Автор Тема: ГДБОП и Оруел...  (Прочетена 19300 пъти)

pennywise

  • Гост
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #15 -: Jul 10, 2017, 16:23 »
Интересна тема с оглед на това, че форума в който пишем няма дори SSL.
 
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #16 -: Jul 10, 2017, 16:49 »
Интересна тема с оглед на това, че форума в който пишем няма дори SSL.
И ГДБОП ще вземат да пуснат едно мнение от името на pennywise  >:D
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #17 -: Jul 10, 2017, 17:15 »
Интересна тема с оглед на това, че форума в който пишем няма дори SSL.
И ГДБОП ще вземат да пуснат едно мнение от името на pennywise  >:D

На всичкото отгоре новината дори не е нова. Бивол го написа преди повече от година и половина, когато в Wikileaks изтече архив с ел. поща на производителя на вирусите.

Браво на Калдата. Тоя път биха дори рекордите на ЛЗБ по бавна реакция.

Аз като я видях тая тема в първия момент се позачудих, я това звучи познато. После някой нагоре даде подробности и щях да падна от коня, че нещо вехто от първата световна се представя за новина. Кой знае, какво са си напазарили службите сега. Не за седем, а за седемдесет и седма версия на Андроид дето ще излезе след 100 години.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #18 -: Jul 10, 2017, 17:34 »
sudo:
Цитат
Всичко това ОБАЧЕ изискава физически достъп до у-вото.

   Аз четох някъде нещо в смисъл,че не е необходим физически достъп
,или поне в някои случаи "номера" може да стане дистанционно...
   Има и нещо друго интересно:
   От официалния сайт на "производителя":
https://www.oxygen-forensic.com/en/products/oxygen-forensic-detective/analyst/android-rooting-addon

"No 100% successful rooting is guaranteed. The procedure is available for the most of
Android devices with versions 1.6 - 2.3.4 and 3.0 - 5.1."
   По принцип,"root" -ване означава придобиване на root права на съотв. у-во.
   Нищо,обаче,не са написали за декриптиране.   
   Информацията в Android 5.0 и нагоре е криптирана.
   За да се получи необходимата информация, трябва да се разбие алгоритъма за
криптиране, което си е сериозен пробив.
   И е написано ,че "пиниза" върви само до версия 5.1 , а вече има и Android 7...
   Т.е. не е сигурно кое е вярно:
   1. ГДБОП вече има много големи възможности за подслушване
   2. ГДБОП са се изръсили за софтуер с много ограничени възможности.
   Ако е (1), тогава наистина "дупе да ни е яко" (виж по-горе)

Андроида с версия под 5 се хаква през линк и съгласяване с няколко неща, между които е инсталиране на програма уж от плей стора. Трябва да си доста тъп за да направиш всичко което е нужно за хакването. Виждал съм го преди време с 4.4.2 във връзка с набиране на кредити за игра и тогава си помислих че някой си тества специален инструмент. При 5.01 не им се получаваше. На инструмента от статията му четох описанието и ми се струва че трябва да имат физически достъп за да изпълнят повечето функции.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #19 -: Jul 10, 2017, 17:42 »
В ръцете им си и могат да ти сторят много неприятни неща. Дано не ти се случва, но все пак риска е голям. Трябва повече да внимаваш.
Нищо повече не могат да ми направят от това, да ме принудят да напусна страната. Всеки има власт на теб, колкото му позволиш. Преди години бях на път да го направя и съм съжалявал доста пъти, че се отказах. От друга страна, все някой трябва да остане, защото е най- лесно да избягаш. Младите хора не напуснаха сами страната. Може и да си мислят така, но, бяха изгонени много умело. Защото проблем на всяка тирания са именно младите. На пенсионер, като му кажеш, че ще му спреш пенсията се напикава. Сега, цялата държава е на около пет човека. Всички останали, включително местните "големци" са кучета, които се борят за кокали под масата. На тези пет души, хора, особено такива с претенции над присвоената от тях територия не им трябват. За обслужване на трафика на стоки през страната, ако е необходимо ще си вкарат безправни имигранти или ще ползват част от способните за работа цигани. И, една шепа специалисти за длъжности, изискващи технически познания, на които ще се плаща добре. За директори не им трябват нито специалисти, нито големи умници. Трябват им посредствени хора, които папкат и слушкат.
Не е изключено в близко бъдеще на неудобните да не им позволяват да напуснат страната - мачкане до дупка в стил точно "1984"...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #20 -: Jul 10, 2017, 17:55 »
Ами камерките ще гледат ли на скайпа, докато някоя палава мацоранка пъшка на микрофончето ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #21 -: Jul 10, 2017, 18:19 »
Не е изключено в близко бъдеще на неудобните да не им позволяват да напуснат страната - мачкане до дупка в стил точно "1984"...

Това ще се случи, но поради други две причини.

Първата е, че ние ще излезем от ЕС поради същата причина или по-скоро обратната на официално обявената за „бризхода“. Сиреч ЕС никак няма да ни се радва да си внасяме работна ръка, а и тази, която внесем ще бяга в ЕС. Безсмислено е. Единствения вариант да се реши този проблем е изхода от ЕС.

Втората е по-важна. За над 1300 години българина така и не промени манталитета си. Всички ние предпочитаме да сме роби с пълни търбуси.

Доказателство? Не е и нужно. Пуснете произволна телевизия и изчакайте около дванадесет секунди, за да започнат рекламите. После ги гледайте. Да знам, че е противно, но ги изгледайте. От триста реклами, които ще изгледате в рекламния блок, само една няма да ви натяква някаква носталгия по диктатурата. Като се започне от кренвишите, мине се през бирата и се стигне до вериги магазини, телекомуникационни оператори и банки. Всички, буквално всички ви бутат диктатурата в муцуните. А ние я купуваме.

И тъпото е, че тогава кремвишите бяха отвратителни, бирата беше просто гадна, а банки, телекоми и чужди вериги — липсваха.
« Последна редакция: Jul 10, 2017, 18:22 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #22 -: Jul 10, 2017, 19:11 »
Туко що прочетох коментара на Божанов. Преди това бях погледнал само заглавието. Но реших, че не мога да съм обективен¹, ако не видя неговото мнение.

Ами първо нищо необичайно и изненадващо. Типично мнение от „основния поток“ (mainstream). Не съм очаквал да прочета нещо различно. А и Божидар не е експерт по сигурността. Ние тук повечето също сме ламери на неговото ниво, но поне сме минали закваската на Гейта.

Това, което силно ме подразни е към края на изложението му. Опитва се да ни вкарва измама в стил точно на умните и красивите.

Разбираш ли, той бил на „наша страна“. През годините било имало множество опити включително законодателни, но всички те се били провалили. И трябвало ние^2 да браним това.

Първо това е пълна измишльотина. Опити десетки наистина е имало. Но не ми е известен нито един неуспешен. По-точно ми е известен един от костово време. Но тогава цензурата в Интернет беше осъществявана само в диктатури като Саудитска арабия, КНР, РФ. Още не беше масово, беше рано и затова се провали. Но от там нататък — втора грешка нямаше.

Дори не ми се говори що за чутовна лъжа са тия думи.

И понеже очевидно човека е изучавал добре изкуството на дебатите³, за да затвърди „становището“ си и да подсили „тезата“ си за солидарност с обикновените хора, привежда пример за пожарната безопастност. Как това имало възможна „двойна употреба“⁴. Но съвсем чинно, по заговорнически маниер си премълчава, че такава „двойна употреба“ много отдавна съществува, съвсем ясно описана в законите и напълно задължителна.

Т.нар. умни и красиви са диверсантите в гражданското общество. Те го превземат и унищожават отвътре, прокарвайки покорство пред официалните догми и занимавайки ни с изкуствени, измислени неща.

А в заключителните му думи, съвсем спокойно и с чиста съвест мога да го нарека — откровен боклук. Съветва ни да ползваме един тон проприетарни приложения. Интересно дали може да се закълне в майка си, че това, което е написал е чиста монета.



-----
¹/ Макар понякога да си служа с хипербола, като например в описанието на рекламите или на предполагаемите нови вируси, които си е напазарувало правителството;
²/ Сиреч те — умните и красивите;
³/ Евфемизъм за лъжа. Нагледен пример за познанията му е една много стара негова публикация за ЬТВ. Тогава все още беше само кандидат за мафията на умните и красивите, а не действащ член;
⁴/ Термин, който означава стока, която може да се използва за направата на оръжие, но има и цивилно предназначение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #23 -: Jul 10, 2017, 20:09 »
Не е изключено в близко бъдеще на неудобните да не им позволяват да напуснат страната - мачкане до дупка в стил точно "1984"...
Вероятно няма да стане. Много по- успешна стратегия е да се гонят недоволните. Същите недоволни, когато са в чужда държава и са в много по- слаба позиция, спират да бъдат недоволни. Там, където са никой, само навеждат глава и слушкат. И се успокояват с това, че мият тоалетни, но са сити. В този случай са сити и двете страни. Както самодоволните господари в България, така и робите, заточени в чужбина. Кои са по- доволни, не мога да кажа. Не изключвам възможността, вторите да са по- доволни или, поне да се правят на такива.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #24 -: Jul 10, 2017, 20:31 »
Не е изключено в близко бъдеще на неудобните да не им позволяват да напуснат страната - мачкане до дупка в стил точно "1984"...
Вероятно няма да стане. Много по- успешна стратегия е да се гонят недоволните. Същите недоволни, когато са в чужда държава и са в много по- слаба позиция, спират да бъдат недоволни. Там, където са никой, само навеждат глава и слушкат. И се успокояват с това, че мият тоалетни, но са сити. В този случай са сити и двете страни. Както самодоволните господари в България, така и робите, заточени в чужбина. Кои са по- доволни, не мога да кажа. Не изключвам възможността, вторите да са по- доволни или, поне да се правят на такива.
Да, аз съм от доволните роби. Папкам лайна от кенефите дето мия в чужбина. Само, че едно време в БГ строихме социализЪма, после за някои хора построихме комунизЪма, накрая почнахме да строим капитализъма - е реших, че този път без мен - нито ми се строи вече, нито ми се плащат чужди сметки.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

pennywise

  • Гост
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #25 -: Jul 10, 2017, 22:16 »
Разкрихте ме, аз съм Явор Колев. Или пък собственика на Калдата, какво и да е връзката и което ви харесва повече. [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #26 -: Jul 10, 2017, 23:18 »

Да, аз съм от доволните роби. Папкам лайна от кенефите дето мия в чужбина. Само, че едно време в БГ строихме социализЪма, после за някои хора построихме комунизЪма, накрая почнахме да строим капитализъма - е реших, че този път без мен - нито ми се строи вече, нито ми се плащат чужди сметки.

Бре-е-е-е-ей, Жет — познаваме се повече от десетилетие, а чак сега разбирам, че си „невъзвращенец“. Между другото, видя ли, че ти писах в другата тема?

Ти го прие много лично. Аз и затова по принцип избягвам да пиша за „чужденците“. Едно, че безкрайно много добро съм видял от тях, дори в тоя форум. Второ, че неколкократно съм усещал, че не възприемат добре думите на „местните“. С един друг участник във форума на лични му говорех, че това е цивилизационна разлика.

Вие „отвън“ си мислите, че ние „вътре“ сме узрели за вашите възгледи. А далеч, далеч, далеч не е така. Ние сме си вътре. За нищо не сме узрели. И още приемате вътрешно нашите думи. А ние просто споделяме, това, което сме видели.

Мислиш ли, че например аз (не казвам друг) би оцелял навън? Ами, категорично не. И това се отнася за масата, дето сме все още тук. Кибер не каза, че ядете лайна. Напротив! Той излезе от една глобална позиция.

Тук сме българи. Всички сме българи. И циганите са български граждани. И турците са. И марсианците (ако ги има) и те. Нашия глас се чува. Дори меки, леки, з̀мотани, но се чуват.

„Навън“, кой те чува? Никой бра-а-а-а-а-а-ат, както биха казали в български сериал по Нова. Затова той каза — дървета без корен (прекрасен филм с огромни изводи).

Никой, никога, за никой не е целял да го обиди!!! Просто това е нашето гледаще. И нищо повече.

Кибер ще прощава, че говоря от негово име, но някак си по северозападнала линия, го чувствам  близък. И мисля, че разбрах, какво казва. Ако не съм, то може да ме изправи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #27 -: Jul 10, 2017, 23:45 »
Вие „отвън“ си мислите, че ние „вътре“ сме узрели за вашите възгледи. А далеч, далеч, далеч не е така. Ние сме си вътре. За нищо не сме узрели. И още приемате вътрешно нашите думи. А ние просто споделяме, това, което сме видели.
...
„Навън“, кой те чува? Никой бра-а-а-а-а-а-ат, както биха казали в български сериал по Нова. Затова той каза — дървета без корен (прекрасен филм с огромни изводи).

1) ако може малко да перифразирам (и пак ще е вярно)
Вие „вътре“ си мислите, че ние „отвън“ сме узрели за вашите възгледи. А далеч, далеч, далеч не е така.  ;D

2) Как никой не те чува - напротив даже имаме по-голяма чуваемост навън т.е. имаме някаква чуваемост поне - наскоро племенничката остана много доволна като разбра че от тази година и българският се признава като втори и/ли чужд език, избра си го, яви се на изпит, взе го с отличен и веднага заряза френския (но няма как трябва и втори език - трябват вече точки за колеж, университет и пр.)

А у нас какво - кога ще въведат напр. както в САЩ - ако си ощетен повече от 20-30-40-50 лв. да те съди съдебно жури (а не съдия - в стил Вишински)
ето и моите $20 (признавам си без бой - попреписани... ама си е прав човекът)


Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #28 -: Jul 11, 2017, 00:20 »
go_fire - значи за десет години дбре съм се представил. Щом не си ме разбрал, значи не съм проявил някакаква дискриминация местни/чужди или отношение.
Навън не ядат хора, защо мислиш, че няма да се оправиш. Ние балканците имаме качества, които са ценни, а маса народ ги няма, но ние ги приемаме за даденост и не им обръщаме внимание.
Разбрах само, че за български чорбаджии не искам да работя.
Видях ти писането в другата тема, но не ми се занимава да пиша статии и глупости. Като новините - по-лесно е да ги пляснеш във форума, хем коментарите са по-добри и процеса е по-лесен (то и затова никой не пише новини вече).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ГДБОП и Оруел...
« Отговор #29 -: Jul 11, 2017, 00:26 »
Remo, човек! Пак задълбаваш в извънредно дълбоки теми. Няма да намесвам сега Сейгън и други неща дето сме си говорили с теб,

Само за момент, преди да кажа две-три думи, искам да те питам. Ти наистина ли вярваш, че Русия, онази смачкана, колабирала, идиотска държава на алкохолици е в състояние дори малко, дори незначително, даже мискроскопично да влияе на американската политика?!?

Нищо такова няма. Това са си игри на демократи и републиканци дето сме ги гледали (е добре, аз съм бил бебе) още по никсаново време. Нищо ново под слънцето. Все същите циркове.

Сега за ПРО. Въпреки името си, това е нападателно оръжу̀е. Но, знаеш ли какво? Това цялото е една шашма. Америка по никакъв начин не може да спре руските ракети. И обратното е пак вярно. Това са две свръх-държави, които могат да се унищожат взаимно в рамките на по-малко от час. Не, че на третата ще ѝ трябва повече време.

Което значи и целия останал свят. Ние, които не сме в Русия и не сме в САЩ, не сме в Китай, не живеем на някаква друга планета. Ако всяка от тях си изтреля ракетите, нещото наречено планета Земя, просто спира да съществува. И едната е достатъчна, а няма да е само тя.

Двете страни прекрасно разбират ситуацията, затова наричат това оръжие „най-мирното“ — то е създадено, никога да не бъде използвано. 

Това са игри дето те си ги играят. Мерят си пишките. Затова не трябва да ни интересуват. Живота ни не зависи от това. Безкрайно безинтересно е, че две колосални държави си правят пинизи. От това нито ще излезе нещо, нито някой го интересува. Е да поляците по принцип са си тъпи копелдаци, ама не значи, че и ние трябва да сме шарани.


п.п. Разбирам го и Иво. Ама защо не го разбирате „навън“, какво и защо пише. И само под сурдинка, този така обаятелен, наистина чаровен интелигент — е шестак. Доказано.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear