Автор Тема: Как да започна с програмирането ?  (Прочетена 34882 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как да започна с програмирането ?
« Отговор #60 -: Feb 20, 2011, 09:05 »
Ама то като сюжет за филм. Щом я има любовта към компютрите, всичко ще се оправи. Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

c111100101

  • Гост
Re: Как да започна с програмирането ?
« Отговор #61 -: Feb 20, 2011, 13:00 »
Аз бих препоръчал да се изучава C# има доста бъдеще в този език. Виж това: http://mono-project.com/Main_Page


Имам много хубави книги за начинаещи и за C++ и за C# но са на руски. Има също и една книга за C# на български на Наков, който е автор и на книгата за начинаещи за Java.
« Последна редакция: Feb 20, 2011, 13:02 от c111100101 »
Активен

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Re: Как да започна с програмирането ?
« Отговор #62 -: Feb 20, 2011, 18:16 »
Здравейте!
Като за начало поздрави за хубавата тема...
Аз като един начинаещ програмист искам да споделя впечатленията си до сега...
ООП е много полезно.... нас в унито в немско един семестър ни преподаваха джава и съм много доволен... много мощен език... Лошото е, че в повечето случаи хората тръгват директно с готовите структори от данни и прочие заложени в апито и в последствие става мазало...
Относно Ц : Сега втория семестър имаме софтурерно инженерство и алгоритми като модули, където ще се занимаваме изцяло с Ц и Ц++... До сега моите впечатления са следните: Езика и принципите му се изучават лесно и с мнооого писане: Ние на седмица изписваме по 2000 - 3000 реда код... Полезни неща които трябва да се изучават са нещата от так. нар. теоретична информатика като се започне с формални езици, автомати, после разни интересни дискретни структори и алгоритми... За всичко това е необходима (Но недостатъчна ) следната предпоставка : МАТЕМАТИКА

Поздрави,
Тодор