Автор Тема: За етническото напрежение  (Прочетена 10320 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #15 -: Mar 19, 2013, 10:41 »
Обаче и още нещо ми направи доста неприятно впечатление - днес медиите, особено БНТ, не казва нищо за самозапалилия се вчера човек от Бобовдол, нито за дядото дето беше ограбен и убит от 3 циганина.

Честно казано, това подмитане на новини под чергата ме дразни. Ако падне самолет с 3 души във Франция ни съобщават, но когато стават такива неща в собствената ни къща, се спотайват.  >:D
« Последна редакция: Mar 19, 2013, 10:43 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #16 -: Mar 19, 2013, 10:59 »
Да ви кажа, че много повече ми харесваше да спамим темата за 'Края на света' [_]3 или за 'Свободната енергия' [_]3. Какво сте се захванали с някакви мангали. Сякаш е най-важното нещо. Пък и 'манго' въобще не се вписва в стила и тематиката на linux.bg

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #17 -: Mar 19, 2013, 11:01 »
А случайно да споменаха за огромният брой прости работници, които не са получавали заплати от месеци? Работници работили за подизпълнители по разни пътища и магистрали. Дето са карали валяци и тежки камиони в юлските жеги, а още не им е платено. Става въпрос за хиляди. Техните семейства разчитат на тези 300-400 лв. А парите които липсват са милиони. Знам със сигурност, че: собствениците на фирмите ще се измъкнат, ще почиват пак на хубаво място (Монте Карло?), и че не са цигани!
Активен

фонокартен телефонен апарат

Mitaka

  • Гост
Re: За етническото напрежение
« Отговор #18 -: Mar 19, 2013, 11:32 »
А случайно да споменаха за огромният брой прости работници, които не са получавали заплати от месеци? Работници работили за подизпълнители по разни пътища и магистрали. Дето са карали валяци и тежки камиони в юлските жеги, а още не им е платено. Става въпрос за хиляди. Техните семейства разчитат на тези 300-400 лв. А парите които липсват са милиони. Знам със сигурност, че: собствениците на фирмите ще се измъкнат, ще почиват пак на хубаво място (Монте Карло?), и че не са цигани!

Като чоерк, който знае нещата от първа ръка, ето как ставаше при "предишните":

Обявява се някакъв проект (напр. да се асфалтира път в село Горно Нанадолнище), явяват се фирми и конкурса го печели някоя от тях. Дали са си плащали? Вероятно да.

Как в при сегашните, т.е. човека-магистрала:

Обявява се проект, който тихомълком се дава на "изпълнител", който наема "под-изпълнител", който наема още един, който пък - още един....
Парите се разпределят между първите двама, а този, който реално е свършил работата - лапа мухите. И после ленторез будов ходи и реже ли реже лентички...

Така се работи в момента, и за това много фирми фалираха.... а онези, които още не са фалирали - не са си получили парите от "главните изпълнители". Факт. Факт е, и че сигурно някой от тях ще фаира.

В случая, собствениците на прецаканите фирми нямат никаква вина. Защото и тяхната не е лесна - дори са прецакани малко повече.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #19 -: Mar 19, 2013, 11:42 »
Да ви кажа, че много повече ми харесваше да спамим темата за 'Края на света' [_]3 или за 'Свободната енергия' [_]3. Какво сте се захванали с някакви мангали. Сякаш е най-важното нещо. Пък и 'манго' въобще не се вписва в стила и тематиката на linux.bg

А бе по принцип съм кротък човек, но братята сигани малко ни се качиха на главата и ми лазят по нервите вече.  >:(

Новина от последните минути: Крадец прекъсна връзката между ж.п. гарите под Балкана
Активен

Без правила няма игра

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #20 -: Mar 19, 2013, 11:49 »
Проблема е, че няма Аушвиц, няма смъртна присъда, нямаш право на саморазправа, както е на някой места по света...

Дайте ми право да ги застрелям на моя територия... ще им извадя и червата и ще си направя наденици...

Като първо ще ги вържа и по особено жесток начин, ще им вадя ноктите с ръждиви клещи и ще ги оставя да мрът от дезинтерия, инфекция и бели червей!


Комплекси и малоценност.

ИЛИ

Социопатия и психопатия.

Няма нужда да се чудя кои две да избера -  ти си ицяло в първата група. Ще си позволя да аргументирам твърдениято си:

а) Първобиден си, и очевидно ти липсва култура и образование. Може би имаш проблеми с родителите, закоето не те обвинявам.
б) Не можеш реално да оцениш това което говориш и няма как да поемеш отговорност за думите си. Сигурен съм, че никога няма да кажеш това пред своя работодател или пред много хора (извън кръчма)
в) Опитваш се да създадеш някаква реалност, в която ти си силен и причиняваш болка на другите. Това реваншизъм някакъв ли е? Желание за мъст? Като дете дребен ли си бил на ръст? Сързваш справедливостта с мъчения и смърт? Защо? Мислиш, че ти си безгрешен.
Мислиш ли, че ти живееш благородно?
г) Мислиш, че негативната ти енергия е насочена към "лошите" (циганите) и че ще спасиш добрите (българите). Искаш хората да са благодарни за варварските ти деяния. Да има група избрани, да живеят добре и ти да си от тях.

Имам няколко въпроса:

Защо човечеството се отказало от фашизма?
Разбираш ли паметта на колко загинали потъпкваш с думите си?

Зафинал, мисля да цитирам няколко неща от твоя пост:
Цитат
Проблема е, че няма Аушвиц,
Не мога да обясня как 1.1 милиона убииства на това място не са проблем.



Обясни ми какво от това което виждаш не е проблем? Това е единствения цитат по който се замислих дали всищност не си психопат. Знаеш ли каква е дефиницията за психопатия? Нека ти цитирам:

Цитат
Психопатът е човек, който няма съвест, съзнателност, но не защото му липсва интелектуалният капацитет да разбере разликата между редно и нередно, а защото липсва емоционалната връзка с когнитивността, мислите и т.н. Някои от характеристиките на това включват поразителна липса на съпричастност, липса на загриженост за другите хора, възприемане на другите хора просто като предмети.

Източник: Wikipedia

Сега се замисли за себе си...

Цитат
нямаш право на саморазправа, както е на някой места по света...
Би било интересно да знаем кои са тези места по света? Може ли да ми кажеш?
Отново липса на акредетация. Типично за ограничения човек - той говори "по принцип", но никога конкретно. Чувства се сякаш има какво да каже...

Цитат
Дайте ми право да ги застрелям на моя територия...

Хора като теб никога няма да се сдобият със "своя територия", освен по наследство може би. Дори и да имаше такова право нямаше да можеш да го проложиш.
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #21 -: Mar 19, 2013, 11:58 »
Едно време троленето се правеше с вкус и финес. Тук, в тази тема е примитивно и кръчмарско.
А за примера със строителните фирми - моята информация, първа ръка, е точно за фирма работила при "предишните". Братя Галеви, толерирани от пикаещият във фонтани, оставиха няколкостотин човека да "се оправят".
« Последна редакция: Mar 19, 2013, 12:01 от BULFON »
Активен

фонокартен телефонен апарат

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #22 -: Mar 19, 2013, 16:14 »
Долу дпс  ;D ;D :D
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: За етническото напрежение
« Отговор #23 -: Mar 19, 2013, 17:18 »
Добре бе, не мога да си обясня как може да има някой, който да защитава циганите, и да твърди, че не е морално/нормално да им викаме "цигани"???
Вие на ясно ли сте, че ако на мангалите им се даде малко власт, те ще ни избият за няколко дни, и изобщо няма да има никакви защитни организации и тем подобни измекярщини? Те не ни искат, не ни понасят, и биха направили всичко възможно да ни няма.

Та, който ги защитава и оправдава това, което правят - да си вземе няколко вкъщи, да си ги гледа.

Не било морално да им викаме цигани, дискриминация било... ако аз кажа смърт за циганите - това е дискриминация... ако един циганин каже "смърт за българите" - това е интеграция...

То има и пример:
Заради гнусните мръсни гадни миризливи цигани умряха две млади момчета... и "държавата" не направи нищо.

После, камара телевизии показаха как групи от въоръжени цигани се появяват с ножове, дори и имаше един с автомат и... НИЩО.
После, някакъв пич от Варна направи фейсбук група "Клане на цигани". За разлика от циганите, той беше арестуван за часове, и още на следващия ден - осъден по бързата процедура. На 2.5 години, условно.

Точно след убийството в Катуница баща на мой приятел счупи 2 стъкла на циганско БМВ Х6. Осъдиха го - на 2 години при първоначален СТРОГ режим, плюс - да плати 7600 лв. на циганите.
Циганина, който уби момчето го осъдха да заплати обезщетение от... 2000 (да, ДВЕ ХИЛЯДИ) лева на близките!!!!!!

И после - някакви навлеци ще ми говорят, че аз не трябвало да говоря против циганите, че това било дискриминация... айде бе!
Като ги харесвате - вземете си ги у вас. Но не давайте на другите тон в живота.

В интерес на истината, аз не познавам НИТО ЕДИН човек, който да е с добро мнение за циганите.


Аушвиц е прекалено либерално за тях - там са ги държали живи.
Те трябва да се изтребват на момента, до крак!!!
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: За етническото напрежение
« Отговор #24 -: Mar 19, 2013, 17:26 »
Цитат
нямаш право на саморазправа, както е на някой места по света...
Би било интересно да знаем кои са тези места по света? Може ли да ми кажеш?
Отново липса на акредетация. Типично за ограничения човек - той говори "по принцип", но никога конкретно. Чувства се сякаш има какво да каже...

Цитат
Дайте ми право да ги застрелям на моя територия...

Хора като теб никога няма да се сдобият със "своя територия", освен по наследство може би. Дори и да имаше такова право нямаше да можеш да го проложиш.

Останалите неща не искам да ги коментирам, защото не съм психоаналитик като теб.

1. В САЩ. Нали всички харесвате американци? Е, там ако влезеш някъде неканен - може и да не си тръгнеш. После даже няма и да разпитат този, който си е защитил собствеността.
В Русия - какво ще стане в Русия, ако някой влезе да краде в завод, и охраната го види? А какво ще стане, ако същият този някой тръгне срещу охраната, вместо да спре, когато му е било казано да спре?
Швейцария. Отиди там, и влез някъде да крадеш. Както правят циганите тук.
Турция - опитай да откраднеш. Ако не те застрелят на място, то в затвора хууууубаво ще те любят.

2. На моя територия.... по конституция, тя е неприкосновенна. Тя си е МОЯ. ТИ можеш да дойдеш, ако те поканя. Ако не... си нарушител. А нарушителите трябва да бъдат спирани. На всяка цена!

Циганите ми бяха безразлизчни. До 23.11.2011. Сега вече бих ги изтребил до крак. Без да ми мигне окото. Без какпа жал.
Това не са хора. Колкото и пари да има - той си е циганин. Той пак ще краде, лъже и убива! Това му е природата.
Циганите са паразити. А срещу паразитите има само един начин на борба - ИЗТРЕБЛЕНИЕ! До крак!

Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #25 -: Mar 19, 2013, 18:05 »
Митак, от думите на теб и Цецо разбирам следното - и двамата сте готови да убиете (при това с особена жестокост) всеки ром, когото видите, независмо дали го познавате и дали той лично ви е направил нещо на вас, просто защото той е „циганин“, а не „българин“. И считате една такава постъпка за напълно правилна и оправдана. Ще ви помоля да потвърдите или отречете това.
« Последна редакция: Mar 19, 2013, 18:07 от bop_bop_mara »
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #26 -: Mar 19, 2013, 18:24 »
Всичката ни е наред, та вече стигнахме до етносите...  [_]3 Ще се "оправим" някога, дам.(м)
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: За етническото напрежение
« Отговор #27 -: Mar 19, 2013, 18:40 »
Митак, от думите на теб и Цецо разбирам следното - и двамата сте готови да убиете (при това с особена жестокост) всеки ром, когото видите, независмо дали го познавате и дали той лично ви е направил нещо на вас, просто защото той е „циганин“, а не „българин“. И считате една такава постъпка за напълно правилна и оправдана. Ще ви помоля да потвърдите или отречете това.

Всеки един, който краде, убива, никога през живота си не е работил, не е плащал ток, данъци, осигуровки, всеки един който живее на наш гръб - ДА.
Иначе сигурно има и такива, които не крадат, живеят честно, и си плащат сметките... сигурно. Само че аз не съм ги виждал.
Ако има такива - аз не бих ги закачал.
Ама всичко друго.... под ножа.

Пак казвам: който много ги защитава, да дойде и като свободен гражданин на Република България да се разходи из Столипиново или Аджасана.... особено по тъмно. Всеки има право да го направи. И всеки може да го направи. Въпросът е - дали ако влезе там, ще излезе. И ако излезе - как точно ще излезе? На парчета, на носилка, или потрошен целия?

Един мой познат го бяха пребили на една спирка - ей така, без нищо. Момчето си е седяло с колелото на спирката, и си е оправял нещо, приближават се петима цигани и "какво е това колело"? Той им отговорил - "хубаво", и.... така го бяха поломили, че едва оживя.
И според него, на спирката е имало 7-8 души - българи.
Познайте дали някой си е мръднал пръста?
Овцата си е овца.
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #28 -: Mar 19, 2013, 18:41 »
Цитат
6. Флейм (flame) и постове, които имат обиден, заядлив или нападателен характер, са крайно нежелателни и ще бъдат своевременно редактирани или директно изтривани. В това число недопустими са нападки на етническа, расова и религиозна основа. В спорове и дебати атакувайте позицията на опонентите си, не опонентите си.


Мисля, че отдавна минахме границата.

Искате справедливост?!?

Сега е момента да видим дали модераторите са склонни да наложат такава!

Митак, от думите на теб и Цецо разбирам следното - и двамата сте готови да убиете (при това с особена жестокост) всеки ром, когото видите, независмо дали го познавате и дали той лично ви е направил нещо на вас, просто защото той е „циганин“, а не „българин“. И считате една такава постъпка за напълно правилна и оправдана. Ще ви помоля да потвърдите или отречете това.

Има само една причина да зададеш този въпрос - "доброто старо време". Това че са дългогодишни потребители на този форум на ги прави добри хора. Те не са казали нещо "без да искат". Не очаквай извинение. Просто показват това какви ние не трябва да бъдем. Единствената възможност да отрекат е като едно безгръбначно да се омотават около думите си...

@Mitak даже няма да отговоря за глупостите със срелянето на месо...
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: За етническото напрежение
« Отговор #29 -: Mar 19, 2013, 18:46 »
Цитат
6. Флейм (flame) и постове, които имат обиден, заядлив или нападателен характер, са крайно нежелателни и ще бъдат своевременно редактирани или директно изтривани. В това число недопустими са нападки на етническа, расова и религиозна основа. В спорове и дебати атакувайте позицията на опонентите си, не опонентите си.


Мисля, че отдавна минахме границата.

Искате справедливост?!?

Сега е момента да видим дали модераторите са склонни да наложат такава!

Митак, от думите на теб и Цецо разбирам следното - и двамата сте готови да убиете (при това с особена жестокост) всеки ром, когото видите, независмо дали го познавате и дали той лично ви е направил нещо на вас, просто защото той е „циганин“, а не „българин“. И считате една такава постъпка за напълно правилна и оправдана. Ще ви помоля да потвърдите или отречете това.

Има само една причина да зададеш този въпрос - "доброто старо време". Това че са дългогодишни потребители на този форум на ги прави добри хора. Те не са казали нещо "без да искат". Не очаквай извинение. Просто показват това какви ние не трябва да бъдем. Единствената възможност да отрекат е като едно безгръбначно да се омотават около думите си...

@Mitak даже няма да отговоря за глупостите със срелянето на месо...

А нима в една нормална държава ако влезеш да крадеш, въпреки надписа "Въоръжена охрана - стреля се", и на всичкото отгоре като се появи охранителя ти вместо да се опиташ да избягаш му скочиш с брадва/кол/кирка или каквото там носиш, той няма да стреля на месо?
Разликата е, че там дори няма да го споменат в новините - поредната отрепка, убита докато краде.
И забележи - казвам просто отрепка. Без да споменавам етнос.
Защото ако някой ме застраши, аз не бих делил на етноси - бих действал по един и същи начин.
Само така ще се научат, че джилязуту не се бере, бакъра не расте по дърветата... и че за да получиш - трябва да си платиш.
Активен