Автор Тема: PostFix - Reply from alias  (Прочетена 1275 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
PostFix - Reply from alias
« -: Oct 25, 2010, 16:37 »
Имаме alias-а:
all@mycompany.com, зад който стоят примерно: mail1@mycompany.com, mail2@mycompany.com. Когато някой изпрати писмо до all@mycomapany.com писмото се получава в пощенскиет кутии на mail1 и mail2. Въпроса ми е могат ли mail1 и mail2 като си отворят писмото което е изпратено до all@mycompany.com и дадът Reply, писмото да бъде изпратено с подател all@mycompany.com? Не знам също, това дали е настройка на пощенският клиент - ама нещо не ми се вярва.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #1 -: Oct 25, 2010, 16:47 »
Аз също имам такъв алиас <all@domain.com>. Но при reply, всеки от служителите отговаря от собствения си акаунт. Но когато отговаря, мейл-клиента ще може да сложи някой от акаунтите, които са настроени в него. А то там няма да има акаунт <all@domain.com>. Ако им го добавиш, могат да го избират, и да правят reply-то от него. Ама пак е НА РЪКА, не е автоматизирано.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #2 -: Oct 25, 2010, 16:51 »
Ако им го добавиш, могат да го избират, и да правят reply-то от него. Ама пак е НА РЪКА, не е автоматизирано.

Как да го добавя, като няма такава пощенска кутия?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #3 -: Oct 25, 2010, 16:59 »
Да, тя не съществува реално. Много си прав. Другото е да я направиш реална, и каквото дойде в нея да се forword-ва до всички кутии със запазване на CC/BCC полетата. И да не оставя копие в самата кутия <all@domain.com> за да не се пълни. Или пък всички да имат такъв акаунт на клиента си <all@domain.com>. И да теглят примерно по POP3 без изтриване на съобщението. Така ще се чете от всички, и ще дават reply от <all@domain.com>. Това се сещам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #4 -: Oct 25, 2010, 17:02 »
Да, тя не съществува реално. Много си прав. Другото е да я направиш реална, и каквото дойде в нея да се forword-ва до всички кутии със запазване на CC/BCC полетата. И да не оставя копие в самата кутия <all@domain.com> за да не се пълни. Или пък всички да имат такъв акаунт на клиента си <all@domain.com>. И да теглят примерно по POP3 без изтриване на съобщението. Така ще се чете от всички, и ще дават reply от <all@domain.com>. Това се сещам.

Тези неща които ми го казваш, вече за обмисляни и не ми вършат работа. Не мога да я създам - т.е. мога, но после как да се препращат като зад всеки алиас имам по 10 реални пощенски кутии. А също не мога да и да я добавя, защото са през IMAP и все някой ще изтрие нещо и после ще има кавги. Друго решение ми трябва. Не знам дали може да се пренаписва хедъра при изходящата поща. Седнах да чета документацията на PostFix-а - ама мисля, че ще се загробя с нея. Ако някой ми каже точно какво да търся - няма проблем, но в момента изчетох доста неща и никъде не пише за нещо такова.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #5 -: Oct 25, 2010, 17:40 »
Как да го добавя, като няма такава пощенска кутия?
Какво като няма? Пак може да се добави, със същия username и password като съществуващата. В General User Information, E-mail Address и Replay Address полетата могат да съдържат каквото си поискаш. Поне при клиентите, с които съм пробвал е така.

Или: В Cyrus IMAP, с който работя, могат да се задават и отнемат права. Може да се отнеме правото за триене и така всички да четат и да пишат в кутията (заради изпратените писма), но да не могат да трият писма. Виж дали твоят IMAP сървър може такива неща и добави в сървъра и на клиентите акаунта all@domain.com
Така при Replay от която и да е пощенска кутия, автоматично тя се задава като подател.
« Последна редакция: Oct 25, 2010, 17:50 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #6 -: Oct 25, 2010, 17:52 »
Какво като няма? Пак може да се добави, със същия username и password като съществуващата.

От кога алиасите имат парола  :o :o. Освен жените май и мъжете започват да не ме разбират. Добре - отначало:
"А" в "То:" пише -> all@edi-si-kakvo.com
Писмото се изпраща.
"B" (с поща mail1@edi-si-kakvo.com) получава писмото. Чете го и дава Reply. Изпращача искам да е all@edi-si-kakvo.com, а не mail1@edi-si-kakvo.com.

Не знам как е в Cyrus IMAP, ако там има пароли на алиасите - ОК, ще се минава на него.
« Последна редакция: Oct 25, 2010, 19:02 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #7 -: Oct 25, 2010, 19:02 »
Опа, грешката е правилна. @laskov е прав.
« Последна редакция: Oct 31, 2010, 21:11 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Re: PostFix - Reply from alias
« Отговор #8 -: Oct 27, 2010, 00:02 »
виж сега… не ми стана ясно защо трябва да отговарят хората от all@... за себе си не намирам реално приложение, но щом при теб я имаш тая драма, то явно си знаеш…
както и да е… sieve може прави разни шмекерии с полетата в писмото и има реализации за най-различни пощенски услуги… лично аз съм доста доволен от dovecot, но това съвсем друга драма.
друга простотия, която съм правил е споделени папки. във фирмата има различни отдели и хората, които получават дадени писма искат да ги споделят с останалите от своя отдел. това се прави лесно като се сложи символна връзка в самата файлова система (естествено, ако държиш писмата в някаква база – не е приложимо). всички са много доволни от тая изчекня. така на който му трябва тая споделена папка, му се прави една символна връзка към оригинала. тук dovecot даже прави разни интересни ефекти с индексирането на тия папки, то и това е друга история.
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Postfix
Настройка на програми
batgosho 1 2078 Последна публикация Feb 01, 2005, 11:13
от romeo_ninov
..x11/locale/locale.alias Правописна грешка?
Хардуерни и софтуерни проблеми
0xAF 13 5680 Последна публикация May 11, 2006, 11:25
от ray
Nat и alias
Системни настройки
bozho 6 1683 Последна публикация Jul 01, 2006, 17:29
от Hapkoc
Postfix + postfix admin + courier + sasl
Хардуерни и софтуерни проблеми
TQ_ 1 3978 Последна публикация Apr 05, 2007, 12:44
от TQ_
alias въпрос
Настройка на програми
yavorpap 1 1226 Последна публикация Apr 10, 2009, 14:47
от neter