Автор Тема: Postfix Admin проблеми и неволи  (Прочетена 4666 пъти)

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Postfix Admin проблеми и неволи
« -: Oct 28, 2009, 12:19 »
Здравейте,

Искам да си сетъпна едно мейл сървърче за лични нужди. На което да си хоствам засега един домейн и 2-3 пощенски кутии. OS-а ми е Ubuntu hardy. Инсталирал съм следните пакети:
Цитат
apt-get install postfix postfix-mysql mysql-client mysql-server courier-authdaemon courier-authlib-mysql courier-imap courier-imap-ssl postfix-tls libsasl2-2 libsasl2-modules libsasl2-modules-sql sasl2-bin libpam-mysql openssl phpmyadmin apache2 libapache2-mod-php5 php5 php5-mysql postgrey

Свалих си postfixadmin 2.3 от sourceforge. Направих всички конфигурации които са нужни на отделните пакети, всичко се стартира, работи, не дава грешки по логовете, обаче Postfix Admin-а ми се опря. Ето какво правя и какъв е проблема ми:

1. Отивам на http://my_domain.com/postfixadmin/setup.php при което виждам това http://img193.imageshack.us/img193/1789/snapshot94.png

2. Пробвам да добавя админ акаунт въпреки тези грешки и получавам това http://i38.tinypic.com/2mrd0lt.png Този изкачащ прозорец не ми е ясно от къде се взема тези неща test, girl, admin и <>. Пробвах различни комбинации да натисна на този изкачаш прозорец. Пробвах с различни e-mail адреси винаги ги приема. При което отивам на:

3. И виждам това http://i35.tinypic.com/2exoba9.png През phpMyAdmin-а в базата данни на postfix-а в таблицата admin виждам данните които съм написал. Явно вкарва нещата в базата.

4. Отивам на http://my_domain.com/postfixadmin/ и виждам това  http://i34.tinypic.com/7286ma.png Защо обаче не ми става ясно?

5. Отивам на http://my_domain.com/postfixadmin/login.php при което ми връща:

 
Цитат
Warning: Wrong parameter count for dirname() in > /etc/postfixadmin/config.inc.php on line 331 Installation not yet > configured; please edit config.inc.php

Някой има ли идея как да я завърша тази инсталация. Къде бъркам?

Тук е и моя config.inc.php

Предварително благодаря!
« Последна редакция: Oct 29, 2009, 14:30 от abadon »
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Postfix Admin проблеми и неволи
« Отговор #1 -: Oct 29, 2009, 14:57 »
Здравейте.

Успях да си реша проблема след консултация относно функцията dirname по следния начин в /etc/postfixadmin/config.inc.php
Промених кода от:
Код:
if (file_exists(dirname() . '/config.local.php')) { # for /
   include(dirname() . '/config.local.php');
}

На
Код:
$mypath = "/etc/postfixadmin";
if (file_exists(dirname($mypath) . '/config.local.php')) { # for /
   include(dirname($mypath) . '/config.local.php');
}

Това ми реши проблема с грешката на 331 ред. А за да ми отчете че инсталацията е завършена след добавянето на админ акаунт, в /etc/postfixadmin/config.inc.php промених
Код:
$CONF['configured'] = yes; на
$CONF['configured'] = true;

Цитат
Warning: Magic Quotes: ON (internal workaround used)
— това не успях да го реша. Ако някой знае на какво се дължи да казва.

До тук добре PostfixAdmin-а тръгна, което много ме зарадва. Сега с него всичко работи, добавих си акаунти, alias-и и т.н. Да обаче радостта не ми трая дълго тъй като изникнаха следните проблеми:

1. Когато пробвам да се свържа с Kmail-а по Imap с данните на ново-създадения акаунт през postfix админ-а и аутентикацията ми фейлва.
2. При опит за закачане към smtp-то също.
3. При опит да влезна в акаунта си през http://my_domain.com/postfixadmin/users/login.php си се логвам без проблем. Дава ми опции да си сменя паролата, да настроя автоматичен отговор, да си настроя пренасочване на пощата
4. При опит да изпратя мейл до новосъздадения юзер също получих грешка:
Цитат
This is an automatically generated Delivery Status Notification
 
Delivery to the following recipient failed permanently:
 
     admin@my_domain.com
 
Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 5.1.1 <admin@my_domain.com>: Recipient address rejected: User unknown in local recipient table (state 14).
 
   ----- Original message -----
 
Received: by 10.102.222.8 with SMTP id u8mr1276848mug.96.1256820369979;
        Thu, 29 Oct 2009 05:46:09 -0700 (PDT)
Return-Path: <blabla@gmail.com>
Received: from abadon.promela.com ([89.190.201.38])
        by mx.google.com with ESMTPS id i7sm2772419mue.23.2009.10.29.05.46.07
        (version=SSLv3 cipher=RC4-MD5);
        Thu, 29 Oct 2009 05:46:08 -0700 (PDT)
Content-Type: text/plain; charset=windows-1251; format=flowed; delsp=yes
To: admin@my_domain.com
Subject: Test mail
MIME-Version: 1.0
Content-Transfer-Encoding: 8bit
From: "Genko Penev" <blabla@gmail.com>
Organization: Abadon Corp.
Date: Thu, 29 Oct 2009 14:46:03 +0200
Message-ID: <op.u2ka2xm6w7pc55@abadon.promela.com>
User-Agent: Opera Mail/10.00 (Linux)
 
--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/

Някой може ли да ми даде поне насоки какво съм сбъркал за да си реша проблемите?
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Re: Postfix Admin проблеми и неволи
« Отговор #2 -: Oct 29, 2009, 15:31 »
провери дали на kmail му задаваш пълното потребителско име, т.е не само pencho, а pencho@nekyde.tam. това се дължи на ползването само на виртуални домейни и потребители.
аз имам същата конфигурация (включително kmail), като изключим, че ползвам dovecot, вместо courier
и от години си работи нормално

относно това, че не можеш да изпратиш писмо до човека – там драмата е по-голяма и може да е каквото и да е. провери дали :
* си задал правилния MX запис в DNS
* постфикс е настроен да се автентифицира през mysql или поне sasl, ако е второто провери да той се автентифицира към mysql
* аз ползвам dovecot и всички автентификации съм прекарал през него, но предполагам, че и с куриера трябва да е нещо подобно – все пак принципът е същият
* сложи си и уеб клиент (аз ползвам roundcube - повече от доволен съм), това ще ти позволи за тестваш автентификацията на различни нива

ако и това не помогне: направи си регистрация в приложенията на гугъл и си прехвърли там домейна с
все поща и прочее. не струва нищо и ако имаш достъп до управлението на твоя DNS ще ти отнеме 30 минути да свършиш всичко. Аз имам и няколко домейна, които обслужвам по този начин.
« Последна редакция: Oct 29, 2009, 15:40 от morbid_viper »
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Postfix Admin проблеми и неволи
« Отговор #3 -: Oct 29, 2009, 15:37 »
Това го пробвах пак фейлва.
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Re: Postfix Admin проблеми и неволи
« Отговор #4 -: Oct 29, 2009, 15:43 »
виж все пак и редактирания ми отговор
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Postfix Admin проблеми и неволи
« Отговор #5 -: Nov 02, 2009, 11:54 »
Мъчих го но не стана и прибегнах до варианта с google. Благодаря, не знаех че имат и безплатни приложения мислех че са само платени. Но сега тези free-то са ми супер, няма да мисля за конфигурации, борба със спам, да си товаря home РС-то със сървиси....
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

beginner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: Postfix Admin проблеми и неволи
« Отговор #6 -: Nov 02, 2009, 14:31 »
Явно си решил проблема си по друг начин но понеже и аз преди известно време си играхс Postfix и PostfixAdmin.Помня че и аз се бях тормозил с PostfixAdmin но се оправих. Няколко идеи ако ти се занимава:
- виж конфига на postfix.Следното ме навява да го погледнеш: (Recipient address rejected: User unknown in local recipient table (state 14).)
- ако не се лъжа PostfixAdmin  правеше пощенската кутия когато се получи емейл или когато пратиш или когато се логнеш.Не помня вече. Виж правата на папките където седят мейл боксовете. Друг вариант направи си ръчно стурктурата на папките влез в PostFixAdmin и създай потребител в домейна на който си създал структурата.

Активен

rolice

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: console
    • Профил
    • WWW
Re: Postfix Admin проблеми и неволи
« Отговор #7 -: May 20, 2011, 17:48 »
Явно си решил проблема си по друг начин но понеже и аз преди известно време си играхс Postfix и PostfixAdmin.Помня че и аз се бях тормозил с PostfixAdmin но се оправих. Няколко идеи ако ти се занимава:
- виж конфига на postfix.Следното ме навява да го погледнеш: (Recipient address rejected: User unknown in local recipient table (state 14).)
- ако не се лъжа PostfixAdmin  правеше пощенската кутия когато се получи емейл или когато пратиш или когато се логнеш.Не помня вече. Виж правата на папките където седят мейл боксовете. Друг вариант направи си ръчно стурктурата на папките влез в PostFixAdmin и създай потребител в домейна на който си създал структурата.

Аз знам, че courier прави пощенските кутии при първо писмо, не postfix. Иначе postfixadmin си е отделно нещо, ако не пренастроиш postfix-а да работи с данните от таблиците на postfixadmin имаш само админ панел в нищото.

За forwarding-а трябва да ползва alias таблицата.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Admin
Търсене
tuxbg 0 2391 Последна публикация Jun 10, 2004, 23:19
от tuxbg
Postfix - user admin
Настройка на програми
eol 2 2542 Последна публикация Jun 05, 2006, 02:37
от eol
Postfix + postfix admin + courier + sasl
Хардуерни и софтуерни проблеми
TQ_ 1 3825 Последна публикация Apr 05, 2007, 12:44
от TQ_
Търся sys admin за сървър
Търсене
kakaomen 0 2425 Последна публикация Jul 11, 2008, 11:44
от kakaomen
Admin на хонорар
Търсене
Mitaka 2 2244 Последна публикация Mar 28, 2011, 17:47
от Mitaka