Автор Тема: Странен проблем със Звука под Убунту  (Прочетена 1817 пъти)

Jang1r

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Та след като оправих проблема с wi-fi се срещнах с още няколко дребни,но дразнещи неща!
Когато си сложа слушалките в жака вградените колонки на лаптопа продължават да свирят!Мъчих какво ли не но не става и не става!Слушалките и говорителчетата просто си свирят заедно :(
Та някакви предложения как да се отстрани този проблем?
(останаха още 1-2 малки неща и вече ще се трие Вистата  ;D )
Активен

botzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Slackware 12.1 kernel 2.6.24.5-smp
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: Странен проблем със Звука под Убунту
« Отговор #1 -: Nov 15, 2008, 18:03 »
Хехехехе и при мене е така. За да спра вградените колонки просто ги намалям от KMix (ползвам KDE) и увеличавам плъзгача на лсушалките. Когато ги махам правя обратното.
Активен

skuck

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Странен проблем със Звука под Убунту
« Отговор #2 -: Nov 17, 2008, 15:01 »
аз пък имам друг проблем... не може да смесва звука от всички източници... примерно ако слушам музика и съм в скайп звука от скайп не го възпроизвежда!
Активен

eka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 136
    • Профил
Re: Странен проблем със Звука под Убунту
« Отговор #3 -: Dec 09, 2008, 22:40 »
Нещо подобно се получава и на моя асус f5n.Мога да изключа слушалките, но когато изключа говорителите,спират да работят и слушалките.Слушалките не се регулират с плъзгач.Драйвера който се използува е snd_hda_intel.Някакви идеи?
Активен

Duron 1050-Mandriva 2010.2;Asus F5N Turion64 1800-Mandriva 2010.2
KDE 4.5.5

Jang1r

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Странен проблем със Звука под Убунту
« Отговор #4 -: Jan 03, 2009, 15:37 »
Eka,точно това имам в предвид!Абсолютно същия проблем! :( Хайде момци давайте идеи,че да махам гадната Виста  ;D Или нещо аз не правя като хората с плъзгачите.. :(
Активен

back0ut

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Странен проблем със Звука под Убунту
« Отговор #5 -: Sep 22, 2009, 22:54 »
Да - и аз имам проблем от подобно естество. С лаптоп съм, убунту 9.04, Аnalog devices ad1984a @ atisb700 ми е аудиото, но вградените колони на работят, а като вкарам слушалки, или някакви други колони, звукът си върви нормално.
Активен