Автор Тема: Какво мислите за...  (Прочетена 1793 пъти)

dido_bullet

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Какво мислите за...
« -: Aug 18, 2006, 03:48 »
Добър вечер на всички. Казвам се Деян Денев от Добрич на 19 години. Завършил съм Финансова Стопанска Гимназия - Добрич и смятам да продължа да уча икономика, но това не е важно нека да премина към същината. Линукс и Уиндоус потребител съм от 4 години и половина. Самоук съм в линукс не казвам че разбирам кой знае колко, но се справям горе долу с проблеми свързани със конфигурацията на линукс като домашна ОС. От близо 2 години през свободното си време се опитвам да помагам на хора интересуващи се от линукс, предимно обикновенни домашни потребители, страхуващи се сами да опитат със линукс. Около 80-90 % от тях продължават да използват линукс, но както казах по горе неразбирам кой знае колко и не всеки път мога да им отговоря на въпросите и затова се допитвам в ИРС предимно във  #linuxhelp , #linux и какво получавам в замяна ? , ами "гуугъл" знае всичко, но преди това трябва да изтърпя изрази от сорта "нека ламера да зададе своя пореден тъп въпрос" и др. Дразнещо е като знаеш че всеки говори за това да се популяризира линукс, нали това е целта на отворения код всички да се обединят, да си помагат един на друг. Не ми е ясно как така един обикновен уиндоус потребител би преминал на линукс като му кажат потърси в гуугъл или като му покажат един ман файл, незнаещ дори за какво служи командата ДИР. Мислете си каквото искате но за разлика от някой хора които само викат и крещят и се правят на всезнаещи и т.н. аз правя нещо макар и да е толкова малко и незначително. Просто ми писна от такива глупаци и исках да си кажа коментара. Чакам и вашите
Активен

mhydra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 715
  • Distribution: Fedora, Mandriva
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #1 -: Aug 18, 2006, 09:07 »
Добре Дошъл.
Спокойно така е навсякъде. По точно навсякъде в България.
Посещавай форума linuxquestions.org и няма да сгрешиш. Там отговарят на всякакви въпроси при това количеството на подигравките и обидите е почти нулев.
Активен

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.

  • Гост
Какво мислите за...
« Отговор #2 -: Aug 18, 2006, 09:09 »
Евала ти правим батка... ела да те черпя едно ... а да си жив и здрав. Виждате ли Вие - те това е Народен Човек - полезен на народа ... патриот ... "Хвала на тИкИви 'ора" дето е казал поета.
А сега сериозно: що не спреш да ни губиш времето!
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #3 -: Aug 18, 2006, 09:45 »
Спокойно .... не се коси и си гледай кефа. Ако вземеш да им се връзваш ... отиде та се не виде. Да преминеш от вин на лин не е трябва само да смениш ОС-а ... трябва да промениш малко това дето е между ушите, а тази работа става трудно.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

eka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 136
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #4 -: Aug 18, 2006, 10:10 »
Добре дошъл и от мен!
А колкото до поста на "колегата" Милев, по-добре подобни да се оставят без коментар.
Активен

Duron 1050-Mandriva 2010.2;Asus F5N Turion64 1800-Mandriva 2010.2
KDE 4.5.5

dido_bullet

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #5 -: Aug 18, 2006, 10:28 »
е не се кося за нищо не им обръщам толкова внимание "глупак е тоя който спори с глупака" Иначе мерси за този форум ще го прегледам
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #6 -: Aug 18, 2006, 10:30 »
Здрасти, братко.
Моя коментар ще бъде нейде по средата. Между пълното отрицание на тъй зле нерегистрирания Михаил Милев и по-спокойното отношение.
В действителност, това е форум където хората доброволно дават помощ и колкото по-конкретни са въпросите толкова по-добре, защото да се опитваш да вадиш думите на някого "с ченгел", а да получаваш отговор "ами не става и не става" е изключително изнервящо. Затова си има и правила и упътване как да се задават въпроси в първата и вечно заключена  тема на форума.
Що се отнася до въпросните чатове - никога не съм участвал там.



Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

dido_bullet

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #7 -: Aug 18, 2006, 10:34 »
Здрасти ама като си нямаш и на представа какъв е проблема как може да се зададе точен и конкретен въпрос.
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #8 -: Aug 18, 2006, 10:38 »
Ами тогава, според мен трябва да се попита по следния начин:
Първо: направих това и това,
Получи се това и това,
Опитах и го пуснах и в конзола - ето това се случи там
Лога ми показа - ето това
Потърсих и в нета, обаче не можах да схвана какво трябва да свърша

Няколко простички стъпки, които помагат да се види какви са проблемите. Иначе тука слагаме кърпите на главите и почваме да трием с надежда кристалните кълба. След което започва флейм и кой бил виновен и кой бил гаден ветеран-грубиян, кой бил невинно агънце-нов-потребител неразбран... И тъй нататък докато вместо да изпишем вежди извадим очи.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

ZERG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
    • Профил
Какво мислите за...
« Отговор #9 -: Aug 20, 2006, 10:47 »
Добре дошъл и от мен.Значи и аз преди да ползвам този форум и аз се допитвах до чат канали,но повярвай ми там никои нищо не разбира те за това ти пишат гоогле.Найстина има и хора дето са готови да ти помогнат но те са много малко.Истината е че секи там се прави на велик и може с неговото незнание да ти донесе големи главоболия както се случи с мен.
 В този форум тук аз преоткрих себе си.Бях на ръба на отчаянието че няма кои да ми помогне да разбера много неща и да си оправя проблемите които имам.Тук винаги има кои да ти помогне и кои да те разбере.Тук безсмислените мнения са много малко даже дори и няма!
     Благодаря ви!!!!!
Активен

I hate control I use Linux
Slackware INC
Човек се учи докато е жив
Дай ми здрав ритъм,торба с трева и около мен да се върти най-красивата жена
I love Marie Marie Fredriksson !