Автор Тема: Firestarter  (Прочетена 753 пъти)

dakata_72

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Firestarter
« -: Jun 14, 2006, 21:30 »
Здравейте отново! Таман се зарадвах, че си настроих PPTP-то и се оказа, че при Линукс си нямам никакво понятие как да си настроя защитната стена- в случая Firestarter!!! Нещо, което при ZoneAlarm и WindowsXP ми се удаваше лесно!  Но само едно уточнение: Убунту повече ме кефи от Уиндоуса! Но защитната стена ми е необходима !
Активен

redcure

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 914
    • Профил
Firestarter
« Отговор #1 -: Jun 15, 2006, 00:56 »
Здравей,

Какво не можеш да му настройш?

Документацията му е доста добра и е доста елементарен за настройка. Кажи къде се препъваш за да го бориме заедно?  ':ok:'
Активен

Debian testing 2.6.18, Enlightenment DR17

http://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/index.en.html

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Firestarter
« Отговор #2 -: Jun 18, 2006, 23:21 »
Аве на мен ми се бъгяса тази програма!Не мога да разбера защо!Сложих я заради това че имам лаптоп на който исках да дам интернет а четох някаде че тя може да го прави и си я инсталнах!Обаче както се случва във всяка история и тук нещата не потръгнаха от 1-я тъп за което май май сам съм си виновен ама нема да обяснявам защо!Но не там е проблема!След като не сработи реших че не ми трябва и я унинсталнах след което преди два-три дена се усетих каде е ключа на палатката и с надеждата наистина да е на задния и вход реших да я инстална наново и да пробвам да отключа вратата!Ето и каде ми идва проблема в историята.Инсталирах я и след като пробвах да я пусна ми дава грешка и не се стартира.А т.е.:

A proper configuration for Firestarter was not found. If you are running Firestarter from the directory you built it in, run 'make install-data-local' to install a configuration, or simply 'make install' to install the whole program.

Firestarter will now close.

Нека някой знай какво е това!Нищо не разбирам от англиски.Ако може некой да помогне нема да се сърдя!  ':p' Нещо идея си нема що не работи!Не ми и трябва много ама няма да е лошо да тръгне!Яд ме е че първия път не се усетих и после всичко така весело се омаза! ':crazy:'



Активен