да кажа, е че не така ще заинтересуваш хората, да се откажат от навиците и инерцията си и да погледнат в друга посока. ;D
Активен